Алкохолът-проблем на нашето време?

  • 8 643
  • 120
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 15 473
   Навита съм да останат само бирата и виното, никакви концентрати! Но,който иска да пие, пак ще намери какво да пие и никой не може да го спре.Аз не близвам и не ми е проблем, но много хора пият до безпаметност и всеки ден, от сутрин до вечер.Имаме ги няколко в квартала, само като ме лъхне имам чувството,че ще се напия.Интересно е,че в арабските държави алкохола е забранен, пък никой не е умрял от това.

# 61
  • Мнения: 12 670
Това, че е е забранен, не означава, че не пият.

# 62
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880

Ти колко такива семейства познаваш?


Доволно много. И ние така се запознахме с мъжът ми. Общо взети всички, които са се харесали по барове, дискотеки, заведения са били под влияние на алкохола. Crazy

# 63
  • София
  • Мнения: 15 473
Това, че е е забранен, не означава, че не пият.
Може да пийват, но дали по улиците им по цели нощи пеят пияни или се бият?И то все едни и същи.

# 64
  • Мнения: 12 670
То това си е въпрос на обществен ред. Едно време ги тикаха в изтрезвително.

# 65
  • София
  • Мнения: 15 473
То това си е въпрос на обществен ред. Едно време ги тикаха в изтрезвително.
Това не е решение, ще се наспят, ще ги пуснат и пак ще се напият.И не вярвам това да се случва само в нашия квартал.А колко хора си пият така, без никой и да разбере.Предполагам,че явните са една нищожна част от скритите алкохолици.

# 66
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
В арабския свят не пият най-вече заради климата, а не толкова заради страх от Аллах.
Тук, в Италия, не съм виждала все още пиян човек, за алкохолици не съм и чувала, освен някои случки с румънци по новините. Концентрат никой никога не пие; виното е на почит - по чаша-две с обилно ядене.

# 67
  • Мнения: 8 893
Според мен явните и разпознаваеми алкохолици са по-малкият брой. Реално има много хора, за чиято зависимост знаят само близките. Познавам адски много интелигентни и успели хора, които имат този проблем. Все повече се увеличава и броят на жените, които консумират редовно големи количества алкохол.
И аз преди време имах подобно залитане и единственото решение е просто да не се пие. Няма филм с "едно малко".

# 68
  • Мнения: 2 480
Ако причината да не се говори много за вредите и последствията от алкохола са парите...то тогава защо се говори за с щите от цигарите и защо се вземат мерки за ограничаването им. Лично аз смятам, че злоупотребата с алкохол води до много повече жертви/реални смъртни случаи/ на неупотребяващите, а и на самите употребяващи отколкото цигарите...но срещу едното се борим, а другото....остава непроменено. Пари и от двете се правят. Сигурно има някаква друга причина...която моята глава не може да проумее.


През последните 20г. не се говореше много за вредите от цигарите. Даже някои тук прекалиха с глупостите си да ни обясняват, че почти никаква вреда от тях нямало дори и за бременните! Тоест на дъното пак са парите. Едва сега, когато НС реши да ограничи пушенето отново се заговори за него. В началото на 90-те беше разрешено дори в извънградските автобуси! Пак тогава го разрешиха и в сладкарниците! Вярно е, че употребата на цигари не води до такова умопомрачение и невъзможност да се шофира и да се работи. Съгласявам се с Вас. Но нека в тази тема да не се отклоняваме към цигарите. Тя е за алкохола и злоупотребата с него.

# 69
  • Мнения: 2 138
Според мен явните и разпознаваеми алкохолици са по-малкият брой. Реално има много хора, за чиято зависимост знаят само близките. Познавам адски много интелигентни и успели хора, които имат този проблем. Все повече се увеличава и броят на жените, които консумират редовно големи количества алкохол.
И аз преди време имах подобно залитане и единственото решение е просто да не се пие. Няма филм с "едно малко".
"залитане" ? Поясни !

# 70
  • София
  • Мнения: 15 473
  Има една приказка, без едно мога, с едно не мога!Има такива хора, може да не пият с дни и седмици, но решат ли да пийнат само една биричка и се уливат, нямат спирка. Имах колега, като го питах, що не пие с мярка, той казваше: Ми аз имам мярка, до пос*ране.

# 71
  • Мнения: 8 893
Според мен явните и разпознаваеми алкохолици са по-малкият брой. Реално има много хора, за чиято зависимост знаят само близките. Познавам адски много интелигентни и успели хора, които имат този проблем. Все повече се увеличава и броят на жените, които консумират редовно големи количества алкохол.
И аз преди време имах подобно залитане и единственото решение е просто да не се пие. Няма филм с "едно малко".
"залитане" ? Поясни !

Принципно са лични неща и не обичам да ги обсъждам публично, но да кажем, че съм съгласна с Тайна - без едно мога, с едно не.
От много години имам установена депресия в лека форма, която съм лекувала включително медикаментозно. Имало е период, в който съм била емоционално нестабилна и системно съм (зло)употребявала алкохол.
Убедих се, че най-доброто решение за мен е физическата активност. И като нещо ми е криво вече отивам да тичам, а не сядам пред компа с нещо за пиене  Peace

# 72
  • Мнения: 12 670
  Има една приказка, без едно мога, с едно не мога!Има такива хора, може да не пият с дни и седмици, но решат ли да пийнат само една биричка и се уливат, нямат спирка. Имах колега, като го питах, що не пие с мярка, той казваше: Ми аз имам мярка, до пос*ране.

Това е един от признаците на алкохолизма.

# 73
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Вуйчо ми е алкохолик, който не пие капка от 2003 г. Дай Боже никога да не се върне към това Praynig.
След лечението докторът предупреди и него и вуйна ми, че трябва да внимава и със сиропите за кашлица дори, при минимално съмнение за спиртно съдържание, да не взима.

# 74
  • София
  • Мнения: 15 473
Вуйчо ми е алкохолик, който не пие капка от 2003 г. Дай Боже никога да не се върне към това Praynig.
След лечението докторът предупреди и него и вуйна ми, че трябва да внимава и със сиропите за кашлица дори, при минимално съмнение за спиртно съдържание, да не взима.
И как спря вуйчо ти, сам,от раз или с лечение?Лечението за алкохолизма ли е било или за друго?

Общи условия

Активация на акаунт