С какво ви дразнят свекървите-14

  • 53 323
  • 764
  •   1
Отговори
# 735
  • Winterfell
  • Мнения: 590
unadaptable,не се обиждай ,ама  и ти като бесен пес за джанка-хем не яде,хем на друг не дава Laughing Излиза,че или внучето трябва да е на теб или на никой  Laughing Не си го написала,ама така излиза.Недей така приема всичко за конспирация срещу теб.Наистина на ден днешен свекървите не са част от младото семейство,не и така както е било преди(като в талевата трилогия).Разберете,никой няма да си хаби нервите и времето да крои планове как  да използва детето си да ви засегне.
п.п -и аз съм бъдеща свекърва.Случих на страхотна такава(вече бивша,дано има повече хора като нея,че пак да случа Mr. Green ) ,нямам нищо против свекървите а срещу всемогъщите патици,дето си мислят,че трябва дават наклон на живота на порасналите си деца,че и на снахите си.
Съвземете се бе бъдещи и настоящи баби.Оставете младите да живеят спокойно и без страх,че могат да ви разсърдят ако направят своя избор за собствените си деца.Дайте им избор Laughing И не кроете планове за нероден Петко

# 736
  • София
  • Мнения: 1 281
yav4e_mrav4e,

Не знам за какви обиколки става дума, но не сме на същия стадион. Joy
На същия стадион сте, ама сте още на пейките. Laughing
Докато стигнете нашето ниво - децата ви да са 20+ идея си нямате колко ще си промените "категоричните" мнения.  hahaha

Не, и след 20 години няма да развия селски манталитет и да си загубя възпитанието и чувството за спреведливост и приличие. Peace

Ей, тъкмо щях да питам "рязкото сиктирдосване" е израз/похват/маниер на неселския ти манталитет ли? hahaha
 Ro, ти как си представяш едни грижовни родители, които са се постарали да дадат наклон, а не баир на децата си при височайшата поява на снахата да свият перките и да признаят нейната гениалност?!? Laughing

# 737
  • Мнения: 2 590
Много интересна тема, особено последните 20-тина страници следя с интерес.
Включвам се за да попитам нещо unadaptable.
Добре казваш, че искаш да дадеш право на избор, ами ако изборът на снахата е да кръсти детето на майка си, не защото сватята е настоявала и не защото иска да ви противопоставя, а защото просто името и харесва и това наистина е нейния избор, какво лошо има в това.
То излиза или на теб или на никой друг. Ами ако самия ти син го предложи, а снаха ти иска друго име? Казваш нещо за имоти и т.н. Ами ако случайно е заврян зет и отиде да живее при сватовете и реши да покаже уважение с името на детето към тях, защото им живее в къщата? Тогава пак ли няма да искаш да помогнеш за 2 ч. и ще се дистанцираш?

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ама защо нейната (на снахата)? Ако момчето е правилно възпитано, то първо няма да има нужда от ничии напътствия след определена възраст (която категорично не е 40+). И второ няма да позволи нито на мама, нито на жена да му дава наклон за каквото и да е. А грижовните родители трябва още преди появата на височайшата снаха, да сдадат окончателно и безпрекословно властта. Да свият перките и да оставят младия мъж (вашите синчета след една възраст стават такива, ако и да са ви деца) да се справят сами и както намерят за добре с житейските ситуации.

# 739
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Много интересна тема, особено последните 20-тина страници следя с интерес.
Включвам се за да попитам нещо unadaptable.
Добре казваш, че искаш да дадеш право на избор, ами ако изборът на снахата е да кръсти детето на майка си, не защото сватята е настоявала и не защото иска да ви противопоставя, а защото просто името и харесва и това наистина е нейния избор, какво лошо има в това.
То излиза или на теб или на никой друг. Ами ако самия ти син го предложи, а снаха ти иска друго име? Казваш нещо за имоти и т.н. Ами ако случайно е заврян зет и отиде да живее при сватовете и реши да покаже уважение с името на детето към тях, защото им живее в къщата? Тогава пак ли няма да искаш да помогнеш за 2 ч. и ще се дистанцираш?

Не си прочела всичко писано от unadaptable явно

Предпочита неутрално име.Никъде не е писала,че иска да е на нея.Ако снахата го пише на сватята би й станало кофти.Това всичко в казуса,че младите разполагат с апартамент,купен от unadaptable.
Автоматично другите въпроси отпадат-заврян зет и т.н

Зет,който да преритва да се кръсти детето на тъщата не познавам.Па може и да има  Joy

# 740
  • Мнения: 12 679
А ако се окаже, че сватовете са по-имотни  Laughing

# 741
  • Мнения: 2 590
Много интересна тема, особено последните 20-тина страници следя с интерес.
Включвам се за да попитам нещо unadaptable.
Добре казваш, че искаш да дадеш право на избор, ами ако изборът на снахата е да кръсти детето на майка си, не защото сватята е настоявала и не защото иска да ви противопоставя, а защото просто името и харесва и това наистина е нейния избор, какво лошо има в това.
То излиза или на теб или на никой друг. Ами ако самия ти син го предложи, а снаха ти иска друго име? Казваш нещо за имоти и т.н. Ами ако случайно е заврян зет и отиде да живее при сватовете и реши да покаже уважение с името на детето към тях, защото им живее в къщата? Тогава пак ли няма да искаш да помогнеш за 2 ч. и ще се дистанцираш?

Не си прочела всичко писано от unadaptable явно

Предпочита неутрално име.Никъде не е писала,че иска да е на нея.Ако снахата го пише на сватята би й станало кофти.Това всичко в казуса,че младите разполагат с апартамент,купен от unadaptable.



Ок разбрах.
Да приемем казуса обаче, че разполагат с апартамент купен от сватовете?
Иначе нали знаеш, че изключения винаги има и може и да се намери зет, който да иска да кръсти на тъщата, или пък на тъста?

# 742
  • Мнения: 6 636

Добре казваш, че искаш да дадеш право на избор..
Стига де ,щяла да даде право на избор,какво разрешение от цялата рода ли да искат за да изберат свободно име на детето си младите?
Най-добре е на никого да не се кръщава .

# 743
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А ако се окаже, че сватовете са по-имотни  Laughing


е,тогава е ясна работата  
ще се дундуркат внучета с имената на сватовете  Laughing

# 744
  • София
  • Мнения: 1 178
Да се включа за имената.
В семейството на мъжа ми се редуват имената-той носи на дядо си, баща му на неговият дяди и т.н.
Ние имаме момченце, ако бяхме спазили традицията, той трябваше да е с името на свекър ми с когото сме (аз) в ужасни отношения. Не  бяхме избрали име.
Детето избърза с раждането си, имахме планувано секцио, но малкият не изчака, та го раждах при дежурен екип, супер трудно-нормално раждане (2 опита за вакум)+секцио. Беше Гергыов ден. Накрая се роди живо и здраво детенце, аз също оцелях и докторката, която го израждаше каза: Да го кръстите Георги, щото явно Св. Георги го пази, че беше страшно...
Та кръстихме детето Георги (моят баща също е Георги) и свекървата бесня, сърди се и още много глупости. Мъжа ми застана до мен за името, но детето наистина си дойде с името Simple Smile

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 23 801
Зет,който да преритва да се кръсти детето на тъщата не познавам.Па може и да има  Joy
Моят бе! Третото дете ТОЙ го кръсти на майка ми. Второто ТОЙ каза "Дай това да е на вашите" (аз избрах да е на баща ми).

# 746
  • София
  • Мнения: 62 595
така е, като си дойде с името, не се рита! А Георги е толкова хубаво име! Било си му е писано на детето да носи това име, че и твоят баща да се зарадва.

# 747
  • София
  • Мнения: 1 178
така е, като си дойде с името, не се рита! А Георги е толкова хубаво име! Било си му е писано на детето да носи това име, че и твоят баща да се зарадва.

Ми при три дъщери и само внучки (моят разнойник е единственият мъж) ще имаше да чака Simple Smile

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Моят бе! Третото дете ТОЙ го кръсти на майка ми. Второто ТОЙ каза "Дай това да е на вашите" (аз избрах да е на баща ми).

еее,дарлинг,от второто нататък е нормално да е на вашите.в смисъл нищо изненадващо в неговото предложение
говорим за ПЪРВО отроче


hmhm ,СВ Георги наистина ви е помогнал на вас двамката да сте живи и здрави.Браво,че съпругът ти е застанал зад теб при избора ти на име

# 749
  • Мнения: 2 590

Добре казваш, че искаш да дадеш право на избор..
Стига де ,щяла да даде право на избор,какво разрешение от цялата рода ли да искат за да изберат свободно име на детето си младите?
Най-добре е на никого да не се кръщава .
Аз се водя по това което прочетох. Тя unadaptable е казала, че иска да даде право на избор, аз само задавам хипотетични ситуации. Като въпросната хипотетична ситуация е следната, че изборът на младото семейство е да кръсти на сватовете. Или че сватовете са закупили апартамента Simple Smile
Нали за свободен избор става въпрос. Според някои може да е най-добре да е на никой, но пък според новосформиралото се младо семейство, което си е отделно и само за себе си изборът им да е такъв за сватовете  Thinking
hmhm, вярно ви е помогнал Св. Георги. А пък щом е на баща ти, просто е съвпадение.

Иначе по темата: Моята свекърва не ме дразни, или ако ме издразни с нещо то е съвсем незначително и бързо ми минава, та дори не си заслужава споменаване тук. Даже е много възпитана, коректна, сдържана и умна жена. Ама живеят на 300 км и се виждаме веднъж на 2 месеца Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт