Нова печка с вентилатор!

  • 34 236
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 410
И аз имам печка Горение, от 2000 година и вентилаторът е супер. Почти не ползвам другите реотани. Инфрачервеният е много силен и много трябва да се внимава с градусите, когато се ползва. Най-добре е в края на печенето, когато трябва да се запече от горе, също за препечени филийки ( при липса на тостер ), въобще за запичане отгоре.
Филтъра, въобще не го махам. само когато чистя печката.
Чистенето - с разни спрейове, един Израелски в черен флакон най-помага, но трябва идеално да се измие. Също като сваля страниците за закачане на скарата, самата ската и филтъра, ги слагам в по-голяма тава и напръсквам с препарата. до 10тина мин, стават метални до блясък. Стъклото напръсквам със същото и остъргвам с шпатолата за керамичния плот. Също и самата фурна след напръскване и престой, поостъргвам.
Сега сме у свекърва ми и категорично заявих, че условие да живеем заедно е да махнем техния бронтозавър от преди....години и сложим нашата печка. В началото мрънкаше, но сега им харесва, само дето ве кипват млякото и не ползват вентилатора. Навици, какво да се прави.
За по-лесно представяне как деиства вентилатора, техника ми обясни, че ако обикнов. реотани са 200 W ( kW ),  което и да е от 2те, то вентилатора увекичава с още 100 W (kW) мощността на собствения си реотан, и създава илюзия, че този реотан е по-мощен. А този реотан ние вече дори го сменяхне, намира се отзад, зад филтъра, кръгъл, навит на вид.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 100
аз в събота пеках пица на новата фурна! Имам специална програма за пици с вентилатор!Запече се добре отгоре и птдолу, но в дредата стоеше някак глетава! Може и от тестото да беше!
Сега съм решила да пробвам месо в плик!!
Дайте рецепти и начин на печене!

# 32
  • Мнения: 410
идея! Отдавна не съм го правила!
Аз обичам да "омазвам" месцата в подправки! Пилешкото най-вече с къри, а свинскот с мащерка и риган. Солчица и черен пипер, разбира се! Поливам със зехтинче. И рибата става хубава. Може да сложиш нещичко вътре в нея.

Не забравяй да направиш дупчици на плика! И печи на умерена фурна!
От опит, при силна фурна, става печено месо с найлонова заливка, или коричка! Laughing!

# 33
  • Мнения: 7 640
аз в събота пеках пица на новата фурна! Имам специална програма за пици с вентилатор!Запече се добре отгоре и птдолу, но в дредата стоеше някак глетава! Може и от тестото да беше!
Сега съм решила да пробвам месо в плик!!
Дайте рецепти и начин на печене!

и аз искам, освен в плик и под фолио - не става нищо свесно Close

# 34
  • Мнения: 1 269
Момичета, страхотни сте! Днес си купихме нова печка и благодарение на вашите мнения сега ще се пробвам нещо да пекна за вечеря с вентилатор Grinning. Моята е NEO, комбинирана с газ. Не съм ползвала газ досега заради детето, ама той вече е 7 клас та се престрашихме. Посъветвайте ме как се почистват газовите котлони? Има и два бързонгряващи с ел. ток. Изобщо - приемам всякакви съвети и препоръки! Hug

# 35
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ох, туку-що останах за пореден път разочарована от моята печка с вентилатор SadВсички тестени изделия остават в средата сурови.От долу и горе се изпичат страхотно, а средата им е глетава SadА няма как да изключа вентилатора Sad

# 36
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ох, туку-що останах за пореден път разочарована от моята печка с вентилатор SadВсички тестени изделия остават в средата сурови.От долу и горе се изпичат страхотно, а средата им е глетава SadА няма как да изключа вентилатора Sad

Пробвай да ги печеш на по-ниска температура и по-дълго време. При вентилатора по принцип температурите са с около 20-30° по-носки от обикновенната фурна. Погледни таблицата, която съм дала - може да ти бъде ориентир.

# 37
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ох, туку-що останах за пореден път разочарована от моята печка с вентилатор SadВсички тестени изделия остават в средата сурови.От долу и горе се изпичат страхотно, а средата им е глетава SadА няма как да изключа вентилатора Sad

Пробвай да ги печеш на по-ниска температура и по-дълго време. При вентилатора по принцип температурите са с около 20-30° по-носки от обикновенната фурна. Погледни таблицата, която съм дала - може да ти бъде ориентир.
Видях таблицата, много благодаря Heart Eyes Heart Eyes Heart EyesОказа се, че съм пекла на много по-високи температури, посочени в книгите с готварски рецепти!

# 38
  • Мнения: 1 269
Наистина, с вентилатор се пече по-различно. Правих за по-набързо кашкавал на фурна по рецепта от този форум. Трябваше да включа таймера за още 10 мин. та да стане както трябва. Отгоре се препече, а отвътре стана точно. С всяка нова печка се свиква постепенно, а с вашите съвети приключенията в кухнята  са по-приятни Grinning!

# 39
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ybag, погледни какво съм писала на Биляна - печете на по-ниски температури и по-дълго време!

И въобще, струва ми се че много от вас, дори на са прочели упътването към тези печки (това е другарска критика, хей да не се обидите  Wink ).

PolarFox, при теб явно проблема е обратен - печеш на по-ниска от необходимата температура. Или на неправилно ниво. Пробвай нещо различно!

Последна редакция: ср, 25 яну 2006, 10:52 от natalyna

# 40
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


И въобще, струва ми се че много от вас, дори на са прочели упътването към тези печки (това е другарска критика, хей да не се обидите  Wink ).


Не сам, признавам Simple SmileНо тук живеем под наем и не сам ми оставили книжката с инструкции за печката ConfusedНо благодарение на теб вече ще знам как да пека Heart Eyes

# 41
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Не сам, признавам Simple SmileНо тук живеем под наем и не сам ми оставили книжката с инструкции за печката ConfusedНо благодарение на теб вече ще знам как да пека Heart Eyes

На теб ти е простено в такъв случай - да му мислЪт тези девойки с новите фурни  Naughty Mr. Green

# 42
  • Хасково
  • Мнения: 999
В допълнение към таблицата която беше описана тук ще добавя и това, че е важно кое печиво на кое ниво е сложено:
 Продукти:
 Дълго готвещи се печива/220-250С с вентилатор/ 2-ро ниво, бавно готвещи се печива/2-ро ниво / с вентилатор,
птици - 1во ниво,  с вентилатор
дивеч 1-во ниво 200-220 С с вентилатор
Риба 1. во ниво 180С  с вентилатор
Кейкове - на основата
Кифли - 2-ро ниво
Сладкиши кито трябва да бухнат 1-во ниво

Котлети за 1 кг. на 3-то ниво

Това е описано в моята книжка /която естествено има всякакви езици, но не и български/ Аз имам фурна Nardi и съм много доволна от нея.

Например баниците ги пека на средата с вентилатор комбиниран с реатани отгоре и отдолу. Пека е на 200 С

Пицата я правя на 1- во ниво малко да се понадигне/да не става длетава вътре/ 180 С после я вдигам на средата до пълно готовност - не е имало издънки.

В общи линни всички препоръки и таблици в книгите  не ги прилагаме а всичко с опити и откриваме какво е най-добре, но като начало са полезни.

Някой питаше с какво си чистим фурните. Аз я чистя с Апта фурнет /спрей/ и тайната е колкото по често толкова по-добре. Защото като не напръскат разни неща при следващите печения загаря и така стават много трудни за изчистване.



# 43
  • Мнения: 7 640
natalyna, пък моята е наследство от свеки  Mr. Green.
Моля те обясни ми малко по-подробно за нивата и какво е значението им, явно Т е по-висока по-нагоре, но свеки каза, че не е местила тавите нагор-надолу, а е готвила много успешно и то не по нейни данни Rolling Eyes.
Освен това нямам написани градуси, а само е градуирано от 1 до 10. По средата между 6 и 7 има нарисувана перка и там явно е 100 градуса, з-то печивата врят.

# 44
  • Мнения: 81
Момичета, разочарована съм от печка Горение. За три години (колкото й беше гаранцията), фурната изгни и се проби. Добре, че бяха сръчните ръце на моя  съпруг, който отряза изгнилата част от фурната и нитова нова ламарина. Зарадвах се, че отново ще готвя на моята хубава печка Горение (с керамичен плот и вентилатор), която закупихме за огромната сума от 720 лв., но уви, след половин година нагревателя на вентилатора изгоря. Отново разочарование. Сменихме и нагревателя. Да видим след това какво ще последва! Жалко за рекламите и големите надежди!!! Ще започна да се оглеждам за друга печка, защото не зная тази до кога ще ми върши работа!!! Пишете, ако имате мнение по въпроса!!!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт