КОЗУНАЦИ - 2012г. - 2

  • 61 949
  • 803
  •   1
Отговори
# 750
  • USA
  • Мнения: 5
Това е страхотна идея!
Да се направи класация за козунаци
 1 най-красиви
 2 наи-вкусни
 3 наи-лесни
 4 за хлебопекарна

Нещо от този род!
Да гласуваме момичета и момчета!
Ще стане страхотна книжка Peace

# 751
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Идеята за електронна книга е чудесна и полезна, можеш да си я преглеждаш на четеца в кухнята,а не да прибягваш от кухнята до компютъра. Аз моите рецепти си ги събирам по раздели в програма, но въпреки това, на четец бих ползвала и електронна книга.
Идеята за класацията обаче не ми харесва, не е много сполучливо. Това колко лесни и красиви са зависи от уменията на домакинята.Все пак няма да се прави албум,а книга.

# 752
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 573
Благодарение на съветите от темата от миналата година сме на домашни козунаци.
Първия ми опит беше по рецептата на Пина изцяло в хлебопекарната. Получи вълшебен и беше изконсумиран светкавично.
За Великден миналата и тази година правих козунаци по рецептата на Макс Мама като замесвах в хлебопекарната, а изпичах в печка, че коричката става по-тънка. Ето линк към албума с малка част от козунаците.
Искам да благодаря на всички, които споделяте опита и знанията си в темата. Щом майка, която прави козунаци откакто се помня заяви, че козунаците вече са моя грижа, мога гордо да кажа, че умението да правя козунаци го дължа на вас.   bouquet
Така се случи, че излязох от дома си на 13 години, за да уча и за съжаление не съм научила нищо от майка си, а тя е безпогрешна домакиня.
Тази година, на Великден ми разказа и бойното си кръщене в козунакоправенето: Оженили се с татко и за първия Великден искала да отидат при нейните родители, но той отказал. В съботата преди Великден, тя замесила козунаци, но на татко му дошъл друг акъл и рекъл: "Отиваме при майка ти и баща ти". Ами сега, ако види тестото ще се откаже и тя, сложила съда с тестото под леглото, покрила го с вестници и хайде при мама. Изкарали те празника поживо, поздраво. Като се върнали майка довършила козунаците. Казва, че били невероятно вкусни с многооооооо конци. След това през годините се е опитвала, но такива козунаи не била правила. Стаята, в която е втасвало тестото е приземна.
Извинете, ме за дългия пост, но исках да споделя с вас тази случка.

# 753
  • Мнения: 7 779
ПП. Искам да попитам дали на сухата мая и става нещо, ако пакетчето стои отворено няколко дена. Забравила съм, че имам отворен пакет мая и съм отворила нов. Минали са 5-6 дни от отварянето на първия пакет, втория го отворих завчера.
стига да не е на влажно място

# 754
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
ПП. Искам да попитам дали на сухата мая и става нещо, ако пакетчето стои отворено няколко дена. Забравила съм, че имам отворен пакет мая и съм отворила нов. Минали са 5-6 дни от отварянето на първия пакет, втория го отворих завчера.
стига да не е на влажно място

Активирай маята предварително и ако се активира нормално, значи е ок, иначе просто я хвърляш и ползваш друга

# 755
  • Мнения: X
Никак не ми допада идеята за класация на козунаците,защото изброените критерии са изцяло субективни и не е изобщо в съзвучие със смисъла на темата.Всеки за себе си е открил и първото,и второто,и третото.Относно 4-та точка по мое мнение всяка рецепта би станала за хлебопекарна,стига да се съобрази обема на контейнера й ,подходящото количество продукти,мая и програма.

Илка и Мюсли,чудесни козунаци,момичета! Peace
Мюсли,би ли споделила тук как постъпи с маята и активира ли я в крайна сметка,защото би било полезно за онези,които активират предварително маята,но за киселото мляко и аз не мога да дам съвет,та ми е интересно какво направи всъщност. Praynig
Радвам се,че си преборила колебанията си и си доволна! Hug
Аз до такава степен пощръклях тази година,че бих експериментирала от любопитство с какво ли не. Party
Но картофения на Вени ми остана за домашно за следващата година.

Поне козунака с фруктовото кисело мляко направих - Вени,много ти благодаря ти и за тази хубава рецепта! Heart Eyes Heart Eyes








# 756
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
На мен не ми допада идеята за електронна книга и то никак!!!  Naughty
Смятам, че е достатъчно, че рецептите са споменати на първа страница и е даден линк към съответната рецепта.
Също не съм на мнение, че е необходимо кой знае колко труд да се създаде тази книга, това за мен е copy/paste или чисто плагиатстване. Не виждам смисъл да се събират всички рецепти, сега пък не знам си къде. Защо са тогава на първа страница??? Който иска, нека копира  за лични нужди рецептата, която му допада. Останалото си е кражба на чужд труд. А аз съм на мнение, че абсолютно всички, които тук са публикували рецепти, са положили огромен труд, не само да напишат рецептитe, но и много още... да не изреждам. Така че имайте поне малко уважение към труда ни и не ни поднасяйте с това, че ще има линк към източника. Много съм възмутена!!!  Crossing Arms


Мила ЕликсирHug поднасяш ни отново истинска козуначна приказка.   bouquet
Прекрасни снимки, от които лъха неустоимо козуначно ухание. Благодаря ти мила! Добре е че се появи, почувствах се чудесно! Heart Eyes

# 757
  • Мнения: 952
Макар и със закъснение показвам нашите козунаци по рецепта на Лулу, но с махлеб и мастиха, замесени на бързо. А също така и невероятните козуначени мъфини, които правя за поредна година.

 

# 758
  • Мнения: 28
И така, седмицата с експериментите приключи, това е козунак със сметана. Също оказа се и той доста вкусен.
Еликсир, на козунака с кисело мляко маята я сложих в киселото мляко и една лъжица захар, и стоя докато се разми маята и омесих всички съставки на едно / както съм се учила от Венета/. Единият го направих със сладко от цели боровинки и беше доста добър. Мнението на околните е, че този със сметана бил най вкусен - за мен всички са добри - нали все пак аз ги правя. Лека седмица на всички и почивка малко от тези козунаци.

Последна редакция: нд, 22 апр 2012, 21:03 от miusli

# 759
  • Мнения: X
Благодаря ти за толкова милите комплименти,Вени! Hug Heart Eyes
Ралфиета,и козуначетата,и мъфинките,и полянката са супер! Peace
Мюсли,видимо и този със сметана е за овации!  bouquet
Т.е. не си я чакала да се активира,а и си замеси направо след като се разтвори в млякото,нали?

# 760
  • Мнения: 28
Да, не я чаках да набъбне, а само да се разтвори. Също искам да споделя, че на два пъти оставях приготвено тесто в хладилника и пекох на другия ден. Трябва да се внимава с отпускането на тестото, защото единия път се получи, но на втория явно избързах и не ми се вдигна добре.

# 761
  • Мнения: 8 836
Изпуснала съм цялата тема Sad сега ще опитам да я прочета. В момента правя козунак в машината. Ще пиша какво е станало. Rolling Eyes Heart Eyes

# 762
  • Мнения: X
То комай само аз останах тук да се мотая още в темата Rolling Eyes,така че е време да приключвам и последно да си покажа още два козунака със заквасена сметана-руло и кранч с какаова плънка:









# 763
  • Мнения: 28
Еликсир, разкошни са! Моят беше по тази рецепта http://recepti.rozali.com/kozunaci/p12668.html, предполагам вкусовете са подобни и разбира се, много вкусни.

Последна редакция: вт, 24 апр 2012, 09:09 от miusli

# 764
  • София
  • Мнения: 4 178
Чудесна беше тазгодишната темичка. Страхотни козунаци и как апеетитно изглеждат. Иде ми направо от екрана да ги хапна  Laughing

Благодаря ви , момичета. Няма да изброявам, за да не изпусна някой Hug

Не знам кога, но ще забъркам този със сметаната.  

Общи условия

Активация на акаунт