Фраксипарин, Клексан и Аспирин Протект - 5 тема

  • 100 332
  • 771
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 781
Загорка не мисля, че е рано за поставянета на инжекциите - повечето момичета, които са ин-витро започват от деня на тратсфера, така че...
А относно клексана - писала съм и по-преди аз го вземам по здравна каса и ми струва 5 лв инжекцията.

# 751
  • Мнения: 71

zuzi_79 Ето какви са моите мутации :

- Хетерозиготен носител на R506Q
- Хомозиготен носител на 4G/4G за PAI
- Хетерозиготен генотип на C/T за 677C-T (MTHFR)

А относно започването на инжекциите на мен ми ги назначиха веднага при положителен тест, дори още не ми беше закъсняло когато ми отчете положителен и ги започнах, до преди това бях на АП.

# 752
  • Мнения: 577
И аз ги започнах при положителен тест за бременност - 12 дни след Ову. То като минеш 12 г.с риска пада драстично.....

# 753
  • Мнения: 7 118
Мибе, според мен (но аз не съм лекар) не е добре да минаваш на терапия през ден. Във Варна са малко докторите, които са наясно с тази терапия, аз затова те питах при кой ходиш. Аз бих се консултирала с друг лекар Hug

Галка, някои доктори твърдят, че при по-късните седмици пък има по-голям риск при тромбофилии...и аз вече не знам каква е истината. Често следене на доплер му е майката, за да се вижда кръвотока и дали бебето не изостава..да пази Господ   Praynig

# 754
  • Мнения: 535
Е, значи не съм подранила с боденето  Mr. Green

Maghalena точно от Владимиров ми обясниха че преди 10 г.с. - абсурд - въпреки че обясних състоянието си доста подробно, единствената реакция бепше: Ама нали не сте инвитро? Та така - записах си час за Сигридов за 22.11 чак  Tired

Но за сметка на това пък в понеделник отивам при Карагьозова, пък ще видим, може аз нещо да съм била "хормонална" при последната ни среща  Mr. Green ще и дам още 1 шанс, не че имам друг избор Simple Smile

vesta_78  извинявай, че явно ще се повториш, но какъв лекар ти дава рецепта за Здр. каса за инжекциите? Голяма ли е разправията?

# 755
  • Мнения: 535
И аз ги започнах при положителен тест за бременност - 12 дни след Ову. То като минеш 12 г.с риска пада драстично.....

В смисъл? Пада риска от аборт попринцип след 3-я месец (т.е. 12 г.с.). Но специално за тромбофилиите ли си го чувала това?!?!? От лекар ли?

При мен абортите са все след 15-седмица, даже последния - 20-та....

# 756
  • Мнения: 71
Мибе, според мен (но аз не съм лекар) не е добре да минаваш на терапия през ден. Във Варна са малко докторите, които са наясно с тази терапия, аз затова те питах при кой ходиш. Аз бих се консултирала с друг лекар Hug

Галка, някои доктори твърдят, че при по-късните седмици пък има по-голям риск при тромбофилии...и аз вече не знам каква е истината. Често следене на доплер му е майката, за да се вижда кръвотока и дали бебето не изостава..да пази Господ   Praynig

И аз се опасявам, че през ден не е добре и сега си ги бия всеки ден, едва ли ще ми навреди при положение, че почти всяко момиче тук ги бие всеки ден. Само се моля всичко да е наред до края за мен и за всички  Hug

# 757
  • Мнения: 7 118
Мибе, честно казано и на мен понякога ми се налага сама да вземам някои решения и да си назначавам изследвания и да прося рецепти за лекарства и добре, че го правя, иначе до сега щях да се лутам и чудя защо се получиха тези 4 аборта при мен. Ще успееш, мила!  Hug

# 758
  • Мнения: 1 544
Мибе, според мен (но аз не съм лекар) не е добре да минаваш на терапия през ден. Във Варна са малко докторите, които са наясно с тази терапия, аз затова те питах при кой ходиш. Аз бих се консултирала с друг лекар Hug

Галка, някои доктори твърдят, че при по-късните седмици пък има по-голям риск при тромбофилии...и аз вече не знам каква е истината. Често следене на доплер му е майката, за да се вижда кръвотока и дали бебето не изостава..да пази Господ   Praynig

И аз се опасявам, че през ден не е добре и сега си ги бия всеки ден, едва ли ще ми навреди при положение, че почти всяко момиче тук ги бие всеки ден. Само се моля всичко да е наред до края за мен и за всички  Hug

Не е така,не мисля,че си права.
Трябва да следиш показателите си на съсирване,да не си направиш беля.На своя глава е опасно да си поставяш терапии.Забравих откъде си,но България не е толкова голяма,струва си пътя до някоя клиника,където има специалисти.
Между другото,мисля,че до 26 г.с. тромбофилиите са с висок риск,но зависи и от мутацията,и от това кога е започнала терапията,и от дозирането на самата терапия.
Аз съм през ден откакто видяхме ембрион-терапията ми е Фракси 0,3,но по това време беше изчезнал,та биех 0,4  +АП през ден.После свалихме дозата на 0,3,понеже показателите ми на кръвосъсирване бях на горните граници.
С 4G/4G съм.

Аз също си блъсках главата,четях,исках изследвания,питах,но никога не съм си назначавала терапии.Т ми е назначена от Конова,но не се следя там.

# 759
  • Мнения: 272
mibe08, и аз съм от скоро на такава терапия/ежедневно, че и аспирин протект в добавка/, но и на мен доктора ми каза, че трябва задължително да си направя кръвни изследвания за да се види дали е ок за мен това ежедневно боцкане. По-добре първо се консултирай с някой и си пусни кръвни изследвания. Peace

# 760
  • Мнения: 7 118
на мен генетичката и моя доктор ми казаха, че дозата фракси 0.3 е прекалено лека, за да изисква следене на показатели.  Rolling Eyes Питала съм няколко пъти, но винаги отговорът беше един и същ и при двамата. Много е объркващо да има 100 мнения по един и същи въпрос  ooooh!

# 761
  • Мнения: 1 544
Писах,че биех 0,4 през ден и за мен беше твърде висока.

На мен също следящият лекар ми каза,че терапевтичната доза в тези случаи , е 0,3 .Повече не съм следила кръвосъсирването,понеже вече бях и към 25-26-та г.с.

Струва ми се-разминаване в твърденията,няма Peace

# 762
  • Мнения: 71
Наистина е много объркващо всичко с тези мутации още повече, че много малко лекари са наясно, а всички останали като моята просто назначават стандартната терапия без необходимите изследвания.

Относно изследванията какви точно трябва да си пусна за да се прецени правилна ли е дозата на фраксипарина? Явно АГ-то няма да ми пусне изследвания поне аз да отида да си ги пусна .  Hug

# 763
  • Мнения: 577
И аз ги започнах при положителен тест за бременност - 12 дни след Ову. То като минеш 12 г.с риска пада драстично.....

В смисъл? Пада риска от аборт попринцип след 3-я месец (т.е. 12 г.с.). Но специално за тромбофилиите ли си го чувала това?!?!? От лекар ли?

При мен абортите са все след 15-седмица, даже последния - 20-та....

Пада риска по принцип.....За тромбофилиите няма период, както казва Зузи - в доплера е истината.

# 764
  • Мнения: 781


vesta_78  извинявай, че явно ще се повториш, но какъв лекар ти дава рецепта за Здр. каса за инжекциите? Голяма ли е разправията?
Ще си копирам поста от преди "Нека да обясня при мен как протекоха нещата, макар че моета стана малко извън нормите. Отидох при личния лекар и му обясних положението - аз имам правено изследване за тромбофилия, но въз основа на него не могат да изпишат клексана по ЗК. Имат само определени болести, по които може. Личния лекар ми написа направление с диагноза флебит и тромбофлебит на повърхностни съдове на долни крайници С това направление отидох при обикновен хирург , както бях написала по-горе, но там ударих на камък. Почти се отказах, защото в нашия град няма съдов хирург, но като ми отмина реших да се пробвам в Пловдив. Свързах се със съдов хирург в Пловдив в болницата на Пещерско шосе - отделение съдова хирургия. Каза няма проблем ще напишем каквото трябва. На един бял лист написа нещо /трудно се разбира/ с препоръка биенето на Клексан 0,4 да продължи до термин . Сложи два печата и това беше   Казах си това няма да мине аз доколкото знам трябва диагноза, амболаторен лист на който да е записана терапията и т.н. А и направлението не ми взе, защото той не работил с направления и си платих. Когато занесох този лист на личния лекар той каза ааа по това аз не мога да изпиша идете в РЗОК. Отидохме там и още от вратата ааа не може с този лист   Моя мъж се ядоса и вика слушайте тези подписи тук на съдов хирург , тези печати от съдова хирургия нищо ли не значи как така не може лекаря каза, че може . Тогава те ами чакайте ще попитаме шефа и накрая се оказа че МОЖЕ и ми завериха рецептурната книжка. Това листче било достатъчно. И така вече 4 месеца вземам клексана по ЗК. Намалението е около 20 лв на 10 инжекции т.е. една инжекция ми излиза около 5лв. Това е дано съм била полезна   Peace "

А относно изследванията за кръвосъсирването. След като ми изписаха клексана и аспирин протект и двете ежедневно , многократно питах доктора трябва ли да правя някакви изследвания , да се следят някакви показатели - той отговаряше не е нужно нищо повече от ПКК, която ти се полага по време на бремеността. Питах и съдовия хирург и той ми отговори същото. Преди 1-2 седмици ми протече кръв от носа - обадих се на док и той ми каза да спра АП - той така или иначе се спила в 34 г.с. и така ...

Общи условия

Активация на акаунт