Фраксипарин, Клексан и Аспирин Протект - 5 тема

  • 100 328
  • 771
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 401
@Zagorka
Къде са ти правени изследванията?
Щом питаш за аспирина дали е задължителен, явно още нямаш назначена терапия. Генетиците в НГЛ могат да те консултират, но не предписват конкретна терапия с фраксипарин, клексан и аспирин. Казват, че тя трябва да се предпише от гинеколог-специалист по репродуктивна медицина.
На мен специално терапията ми я предписа Конова, но за целта ходих в Плевен.
За аспирина - да, той никога не е задължителен, даже някои го отричат. Аз имам една успешно завършила бременност и една почти изкарана с редуване на фраксипарин 0.3 и аспирин през ден. Предимството на аспирина е, че първо не се бодеш всеки ден, и второ е мнооого по-евтин от фраксипарина и особено от клексана. Каква доза аспирин или фраксипарин/клексан се определя от тежестта на мутациите.
Терапията могат да ти предпишат във всяка клиника по репродуктивна медицина- в София са на Щерев, Владимиров и Стаменов, също така например д-р Марков -старши. Сигурно и доц. Карагьозова може.

# 736
  • Мнения: 71
Maghalena - Аз имам една успешно завършила бременност и една почти изкарана с редуване на фраксипарин 0.3 и аспирин през ден.

Това означава, че още си бременна ли ? И аз съм на същата терапия само дето фраксито ми е 0.4 и се надявам да успея до края. Но все се притеснявам, че ми е слаба терапията от както ми разредиха фраксито през ден след 16 седмица Sad

# 737
  • Мнения: 42
мибе08  а защо през ден? извинявай ако си писала и не съм про4ела  Hug

аз благодарение на терапията от доц. Карагьозова ве4е се радвам на 3 месе4ния си син Simple Smile бях на клексан 0.4 ежедневно + аспирин до 30та седмица, когато след Аспи тест ми го спрахя, но го по4нах късно, през 20та седмица и затова беби се роди по дребен- 2,5 кг; ама сега си навакса де Simple Smile

п.с. аз съм с 3 мутации- 4г; Лайден и другата сега не се сещам то4но..... Hug

# 738
  • Мнения: 71
мибе08  а защо през ден? извинявай ако си писала и не съм про4ела  Hug

аз благодарение на терапията от доц. Карагьозова ве4е се радвам на 3 месе4ния си син Simple Smile бях на клексан 0.4 ежедневно + аспирин до 30та седмица, когато след Аспи тест ми го спрахя, но го по4нах късно, през 20та седмица и затова беби се роди по дребен- 2,5 кг; ама сега си навакса де Simple Smile

п.с. аз съм с 3 мутации- 4г; Лайден и другата сега не се сещам то4но..... Hug

Ами и аз това се чудя защо през ден? Никакви изследвания не ми е пускала за коригиране на дозата, просто ми каза след 16 седмица да почна да го редувам с АП. Сега от няколко дни на своя глава реших да спра АП и да си продължа само на фракси 0,4. Предпочитам да се бода всеки ден отколкото да рискувам, тъй като и аз съм чела, че файда от този АП няма кои знае каква. Дори доплер не ми е пускала, утре съм на лекар и ще и кажа поне доплер да ми пусне да видим кръвоотока дали е добре Sad

# 739
  • Мнения: 401
@Milbe08
Кой лекар те следи? Сигурна ли си, че не ти е направила доплер, може просто ти да не си забелязала. Иначе и аз не виждам смисъл да ти сваля ей така, без нищо. Макар че за сваляне на дозата не знам дали може да се говори, тъй като все пак вместо фракси имаш аспирин.

# 740
  • Мнения: 71
Възможно е и аз да не съм забелязала за Доплера но винаги гледам монитора когато съм на преглед и не съм забелязала. А за дозата тя ми я назначи по този начин  : "Хайде до 16 седмица ще биеш всеки ден фракси, а после ще го разредим през ден с АП, че сигурно вече нямаш място къде да се бодеш." Аз и казах , че не ми пречи да се бода ако това и е проблема и тя вика не не засега през ден. И това ми изглежда малко несериозно и аз съм с 3 мутации една от които е 4Г/4Г другата е за неусвояването на фолиевата , а третата я забравих. Аз съм от Варна и бременността не ми я води някои известна лекарка.

# 741
  • Мнения: 401
То не е важно дали лекарят е известен или неизвестен, но трябва да разбира от репродуктивни проблеми и тромбофилии. Може би трябва да потърсиш второ мнение специално за промяната в терапията при лекар, който разбира от тези неща - нека да прецени какви точно са мутациите ти и каква доза изискват. И ми си струва, че оттук нататък при всеки преглед трябва да ти правят доплер. 

# 742
  • Мнения: 401
Само да допълня, че аз една бременност съм изкарала успешно с редуване на фракси 0.3 и аспирин протект през ден и в момента втората ми бременност, която е към края си, пак съм със същата терапия, но аз имам само една мутация, свързана с тромбофилия, за която виден специалист каза, че тя е по-лека. Това е мутацията PAI. Така че за твоя случай трябва компетента преценка, за да се видят точните видове мутации.

# 743
  • Мнения: 7 118
Мибе, при кой доктор ходиш във Варна? По принцип PAI мутациите не са толкова страшни сами по себе си, но в комбинация с други такива налагат ежедневна терапия с фракси или клексан. Имам предвид, ако PAI мутацията е комбинирана с Фактор Лайден примерно....иначе в комбинация с мутацията MTHFR (неусвояемост на фолиева) не е толкова страшна. От друга страна обаче повечето лекари назначават ежедневна терапия при 4г/4г мутация, каквато е твоята. Моята генетичка е на мнение, че въпросното 4г/4г носителство дори не изисква никаква терапия..малко е объркващо, но според мен трябва да се хванеш с един лекар, на който вярваш и да се държиш само за него, иначе ще луднеш.  Hug

# 744
  • Мнения: 535
То и без Клексан/Фракси може да се мине...Има жени с родени живи и здраави деца,а тромбофилията се "отключва" при следващи бременности.Но никой не рискува Peace

Мисля,че Карагьозова е добър специалист.Нищо не пречи да се консултираш и с друг специалист.Например с някой от генетиците в НГЛ.
Но терапията не е панацея,дори препаратите,които ползваме не са предназначени конкретно за тези мутации.
Ставам досадна,но върни назад в темите,когато имаш време,ще ти се изяснят много неща.
Искрено желая успех!

Аз съм от тези с 1 успешна, нормална бременност и после като гръм от ясно небе - проблеми.... ooooh!
Както и да е - да нямам назначена конкретна терапия този път, но предишни пъти (неуспешни) съм пила аспирин и съм била фракси 0,3. С генетиците в МД съм се консултирала вече, но да - те не назначават терапии, така че.....

Не знам за Карагьозова, май пак при нея ще отида, въпреки че много зле се държа преди няколко дни и много неприятно  ми стана, но явно пак ще опра до нея  Sick

В клиниките инвитро е мно-о-ого сложно да се запишеш толкова рано (аз още съм 4-5 г.с.), като не съм инвитро и ми казват, обадете се след 11-12 г.с., иначе съм се ориентирала към Сигридов, но явно ще почакам да го срещна.

В резултат на цялото ми лутане тези дни - от днес почнах на своя глава да си бия Клексан 0.4, и си продължавам с аспирина, пък като благоволи някой да ми запише час, вече ще видим  Simple Smile

ВЪПРОС - по колко купувате клексана (0.4) - аз като видях, че е 7,75 (при това в Римедиум) и лошо ми стана  ooooh! Някой да го купува по-евтино и откъде?

# 745
  • Мнения: 7 118
Загорка, в Марешки по последна моя информация е 7.06 лв

# 746
  • Мнения: 535
Още 1 въпросче, че забравих - от коя г. седмица си биете инжекциите, сега някои ми казват рано било, от друга страна предния път ги почнах 10-11 г.с. и не се получиха нещата ....


zuzi_79 - ще се провери, благодаря   bouquet

# 747
  • Мнения: 7 118
при мен при положителен тест за бременност, 10-11 седмица е доста късно

# 748
  • Мнения: 401
@Zagorka
Във всички клиники по репр. медицина ли ти казаха, че трябва да отидеш към 11-12 г.с.? Сигридов е в клиниката на Стаменов, а за там е знайно, че ти дават час за след година и половина. Защо не пробваш в Щерев или Владимиров, обясни им по телефона, че си с тромбофилия и че спешно трябва да ти се назначи терапия? Особено пък в Щерев имат много АГ-та, които разбират от тези работи, все ще могат да те вместят. Другият вариант, за който се сещам, е д-р Димитър Марков, но за него също се записват часове от много време напред. Не знам дали ще може да те вмести.
Щом Карагьозова се е държала зле, защо да ходиш пак при нея? Доц. Димитрова също е някакво светило

На мен също предписанието ми беше да започвам фраксито и аспирина от полож. тест за бременност, но аз и двата пъти започвах само аспирина всеки ден. Фраксито го включвах едва след първия ехографски преглед, на който се установяваше, че действително има бременност. И че не е кухо яйце.

@zuzi_79 Моята мутация е PAI и пак е 4G/4G.

# 749
  • Мнения: 7 118


@zuzi_79 Моята мутация е PAI и пак е 4G/4G.

Признакът, който се изследва е PAI, а генотипът е вече 5G/5G, 4G/4G или 4G/5G

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт