Отговори
# 180
  • Мнения: 0


Сериалът за който аз говорех , този за братята влюбени в братовчедка си , е направен като адаптация по роман на известен турски писател , романът е писан през 1934г. , когато бракове между братовчеди не са били табу . Разбира се историята в романа , не завършва с хепи енд .
Единият брат убива другия . Това е в книгата обаче ,
какво ще стане в сериала не се знае .


И в книгата ще стане същото. Като в ЗП.Добре, че  написа за финала , после да няма учудени.  Това е възможна житейска ситуация, една жена между двама братя,може и филм да се направи, но присъдата ще се прочете в последната минута, на последната серия. И за да не случи това, искам Дж да се оттегли.

И аз искам  bishop. Ако се оттегли, обещавам, че ще заколя един петел (подобно на Хандан за Симай)  Joy Joy Joy  eat.

Ако ли не, се надявам Кузей да я оттегли - "Много си бульо убава, ама си бульо батьова"  Tired bye.

# 181
  • Мнения: 0
И в книгата ще стане същото. Като в ЗП.Добре, че  написа за финала , после да няма учудени.  Това е възможна житейска ситуация, една жена между двама братя,може и филм да се направи, но присъдата ще се прочете в последната минута, на последната серия. И за да не случи това, искам Дж да се оттегли.

 newsm10 Нямам против и Зейнеп да се оттгели заедно с Джемре, ако това ще допренесе за щастието на Кузей, и се избегне никому ненужния фатален край.
Наистина написани са и книги, и филми са създадени за една жена между двама , че и между трима братя, но никога финала не е бил щастлив..

# 182
  • Мнения: 0
Джемре ревниво пази личното си пространство- ок ! Но , защо не уважава и това на Кузей, например ! Mr. Green
Това, дали си готов да признаеш и споделиш истината със себе си или хората, които обичаш, не е въпрос на лично пространство. Това е въпрос на доверие, въпрос на уважение към хората, които твърдиш, че обичаш. Много по- честно е да кажеш - не ми се говори за това, оставете ме на мира, отколкото да твърдиш неистини и после да се сърдиш на хората около теб, че не те разбират или те нараняват ! Така мисля аз ! Peace

Госпожата , аз му казвам на това право на личен избор и характер . Можеш да обичаш близките си хора без да ги товариш с нещо , което  ти е трудно дори да признаеш и пред себе си .  А за да се довериш трябва да си готов , не става когато някой се присети да те попита , било то и майка ти , да си стовариш товара та и другия да го носи , че да ти олекне . Така мисля аз  Peace

Тук изобщо не става дума да стовариш"товара " си, че някой друг да го носи ! Тук иде реч за споделяне ! Споделяне на чувства, споделяне  на мисли, споделяне на болка.... ако не го споделиш с най- близките си, тогава с кого ? Пък и аз не бих нарекла чувствата си "товар".Дано и Джемре не мисли за своите по този начин, би било жалко ! Иначе е вярно - всичко това е въпрос на характер и други личностни характеристики ! Peace

Колкото до това кое колко струва, ще видим накрая струвало ли си е цената ! Peace

В реалния живот може и да става дума за чувства , но нали коментираме конкретно ситуацията в К/Г , а тук знаеш , че и К. все повтаря , че е невъзможно  ooooh! А пък Дж. пише за греха, който расте в нея . За тава казвам товар/тежест от не възможността/ предразсъдаците , греха и т. и н.
Нали разбираш , че за Гюлтен тава също ще е много трудно да го понесе и да го приеме ,  тогава и тя ще се мъчи заедно с Дж.  Но това е моят поглед  Wink

# 183
  • Мнения: 3 547


И аз искам  bishop. Ако се оттегли, обещавам, че ще заколя един петел (подобно на Хандан за Симай)  Joy Joy Joy  eat.


 Laughing Laughing...внимавай като обещаваш...ще вземе да се оттегли, после ще трябва да търсиш петел Laughing Laughing

# 184
  • Мнения: 0


И аз искам  bishop. Ако се оттегли, обещавам, че ще заколя един петел (подобно на Хандан за Симай)  Joy Joy Joy  eat.


 Laughing Laughing...внимавай като обещаваш...ще вземе да се оттегли, после ще трябва да търсиш петел Laughing Laughing

 Grinning newsm10

И овен ще намеря, ако трябва...  animal085   chef:

# 185
  • Мнения: 0

Лека нощ! Hug

# 186
  • Мнения: 3 371
В реалния живот може и да става дума за чувства , но нали коментираме конкретно ситуацията в К/Г , а тук знаеш , че и К. все повтаря , че е невъзможно  ooooh! А пък Дж. пише за греха, който расте в нея . За тава казвам товар/тежест от не възможността/ предразсъдаците , греха и т. и н.
Нали разбираш , че за Гюлтен тава също ще е много трудно да го понесе и да го приеме ,  тогава и тя ще се мъчи заедно с Дж.  Но това е моят поглед  Wink

Да, права си, в конкретната ситуация, е товар ! Peace Затова и не искам този товар да го носи Кузей !  Peace

# 187
  • Мнения: 3 371

Лека, лека, ама след този колаж,  няма как да стане ! Crazy
Благодаря ти, мила и на теб лека и синеока ! Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 188
  • Мнения: 2 282

момичета...ей на тва вашето му казвам безсилна ревност, наистина Joy Joy Joy


Защо безсилие. Погледни резултата от анкетата. Много яко сме дръпнали този следобяд. Laughing

# 189
  • Мнения: 186
Сега остава да намерите произведение, в което доброволно някой се е отказал и от това е последвал хепи енд на филма.
Отказът винаги е било междинно състояние, след това отново в греха.
Тя и Еда колко пъти се отказва от Харун, но после пак в прегръдките му. Странно, оттегляше се жената, която е обичана, но нито веднъж не се оттегли натрапницата.
Тук Гюней се оттегли, Кузей има още скрупули, но и при него ще паднат бариерите.
Бих искала Джемре да е щастлива извън двамата братя, ако сценаристките допуснат това, но много се съмнявам.
А вие как си представяте хепи енд - Джемре се е оттеглила и задомила за мъж, когото не обича, примирила се е, а Кузей е със слънчевия лъч Зейнеп. И двамата са забравили миналото и гледат само напред. Подобно развитие на сюжета не виждам как ще се случи.
Очаквам сега  Джемре наистина да се оттегли , да видим реакцията на Кузей, когато тя е с друг. Но сега като знаят за чувствата си един към друг, възможно ли е това чувство да се подтисне.
Не мисля.

# 190
  • Мнения: 0
allisas73, аз съм на мнение , че освен чувствата , човек трабва да ползва и умствения си багаж.В противен случай, както го описваш ти, края разбира се е предопределен.Ще си гледаме поредната трагична история.

gospojata,   love001

# 191
  • Мнения: 18 541
Алисас, то само Кузей знае. Джемре си мисли, че не я обича. Поне не така, както тя се надяваше.

# 192
  • Мнения: 2 282
allisas73, аз съм на мнение , че освен чувствата , човек трабва да ползва и умствения си багаж.В противен случай, както го описваш ти, края разбира се е предопределен.Ще си гледаме поредната трагична история.

gospojata,   love001


Абсолютно!

# 193
  • Мнения: 186
allisas73, аз съм на мнение , че освен чувствата , човек трабва да ползва и умствения си багаж.В противен случай, както го описваш ти, края разбира се е предопределен.Ще си гледаме поредната трагична история.

gospojata,   love001


Ами, честно да ти кажа , повече очаквам трагичен край, отколкото хепи енд.
Виж, в Незабравима , от самото начало очаквахме щастлив край.
Прокрадваха се песимистични нотки,  но както сега се вярва в щастливия край на Фатма и Енгин и просто само се очаква да се случи, така и там вярвахме, че любовта на Еда и Харун ще я бъде. Мен краят ме разочарова по други причини, как беше поднесен, но в крайна сметка дочакахме щастливия финал. За този филм обаче наистина не знам. По принцип, много по-силна е духовната връзка м/у двама братя, отколкото м/у две сестри. Така че на нашия филм може да не му дадат шанс за щастлив финал. Или ще я бъде тази любов или няма да я бъде. Всичко ще се върти около нея. Аз се моля, да измислят вариант, при който да бъдат щастливи Кузей и Джемре, заедно. Praynig
Но сложно ще бъде. Може пък и да има изненади. Иначе ако знаем всичко от самото начало  Thinking

# 194
  • Мнения: 3 547
allisas73, аз съм на мнение , че освен чувствата , човек трабва да ползва и умствения си багаж.

То , ако човек можеше да ползва адекватно умствения си багаж, когато има чувства, знаеш ли колко щеше да е различна цялата история на човешката цивилизация... Laughing Laughing

Най-вероятно за Троянска война нямаше и да сме чували... Joy

Общи условия

Активация на акаунт