Дете загина при катастрофа - стояло в скута на баща си!!!

  • 21 876
  • 412
  •   1
Отговори
# 90
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663

И след всичко това, което написа на бащата не му остава нищо друго освен да отиде някъде и да се висне...

Както и след всичко изписано преди моя пост. Или какво?! Смъртта на детето му не е достатъчна за това затвора ще му изясни нещата. Това е моята гледна точка и възприятие. Споделям го, както всички тук. Не обвързвам никого с него. Ама хайде добре не да отиде и да се висне, а да го вкарат в затвора. Там ще прозре...Глупости! Килията и решетките са нищо пред спомените и мислите в главата на този човек. Сигурна съм в това.
Искам да кажа, че това е единственият му изход, нямам против поста ти, и че дори в затвора ще е убиеца на детето си и никога няма да му се изяснят нещата. Това е трябвало да се случи много преди да седне да шофира, а не след това.

Ами ако вашите мъже постъпят по този начин? Или вие всяка година си правите семейна застраховка Глупост и това не може да ви се случи?

Ай стига бе, ти би ли допуснала мъжът ти да кара с детето в скута в натоварен трафик или въобще, че и с висока скорост? А той няма ли си мозък в главата за да прецени, че това е крайно опасно или най- малкото, че могат да му треснат акт?

# 91
  • София
  • Мнения: 1 555
sunny day - Изглежда не си прочела първия пост. Ето това се разисква:

Цитат
До кога родители ще се държат напълно безотговорно към децата си, карайки ги на предната седалка, необезопасени, та дори и в скута си???


Докога органите на реда няма да си вършат работата и да спират и глобяват подобни водачи???

Пък представи си докато си пишем тук някой взел и се замислил? И направил минималното усилие да сложи детето си на задната седалка, в столчето за кола и да му върже колана? Тези въпроси трябва да се обсъждат, пък някога може и да настане някаква промяна. И в главите на безотговорните родители и в работата на полицията. Защото докато си продължаваме по този начин все повече деца ще загиват.

И да  мога да се поФала - не, няма да шофирам с дете в скута. Поне това е нещо, което е в моите възможности и мога да предотвратя! За друго на пътя не мога да гарантирам ..но поне това, което зависи от нас.

# 92
  • Мнения: 7 837
Добре де, никой ли не прави разлика между съзнателно поставяне в рискова ситуация, и неволно попадане в такава? Да, човек няма как да знае дали някой някога няма да го блъсне, прегази, засече и т.н.
Но може да носи отговорност за собственото си поведение. Нямам суеверен страх да кажа, че има неща, които няма как да ми се случат. Като например да седна да ме вози пиян шофьор. Няма защо да плюя в пазва или където и да било, защото това е МОЕ РЕШЕНИЕ, и зависи от мен. Също така мое решение е дали детето ми ще се вози отпред, отзад, в столче, без столче, в неизправен автомобил, с рисков шофьор и т.н. и т.н.
Така че не разбирам защо толкова много потребителки казват - на всеки може да се случи... Може да ти се случат неща, които не можеш да контролираш. Но в обсъжданата ситуация не става въпрос за чужда вина и случайно стечение на обстоятелствата, а за лична безотговорност и неразумно решение.

Благодаря ти, BirdsFlu.
Плюя си в пазвата всяка сутрин, когато паля колата, да не ми се случи отново случайност, заради нечия престъпна небрежност.

# 93
  • Мнения: 24 467
Добре де, никой ли не прави разлика между съзнателно поставяне в рискова ситуация, и неволно попадане в такава? Да, човек няма как да знае дали някой някога няма да го блъсне, прегази, засече и т.н.
Но може да носи отговорност за собственото си поведение. Нямам суеверен страх да кажа, че има неща, които няма как да ми се случат. Като например да седна да ме вози пиян шофьор. Няма защо да плюя в пазва или където и да било, защото това е МОЕ РЕШЕНИЕ, и зависи от мен. Също така мое решение е дали детето ми ще се вози отпред, отзад, в столче, без столче, в неизправен автомобил, с рисков шофьор и т.н. и т.н.
Така че не разбирам защо толкова много потребителки казват - на всеки може да се случи... Може да ти се случат неща, които не можеш да контролираш. Но в обсъжданата ситуация не става въпрос за чужда вина и случайно стечение на обстоятелствата, а за лична безотговорност и неразумно решение.

Имам дежа ву- като при темата за М. Стависки преди години- да, има неща, има решения, които изцяло зависят от човека зад волана. Такива са сядането там след употреба на алкохол, каране с превишена скорост, неспазване на знаци и предимства, вкл. и обсъждания случай- невземане на елементарни предпазни мерки за шофьора и пътниците, минимумът, който законът е предвидил.
Това не са неща, които "могат да се случат на всеки", т.к. те не се "случват", въпрос на избор са. Сручването е по- натам, в резултатите, които са твърде вероятни при редовни нарушения. А те са могли да се избегнат или поне рискът да се проявят да се смали до минимум.

Достатъчни са всички неспазващи нарушители, та да се предизвиква съдбата и със собственото ни неблагоразумие.

# 94
  • Мнения: 3 695
A как е отговорно и безопасно да постъпим, когато се налага да возим дете в такси?

# 95
  • Мнения: 1 129
Пoлu - А що не вземем да пуснем и всякакви пияни,които са предизвикали катастрофи и отнели човешки живот? Същото е - непредумишлено убийство по непредпазливост. Нали няма двойни стандарти да използваме. Ами онзи младеж от Симеоновград? Който уби 6 от своите приятели? Те са му приятели, дали по-малко  страда? Какво ще правят в затвора ....дай да ги пуснем на свобода да страдат ....  Whistling Какво ли ще промени затвора за него ...отиди, ако обичаш обясни това и на родителите на тези млади хора, които загинаха толкова млади!

И никой не омаловажава смъртта на детето! Точно обратното, почти всички тук сме майки и вярвай ми много ни боли за това невинно дете и сме ядосани от тази безотговорна постъпка. И тези случки за съжаление продължават .... колкото и да си пишем....

Със сигурност не може да се сравнява със загубата на собственото ти дете и то заради твоята собствена грешка. И много хубаво, та даже и с патос си писала, но Симеоновград е ДАЛЕЧ от тази история. Там имаше намесен алкохол, дете без книжка, взета без позволение кола и още хиляди фактори. И в този конкретен случай затвора може да промени много за това момче, но за бащата отнел живота на детето си - не. Не казвам пуснете го на свобода. Казвам, че килията е смешна, тя е рай пред останалото случващо се в главата и съзнанието на мъжа. А иначе, както вече написах боли ни, ама ще ни боли и утре и други ден, още колко седмица? месец? И ще забравим, защото не се е случило на нас, на нашият мъж, на нашето дете. И слава Богу, че не е. Но не е защото сме най-добрите родители и най-отговорните хора. Защото такива трагедии за съжаление се случват и на невинни. Какъвто е случаят със съпруга на наша съфорумка. Ама нека си говорим и да си поплюем...хайде. Щом в това е идеята.

# 96
  • Мнения: 4 802
Така че не разбирам защо толкова много потребителки казват - на всеки може да се случи... Може да ти се случат неща, които не можеш да контролираш.

Ако разгледам ежедневието ти под лупа, ще намеря десетки потенциално рисковани неща, на които ти самата не обръщаш внимание.

Да, глупаво и безотговорно е постъпил бащата - но проблемът е, че за него това е била нормална ситуация. Той просто не си е представял, че може да бъде опасно. Защо - това е отделен въпрос. Никой не рискува съзнателно живота на детето си. На практика всичко може да ти се случи - но това става ясно след като ти се случи, за съжаление.

Преди месец щях да блъсна пешеходец и то на пешеходна пътека. По принцип съм внимателен шофьор. В случая се прибирах късно, при лоша видимост и след като ми бяха взимали кръв. Рядко ми се случва, но точно този път ми стана зле, докато карах и едва спрях. Да, седейки си сега пред монитора, си мисля, че правилното решение е било да изчакам половин час, да изпия една кола и тогава да тръгна да се прибирам. Но за момента просто исках да се прибера вкъщи. И така - за няколко секунди всичките ми години без нарушения и клетви "аз никога", нямаше да значат нищо.

Така че - по-кротко с "на мен не може да ми се случи".  Peace

# 97
  • Мнения: 24 467
A как е отговорно и безопасно да постъпим, когато се налага да возим дете в такси?

И аз с интерес бих проследила откровени отговори тук, т.к. съм се питала по този въпрос, както и по въпроса за екскурзиите на малки деца с автобуси. По седалките дори на тези, които превозват деца, със звездите, колани не съм виждала.

Може да се наложи, особено на човек без книжка и/или автомобил при спешен случай. Бих заложила на задна седалка, но за малко дете не съм убедена, че е редно да се постави колан- опасно е, минава му през врата. Може би възрастен с колан отзад и детето в него. В БГ такситата нямат столчета, да не се лъжем. Нито родител ще помъкне такова по спешност- това нито съм го виждала, нито вярвам, че някой ще го стори. Парламите форумски ги знам, на голяма част от тях не вярвам. Затова ти споделям какво мисля аз.
Иначе за личен автомобил, където оборудването си зависи от теб- няма причини човек с деца да не е поставил задължителните столчета. Тук конкретния случай не е с такси, нито има информация за спешност на превоза. Дори при спешен случай мястото на децата е отзад по закон, поне това, и да не е право, увиснало между двете предни седалки. Никога на предна седалка.

Има неща, които си зависят от нас. Бърдс флу цитира конкретно какво няма да направи. И то е възможно да се постигне. Не пише по принцип, за да върви темата.

Тук обсъждаме конкретна ситуация, не разни хвърковати принципни постановки.

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 15:09 от Judy

# 98
  • Мнения: 4 841
A как е отговорно и безопасно да постъпим, когато се налага да возим дете в такси?

Имаш предвид, ако не го дадем в скута на шофьора ли?  ooooh!

Сега ли е моментът, в който се започва да се говори за таксита, градски транспорт, междуградски автобуси и прочие?

# 99
  • Мнения: 2 161

Ай стига бе, ти би ли допуснала мъжът ти да кара с детето в скута в натоварен трафик или въобще, че и с висока скорост? А той няма ли си мозък в главата за да прецени, че това е крайно опасно или най- малкото, че могат да му треснат акт?

И как точно мога да допусна или да не допусна такова събитие? Не съм омъжена за пет годишен и не го проверявам как шофира, когато не съм там. Интересно, как вие преценявате и подреждате правилните или неправилните събития. С такава лекота раздавате квалификации и съдите, че аз просто занемявам пред монитора. А утре този малоумник може да е вашият съпруг или баща. Какво, да не мислите, че са нещо по-различно от другите хора? Възможно е всеки да допусне фатална грешка. Най-малкото, защото е човек.  Най-жестоките трагедии стават в един миг и могат да бъдат предизвикани от иначе прекрасни хора.Една  жена от този форум, преди време написа, че пие бира и се качва да шофира с детето на задната седалка. За мен това е една абсолютна простачка и дано не я срещам на пътя си, още повече, че е от Варна. Но утре мой много близък може като тази ненормалница да пие и да блъсне някой друг човек. Честно, не знам, как не се страахувате, да бъдете така жестоки и категорични, когато става въпрос за грешка, която абсолютно всеки може да допусне. Или се дължи на прекомерна самоувереност или просто сте тъпи.

# 100
  • Мнения: 599
Ивон, много добре съм прочела, но вариантът на метър - полицай, няма как да стане. Безотговорни хора е имало, има и ще има. Не виждам с тази тема какво ще се промени. Освен безсмислици и хвалби в нея, нищо друго не виждам.

# 101
  • Мнения: 7 837
Никой не рискува съзнателно живота на детето си.

За мен, тези които не обезопасяват децата си, рискуват живота им съзнателно.

# 102
  • Мнения: 4 841
Така че не разбирам защо толкова много потребителки казват - на всеки може да се случи... Може да ти се случат неща, които не можеш да контролираш.

Ако разгледам ежедневието ти под лупа, ще намеря десетки потенциално рисковани неща, на които ти самата не обръщаш внимание.

Да, глупаво и безотговорно е постъпил бащата - но проблемът е, че за него това е била нормална ситуация. Той просто не си е представял, че може да бъде опасно. Защо - това е отделен въпрос. Никой не рискува съзнателно живота на детето си. На практика всичко може да ти се случи - но това става ясно след като ти се случи, за съжаление.

Така че - по-кротко с "на мен не може да ми се случи".  Peace

В това виждам смисълът от подобни теми - не да се рови лешоядно в конкретния случай, не да се обвинява или оневинява бащата, а да се направи оценка на ситуацията. На един, на двама човека да им "прищрака" нещо, и да променят поведението си спрямо децата в колата - пак е нещо  Peace

Проблемът е, че отново не може да се получи градивна дискусия - започва се с оправданията (в такситата няма, в маршрутките няма, в рейсовете няма, в хеликоптерите няма...), малко ми е като "то всичко навсякъде е о***но, едно л***о повече или по-малко няма да наруши баланса".


# 103
  • Мнения: 3 695
A как е отговорно и безопасно да постъпим, когато се налага да возим дете в такси?
Имаш предвид, ако не го дадем в скута на шофьора ли?  ooooh!
Сега ли е моментът, в който се започва да се говори за таксита, градски транспорт, междуградски автобуси и прочие?
Не ме интересува скута на шофьора, нито градския транспорт, а реална житейска ситуация.
Не съм шофьор, но детето ми боледува често и се налага да го водя на прегледи и като няма как - с такси. Като бебе - с кошницата за кола, 4-5 годишно - с колана на задната седалка, но 2- годишното какво? Въпросът ми не е хипотетичен и не искам никой да оневинявам.  Naughty

# 104
  • Мнения: 3 695
Проблемът е, че отново не може да се получи градивна дискусия - започва се с оправданията (в такситата няма, в маршрутките няма, в рейсовете няма, в хеликоптерите няма...), малко ми е като "то всичко навсякъде е о***но, едно л***о повече или по-малко няма да наруши баланса".
Приемам, че не е съвсем по темата и затова го приемаш за оправдание и опит за аналогия, макар да не е.  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт