Нутрициология – да се лекуваме чрез висококачествена храна!

  • 31 793
  • 137
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 713
В темата за ваксините периодично се обсъжда рака. Аз съм писала това миналата година:

"Поне 5 теории/причини знам за развитието на рак: ваксини, конфликт (емоционалното състояние), повишена консумация на захар, гъбички, паразити ---->киселинна среда."

Наш приятел, млад човек, също почина след лечение с химио в чужбина - рак на белите дробове...
и той не искаше да пробва други методи на лечение: не му било сега до това. Имаше роднина медицинско лице.

# 61
  • Мнения: 2 761
Когато човек има вътрешна убеденост,че официалната медицина ще помогне,явно че няма смисъл да се "помага" на такива хора.Защото там и алтернативни методи не биха помогнали,най-много да ни тежи след време,че сме подтикнали тези хора към методите,които самите ние бихме ползвали.Така че всеки по пътя си взависимост от собственото му развитие и осъзнатост.
Аз пък имам позната,която се подложи на химио,но още в началото беше взела решение,че след това ще си изчисти организма "алтернативно".И не знам дали за това,или поради силната и жажда за живот,но изтърпя всичко и към днешна дата е напълно здрава.

Това за содата явно е новата мантра...Ако нямаш вътрешна убеденост,че искаш да си здрав и да живeeш може да пиеш колкото си искаш сода...все тая.
Аз лично залагам на принципите и "лекарствата" на Аюрведа-това е наистина една цялостна система за здраве,преди да е станало късно.

# 62
  • Мнения: 624
Идеята ми беше друга!
Далеч съм от мисълта да определям кой как да се лекува!
Просто се учудих на броя на вливанията, които са извършили лекарите на този наш приятел! Числото ме изуми!  Shocked
И за капак на всичко накрая са направили и лъчетерапия!
И здрав организъм да е, не може да издържи на тази атака!

Ракови стават клетките когато се разрушават. Клетки, които получават необходимите нутриенти и при редовно изчистване на организма, няма как да се изродят в ракови.
Тази агресивна атака (химиотерапия, лъчетерапия...) убива увредените, но уврежда и здравите, т.е. изражда ги.

Това са ми разсъжденията на ниво клетка.



 

# 63
  • Мнения: 2 761
Пасифлора,никой на никого не може да направи нищо,ако той самият не разреши.Та лекарите могат да настояват за каквото си искат.Пациентите обаче не са свикнали да се интересуват какво им правят и защо,както и се доверяват сляпо от страх,без да могат да отказват.Ето това е главният проблем.Човек трява да се научи да има респект към собственото си тяло и да не позволява излишни манипулации.И винаги да търси няколко мнения преди да се подложи на каквото и да е.
А в случая с рака-той е повече болест на душата,отколкото на тялото.И за да се излекува човек,трябва  въздействие върху ЦНС,за да има силата да вземе правилните решения и да се бори.

# 64
  • Мнения: 624
Човек трява да се научи да има респект към собственото си тяло и да не позволява излишни манипулации.
Hug  Четеш ми мислите!  Laughing

Това се опитвам да обясня: защо не се отнасяме ако не с обич, то поне с уважение към тялото си?
Защо се опитваме да го убием когато е болно, а не да го разберем?

А в случая с рака-той е повече болест на душата,отколкото на тялото.И за да се излекува човек,трябва  въздействие върху ЦНС,за да има силата да вземе правилните решения и да се бори.
Права си, но начините на лечение са различни, аз се опитвам да насоча хората към лечение на клетките. Който има достатъчно воля и осъзнатост ще приложи духовните принципи и ще се справи.

За това ми се иска да ви предложа няколко статии за лечение на рака:
Невероятно интервю с Д-р Матеус Рат. Ако не друго ще ви накара да се замислите:
Болестта може да бъде победена!    
http://www.blitz.bg/article/26543

Д-р Матеус Рат обяснява как точно се разпостранява рака :Изкореняване на рака с природни средства: http://www4bg.dr-rath-foundation.org/articles/cancer-natural_eradication.html

Поне на мен ми звучи доста логично: разкъсване на съединителната тъкан, а както стана ясно и преди в темата огромно значение върху нея оказва Витамин С. Този витамин е лесно разрушим, за това има хроничен недостиг на този витамин в организма на съвременния човек. За това и ракът придоби такива огромни мащаби.

Още едно мнение на доктор Йохана Будвиг:
"Тя доказва по категоричен начин, че  ако едно тяло е поразено от рак, за да оцелее, в него трябва да се приемат съвсем нов вид мазнини-само онези, които  съдържат преди всичко омега-3-мастната киселина. Абсолютно полезна и за здравите, и за онкоболните, тя е сред най-силните вещества- убийци на раковите клетки. "

И система на доктор Моерман: лечение чрез приемане на голямо количество плодове, зеленчуци, зърна, пресни сокове, както и подбрани витамини и хранителни добавки към тях:
"Сериозните и задълбочени научни изследвания върху кълновете и тяхното чудодейно въздействие върху човешкия организъм започват в средата на миналия век след сензационното съобщение на холандския лекар Моерман, който успял да излекува пациент, страдащ от рак на стомаха, с диета, основаваща се на покълнали семена. В резултат на огромен брой наблюдения убедително било доказано, че редовната употреба на кълнове води до прилив на сили, повишаване на трудоспособността и концентрацията, чувствително подобрение на храносмилането, очистване на организма от токсини, активизиране на имунната система, придобиване на резистентност към простудни заболявания и т.н., и т.н. Положителните ефекти са били наблюдавани при всички възрастови групи."
Източник: http://www.jivotizdrave.bg/index.php?page=article&id=12115

Това са малка част от нещата, които искам да споделя с вас за рака! Но съм сигурна, че това е достатъчно като насока, за който иска да бъде здрав или има съмнения относно агресивните методи на лечение.

Последна редакция: ср, 18 юли 2012, 11:31 от Passiflora

# 65
  • Мнения: 2 176
Според няколко различни алтернативни теории (с които аз съм запозната) организмът никога не върви срещу себе си, т.е. рака е компенсаторен механизъм, чиято цел е да възстанови нарушените органи и системи и техните функции. Когато патологията е много тежка, процесите са необратими, независимо от методите на лечение. Другото общо е, че излекуваните от рак, независимо с кой метод, минават през фазата на осъзнаване на проблемите и тяхното решение.

Passiflora, раковите клетки не са изродени, а просто не са диференцирани и не изпълняват функциите си. Чела съм, че тяхното делене намалява и спира в момента, когато причината, която предизвиква разрушаването на определен орган или система, изчезне.

# 66
  • Мнения: 624
Сетих се още нещо от личната си практика. Забелязах, че на болните от рак им е втълпено да избягват витамините от група B.
Попитах една жена, която е преборила коварната болест: "Защо?" Тя вдигна рамене, каза ми, че лекарите не са й обяснили, само са й казали да ги избягва.

Е, според моите знания отговорът е следният: защото витамините от група В са енергетици. А както се знае раковите клетки се характеризират с усилен растеж.
И си го обяснявам, че се опитват да намалят енергията за клетките, за да не може ракът да се разраства с бързи темпове.
Но липсата на витамини от група В води до доста други заболявания...

Passiflora, раковите клетки не са изродени, а просто не са диференцирани и не изпълняват функциите си.
Съгласна съм с тази терминология, моята е в по-разговорен стил!  Hug

Последна редакция: ср, 18 юли 2012, 11:37 от Passiflora

# 67
  • Мнения: 2 761
Ок,но като намалиш енергията на клетките,намаляваш и енергията на здравите клетки.Аз съм чела само за Б12,че трябва да се ограничи.Не знам каква е истината.Иначе добро средство срещу рака е ашвагандхата-надвива туморите,влияе положително на настроението,успокоява и т.н.-на бг обаче има много оскъдна информация по въпроса,за вит. Ц - амла.Както е добре и да се направи индивидуална комбинация от специалист.И естествено билките се приемат след проведени очистителни прпцедури,иначе ефект може да не се отчете.

# 68
  • Мнения: 2 761
Сега прочетох линка за кълновете-голяма веселба-особено в частта за йогите и аюрведа  Laughing.
Китайците верно ядат,не знам откога,но не съм сигурна,че ги консумират сурови-виждам в магазините някaкави консерви,а храната им по принцип си я готвят,така че не виждам що си играят да ги покълват.
Нали според  нутрициологията храната трябва да е от цели семена-защо се отдава значение на прорастналите такива тогава? Аз знам,че прорасне ли нещо,то не става за консумация,но иначе хората в последно време намират всякакви странности за суперхрани.
По интересното е как ще ги консумират от дълбока древност,след като водата е била кът и никой няма да разхищава запасите да си промива семената по няколко пъти докато прорастнат.Да не говорим,че при липсата на вода най-малкото от хигиенна гледна точка храната трябва да минава през огъня.

Последна редакция: ср, 18 юли 2012, 14:12 от ОМ

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
На тази вълна съм и... се радвам, че попаднах на темата  Mr. Green Peace
Връщам се да чета назад.
Мога да препоръчам тази книжка - http://www.helikon.bg/books/260/45072_hrana-i-lechenie.html
На нищожна цена е, а има много добри разсъждения за храната - като качество, количество, различните начини на хранене, съотношения, баланс, енергия... и лечение...
И въпреки всичко остават въпросителни за мен  Mr. Green

# 70
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Хубава тема, но не видях или съм пропуснала за влиянието на околната среда. Светът се променя непрестанно и всяка наука трябва съответно да търпи някакви промени.
Аз прилагам лечение с храна и билки на всички вкъщи, но често се замислям до колко са чисти и читави продуктите, които им давам, независимо, че купувам най-вече органик напр.
Доверявам се най-вече на нещата, които сама съм отгледала, но кой може да ми гарантира, че почвата е добра, че киселинните дъждове не са променили структурата на растенията...
А за рака не знам, но ми се струва, че доста зачестиха случаите на различните видове рак и за мен причините са комплексни.

# 71
  • Мнения: 624
По интересното е как ще ги консумират от дълбока древност,след като водата е била кът и никой няма да разхищава запасите да си промива семената по няколко пъти докато прорастнат.Да не говорим,че при липсата на вода най-малкото от хигиенна гледна точка храната трябва да минава през огъня.
Според мен не са имали друг избор освен да ги изядат поникнали. Ще ти обясня как виждам аз ситуацията, макар и да не държа за някаква достоверност, просто по пътя на логиката.
В древността (а и до няма няколко десетки години) хората са си отглеждали сами храната, т.е. каквото изкараш от нивата, това ще хапнеш. За целта са имали, т.нар. в момента мазета.
Влизала съм на село в стари къщи (вече на около век) в много такива и трябва да ви кажа, че са по-добре изпипани и от стаите. Та там са си складирали запасите от есента и по принцип пролетно време засети - не засети семената имат способността да покълнат (тъй като в мазетата освен, че е по-топло през зимата и по-студено през лятото се характеризират и с влага  ), та нали разбираш, че като нямаш алтернатива, ядеш, пък и да не се хвърля!  Laughing
Друго което съм забелязала, че едно семенце може да повдигне и асфалт. Представи си какви сили има това мъниче, а силата идва с папкането, т.е. с витамините и минералите.
А и зародишите се характеризират с едно - стволови клетки.
Това са ми разсъжденията относно кълновете.

Atalanta, забележката ти е изключително коректна!  Hug Заобикалях тази тема, защото е много обширна, но ще се опитам в най-скоро време да пусна по-сбит материал.

Сега се опитвам да систематизирам доста по обем информация за отделните клетки както и за процеса на хранене и храносмилане. Когато съм готова ще го разберете!  Laughing

Приятен ден на всички!  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 23 авг 2012, 14:06 от Passiflora

# 72
  • Мнения: 624
Извинявам се за дългото отсъствие от темата, пускам информацията, за която Atalanta спомена като пропусната (просто не знам как да ви представя по друг начин информацията без да задръствам темата с изображения):
http://dox.bg/files/dw?a=3b3cc721af

Но това предполагам вече си го знаете.
За заболяванията на съвремието голямо влияние оказва стреса и забързаното ежедневие. Замислете се колко от вас имат възможността да се хранят нормално, не на крак, забързано, а да отделят няколко спокойни минути само за хранене; без да разговарят по телефона, да бързат за среща или да се хранят вървейки по улицата, в офиса, зеейки в поредния файл на компютъра...

Друг компонент на храненето: дъвченето. Дали достатъчно сдъвкваме храната? ...

Друг фактор: колко време минава от откъсването на плодовете или зеленчуците до вашата трапеза.

Но за тези неща следващия път, ако някой желае може да даде информация по тези насоки.

# 73
  • Мнения: 836
ХРАНАТА Е ЛЕКАРСТВО И ЗДРАВЕТО Е СВОБОДА - СЕРИЯ ОТ СЕМИНАРИ

21 октомври 2012 г..10:00 до 19:00..
София, Лесотехнически институт

 Поредица от информационни семинари, имащи за цел популяризиране на здравословния начин на живот и хранене и алтернативните методи за възстановяване на здравето

Първият семинар ще се проведе на:
21.10.2012 г. (неделя) от 10,00 ч. до 18,30 ч.
в аулата на Лесотехнически университет - гр. София
...
"И НЕКА ВАШАТА ХРАНА БЪДЕ ВАШЕТО ЛЕКАРСТВО!" Хипократ
"ЗДРАВЕТО Е СВОБОДА НА УМСТВЕНО, ЕМОЦИОНАЛНО И ФИЗИЧЕСКО НИВО." Г. Витулкас

Мили хора, искате ли да сте здрави?
Искате ли да живеете в общество, в което царят мирът, спокойствието и радостта от живота?
Ако отговорът е да - елате да го сбъднем заедно!
Това е един много специален семинар, който цели да обедини всички, които искат да са здрави и да помагат на другите хора да постигнат това.
Да сме истински здрави зависи само и единствено от нас. Това е един процес, който се задвижва и отвън, и отвътре. Какво означава това?

Приемане на жива храна и лечение с добре изпитани алтернативни методи.
НЕКА СИ ВЪРНЕМ ОРИГИНАЛНИТЕ ПРИРОДНИ МЕТОДИ НА ЛЕЧЕНИЕ И ХРАНЕНЕ!

За да бъде човек здрав, трябва поне половината от храната, която приема, да е растителна, необработвана, естествено отглеждана, т.е. жива храна. Жива храна е всичко, което има жизнена сила (и носи информация). Информацията в храната се носи от всяко нещо, което има природна структура и расте в диапазона от 4 до 40оС. Земята, на която живеем, е място, където веществата добиват форма. Да се върнем към оригиналната форма на хранене, към храните, които са заредени с енергията на майката Земя. Към растителна храна, която не е обработвана, печена, горена или подменена с ГМО.
А когато здравето е увредено, то може да бъде възстановено с подходящ начин на хранене и с подходящи природни и естествени методи за лечение. Методи, които разглеждат човека като едно цяло, които търсят причината за болестта, а не отстраняват само симптомите, методи, които възстановяват здравето и хармонията в организма, за да може всеки човек да живее своя пълноценен творчески живот.
Защото здравето е свобода от болка на физическо ниво, липса на негативни емоции и чувства на психическо и емоционално ниво и освободеност на творческия ум на ментално ниво.

Това събитие е съвместна инициатива на:
Сдружение "Алтернатива за здраве"
и
"Сдружение на билкарите, производителите и разпространителите на живи храни".
Каузата на мероприятието е да се съедини жизнената сила в човека с жизнената сила в храната. Ние вярваме в това, което правим за хората, защото то наистина работи!

Очаквани гост-лектори на семинара са:
Емил Елмазов (жива храна), Райна Бонева (за лимеца);
д-р Тодор Господинов (Бах-терапия); Николай Христов (йомейхо); Лилия Димитрова (класическа хомеопатия); Васил Канисков (народна медицина); д-р Димитър Пашкулев (билколечение);
и други интересни лектори

ОЧАКВАЙТЕ ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОДРОБНАТА ПРОГРАМА!

Кооперация "Розова зора" ще представи домашно розово сладко и гюлова ракия.
Ще има и представителни щандове за здравословни храни - мляко от лимец, кълнове, бионапитки, книги за здравословен начин на живот.

Вход: 2 лв.

Вратите ни са отворени за всички, които искат повече свобода, красота, ведрина, спокойствие и мир в живота си.
ДА БЪДЕМ ЗДРАВИ!

 

# 74
  • Мнения: 2 761
Има една уловка в понятието жива храна.Тук да речем е добре формулирано "необработвана, естествено отглеждана, т.е. жива храна".
Следващото "растителна храна, която не е обработвана, печена" обаче не съм съгласна.
"Информацията в храната" е 2 вида-тази,която получаваме при отглеждането по щадяш начин и тази,която прибавяме,когато я готвим-т.е. информацията на човека ,приготвящ храната и влагащ собствената си енергия,която може да зареди положително храна,която не са я отглеждали по най-добрият начин,както може и да скапе манджата,ако я приготвя докато е ядосан за нещо или ако е болен.
Не напразно някои благословят храната преди да започнат да ядат и казват молитва,което е също начин да се синхронизират вибрациите на храната с хората,които я приемат.

Общи условия

Активация на акаунт