Вече половин година навърта НОЕМВРИйската дружина!

  • 31 755
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 56
Здравейте,първо честита и лека бременност на Деси!
Нас ни разлюля доста,дано да няма вече.Ние утре сме на консултация,не яде все още пюрета,затваря устата и край,миналата седмица 3-4 дни яде по 100 гр.и това й беше оттогава пак не иска и незнам това дете кога ще прояде.

На преглед и аз не съм ходила та ще видим.
Бубче,аз знам за живовляк,че издърпва гнойта.

Айде лека вечер!

# 691
  • Мнения: 14
Друс-друс  :crazy

Деси, честито  preggo !!!   bouquet
Сигурна съм че всичко ще е наред и ще се справиш прекрасно с това което ти предстои !!!

# 692
  • Мнения: 16
desislava_iv, честито! Лека и хубава бременост ти желая и едно здраво и хубаво бебче на финала.
Аз и моята сестричка сме породени и връзката ни наистина е силна. Тя е най-вярната ми приятелка и знам, че винаги има рамо на което да се опра.

Майчета, тези броколи на пюрета ли ги намирате или си ги приготвяте?

# 693
  • Мнения: 0



 preggo Лека бременост Деси
Супер после ще има една луда игра.
Да се разпишем и ние  за консултацията вече тежим 7360гр(+520гр) и 64см(+2 см) , биха ни ваксината и сега ще правим изследванията ,моля мамите на девойки да споделят как са взели урина.За захранването всички зеленчуци без един два и по лека лека почваме и всички плодови.Каши казаха да прескоча леко защото видимо ще се-прасни вече.

# 694
  • Мнения: 72
благодаря момичета Hug
нощес явор цяла нощ се мята като риба на сухо Tired дали има връзка със земетресението не знам,но мало спах Tired
броколите аз взимам готово пюре на хипп Peace

# 695
  • Мнения: 16



 preggo моля мамите на девойки да споделят как са взели урина.
опитах с два колектора .... греда и сутринта с млякото в една ръка и контейнера в другата зачаках. Казват, че след хранене пишкат. При нас стана доста бързо и лесно по този начин. Изследванията са в норма, хемоглобин 110.
Пюретата си ги приготвям, купувам замразени зеленчуци на Бондюел и за 10 минути на пара стават чудни. Вчера пробвах безглутенови гранулирани бисквитки на Плазмон, сложих в банановата каша .... вкусотия, ако беше останало щях да си го хапна аз  Laughing и така станахме две сърдитки като свърши  Joy

# 696
  • DE
  • Мнения: 967
Момичета, днес моят син става на 6 м. Как лети времето..

# 697
  • Мнения: 24
Добро утро!
desislava_iv , честито! Лека бременност и здрави дечица ти пожелавам!
Броколите и ги правя аз. Аз не и пасирам , а само мачкам с вилица, разбира се колкото мога по- добре, но остават частички и тя си яде без проблем.
Днес и на двамата с баткото ще им правят ваксини, дано всичко мине добре. Даже помолих мъжа ми да си дойде от работа, защото не знам как бих могла да се справя и с двамата, най- вече с баткото, ако реши, че не иска да го ваксинират!
Снощи Киара не искаше да си спи на леглото и това е. Рева, мрънка, накрая я взех и я сложих на столчето за хранене, без гък и без биберон си заспа, после както я сложих в леглото и пак ревна...
Приятен и усмихнат ден ви желая!!

# 698
# 699
  • София
  • Мнения: 4 035
И от мен добро утро Peace
След паниката покрай земетресенията, снощи поизпрегнах, хвана ме шубе като се стъмни и люшна на два пъти вечерта Crazy Ема се погрижи бързичко да ми избие глупостите от главата като ме държа будна цялата нощ с рев и мрънкане, не знам неспокойна е заради земетресенията, не й ли е добре или е от запушения нос, ама след втора безсънна нощ и страха и емоциите съм тотално на автопилот Rolling Eyes
Аз засега захранвам само с готови пюрета, педиатърката каза да почне да яде вичко от купените и после да почвам да готвя, тъй като нямам домашни продукти, а в детските храни контрола е по-голям отколкото при обикновените зеленчуци. И предвид атопичния дерматит на Ема е добре при първоначалното захранване да сведа рисковете до минимум Peace Та броколите ги въведох с броколи и ориз на Хип, което изглежда доста слузесто и неприятно, в чист вид ми го отказа, но по съвет на една доста умна жена, го смесих с тиква и ми се получи Wink
Урината я взех в събота и то без предварителна нагласа Mr. Green Отидохме за консултация и направления, а педиатърката каза директно да слизаме за кръв, че няма смисъл пак да водя детето друг ден. И понеже взеха кръв, решихме да се пробваме с урина същия ден. Купихме колекторче и контейнерче, измих я и залепих колектора. Оставих я по голо дупе, за да виждам какво се случва и почнах да я храня с пюре. Съвсем скоро се изпишка, пресипах от колектора в контенера и я занесохме Peace

# 700
  • Мнения: 72
И от мен добро утро Peace
След паниката покрай земетресенията, снощи поизпрегнах, хвана ме шубе като се стъмни и люшна на два пъти вечерта Crazy Ема се погрижи бързичко да ми избие глупостите от главата като ме държа будна цялата нощ с рев и мрънкане, не знам неспокойна е заради земетресенията, не й ли е добре или е от запушения нос, ама след втора безсънна нощ и страха и емоциите съм тотално на автопилот Rolling Eyes
Аз засега захранвам само с готови пюрета, педиатърката каза да почне да яде вичко от купените и после да почвам да готвя, тъй като нямам домашни продукти, а в детските храни контрола е по-голям отколкото при обикновените зеленчуци. И предвид атопичния дерматит на Ема е добре при първоначалното захранване да сведа рисковете до минимум Peace Та броколите ги въведох с броколи и ориз на Хип, което изглежда доста слузесто и неприятно, в чист вид ми го отказа, но по съвет на една доста умна жена, го смесих с тиква и ми се получи Wink
Урината я взех в събота и то без предварителна нагласа Mr. Green Отидохме за консултация и направления, а педиатърката каза директно да слизаме за кръв, че няма смисъл пак да водя детето друг ден. И понеже взеха кръв, решихме да се пробваме с урина същия ден. Купихме колекторче и контейнерче, измих я и залепих колектора. Оставих я по голо дупе, за да виждам какво се случва и почнах да я храня с пюре. Съвсем скоро се изпишка, пресипах от колектора в контенера и я занесохме Peace

и аз смесвам с тиква всичко което не харесва и се получава чудо Mr. Green

# 701
  • Мнения: 27
Моето добро прасенце за сега няма нещо което да не харесва-всичко по 190,че даже и се сърди за още.Ама да си призная броколи все още не съм давала,тези дни ще го въведа и аз  Simple Smile

# 702
  • Плевен
  • Мнения: 973
Привет!

И аз успях да взема урина с колектор на Кати. Имаше само 10 мл, но докторката каза, че са достатъчни Simple Smile. Вчера и ние бяхме на мерки и теглилки, биха й ваксина, взеха й кръв - при което не гъкна дори /за мое голямо изумление/. Ще се обаждам за резултатите от изследванията.
И Кати беше изумително неспокойна до момента на земетресението. След това се успокои и поспа. Явно сензитивността им е доста голяма на бебоците.

desislava_iv честита ти радост, лека и безпроблемна бременност ти желая Simple Smile.

Хубав ден на всички напук на лошото време  smile3531!

# 703
  • Мнения: 69
Момичета, здравейте!

Деси, честита ти радост. Лека бременност и здраво бебче на финала ти пожелавам.

Ние сме добре, не съм писала от доста време, но ви чета. Захраних на 14ти, когато навършихме 6 месеца. Започнах с тиква и я давах седем дни. Сега почиваме три дни и ще продължа с картоф, а след това мисля с морков, пъщарнак, броколи. Искам да ви попитам дали трябва след всяка нова храна да има по няколко дни почивка само на мляко или не е необходимо? Също така не ми е ясно как след като съм въвела изброените зеленчуци става въвеждането на плодовите пюрета? сигурно ви се струват тъпи въпросите ми, но от толкова информация се заплетох тотално.

# 704
  • Мнения: 65
Честити месечинки-Да са много здрави бебоците   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт