Фраксипарин, Клексан и Аспирин Протект - 5 тема

  • 100 330
  • 771
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 401
Да, и на мен от фраксипарина ми се получават гадни зачервявания около мястото на убождането, с диаметър сигурно 4-5 см. Ужасно сърбящи, и то с дни след поставянето на инжекцията. Слагам си ги само в корема, защото и аз не мога да намеря друго подходящо място. Препоръчаха ми компреси с риванол, мазане с лиотон, но и от двете няма голям ефект. И така две бременности - една приключила успешно и една, която, надявам се, скоро да приключи пак така. Между другото, като намалих дозата фракси от 0.4 на 0.3 тези реакции намаляха, но не изчезнаха.

# 721
  • Мнения: 441
Нямах намерение да влизам в ролята на плашило. Смятам, че е важно човек, ако поема някакъв риск, да е наясно с него.

При мен понякога сърби, понякога не, но не е нищо особено.

Под паласки имам впредвид зоната отстрани на кръста около корема - от ребрата  до горната част на кокала на ханша и около 5-10 см от линията на силуета в посока към пъпа. Не е важно да имаш големи сланини, че да инжектираш там - важно е да може да захванеш от кожата 2-3 см. Лекарката ми каза да ги поставям там, за да намаля риска от хематоми.

http://www.medicine.bg/public/listovka/27341s.pdf ето линка от оридел, който трябва да се закове на първа страница. Там са указани зоните, в които се слага инжекцията.

# 722
  • Мнения: 1 661
Момичета, а да сте слагали Фраксипарин в бедрата? От моята болница ми казаха, че мога да редувам корема, ръцете и външната част на бедрата, но там нямам никаква сланинка и ми се струва, че ще боли много. Моля, споделете опит!

# 723
  • Мнения: 401
Пробвала съм в бедрата, аз там имам сланинка, но някак си не ми се получаваше. По-често ми се случваше да уцелвам кръвоносен съд, а и повече боли. Но всичко е индивидуално, при теб може да се получи добре.

# 724
  • Мнения: 272
Момичета, а да сте слагали Фраксипарин в бедрата? От моята болница ми казаха, че мога да редувам корема, ръцете и външната част на бедрата, но там нямам никаква сланинка и ми се струва, че ще боли много. Моля, споделете опит!

Аз пробвах в бедрата, но там сякаш ми е мн дебела кожата и ме болеше доста. Сега пак си слагам в корема, по-точно паласките. Явно обаче се специализирах защото почти не ми стават симнини а и там ме боли много по-малко. На ръцете също може, но сама няма да успееш.

# 725
  • Мнения: 1 661
Благодаря ви за отговорите, момичета.

Хопче, като казваш паласки кое място точно визираш, на кръста отстрани, над ханша ли?
Аз там не съм пробвала, но и там нямам сланинки, мога да се опитам да хвана повече кожа там.

# 726
  • Мнения: 272
Благодаря ви за отговорите, момичета.

Хопче, като казваш паласки кое място точно визираш, на кръста отстрани, над ханша ли?
Аз там не съм пробвала, но и там нямам сланинки, мога да се опитам да хвана повече кожа там.

Да, точно там. Ама там си имам сланинки може и затова да не ме боли много Simple Smile. Знам, че и около пъпа се слагат, но някак си там се приетснявам да слагам.

# 727
  • Мнения: 85
Кали и аз имам такива зачервявания и сърбежи,постоянно се чеша като крастава (особено вечер),но знам че не  е опасно.Синините и буците не ги броя вече.Все повече диаметъра на инжекциите ми минава към областта на паласките,за да заздравява поразената област.Макар ,че и там си ми излизат синки.Но съм готова на всичко както и останалите ,за да стигна до край  Simple SmileАко ще и цялата да съм на буци.
Относно сланинките  и липсата им ...Преди време се наръгах доста зверски без да искам с метален предмет и се наложи да ме шият.Тогава бях ама много слаба и се учудих колко мастна тъкан имаше на място където всеки с просто око ще каже ,че я няма.Така ,че сланинката си я има ,просто ние си мислим ,че я няма.Няма я само при анорексичките,които са 23кг.Всички знаем ,че те се вижда най-добре  след раждане,особено на корема,даже да сме супер кльощави! SunglassesДаже и на болни дечица им взимат мастна тъкан за стволови клетки от дупетата или коремчетата не съм сигурна(гледах едно предаване преди няколко месеца и детето беше около 5-6 г.)

# 728
  • Мнения: 1 661
Момичета, аз пробвах във външната част на бедрото, не беще зле, мисля да си продължа в краката засега. Е, на инжектираното място остана една голяма червена точка, ама те и на корема ми остават такива, така че не е зле. PeaceСамо не знам лекарството еднакво ли се усвоява от организма, не зависимо от мястото на инжектиране? newsm78
Бъф, това за сланинките е интересно, защото визуално наистина не ги виждам. Flutter

# 729
  • Мнения: 85
Розичке като магистър по фармация ти казвам ,че от мястото на поставяне на едно лек. в-во зависи неговото действие.Все пак великите умове създали ниско молекулния хепарин( с търговско название Клексан или Фраксипарин у нас) ,и са го проучвали с десетилетия(понякога и повече зависи от лекарството),вложили са милиони в разработката на тестове(в/у хора,животни,ин витро /ин виво тестове и един Господ знае още какви неща).И след като са стигнали до извода ,че корема е най-подходящ за поставянето му значи е така!В Бг терапията с Н.М хепарин при бременни е тъмна Индия  за много лекари(мн. от тях са ме питали какво е 4G/4G),съществува сравнително от скоро в сравенение с годините изследвания на производителя.И аз лично съм твърдо против ръце,крака,дупета и др. щуротии.А и не бих рискувала.
А относно мастната тъкан -всяка клетка има мембрана от мастна тъкан ( липиди,фосфо-липиди и др.),ама и аз не я виждам,но тя е факт!

# 730
  • Мнения: 1 661
О, Бъф, златна си. Много ти благодаря за подробните обяснения.  HugАз питам защото от моята клиника ми дадоха един лист с очертани места от тялото, където могат да се слагат инжекциите, а именно корема, ръцете, краката. Но аз се замислих дали лекарството се усвоява по един и същ начин, независимо от мястото на инжектиране.
Аз вече 2 дни ползвам краката, защото лекар ми е казвал, че трябвало да се бие Фраксито на 3-4 пръста от пъпа, по към паласките вече било имало много кръвоносни съдове и не било добре да се слага. Но аз вече като сложа инжекцията на 3-4 пръста от пъпа не мога да спра след това кръвта, защото мястото е много наранено и лекарството изтича навън след като извадя иглата. Да, ама вие казвате, че всъщност точно по-настрани от пъпа е по-добре да се бият. Така че може би този лекар не е бил много компетентен. Thinking
Предполагам че ще пробвам на 6-7 пръста от пъпа. А над пъпа ли ги слагате или на същата височина?Ох, много въпроси станаха. Whistling

# 731
  • Мнения: 728
Здравейте, на мен фраксипарина ми го биеха на ръцете, не съм имала сърбеж на мястото на убождането.

# 732
  • Мнения: 85
Абе вече слагам там дето видя живо място и няма бучки,точно над пъпа не съм слагала ,ама под пъпа слагах яко.Като свърши мястото ще слагам там където има.Важното да е в областта на корема,че и кръвоснабдяването е по-добро там.А пък най-важното от всичкото е доплера .Моя за сега бил перфектен ( да чукам на дърво) доцентката ми каза ,че бил като Марица,Дунава и др. реки взети заедно,затова не смея да сменям мястото.Розичке ако имаш въпроси можеш да ми пишиеш лично съобщение:)))

# 733
  • Мнения: 535
Момичета, и аз май ще бъда една от вас (не за пръв път), дано този път да успея с тези ми ти терапии  Grinning

Горещо моля мамите от София да ми споделят своите наблюдаващи специалисти, че съм се видяла в чудо - май не са много тези, които са на ти с тромбофилиите и терапиите за тях и съпътстващите изследвания. Аз съм ходила до сега само при доц. Карагьозова, но предния път с нея нещо не ми се получиха нещата (не че тя има вина вероятно), но някак като че ли не мога да и се доверя съвсем....

А за протокола Simple Smile съм със следните мутации -

- Хетерозиготен носител на R506Q
- Хомозиготен носител 4G/4G.

Някъде прочетох, че при тези мутации (по-тежки) Клексана е важен, може да се мине и без Аспирин.... вие каква информация имате по въпроса?

# 734
  • Мнения: 1 544
То и без Клексан/Фракси може да се мине...Има жени с родени живи и здраави деца,а тромбофилията се "отключва" при следващи бременности.Но никой не рискува Peace

Мисля,че Карагьозова е добър специалист.Нищо не пречи да се консултираш и с друг специалист.Например с някой от генетиците в НГЛ.
Но терапията не е панацея,дори препаратите,които ползваме не са предназначени конкретно за тези мутации.
Ставам досадна,но върни назад в темите,когато имаш време,ще ти се изяснят много неща.
Искрено желая успех!

Общи условия

Активация на акаунт