КОЗУНАЦИ - 2012г. - 2

  • 61 896
  • 803
  •   1
Отговори
# 795
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Абсолютно си права Маме. Всъщност леките и въздушни козунаци се появиха у нас с появата на подобрителите, изкуствените съставки и готовите промишлени смеси.

# 796
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз в групата на любителите на по-влажните козунаци. Вече установих, че за постигането на този резултат много спомага и фолирането след изпичане. Или завиването в кърпа и плик, или само в плик. Направих това, за да ми омекнат коричките, но установих, че някак целият козунак се "задушава" и става тоочно това, което обичаме вкъщи Simple Smile Не помня кой ме посъветва да опаковам още топлък козунка, но му благодаря от сърце за съвета Hug
А, и още нещо. Когато жълтъците са повече от белтъците, също се постига този ефект. Козунакът на Наталина примерно е само с жълтъци и е точно такъв - буквално ти се отпечатват зъбките, като го отхапеш Grinning

# 797
  • Мнения: 385
Привет на всички от темата!От няколко години меся козунаци, но имам един проблем,  с който не мога да се справя.При второто втасване,когато съм направила плетката,  ми се накъсват плетениците.А самите козунаци са вкусни,високи и на конци.Това от превтасване ли е или  друга е причината. Благодаря ви!

# 798
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
От недовтасване.

# 799
  • Мнения: 385
Джемма, за първото втасване става въпрос,така ли?Вярно е ,че нямам много търпение и все бързам.

# 800
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Става въпрос за втасване на вече сплетените козунаци.Малко ги оставяш да втасат явно. При печене недостатъчно втасалите изделия се пропукват.

# 801
  • Мнения: 385
Не съм обяснила добре,разкъсването на плетениците започва  към края на второто втасване.

# 802
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не съм обяснила добре,разкъсването на плетениците започва  към края на второто втасване.

Ето с такова нещо не съм се сблъсквала. Но тогава причината би трябвало да се търси в брашното и структурата на тестото. Но ти пишеш, че се получават добре и на конци. Не знам, не съм виждала даже сурово-разкъсан козунак.  newsm78

Последна редакция: пт, 11 май 2012, 17:10 от Джемма

# 803
  • Мнения: 385
Джемма,мерси за вниманието.Трябва да снимам преди печене , защото почти винаги се случва.Наистина козунаците  ми се получават добре,или аз така си мисля. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт