Дете загина при катастрофа - стояло в скута на баща си!!!

  • 21 835
  • 412
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 310
Бащата може да е всякакъв, но и вие не си поплювате....
Извинявай, Поли, но няма как да изпитам съчувствие към този безмозъчен тип. Чувството, което той поражда в мен е гняв, защото е отнел живота на едно невинно дете, използвайки собствената си глупост и безотговорност.
Не мога и няма как да съчувствам на такива долни, безотговорни и безмозъчни типове.

# 76
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Бащата може да е всякакъв, но и вие не си поплювате. Безотговорен - със сигурност. Глупав в конкретната ситуация - без спор. Но от къде тази злоба "получил си е наказанието". Смъртта на едно невинно дете не би трябвало да се определя като наказание за който и да е. Тя е трагедия. И да, горките родители. Може да не е помислил, да е бил непредпазлив, всичко може да е. Но този човек е загубил детето си заради тази грешка. Той трябва да живее с тази мисъл до края на дните си. Тя ще го мъчи цял живот и никога, ама никога няма да може да се отърве от нея. Нищо по-страшно от това няма. Нито затвор, нито санкции, нито глоби. Мъчно ми е за това семейство. Мъчно ми е за беззащитната душичка отишла си толкова рано от този свят. Мъчно ми е, защото това е ужасяваща случка. И колкото и да плюете и да обиждате този мъж, бъдете сигурни, че той се мрази от дъното на душата си. Бъдете сигурни, че през неговата глава този миг ще преминава отново и отново. И когато тази теми остане далеч в архивите, а ние обсъждаме други такива и сме забравили за нея, някъде там ще има едно семейство което няма да го забрави. Един мъж и една жена с дупка и празнина в сърцата си. Защото да сочим с пръст и да дирижираме песента на морала и отговорността - това е лесно. Отстрани винаги е много лесно.
И след всичко това, което написа на бащата не му остава нищо друго освен да отиде някъде и да се висне...

# 77
  • Мнения: 1 129
Извинявай, Поли, но няма как да изпитам съчувствие към този безмозъчен тип. Чувството, което той поражда в мен е гняв, защото е отнел живота на едно невинно дете, използвайки собствената си глупост и безотговорност.
Не мога и няма как да съчувствам на такива долни, безотговорни и безмозъчни типове.

Съгласна съм, но е отнел живота на СВОЕТО дете. Едва ли има по-голяма болка, мъка, товар, бреме, тежест и трагедия за един човек. Бил той безотговорен или безмозъчен. Това имах предвид аз.

И след всичко това, което написа на бащата не му остава нищо друго освен да отиде някъде и да се висне...

Както и след всичко изписано преди моя пост. Или какво?! Смъртта на детето му не е достатъчна за това затвора ще му изясни нещата. Това е моята гледна точка и възприятие. Споделям го, както всички тук. Не обвързвам никого с него. Ама хайде добре не да отиде и да се висне, а да го вкарат в затвора. Там ще прозре...Глупости! Килията и решетките са нищо пред спомените и мислите в главата на този човек. Сигурна съм в това.

# 78
  • Мнения: 2 931
    Малката душичка, да почива в мир.
    Този мъж може дори да не разбере какво се е случило. Поне според снощните новини, няма гаранции за живота му. Жалкото е, че неговата глупост и самоувереност е платена с живота на невинно дете. А на майката е отредено да изстрада всичко това. Най-голямото наказание е за нея.

# 79
  • Мнения: 7 837
Поли, много философски-клиширано звучиш, моето момиче, но животът е циничен. Като пораснеш, ще го разбереш.

# 80
  • София
  • Мнения: 8 939

Както и след всичко изписано преди моя пост. Или какво?! Смъртта на детето му не е достатъчна за това затвора ще му изясни нещата. Това е моята гледна точка и възприятие. Споделям го, както всички тук. Не обвързвам никого с него. Ама хайде добре не да отиде и да се висне, а да го вкарат в затвора. Там ще прозре...Глупости! Килията и решетките са нищо пред спомените и мислите в главата на този човек. Сигурна съм в това.
А ти какво предлагаш - да си го пуснат, да ходи да си страда вкъщи ли?  newsm78 Жал към него няма как да изпитаме, както писа някой преди това, на тоя баща не му е било за пръв път. Жал изпитваме само към жертвата.

# 81
  • Мнения: 2 161
Ами ако вашите мъже постъпят по този начин? Или вие всяка година си правите семейна застраховка Глупост и това не може да ви се случи?

# 82
  • Кърджали
  • Мнения: 10 331
АЗ съм доста категорична, защото по един или друг начин подобно нещо ми е минало през главата. Да, не съм само аз, но като го е преживял по един или друг начин човек, започва да мисли.
Защото знам какво е за едно 4-5 годишно дете да се събуди в една болница, уплашено, незнаещо какво се е случило и повтарящо само "татко, татко". Защото заради безрасъдното каране тогава на баща  ми, и двете ми ръце носят белега на тази случка.И то само защото баща ми решил, че на завой ще изпреварва автобус.Изпревари ли го - тц, колата се е превъртяла няколко пъти. Да, аз съм имала късмета да се измъкна леко от цялата тази случка, но страхът от това си стои. Заради това тъпо и упорито отказвах да ставам шофьор.
Мъжа ми беше доста против столчетата. Хайде, да не кажа против, но не виждаше особен смисъл от тях. Колко пъти съм повтаряла едно и също не съм брояла. Но съм казала, че трябва да е нещо екстремно, за да се качи детето без стол в колата. За почти три години се е случвало едва ли повече от два пъти и да, треперила съм от страх да не се случи нещо. Страх лозе пази....Ако тогава, през тези един - два пъти се беше случило най - лошото...Нямаше да си го простя никога ...И на себе си, и на него. 
И малката е протестирала - не искала да стои в стола. Татко и е бил готов да я махне от стола, да не ревяла.Отказвала съм категорично - има си място, там ще стои. Спря да протестира.

# 83
  • Мнения: 1 129
Ами ако вашите мъже постъпят по този начин? Или вие всяка година си правите семейна застраховка Глупост и това не може да ви се случи?

Това се въртеше като мисъл и в моята глава. През цялото време се пише за наменнеможедасеслучи, а де факто всички звучат точно така.

Поли, много философски-клиширано звучиш, моето момиче, но животът е циничен. Като пораснеш, ще го разбереш.

Аз не отричам цинизма нито грешката и глупостта. Просто недоумявам как може смъртта на едно детенце да се омаловажава с дума като "наказание".

Анна, нищо не предлагам. И в затвора и вкъщи все ще страда. Просто затвора няма да промени нищо и не той, а загубата на детето му е нещото което ще прекърши този мъж, ако оцелее и разбере за случилото се. Но както Хърмаяни вече спомена, най-голямото наказание е за майката на детенцето.

Аз не желая да убеждавам никого в моето мнение и позиция. Нито пък да влизам в спорове, защото както споменах от страни винаги е лесно и да се говори и да се съди.

Нека почива в мир невинната душичка.

# 84
  • Мнения: 7 837
Мисля че на подобни лексиконни въпроси, да се поставим на мястото на лирическия горой, не им е мястото тук.

# 85
  • Мнения: 2 161
Мисля че на подобни лексиконни въпроси, да се поставим на мястото на лирическия горой, не им е мястото тук.
А да не би да е Олимп?

# 86
  • София
  • Мнения: 1 555
Пoлu - А що не вземем да пуснем и всякакви пияни,които са предизвикали катастрофи и отнели човешки живот? Същото е - непредумишлено убийство по непредпазливост. Нали няма двойни стандарти да използваме. Ами онзи младеж от Симеоновград? Който уби 6 от своите приятели? Те са му приятели, дали по-малко  страда? Какво ще правят в затвора ....дай да ги пуснем на свобода да страдат ....  Whistling Какво ли ще промени затвора за него ...отиди, ако обичаш обясни това и на родителите на тези млади хора, които загинаха толкова млади!

И никой не омаловажава смъртта на детето! Точно обратното, почти всички тук сме майки и вярвай ми много ни боли за това невинно дете и сме ядосани от тази безотговорна постъпка. И тези случки за съжаление продължават .... колкото и да си пишем....

# 87
  • Мнения: 599
Абсолютно съм съгласна с Поли и се чудя какво въобще се разисква в тая тема. Да са по'фалим как никога ние няма да .....? Само си плюйте в пазвите викам.

# 88
  • Мнения: 4 769
Абсолютно съм съгласна с Поли и се чудя какво въобще се разисква в тая тема. Да са по'фалим как никога ние няма да .....? Само си плюйте в пазвите викам.

 Peace

Не вярвам, че всички тук са 100% и постоянно нащрек или че винаги постъпват правилно, безопасно и перфектно.

Внимавайте и си плюйте в пазвите наистина.

# 89
  • Мнения: 4 841
Добре де, никой ли не прави разлика между съзнателно поставяне в рискова ситуация, и неволно попадане в такава? Да, човек няма как да знае дали някой някога няма да го блъсне, прегази, засече и т.н.
Но може да носи отговорност за собственото си поведение. Нямам суеверен страх да кажа, че има неща, които няма как да ми се случат. Като например да седна да ме вози пиян шофьор. Няма защо да плюя в пазва или където и да било, защото това е МОЕ РЕШЕНИЕ, и зависи от мен. Също така мое решение е дали детето ми ще се вози отпред, отзад, в столче, без столче, в неизправен автомобил, с рисков шофьор и т.н. и т.н.
Така че не разбирам защо толкова много потребителки казват - на всеки може да се случи... Може да ти се случат неща, които не можеш да контролираш. Но в обсъжданата ситуация не става въпрос за чужда вина и случайно стечение на обстоятелствата, а за лична безотговорност и неразумно решение.

Общи условия

Активация на акаунт