Премахване на боя за коса с витамин C

  • 211 224
  • 624
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 16
Аз ползвам Джонсън с лайка.много съм доволна

# 196
  • Мнения: 0
Здравейте! И аз благодаря много за темичката. Исках да попитам тези, които са изпробвали течния витамин C. Можете ли да кажете колко ампулки приблизително са нужни за коса малко по-дълга от средна дължина? Simple Smile newsm78

# 197
  • Мнения: 372
Още едно потвърждение.
Маха всич-ко!   Mr. Green   
Изрусявам косата си на ниво 9-ка, но последния път се поолях с коректора. Цветът стана тъмен и откровено си синеех.
За около 30 минути, маската свали де що имах коректор по косата си.
Изсушаване нямах, напротив - полира и омекоти косъма ми. На пипане беше хлъзгав.   Flutter
Моят бъркоч беше с професионален дълбоко почистващ шампоан.    Peace

# 198
  • Мнения: 0
При мен за жалост - без ефект. Но обяснимо - повече от година съм чернокоска. Може би трябва повече упорство или количеството, което използвам не е достатъчно. Имах под ръка 2 ампулки и 30 таблетки. Ще опитам още веднъж Peace

# 199
  • Мнения: 3 315
Още едно потвърждение.
Маха всич-ко!   Mr. Green   
Изрусявам косата си на ниво 9-ка, но последния път се поолях с коректора. Цветът стана тъмен и откровено си синеех.
За около 30 минути, маската свали де що имах коректор по косата си.
Изсушаване нямах, напротив - полира и омекоти косъма ми. На пипане беше хлъзгав.   Flutter
Моят бъркоч беше с професионален дълбоко почистващ шампоан.    Peace
Може би дълбоко почистващия шампоан ще махне по лесно боята, но на мен ми се струва много агресивно.  Rolling Eyes   

# 200
  • Мнения: 372

Не претендирам, че е най-правилният начин, но така съм решила за себе си.
Категорично се въздържам от препоръки, просто споделих своя случай.
И не го намирам за агресивно. Дълбоко почистващия шампоан е препоръчителен и е част от месечната ми стратегия преди боя и преди определени процедури. Ползвам средно 2 пъти месечно. Скоро не бях и ми дойде добре.
Почувствах, че е необходимо да обосова решението си и го направих.
Успех на всички!       bouquet

# 201
  • Мнения: 46
дали ще премахне махагон Simple Smile) ?

# 202
  • Мнения: 3 315
Feeling   bouquet   Какъв шампоан ползваш по-точно ? 

# 203
  • Мнения: 372
На Вела Проф. от серията СП.
Еднолитров.   Laughing
В интерес на истината е нежен шампоан за дълбоко почистващ.   Peace


  bouquet

# 204
  • София
  • Мнения: 70
Най-накрая и аз се реших да опитам да премахна боята с витамин С и при мен действа. Много съм доволна от резултата.

# 205
  • Мнения: 817
При мен за жалост - без ефект. Но обяснимо - повече от година съм чернокоска. Може би трябва повече упорство или количеството, което използвам не е достатъчно. Имах под ръка 2 ампулки и 30 таблетки. Ще опитам още веднъж Peace

Merry, тъмнокоса съм от няколко години, слагала съм и черно, и други тъмни цветове. При мен имаше разлика от първия път, но реших да прекратя, защото имам естествен леко меден пигмент и сега забелязвам, че боята пада. Гледах се оня ден на дневна светлина и о, чудо, вече съм махагонова...
Както циганките си боядисваха косите през 90-те. А и забелязвам, че при мен има изсушаване в краищата. Пиши как върви процедурата при теб, дали и твоята коса червенее или просто при мен така се е случило.

# 206
  • Мнения: 22
здравейте момичета и аз пробвах тази процедура и наистина маха боята.Сега научих една маска тоест няколко за стимулиране разтежа на косата имал повече ефект от тривитаминола

# 207
  • София !
  • Мнения: 1 240
Аз от 4 години се боядисвам черна , по време на бременността не съм си пипала косата нито боядисване , нито подстригване , беше ми станала дълга до г*за  Laughing и от горе е излезнал моя цвят надолу е черно .. Подстригах се до рамото , слагах няколко пъти от маската и ефект има , НО предимно там където е по светло т.е. от горе където е тръгнал да излиза моя цвят , надолу по черното съвсем лек ефект ставам червеникава Simple Smile .. Та в момента косата ми е стил ОМБРЕ  Crazy  Mr. Green Продължавам с маската и силно се надявам това черно да падне напълно ......

# 208
  • София
  • Мнения: 5 289
здравейте момичета и аз пробвах тази процедура и наистина маха боята.Сега научих една маска тоест няколко за стимулиране разтежа на косата имал повече ефект от тривитаминола
Е кажи каква е тази маска де, да не мислиш, че като пусна мухата и така ще се измъкнеш? Mr. Green

# 209
  • Мнения: 817
здравейте момичета и аз пробвах тази процедура и наистина маха боята.Сега научих една маска тоест няколко за стимулиране разтежа на косата имал повече ефект от тривитаминола
Е кажи каква е тази маска де, да не мислиш, че като пусна мухата и така ще се измъкнеш? Mr. Green

Тъкмо съм се намазала с нея  Laughing Сега съм на тема "Възстановявам си косата и спирам да се боядисвам". Аз я наричам маска ГМО (от газ, мас и оцет), ще ти кажа аз какво слагам, но всеки си има някакви предпочитания и си прави собствени вариации. Това, което аз си забърквам е 1 с.л. мас, 1 с.л. оцет, 10 мл. тривитаминол, 1с.л. ракия/водка, един яйчен жълтък, 1 с.л. кисело мляко, 2-3 капки газ за осветление, капвам малко бадемово масло и масло от чаено дърво. Нанасям я на влажна и добре разресана коса, слагам отгоре шапка за баня, завивам с хавлия. Стоя така около 2 часа. Измивам с хладка вода и преплаквам с бебешки шампоан. Официално се отказвам от сместа с шампоан с витамин С, понеже на мен лично не ми действа добре, въпреки че има ефект. За по-добър ефект гледам, че съфорумките използват леко затопляне - някои опитват със сешоар, след като покрият косата с найлоновата торба, други мокрят кърпата с гореща вода преди да завият с нея, трети пък съвсем радикално подхождат - покриват косите си с алуминиево фолио и минават отгоре с обикновена преса за коса. Имах някакви притеснения относно омазняването на косата, които изчезнаха след първата такава маска, която си направих, заедно с тях си замина и лекият пърхот, който се появи от друг голям-праз козметичен продукт за не малко пари. Пробвайте, все пак всички тези съставки са естествени, за разлика от душманските химии, с които уж трябвало да станем по-красиви.

Последна редакция: пн, 08 апр 2013, 21:15 от Lidsy

Общи условия

Активация на акаунт