Какво мислите за диетата на д-р Емилова : на плодове и чай през 2часа

  • 74 120
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 287
Хммм, по въпроса за млякото...Щом природата е измислила да храним децата си с мляко /майчината кърма - т.е. пак е мляко/ едва ли млякото е нещо толкова вредно. Така, че крайното отричане на млечните продукти е пресилено. Според мен всяка крайност е вредна!

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Хммм, по въпроса за млякото...Щом природата е измислила да храним децата си с мляко /майчината кърма - т.е. пак е мляко/ едва ли млякото е нещо толкова вредно.
Тук има един момент... лактозата в млякото се разгражда само през първите 3 год. от живота... Не гарантирам, че е вярно, но така се твърди  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 258
Относно способността за разграждане на лактозата, някои хора я губят, други - не. В тази връзка се говори за лактозна толерантност - това е свойството, присъщо на по-малка част от хората, да произвеждат в зряла възраст ензима лактаза, който разгражда лактозата. Хората с  лактозна толерантност могат да се хранят с прясно мляко. Също така казват, че това свойство се проявява при наследници на народи, занимавали се някога основно със скотовъдство и, следователно, свикнали с употребата на мляко.

# 33
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
д-р Гайдурски 0889 41 61 68 за записване на час. Само да те предупредя - чака се Sad
Да, доктор Гайдурски е последовател на Лидия Ковачева, но е доста различен (и като методи, май и като човек  Wink) от популярната Емилова.
Сестра ми имаше куп проблеми, един от които наднормено тегло (уточнявам, че е по-малка от мен, с две малки деца). Диетуването й при доц. Байкова не само не й помогна, а задълбочи проблемите. След което случайно откри Гайдурски и за всеобщ семеен ужас се отдаде на гладолечение. Резултатите са невероятни. До такава степен, че и аз, скептичната Василиса, се предадох и повярвах.

# 34
  • Мнения: 1 449
Да, доктор Гайдурски е последовател на Лидия Ковачева, но е доста различен (и като методи, май и като човек  Wink) от популярната Емилова.
Сестра ми имаше куп проблеми, един от които наднормено тегло (уточнявам, че е по-малка от мен, с две малки деца). Диетуването й при доц. Байкова не само не й помогна, а задълбочи проблемите. След което случайно откри Гайдурски и за всеобщ семеен ужас се отдаде на гладолечение. Резултатите са невероятни. До такава степен, че и аз, скептичната Василиса, се предадох и повярвах.
Да, да! newsm10 Ох, макар че да се отдадеш на растителна храна, суровоядство и яденето на някой и друг бадем си е доста сложно, когато става дума за цял живот.  Сестра ти премина ли изцяло на нов хранителен режим или?

# 35
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Сестра ми сега прави всеки сезон по един курс, а иначе се храни нормално. Нормално, но здравословно.  Wink

# 36
  • Мнения: 333
След празниците ще ходим при нея за 10 дни в х-л "Лебед" в к-с "Св. св. Константин е Елена" до Варна. newsm35 Били сме няколко пъти при нея (аз ходя с мъжа ми, той прави дълги гладувания, а аз по-кратки) и сме много доволни. Там е най-добре, защото си под лекарско наблюдение и ти правят изследвания, на базата на който се определя индивидуална програма за всеки.

Това е сайта за повече информация:

http://www.emilova.org/

Последна редакция: пн, 17 апр 2006, 17:10 от galina_dimova

# 37
  • Мнения: 14 489
за мен това е абсурдно нещо което не само ти уврежда тялото но и психиката
като се замислиш за най-елементарното нещо - колко органи в тялото ти са предназначени за обработване на храна и извличане на веществата от нея излиза че гладувайки ти вървиш срещу природата. аз съм го правила и не стига че после надебелях повече и ми беше трудно да отслабна пак а стреса от неяденето беше поне за мен огромен - по цял ден ми се привиждаха баници и кво ли - като имате предвид че не съм от най лакомите.
и една бележка - китайската медицина и традиция например абсолютно отхвърлят всякакво гладуване дори само за един ден. да го имате за информация - китайците използват храната за лекарство а не неяденето.
а за млякото няма да коментирам - колкото лекари съм питала всички го смятат за абсурдно.уж и тя е лекарка ама....
а колкото за това че с ядене на месо ставаш лезбийка - не съм сигурна  че е от месо след като самата д-р емилова мяза на лесбо с тая къса коса....

# 38
  • Мнения: 5 500
Айде кат секи път...
Нищо ново под слънцето, само който не го е изпитвал и пробвал може да дава такива квалификации...
И за сетен път да кажа, че гладуването се прави само и единствено под лекарски контрол!!!

# 39
  • Мнения: 569


Аз също съм била на тази диета.Като килограми не помня колко свалих но помня че на десетия ден успях да се пъхна в дънки които преди това намушвах само малко над коляното.Отслабва се доста.Лошото при мен беше че имах да свалям само в краката и след диетата бях много изпита в лицето,гърдите ми също се смалиха.Аз изкарах 20 дена/10 на чай и плодове и 10 дни захранване/.  Започва се с чай / по възможност билков-от една билка/,след 2 часа 200 гр. плодове/от един вид/,след 2 часа пак чай и така цял ден.В началото е гадно но на третия ден се свиква.После захранването е тежко.Нямаш търпение да ядеш нормално.

# 40
  • Мнения: 2 663
Цялото ми семейство сме много доволни от д-р Емилова.Колкото пъти сме били толкова пъти ни е помогнало и на мен и на сестра ми и на баща ми,с който са си приятели.Килограми се връщат самоако не се храни човек както трябва!!!
Диетата трябва да сеправи под наблюдение,за това има и нещо като санаториум

# 41
  • под тепетата
  • Мнения: 149
Аз съм изкарвала на подобен режим 2 седмици, но без чая, защото не го обичам. Бях първата седмица само на плодове, всеки ден различни, но от един вид, и в началото не си налагах ограничения, докато постепенно за мое огромно учудване установих, че ми стигат и по 500-600г на ден. През втората седмица започнах да хапвам и по малко зеленчуци, просто защото ми омръзна да ям все сладки неща като плодовете. Накрая не ми се искаше да спирам, толкова добре се чувствах. Определено си намалих обиколките и то доста бързо за моите темпове на сваляне. Най-приятната изненада беше, че кожата на лицето ми видимо се освежи, което си е съвсем в реда на нещата. Сега пак ми се иска да повторя процедурата, но нямам достатъчно инат, за да започна. Cry Иначе почна ли веднъж...нататък нямам проблем. Но първите дни са най-трудни. Успех на всички, които започват тази "диета" и умната със захранването!  love001

# 42
  • Мнения: 1 934
Аз съм го сразвала режима наистина много се отслабва но като приключиш и трудно се задържат килограмите.Трябва почти нищо да ядеш.

# 43
  • Мнения: 5 647
А каква е тази диета? Как се прави?  newsm78

# 44
  • Мнения: 5 619
Видите ли, приема на месо е причината за лесийбките!!! Щото в месото имало мъжки хоромни и така жените ставали по-окосмени и обратни  Joy СМЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕХ!

Мдаа, а веднъж хванах част от тв предаване, в което казваше, че от консумацията на мляко момченцата ставали обратни, защото имало вътре женски хормони. Но бисера за месото ми е убягнал.  Joy Joy Joy
Изобщо тази докторка ми е доста измислена. Звучи ми като сектантка.

Общи условия

Активация на акаунт