Твърди изпражнения

  • 14 214
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 195
Aбсолютно се присъединявам към мненията на Анна и Ива. Когато захранвах, педиатърката ми изрично ме предупреди, че на всяка нова храна е възможно бебето да реагира със запек ИЛИ разстройство - независимо дали е плод, зеленчук, разхлабващо, запичащо. Така и стана - при нова храна и досега бебето ми "забавя процеса" и се изхожда по-трудно, понякога се случваше и да прескочи някой ден и това значеше , че съм му дала повече, отколкото трябва.
Извън темата - сокът от грозде и самото грозде не се препоръчват за бебета - гроздовата захар се усвоява по-трудно(цитирам лекар).

# 16
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Anna_D

Хм, и от какво друго може да е според теб?   Rolling Eyes  Допускам вариант, че Gercho дава нещо, за което не споменава(лекарства, витамини), но в нейното съобщение виждам само “кърма, сокове и плодови пюрета”.

Нямам представа. Не мога да кажа, че много разбирам от тези неща, защото не съм лекар. А Gercho не е казала дали дава тези храни за първи път или вече ги е давала.  Не знам. Трябва да ги види лекар и да прецени.

# 17
  • Мнения: 117
То и аз не съм лекар, но когато бебето ти ака средно през 3-5 дни още от раждането си, а лекарят вика само “Аууу, много лошо е това!”, то се налага да се поразровиш и да научиш “малко”.

# 18
  • Мнения: 3 379
Според мен също е от пюретата. Значи, "разхлабващо" действие не означава, че ще направи акото рядко, а че го прокарва по-лесно така да се каже. Всяка твърда храна предполага промяна в акото на бебчо, най-вероятно е да е от соковете и пюретата, но аз не мисля, че е проблем при положение, че ака без напъни и болки и си е добре детето. Изобщо не се шашкай и не питай разните докторя, че те ще те карат не само термометри да му пъхаш, ами и мушката и сапуни и какви ли не глупости още. Добре си е детето, не се пиртеснявай.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 352
Цитат на: Anna_D
То и аз не съм лекар, но когато бебето ти ака средно през 3-5 дни още от раждането си, а лекарят вика само “Аууу, много лошо е това!”, то се налага да се поразровиш и да научиш “малко”.

Случая е точно такъв - Митко ака от самото си раждане много рядко - на 5-6 дена. Затова от около месец започнах да давам сокове и плодови пюрета - да го разхлабвам, защото ми се струваше че го боли коремчето и се напъва, а акото не излиза. Като казах на педиатърката, че го чакам 5 дена да се изака, а тя щеше да ме убие с поглед.
Сега се сещам друго нещо - преди 4-5 дена ме беше хванал летния вирус и пих много витамин С. Той май също запича Confused:
И друго - онзи ден му дадох да близне малко картофено пюре, но то беше на върха на лъжичката, не ми се вярва да е от него  Sad
Благодаря ви за отговорите момичета, ще оставя стомахчето да почине няколко дни.
Според вас колко трябва да изчакам още със захранването - Митко е на 5,5 месеца и мислех да почна да го "запознавам" със зеленчуците Confused:

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Gercho
Според вас колко трябва да изчакам още със захранването - Митко е на 5,5 месеца и мислех да почна да го "запознавам" със зеленчуците Confused:


Хубаво е да започнеш захранването, когато бебето покаже готовност.
Ето някои от показателите, че едно дете е готово за „твърда” храна:
    Може да седи добре без помощ.
    Изгубил е рефлекса си да избутва храната с езиче (tongue-thrust reflex)
    Има желание да дъвче
    Развива „пинсетно” хващане, като хваща храна с показалец и палец.
    Нетърпелив е да участва на масата и може да се опитва да хваща храна и да я пъха в устата.
    [/list:u]

Общи условия

Активация на акаунт