Отговори
# 210
  • Мнения: 17
Питам се това от този филм ли е или от друг!?

# 211
  • Мнения: 48
E логиката ми води, че Джемре да е, иска ми се да е някоя друга, ама то другата е Зейнепчето, с Али връзка (интимна) неможе да има, е то друг остана ли? Тъпото е, че въртим сучем, ама то други женски образи в сериала май няма пък и да има, те ме довеждат до мисълта: Симай ще изиграе главна женска роля, Джемре - поддържаща, Другата Земай - второстепенна и т.н.

# 212
  • Мнения: 17


За ведро настроение, като се наспите,  да не мислите глупости! Гьона пак гледа като....



С пожелание наистина да се разсеят черните облаци в този филм!

# 213
  • Мнения: 48
Ебе то лошо няма, пък и а дано се разсеят тези облаци, че то нещо стана много тегаво положението. Пък и да го видим този хубав момак Кузейчо усмихнат... лошо няма, нали?

# 214
  • Мнения: 18 560
Добро утро! Лорче, снимките не са от филма, а от фотосесия за Вог.

# 215
  • Мнения: 3 547
Добро утро и усмихнат ден !



# 216
  • Мнения: 2 282
Закуската на Лор е страхотна. 
Снимките за Вог - също. Като се спомня какви ги пишехме тогава, пък какво стана. newsm78
Хубав ден, дами! Hug

# 217
  • Мнения: 2 282
Дж е хубав женски образ. С смисъл убедителен, жив, плътен. Но в последно време леко започна да ми простее. Откакто в пицарията изтри устата на Кузей със салфетката. Много се старае да покаже чувствата си към К. и покрай това става смешна. Не съм сигурна дали  един мъж може да се спечели по този начин.

Майтапиш ли се? Как в последно време? От епизод нумеро 1!   4470 ooooh!


Имам в предвид периода, откакто осъзна чувствата си към Кузей.  HugДа не се връщаме много назад, напр. случката в Анталия, когато открито съблазняваше Кузей. Та, той се видя в чудо и викна Симай. Laughing

# 218
  • Мнения: 2 282
E логиката ми води, че Джемре да е, иска ми се да е някоя друга, ама то другата е Зейнепчето, с Али връзка (интимна) неможе да има, е то друг остана ли? Тъпото е, че въртим сучем, ама то други женски образи в сериала май няма пък и да има, те ме довеждат до мисълта: Симай ще изиграе главна женска роля, Джемре - поддържаща, Другата Земай - второстепенна и т.н.

Не смея нищо да прогнозирам, но не изключвам Симай на финала.  Ако не я убият. Но развод няма да има. Laughing

# 219
  • Мнения: 3 547
Не смея нищо да прогнозирам, но не изключвам Симай на финала.  Ако не я убият. Но развод няма да има. Laughing

Така ами - никакъв развод до финала - за назидание на всички, дето се женят без да се замислят - докато смъртта ги раздели...

 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Между другото, от вчера се мъча с преводача на Гугъл да чета из техните форуми какви са мненията и нагласите, предвид нашите , отразени в анкетката...

Струва ми се, че  всички смятат Джемре за основната  женска фигура, определяща развитието на характера на Кузей и повечето очаквания  от неговия образ са сякаш в тази посока - на преодоляване на общественото мнение, че обича момичето на брат си.

Зейнеб е възприемана точно като начин да се скрие и избяга от любовта, от болката, че не може да е с Джемре,  опит да охлади чувствата си и да скрие притеснението си от обществото...


И една реплика пак от техен форум, която съвършено описва филма :

Ако Север и Юг са посоките, то Джемре винаги ще е екватора, който ги разделя...

Последна редакция: нд, 25 мар 2012, 11:37 от lor

# 220
  • Мнения: 186
Не смея нищо да прогнозирам, но не изключвам Симай на финала.  Ако не я убият. Но развод няма да има. Laughing

Така ами - никакъв развод до финала - за назидание на всички, дето се женят без да се замислят - докато смъртта ги раздели...

 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Развод и аз не виждам. Много страшни са тия бракове само на хартия, като за наказание след това, развод - йок. И двете момичета - Джемре и Зейнеп са целомъдрени, как ще приемат връзка с женен мъж, не виждам. Секс май скоро не се очертава, а само флирт със Зейнеп и спотаена любов с Джемре. Може пък да се получи нещо със Зейнеп, доведоха я от чужбина, тя е по-разкрепостена, но няма начин да не бъде наранена, а баща й горкияткак ще приеме връзката. Sad Ами Гюлтен - тази спотаена любов, за която тя знае даже повече от дъщеря си? Най-доброто тя го предложи. Да зареже всичко и да заминат двете. Това е възможно най-доброто решение. Както има една хубава английска поговорка - Далеч от очите, далеч от сърцето. Така ще се откъсне детето й от Текинолу. Ама тя е главен персонаж, няма как да стане. Ще ни мъчат в този омагьосан кръг. Много въпросителни, дано днешния фрагман вдигне малко завесата.

# 221
  • Мнения: 3 371
ДОБЪР ДЕН ! ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ !ДНЕС Е БЛАГОВЕЩЕНИЕ !  bouquet



Благовещение се празнува девет месеца преди Рождество Христово. Празникът е изве...стен още като “половин Великден”. Камбаните на църквата известяват зачатието, а хората възкликват “Радвай се благодатна, Господ е с тебе!”. Всички обличат нови дрехи, а празничната трапеза е богато отрупана - на нея задължително се слага риба, обредна питка, мед и лучник. Приготвя се супа от прясна коприва и в средата на трапезата се нареждат зеленчуци. Затова бабите казват, че дойде ли Благовец, хората се хващат за зелено, защото природата вече е напълно пробудена.

Денят се използва и за гадаене - каквото правиш днес и както премине днешният ти ден, такава ще ти бъде и цялата година. Хубаво е да носиш пари в джоба си. Вярва се, че ако те закука кукувица, за да имаш берекет, трябва да се хванеш за паричка. Момите могат да разберат дали ще се задомят, като поставят във вода лалета и изчакат три дни. Ако се разпъпят, ще се омъжат до края на годината. А пък който види щъркел да лети, ще е благословен през цялата година. Смята се, че днес пожеланото на ум се сбъдва, но ако се изрече на глас – късметът се загубва. Жените копаят градината, а мъжете пускат пчелите от кошерите. Днес е благ ден, в който човек не чувства болка и раните заздравяват. Затова на днешния ден пробиват ушите на малките момиченца - за да не ги боли и да зараснат по-бързо, днес се бележат и животните.

На този ден не е хубаво да се спи до късно, за да не те закука кукувица в леглото и да се разболееш. Жените премитат къщата и палят сметта, като по този начин изгарят всичко лошо. Особено внимание се отделя днес и на змиите. Удряйки в желязо се прави ритуално пъдене на змии и се казва заклинание: “Бягайте, змии и гущери, днеска е Благовец”.

# 222
  • Mystic Falls/Eindhoven/SoFiA
  • Мнения: 10
Честит празник дами Simple Smile Весела неделя на всички и да си кажа че с нетърпение чакам фрагмана Simple Smile   bouquet

Мария мила благодаря ти за подробностите за Благовещение тук все забравям това онова ...  smile3525

# 223
  • Мнения: 3 371
Поли,  Hug!

И една реплика пак от техен форум, която съвършено описва филма :

Ако Север и Юг са посоките, то Джемре винаги ще е екватора, който ги разделя...



Така е, глаголът е съвършено вярно и на място използван-разделя!
Още в началните епизоди, когато Хандан надуши Джемре, я предупреди никога да не застава между братята ! Peace

# 224
  • Мнения: 1 012
Thank you for watching the Kuzey Guney.

''Kuzey Guney video is translated and subtitled to English originally by ‘’ KuzeyGuneyEnglish.blogspot.com ‘’ Other languages and subtitles are added based on the original. Please watch the video at '' KuzeyGuneyEnglish.blogspot.com '' with available language. Your support helps continue this work''

Thank you,
http://kuzeyguneyenglish.blogspot.com

Kuzey Guney English, we're extremely thrilled to have you among us! Be sure that we'll continue our support!
Thank you very much!

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт