Кой какво сервира снощи, кой какво ще готви днес - 2

  • 13 828
  • 355
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 743
Снощи таратор, печени картофи с гъби, кремвирши и др. и торта с кисело мляко (на sneji_ ). Днес след обяд направих бързи питки с кашкавал (пак на sneji_  thumbsup), за вечеря супа спанак и сирене, пиле със зеле и има още от тортата Wink

# 316
  • Мнения: 505
Вчера правих паста със сирене и рецептата я сложих в нова тема ,  а днес свинско със зеле-това май всички знаем как става Grinning Абе тая тема ми дава супер идейки за готвене. Хич на се налага да ги мисля аз! Peace

# 317
  • Мнения: 272
Вчера - спагети "Карбонара"
Днес - кюфтенца по цариградски, но не пържени, а печенки на фурна. Зелена салата. За десерт - сладолед.

# 318
  • Den Haag
  • Мнения: 1 851
Вчера: Телешко с ориз на фурна
Днес: Картофено руло  Peace

# 319
  • Мнения: 2 534
Пилешка супа , таратор
Нещо , като мусака , но с шунка

# 320
  • Мнения: 2 125
Вчера хапнахме огретен, а тази вечер направих зелен боб - плакия (страхотно го приготвям  chef bowuu). Благодаря!!!

# 321
  • Мнения: 1 190
Вчера - пица
Днес - гювечета

# 322
  • Мнения: 5 500
тази вечер направих зелен боб - плакия (страхотно го приготвям  chef bowuu).
Ще споделиш с нас как го правиш?

# 323
  • София
  • Мнения: 2 958
Снощи - пържени кюфтета и ориз по китайски/ приготвено от мен/.
Довечера - руло мозайка + картофено пюре /готово приготвени/. Wink

StaM, как си направила ориза по китайски. Дай рецепта, че умирам за ориз, особено по китайски....

Много бързо и простичко го приготвям.Научи ме моя приятелка ,която е живяла в Китай. Wink

Ориз по китайски

Сварявам ориза.Запържвам лук и морков /нарязани на ситно или настърган моркова/ - в зехтин. Може и друг вид олио.Използвам дълбок тефлонов тиган .Прибавям ориза.Слагам сол, черен пипер и малко соев сос. Когато стане готов ,чуквам яйце/а -зависи от количеството ориз.Това е.
А ,има китайски магазин , но незнам къде се намира.Мисля да проуча въпроса и да купя например ,кълнове, бамбук и т.н.Със сигурност ще стане още по-вкусно.  Grinning

# 324
  • Мнения: 4 370
СтаМ, това яйце като го чукнеш как става на парцали? Не се ли приготвя някак отделно и да се слага после в ориза.

Днес дояждам пицата от вчера с кисели краставички, а довечера сме на Рожден ден.

# 325
  • София
  • Мнения: 2 958
Не, Aniii .Не се приготвя отделно.Последния път , направих едно "кладенче" в средата на тигана , и го чукнах там.Бърках с дървената лопатка и го размесих постепенно с ориза.

ПП -Забравих да спомена , че по собствена инициатива сложих 1/2 скилидка чесън -за аромат Wink

Последна редакция: вт, 14 фев 2006, 12:32 от StaM

# 326
  • Мнения: 7 640
ирена80, вкусно ми звучи пилето, но не смея да готвя месо в МВ Naughty. Ще направя вариация в печката  Wink

# 327
  • Мнения: 1 190
Спагети  Peace

# 328
  • Мнения: 2 040
ирена80, вкусно ми звучи пилето, но не смея да готвя месо в МВ Naughty. Ще направя вариация в печката  Wink

Няма проблем да го направиш във фурна ... вече веднъж съм го правила и е съвсем същото ...  Grinning

# 329
  • Мнения: 2 125
тази вечер направих зелен боб - плакия (страхотно го приготвям  chef bowuu).
Ще споделиш с нас как го правиш?
Макар и със закъснение...споделям (това е зимния вариант, поради липса на пресен зелен или бял боб):
През зимата използвам зеления боб от буркани (1,20 лв. е в магазина и има СОЛ), та...
2 глави лук нарязани на дребно...
2-3 средни моркова, също на кубчета...
4-5 скилидки чесън пак на дребно или на филийки...
2-та буркана с боб + сока от бурканите + олио (около 1/2 кафена чашка)...
Всичко това се разбърква в тенджера и се оставя да се задушава, докато боба омекне...
След като всичко е задушено (омекнало) размиваш 1 лъжица брашно с връх в студена вода, като добавяш към размитото брашно 1-2 с. лъжичи оцет + 2-3 скилидки чесън (но този път счукани). Изсипваш във къкрещия боб и той леко се сгъстява. Прибавяш шепа магданоз и след като поври около 5-7 мин. нарязваш 1-2 домата на кръгчета и ги подреждаш отгоре (като капак) върху боба (ако нямаш домати, слагаш консерва домати за готвене и разбъркваш). Така всичко си къкри още 10-на минути...и е готово. Сервира се СТУДЕНО!
Да ви е сладко! bowuu  chef

Общи условия

Активация на акаунт