Прахосмукачка робот - 2

  • 86 162
  • 874
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна,морето ...
  • Мнения: 683
Здравейте, дами Simple Smile

От една седмица съм горд собственик на ей туй чудо Simple Smile

http://www.amazon.co.uk/Robot-Vacuum-Cleaner-Advanced-Cleaning/d … 351784&sr=8-2

Много съм доволна, чисти си качествено, обикаля си навсякъде, обира всички боклуци. Още не мога да й се нарадвам Simple Smile Има всички екстри - виртуална стена, резервни четки, програмиране за седмицата, ув лампа и прочие.
 

Препоръчвам я на тези, някоито си търсят по-евтино моделче.
само да те питам  има ли  малка  въртяща четка като румбата , аз също съм я харесала но на снимките не видях такава

# 16
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте, всички!

Извинявам се за късния отговор, сега ще обясня подробно за този робот:

http://www.amazon.co.uk/Robot-Vacuum-Cleaner-Advanced-Cleaning/d … 2&tag=bgma-20


Това е производителят http://en.yxrobot.com/products/znxcq/52.htm. можете да разгледате и другите модели. Китайска е, но всъщност всичко е китайско Simple Smile

Роботчето има следните четки: - голяма въртяща се четка (подобна на спирала),после една по-тънка гумена и  успоредно на нея има едно дълго гумено (не се върти, а по -скоро помага да се засмучат боклуците) и малка странична четка (+2 бр резервни в кутията). Има си контейнер, и двигателче което прави вакум. Има си и филтър (+1 резервен в кутията).
Има още UV лампа, и приставка моп - представлява една пластмаса, която се закача отдолу и на нея с велкро е залепена подложка (прилича на бял микрофибър). Определено не полира, по скоро събира най-финия прах, който не е бил засмукан. Има док станция, дистанционно, от което се програмира или насочва ръчно и виртуална стена. Последната още не съм ползвала изобщо.
Самите четки, контейнера и филтъра се свалят и почистват много лесно (има четка за почистване в комплекта). Като я получихме не бяхме чистили за да може да я изпробваме на много мръсно. Освен всичи по-големи боклуци и моята коса беше събрала изключително много фин прах, част от който се натрупва на филтъра.
После дори бяхме мили пода с парочистачка и на следващия ден пак си събра фин прах, т.е. намира какво да си събере дори на  почистено и е прецизна.

Ние сме на паркет и теракот - справя се идеално с тях. Пробвах я на едно малко мокетено килимче - идеално го почисти. пробелмът беше, че то е малко и леко и с дебели ръбове и робота по- скоро го избутваше. Когато го застопорих се качи лесно на него и го почисти идеално.

Намира си сама базата, дори си мисля че запомня къде е, защото на третия ден й сменихме мястото и тя отиде първо на старото място да си я търси.
Има две скорости на движение, докато чисти. Сканира района като прави пробна обиколка и после се ситуира в центъра и започва да чисти спираловидно от центъра като разширява кръга(дано ме разбрахте).  По някога се щура доста хаотично.

У нас специално има проблеми с радиаторите на парното - зацикля под тях, ще обясня защо. Самият робот има датчик, който е изпъкнал 1 сл примерно и всъщност стърчи отгоре й(малко кръгло черно  - на снимката се вижда) Та по някога влиза под радиатора и на излизане този датчик се запречва и зацикля (трябваха й 5-10 мин да излезе единия път).

Доста е тиха. Според производителя е 55dB. Не ми е шумно да чисти около мен и аз да си готвя. Но все пак ми пречи ако искам спокойно да гледам ТВ. Много деликатно се удря в мебелите ( и то рядко) така че не би повредила нищо.

Като цяло съм много доволна особено спрямо цената, която платих.

Ако имате други въпроси - на разположение съм

Последна редакция: ср, 04 апр 2012, 17:03 от Elyah

# 17
  • Варна,морето ...
  • Мнения: 683
аз имах запитване за този модел , в амазон не я доставят до Бг, свързах се с продавача и той ми отговори че не  може да достави , насочих се към и робот521

# 18
  • София
  • Мнения: 358
аз имах запитване за този модел , в амазон не я доставят до Бг, свързах се с продавача и той ми отговори че не  може да достави , насочих се към и робот521
Да, амазона не доставя до БГ, но използваш посредник. Има специална тема за тях. Аз лично се регистрирах в Габко. Наптавих си заявка към амазона, платих си сама и за доставка дадох лондонския адрес на Габко. Те получват моята пратка и я препращат към София, от където си я взех от техния склад (а може и да ти я препратят до където искаш с куриер - примерно до Русе) Трнаспорта от Лондон до склада им в София ми излезе 13 лв (1 паунд на кг). Ако си платиш сама с твоята карта (амазон приемат бг дебитни карти) Габко не те товари с никакви такси. Всичко стана много лесно и бързо. Чрез Габко (и други подобни) може да си пазаруваш от Англия каквото поискаш с минимален транспорт до България после.

# 19
  • Мнения: 1 572
Пробвах да направя румбата си миячка  Joy Имаше клипче в ю-тюб за подложки, които заменят четките. Първият опит не пожъна успех, явно подложката дойде дебела. Изрязох парче шкурка за основа. Върху хартиената част залепих тънка гъба за бърсане. Вървеше ок, но като напръсках с повече спрей за почистване и спря да се движи. Мисля да пробвам с микрофибърна кърпа за по-хлъзгаво, но трябва да я закрепя по друг начин. С двойнозалепваща лента няма да стане.... Идеи?
Ето това е замисъла: http://www.youtube.com/watch?v=f-lSNsCtvP0

Последна редакция: ср, 04 апр 2012, 16:39 от dobra

# 20
  • София
  • Мнения: 358
dobra, интересно е това. Мисля че ще стане и на моята. Виж какво открих в нета
http://www.robotaddons.com/Aqua_Glide_Kit_p/4020-1001.htm
http://www.amazon.co.uk/AquaFiber-Hard-Floor-Cleaning-Pads/dp/B0 … 548476&sr=8-1

# 21
  • Варна,морето ...
  • Мнения: 683
аз днеска пуснах поръчка в амазона за скуба  и роомба 521 доставката излезе около20 лв , като я получа ще дам отзиви цената за едната е 300  паунда а ромбата 200, спестяват се около 400лв ако се закупи от там. някой знае ли препарата  от къде може да се закупи , освен от вносителя , дали го има в техномаркет или технополис, задължително ли е да бъде точно той

# 22
  • Мнения: 19 523
Да, трябва да е точно той, обаче го има в Технополис при прахосмукачките роботи

# 23
  • Мнения: 143
От известно време (около 3 седмици) съм горд собственик на румба 555. Много я обичам и ако обещае да готви мусака може и да се оженя за нея, но ми прави впечатление че си е избрала много странен кръстосан маршрут за обикаляне на стаята. Имам чувството че много се шматка така и не чисти съвсем равномерно. (В крайна сметка всичко е чисто ама много време чисти. Гледах в ръководството, че има различни режими на работа - спираловиден примерно, който ми се вижда много по-практичен. (Аз като свекърва малко : ))  Не можах да разбера обаче как да и сменя режима и мога ли да го сменя въобще или тя си решава какви ще ги върши?

# 24
  • Мнения: 70
Спираловидния режим може да включиш като натиснеш бутона spot,който е над големия кръгъл бутон clean,но този режим е  много кратък,т.е за малък силно замърсен участък,например,прави спирали,мисля че в радиус 90см,ако не греша Peace

# 25
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
От известно време (около 3 седмици) съм горд собственик на румба 555. Много я обичам и ако обещае да готви мусака може и да се оженя за нея, но ми прави впечатление че си е избрала много странен кръстосан маршрут за обикаляне на стаята. Имам чувството че много се шматка така и не чисти съвсем равномерно. (В крайна сметка всичко е чисто ама много време чисти. Гледах в ръководството, че има различни режими на работа - спираловиден примерно, който ми се вижда много по-практичен. (Аз като свекърва малко : ))  Не можах да разбера обаче как да и сменя режима и мога ли да го сменя въобще или тя си решава какви ще ги върши?
То за това е чисто- защото доста време се "шматка", както ти се изрази.
При пускането тя си сканира стаята и си прави схема на движение. Независимо, че на теб ти изглежда хаотично и неравномерно.
Пък и не ми е ясно какво ти пречи времето, което чисти- нали не го правиш ти  Laughing
Спираловидното чистене е наистина само за малко място- например изтърваш си чашата с брашно и да я пуснеш да го събере.

# 26
  • Мнения: 3
Здравейте на всички. От доста време чета тази и най - вече предишната тема и се навихме с приятелката ми да си купим Румба. Преди няколко седмици в британския амазон излезе някаква промоция на тези роботи и поръчахме Румба 770 за 319 паунда. Като платим доставката до България ще излезе към 800 лева. Смятам, че 250 лева разлика с цената на официалния представител тук ще се избие от евентуалната липса на ремонти. Но знае ли човек? Thinking То като купуваш техника не знаеш какво ще ти се падне. Дано да сме от късметлиите!  Peace
В събота ще я вземем от посредника и ще пиша отзиви.

# 27
  • Мнения: 143
Благодаря на всички отговорили, тя прахосмукачката си е наред, ама аз май не съм - опитвах се да работя докато тя чистеше, та ми надуваше главата.
Сега се замислих, че май нямам идея как най-правилно да я ползвам. Не мога да я пусна да търчи из целия апартамент защото детската стая и спалнята не са на едно ниво с коридора. Първият път като я пуснах в детската стая се опита да избяга с писъци от там - излових я като прекрачвахе прага и я върнах въпреки явното и нежелание, а втория се заклеши на прага и почна да вика за помощ. Така че вече и затварям вратата. Само че нямам идея колко време да я оставям да чисти - тя сама ли си спира или като и падне батерията чак. До сега няколко пъти спира сама, но като се замисля всеки път си беше намотала някакви болкуци по четките и сигурно е затова.
Инче до колкото рабзрах е по-ефективно като чисти стая по стая.
Вие как правите?

# 28
  • Мнения: 70
Когато изчисти сама се връща на базата,ако няма виртуална стена,която да и пречи или вратата да е затворена,в тези случаи спира,когато е изчистила и трябва да я поставиш на базата.Аз я пускам най-много стая+коридор,т.е стая по стая,определено в този случай чисти по-ефективно,отколкото в целия апартамент.

# 29
  • Мнения: 19 523
Изглежда Скубата ми се повреди, или пък аз не правя нещо както трябва. Като я включа не почва да чисти, а само се опитва да тръгна една-зве секунди, след това издава звуков сигнал и светлинен - като пълна чашка с течност. Зареждах батерията на няколко пъти, чистих основно целия уред, сега пак е на зарядното, иначе индикаторът свети само зелено и не мига, а като откача зарядното - не тръгва да чисти. Само нямам една помпичка като балонче, която явно трябва да засмуче някаква мръсотия. Но като се има предвид, че въобще откакто я имам е чистила два или три пъти, едва ли се е задръстила с мръсотия. Струва ми се, че батерията е сдала багажа, обаче възможно ли е за няколко дни?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт