С какво ви дразнят свекървите-14

  • 53 308
  • 764
  •   1
Отговори
# 750
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Моят бе! Третото дете ТОЙ го кръсти на майка ми. Второто ТОЙ каза "Дай това да е на вашите" (аз избрах да е на баща ми).

еее,дарлинг,от второто нататък е нормално да е на вашите.в смисъл нищо изненадващо в неговото предложение
говорим за ПЪРВО отроче
Да, ама като краен ефект има две на моите и едно на неговите. А моят мъж не иска повече деца. Аз се опитвам да го уговоря за още едно, но той засега е твърд. Т.е. той е преценил, че повечето от децата му ще са кръстени на родата на жена му.

Последна редакция: вт, 10 апр 2012, 10:20 от Янтра

# 751
  • Мнения: 6 618
Много е грозно това обвързване име-имот.
При нас майка ми каза да го кръстим на свекъра ,защото такава е традицията ,така се казва и единя ми дядо ,на който наистина много много исках да си кръстя детето ама пък суеверието да не кръщаваш на починал ме отказа.

# 752
  • Мнения: 2 590
А че е грозно, грозно е обвързването име-имот, но някой по-напред в темата го зачекна, аз само промених ъгъла на виждане, защото все пак е възможно и не само свекъри да купуват жилища.
При нас с името всички мълчаха, даже не посмяха за цяла бременност да питат мислили ли сме за име. Нито моите, нито неговите родители. Името го разбраха чак след като бебето се роди и татко и официално я записа.

# 753
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Янтра,свекърва ти има ли кръстено от друг син/дъщеря.?
Иначе да им кръстиш две деца множко ми си струва на мен.По едно е съвсем достатъчно Grinning
И след това си ги караш вече както ти е кеф на теб за имената.

Макар,че историята познава и случай,при които се настоява и двете деца да са на свекърите.При отказ второто да се кръсти,се заплашват с изгонване.Огромна грешка,че живеят заедно,но .... така са били нещата.

# 754
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Адел,къде си,душицо? Няма кой да пусне нова тема! Grinning

Хайде някой компютърно грамотен да се заеме.
Янтра,хайде ти. Grinning

Тарталета и нея я няма.

# 755
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Пуснах, хайде да местим катуна Peace

# 756
  • Мнения: 6 618
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=652082.new#new

ЕТО ! НОВА ТЕМА
Да ви е на късмет с по-малко и по-дребни оплаквания !

# 757
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
както нямаше нова тема

сега имаме две нови теми  Grinning

# 758
  • Мнения: 8 804
Много интересна тема, особено последните 20-тина страници следя с интерес.
Включвам се за да попитам нещо unadaptable.
Добре казваш, че искаш да дадеш право на избор, ами ако изборът на снахата е да кръсти детето на майка си, не защото сватята е настоявала и не защото иска да ви противопоставя, а защото просто името и харесва и това наистина е нейния избор, какво лошо има в това.
То излиза или на теб или на никой друг. Ами ако самия ти син го предложи, а снаха ти иска друго име? Казваш нещо за имоти и т.н. Ами ако случайно е заврян зет и отиде да живее при сватовете и реши да покаже уважение с името на детето към тях, защото им живее в къщата? Тогава пак ли няма да искаш да помогнеш за 2 ч. и ще се дистанцираш?

Не си прочела всичко писано от unadaptable явно

Предпочита неутрално име.Никъде не е писала,че иска да е на нея.Ако снахата го пише на сватята би й станало кофти.Това всичко в казуса,че младите разполагат с апартамент,купен от unadaptable.
Автоматично другите въпроси отпадат-заврян зет и т.н

Зет,който да преритва да се кръсти детето на тъщата не познавам.Па може и да има  Joy

Точно така е, предпочитам неутрално име, което съвсем явно ще е това, което наистина им харесва. Не вярвам в това, че моето име е възможно най-хубавото за момиченце в очите на снахата. Както не вярвам, че името на майка й е това, което винаги е харесвала най-много. Ако е на мое име ще се почувствам неудобно пред нейната майка, защото не робувам на остарели схващания.  Освен това предпочитам хубаво, избрано от родителите име на детето, което и тях, и него да ги радва. Ще ми стане криво, че е решила най-демонстративно да "уважава" майка си, ако хукне да го кръщава на нея. Забелязвам, че има глуповати момичета, които не се досещат, че свекърва им с държанието си им осигурява душевен комфорт и вместо да се възползват от него, тръгват да се правят на благодарни дъщери. Е, те не заслужават този душевен комфорт и ще получат бездушно отношение.
А зет, дето е преритал да кръщава детето си точно на тъщата, и аз не познавам Joy Обикновено е с умисъл някаква. Но пък аз ще се постарая моят син да не се чувства притиснат от разни обстоятелства. Wink
Що се отнася до израза" ще даде право на избор" не го преиначавайте, моля. Съвсем ясно е какво имам предвид. Не е все едно свекърва ти да се зарадва на име, което си избрала, защото е хубаво и ти харесва, а друго е да се нацупи и да дудне години наред, че не е "почетена" от снахата и да го натяква по всякакъв повод и без повод. Знаете, че има такива случаи и то много.

# 759
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Гледам, че Гущера с шапка се навърта насам, ще затрие едната.

# 760
  • Мнения: 6 618
както нямаше нова тема

сега имаме две нови теми  Grinning
Ами сега .... Grinning
Да изтрият едната .

# 761
  • Мнения: 2 590
unadaptable, благодаря за отговора, то пак има неща, които не разбирам и се опитвам да си обясня.
Искам предварително да изясня, че питам съвсем миролюбиво, нито с цел да се заяждам, нито да преиначавам думи. Правя това изясняване, защото като пишем тон на изказ не се усеща и да няма "изгубени в тълкуването". Иначе пак уточнявам, че да речем има такъв зет, който по свое желание и без да се чувства притиснат така е пожелал, а това, че ние тук да речем не познаваме такива, не означава, че ги няма. И още нещо: защо да е демонстративно. Ти може да го приемаш демонстративно, а то никак да не е така.

П.П. Пиша в тази тема, докато се изясни коя от другите 2 ще остане.

# 762
  • София
  • Мнения: 62 595
бабите и дядовците могат да предпочитат каквото си искат, но детето не е тяхно. Когато те са раждали, са имали възможност да решават как да си кръстят децата. Когато техните деца стават родители, те на свой ред имат право да решават как да си кръстят децата. Неутрално-утрално, ако ще Марс Венерин да го кръстят бебето, това си е тяхна работа. Бабите и дядовците имат възможност да общуват с внуците си и да им се радват, пък ако искат да помагат! Няма неотгледано дете, било то със или без помощта на по-възрастното поколение.

# 763
  • Мнения: 8 804
unadaptable, благодаря за отговора, то пак има неща, които не разбирам и се опитвам да си обясня.
Искам предварително да изясня, че питам съвсем миролюбиво, нито с цел да се заяждам, нито да преиначавам думи. Правя това изясняване, защото като пишем тон на изказ не се усеща и да няма "изгубени в тълкуването". Иначе пак уточнявам, че да речем има такъв зет, който по свое желание и без да се чувства притиснат така е пожелал, а това, че ние тук да речем не познаваме такива, не означава, че ги няма. И още нещо: защо да е демонстративно. Ти може да го приемаш демонстративно, а то никак да не е така.

П.П. Пиша в тази тема, докато се изясни коя от другите 2 ще остане.

Питай каквото искаш да питаш. Simple Smile И аз се чудя къде ще се пише.... Rolling Eyes

# 764
  • Мнения: 5 997
Зет,който да преритва да се кръсти детето на тъщата не познавам.Па може и да има  Joy
Моят бе! Третото дете ТОЙ го кръсти на майка ми. Второто ТОЙ каза "Дай това да е на вашите" (аз избрах да е на баща ми).
и моя така име за момиче имахме измислено на майка ми,за момче обаче втория път не можахме дълго да изберем и накрая мъжа ми каза на дядо ще е ,а първото е на мъжа ми Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт