Фраксипарин, Клексан и Аспирин Протект - 5 тема

  • 100 421
  • 771
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 42
Анализиращ се, благодаря за отговора! Аз тайничко Ви чета в МАЙската тема, но още ме е страх да се запиша. В четвъртък съм на преглед за сърчице. За прегледа при Паскалева явно срокът е един и същ, просто ти наистина си започнала да ги биеш по-рано. И аз мислех да не спирам аспирина, но от две места ми казаха, че нямало смисъл да го продължавам. Пиех го само до положителен тест.

# 706
  • Мнения: 25
cassiopeia_vn честита бебка newsm51,пожелавам на всички ни по едно малко слънце!!!!!
Аз днес сложих първата инж естествено не сама ,но дано да свикна и сама да я слагам.Искам да попитам от вчера ми зацапва кафеникаво(по 1-2 капки на ден)но ми е притеснено  нали имам 2 сп.аборта преди това. Говорих с докито ми и каза да почна и дуфастон Искам да питам някой  взимал ли ги е и какво мнение имате за него или да искам някакви др за задържане.

# 707
  • Мнения: 226
cassiopeia_vn честита бебка newsm51,пожелавам на всички ни по едно малко слънце!!!!!
Аз днес сложих първата инж естествено не сама ,но дано да свикна и сама да я слагам.Искам да попитам от вчера ми зацапва кафеникаво(по 1-2 капки на ден)но ми е притеснено  нали имам 2 сп.аборта преди това. Говорих с докито ми и каза да почна и дуфастон Искам да питам някой  взимал ли ги е и какво мнение имате за него или да искам някакви др за задържане.
Аз съм ползвала Утрогестан 3х2 вагинално,но задължително се посъветвай с твоя лекар или потърси още 1 мнение.Успех Simple Smile

# 708
  • Мнения: 71
Когато аз бях със зацапвне в 8-ма седмица ми изписаха 3 по 1 дуфастон и ме накараха да си полежавам около 1-2 седмици.

# 709
  • София
  • Мнения: 4 884
Мибе,при теб как вървят нещата,какво показва доплера,ако там всичко е наред не се тревожи за допълнителни изследвания,ти беше с Фракси през ден,нали newsm78Гледам,че си доста понапреднала Hug
Деси,пий дуфастона и не се двууми,пили сме го почти всички мацки PeaceСлагай си инжекциите и дано всичко този път е наред Praynig

# 710
  • Мнения: 71
Мибе,при теб как вървят нещата,какво показва доплера,ако там всичко е наред не се тревожи за допълнителни изследвания,ти беше с Фракси през ден,нали newsm78Гледам,че си доста понапреднала Hug
Деси,пий дуфастона и не се двууми,пили сме го почти всички мацки PeaceСлагай си инжекциите и дано всичко този път е наред Praynig

Аз съм добре за сега, не са ми правили още Доплер. В 19 седмица бях на ФМ последно и всичко беше наред с бебока. Другата седмица пак сме на лекар и ще я питам няма ли да ми пусне доплер най-накрая. Иначе съм през ден на фракси 0,4 и все съм в паранои, но се успокоявам с това, че ако имаше нещо тревожно или ако бебето изоставаше док щеше да ми каже. И така ще стискаме палци да стигнем всички до края Simple Smile  Hug

# 711
  • Мнения: 1 545
Деси,слушай си лекаря Peace
Аз бях на Утрогестан перорално.Няма да ти навреди.Почти всички сме пили прогестеронови препарати,вероятно към края на 3 месец,ще ти ги спрат.

# 712
  • Мнения: 272
desi850320, спокойно. Дуфастона и малко повече почивка и всичко ще е наред. То май тук всички сме били или на дуфастон или на утрогестан. Ще премине ще видиш. Peace

# 713
  • Мнения: 25
Благодаря на всички започнах дуфастон 3*1 .Утре съм при докито за инж. и ще  си взимам болнични,да си полежим малко идано  всичко да наред този път newsm17

# 714
  • Мнения: 100
Момичета,сега се прибирам от болницата.Прокървих в неделя и ме приеха,добре че бебчо е добре,няма отлепване на плоден сак.Разредиха ми Фраксипарина през ден,сега пак само лежане и молене всичко да е наред:)

# 715
  • Мнения: 272
emilia_koleva, стискам палци всичко да е наред. Praynig Фраксито през ден ли сега?

# 716
  • Мнения: 173
Здравейте, момичета!
Прочетох последната страница, ще се върна сега назад, но искам да ви питам освен оток, подутина, буца от апликациите на фраксипарин, имате ли и алергична реакция и сърбеж с дни на мястото?
Аз го поставям през ден, но заради тези реакции ми се иска още да го разредя. Освен да се мажа с ментолов спирт и да слагам лед за охлаждане на отците и сърбежа, друго облекчение не съм намерила. В 13 г.с. съм и до 36 седмица едва ли ще издържа.
Имало таблетки заместител, но не се намират в БГ - Весел Дуе.

Имам една успешна бременност с аспирин протект до 15 г.с. и вливания всеки месец до 20 г.с., но забравих на какво.

Успех на всички до финала.

# 717
  • Мнения: 441
Като се върнеш назад, ще прочетеш, че може да избегнеш буците като вкарваш лекарството много бавно и в паласките.

Не съм чувала за таблетките заместител, но знам че има много противосъсирващи таблетки, при които лекарството преминава през плацентата и може да се получат увреждания на фетуса.

Не знам за какво са ти предписани и към какво си предразположена, но намаляването на твоя глава може да е опасно и за теб и за детето, включително може се стигне до тромби, преждевременно раждане и смърт на плода, недай си боже.

Ако си алергична към инжекциите, обърни се към сърдечно съдов хирург и може да ти изпишат друг тип инжекции.

# 718
  • Мнения: 3 215
Е, хайде сега - момичето не е казало, че само ще си назначава заместител или ще разрежда инжекциите на своя глава. Няма нужда чак от толкова плашене. Последствията действително могат да са такива, но при сериозен проблем. Много от хората, които са на малка доза или на инжекции през ден приемат лекарството по-скоро за презастраховане. Има различни степени на проблематичност, оттам и различни дози  Peace

# 719
  • Мнения: 173
Разбира се, че не си самоназначавам лекарства, изписани са ми от гинеколога, който работи в КИРМ, в случай че ги намеря.
Питането ми е свързано със силния сърбеж, оток и зачервяване локално от фраксипарина, дали е нормално или при мен наистина е алергична реакция и трябва да потърся други варианти?
И нямам паласки Sad.

Последна редакция: сб, 13 окт 2012, 09:13 от kali_k

Общи условия

Активация на акаунт