Великобритания - тема 41 Зелено пролетна

  • 57 992
  • 732
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9
Толумбичка е права, че чуждите сватби са хубаво нещо ( Joy като се сетя за моята и как час преди сватбата реших да сменям роклята  Joy ехх сега ми е смешно )

Шу, стискаме всички палци вкъщи операцията да мине по мед и масло  Hug

Честитко на ева_82 за момата и леко бременеене - на нея и на всички други брменеещи   bouquet

И аз ползвам поп ъп торби, че ми е най-лесно, но там където е края на тези метални части съм си го подсигурила, т.е. си го позаших да ми е по-сигурно, че няма да изскочи. Имам и кутии купени, но моето чудовище ги изпразва, обръща ги на-обратно и ги ползва като стъпала за катерене, че ми е много любопитен и всичко трябва да докопа  #Crazy и ми е по-сигурно с поп ъп кошове.
А сега и столове крия, че из ония ден пак го намерих кукнат на масата, ухилен до уши ми тропа с крачета и си играе с каквото е намерил на масата. Не мога за секунда да се обърна без той да направи някоя дяволия Simple Smile

Сонниа, дано бързичко си пооправите в къщи  Hug

Вали ли вали, при нас стана нормално по 2/3 кратки градушки на ден  Flutter малкото откача, че иска навън. Днес най-сетне се наканих и му купих дъждобран и си побяга в градината.

Да питам аз нещичко. Въпреки, че имам синя карта от няколко години съм и регистрирана като селф-емплойд, та Януари се замислих, че аз дейност не извършвам и нямам нужда от тази регистрация и й сложих край. До тук добре, платен НИ, приключена данъчна година. След дълго четене, звънях днес на ревенюто да питам мога ли да си плащам доброволно НИ, а те ми изтърсиха едни близо 14 паунда на седмица за voluntary contributions, което ми се струва множко на базата на 2,6 на седмица като селф. Господина обаче ми каза, че ако сме получавали чайлд бенефит и само мъжа ми работел, нямало нужда да си плащам, даже и на други помощи (освен чайлд такс кредит, който получаваме) сме имали право ... ама аз не искам други помощи, а искам да имам платени осигуровки. Та да стигна и до въпроса: от не-работещите мами тук - плащате ли си НИ? и какво става ако не си плащаш?
Нещо ми писна тук: след инцидента с мен и бебо си направихме аксидент застраховка, застраховка живот, застраховка не знам си какво, сума ти и пари заминават по такива ми ти работи и сега и 14 още на месец не ми се дават  newsm78

Междувременно си експериментирах с правенето на double chocolate muffins днес да ви е сладко на всички, а който иска и на живо с кафенце да заповяда в Рединг Simple Smile

От мен лека вечер и приятен Четвъртък + уйкенда след това  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 153
Честито на Толумбичка, ще ми е интересно да следя събитието дръж ни в течение Wink
Много стиснати палци и от мен, Шу.

Не ни приеха в желаното училище и тъжни Cry Всякакви идеи какво бихме могли да направим от тук нататък ще са ми полезни. Засега мислим да се преместим по близо до училището, но пък дали тогава ще ни вземат? Не ми се иска да изпадна в ситуация - училище което не харесвам, и в същото време далеч от вкъщи.

# 47
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
По въпроса за НИН зависи за какво искаш/не искаш да плащаш и какво очакваш.....ако е за state pension няма да те огрее.За да се класираш за state pension трябва да си плащал НИН, но се и изиксва минимален доход за да се признае една таксова година за квалифицираща за пенсия.

# 48
  • Мнения: 1 427
на формуляра за чайлд бенефити пише нещо, което не ми стана много ясно, но смисъла беше, че годините през които получаваш детски се зачитат за квалифициращи за пенсия. ще потърся точния цитат.

Other things you might need to know
National Insurance (NI) credits
Before 6 April 2010, if you received Child Benefit for a child under 16, you automatically qualified for a
scheme called Home Responsibilities Protection (HRP), which helped to protect your basic State Pension.
From 6 April 2010, for each week that you get Child Benefit for a child under 12, you will receive weekly NI
credits to protect your future entitlement to basic State Pension.
If you reach State Pension age on or after 6 April 2010, any complete tax years of HRP you have already built
up before 2010 will be converted into qualifying years. Up to 22 years of HRP can be converted into qualifying
years for basic State Pension.
Earnings Factor credit
Before 6 April 2010, if you received Child Benefit for a child under 6, you automatically built up entitlement to
an additional pension through State Second Pension.
From 6 April 2010, for each week that you get Child Benefit for a child under 12, you will receive weekly
Earnings Factor credits to protect your future entitlement to the State Second Pension.
You will be able to combine National Insurance and Earnings Factor credits with other qualification routes,
such as NI contributions, in order to build up a year of entitlement.

# 49
  • Лондон
  • Мнения: 449
Trollipen, ако държи6 на това у4или6те, направи appeal, познавам хора, минали успе6но през тази процедура, най-малкото, ни6то не губи6, освен време.

И ние полу4ихме в4ера писмо от об6тината с у4или6те, 3тото от списъка ни, но тези дни 6те го откажа. Не ми ясно как ре6ават, но това дори не е толкова близо до нас newsm78

PC то ми се скапа и пи6а като неандерталец от телефона, за което се извинявам Embarassed

Sonnia, ина4е добре ли си?

# 50
  • Мнения: 1 427


Имам върпосТче Wink Има ли как да преведа и легализирам бг документ в Лондон, става дума за диплома от уни  Thinking

Мерси   bouquet

ако ще я пращаш до нарик - те правят и превод. иначе всеки преводач може да ти го свърши/има заклети преводачи към посолството/ и съм почти сигурна че официална легализация не е нужна - все пак сме в ЕС.

# 51
  • Мнения: 398
Аз имам синя карта, издадена като dependant на мъжовата жълта.Не работя и не съм работила тук.И не плащам НИН.Бях питала една позната счетоводителка и тя ми каза,че не трябва да плащам.Пък и никой не ме е търсил да плащам.А детските са на името на мъжо, макар и да ги внасят в общата ни сметка.

И аз да питам нещо.
Има ли някой, който е държал IELTS тук?Дали сте посещавали курсове за подготовка и има ли смисъл от тях?Труден ли е изпита?
Мисля да записвам магистратура октомври и ми искат този сертификат.Ама не знам дали ще успея да се подготвя сама.Минах и 2-ро ниво на ESOL курсовете.Бих записала и такъв за подготовка, но не могат да съберат достатъчно хора в нашия колеж.Има в Кентърбъри, но няма да има кой да взима малката от  градина ако ходя всеки ден  newsm78

# 52
  • Мнения: 564
И аз да питам нещо.
Има ли някой, който е държал IELTS тук?Дали сте посещавали курсове за подготовка и има ли смисъл от тях?Труден ли е изпита?
Мисля да записвам магистратура октомври и ми искат този сертификат.Ама не знам дали ще успея да се подготвя сама.Минах и 2-ро ниво на ESOL курсовете.Бих записала и такъв за подготовка, но не могат да съберат достатъчно хора в нашия колеж.Има в Кентърбъри, но няма да има кой да взима малката от  градина ако ходя всеки ден  newsm78

Аз за това питах за превода на дипломата / за магистратура я искат преведена,сега видях че не е споменато никъде за легализация/, току що взех IELTS, не е труден, но е супер "трики" Wink Времето е крайно малко и е нужна яко практика, за да изкараш резултат достатъчен за магистратура. Аз ходих на курс известно време и мога да кажа, че е крайно безполезен, вземи си книжки с тестове и за 2 седмици си готова  Peace

# 53
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Елица-сестрица помисли дали не е по добре детските да са на твое име, защото както Е.Л. спомена "годините през които получаваш детски се зачитат за квалифициращи за пенсия" мъжът ти работи следователно му тече квалификация.
IELTS- съм държала, но в БГ, съветът ми е ако можеш се запиши на курс, поради простата причина, че има тънкости. Какво ниво ти изискават?

# 54
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Londra- сега видях, че сме писали заедно Grinning  Нещата дето си ги пишем са доста относителни, първо защото не се знае кой на какво ниво е с езика, второ защото не се знае, тя дали друг път е държала подобни тестове т.е. има ли представа какво я очаква и т.н. На курса ще се види къде има нужда да се набляга , къде са и силните страни, ще пише текстове, който след това ще се проверяват от човек, който е наясно с критериите и т.н. Две седмици за подготовка са си нереални според мен дори и да е на перфектно ниво с езика Peace

# 55
  • Мнения: 564
Ако нивото й е да кажем В1 или В2 има нужда /според мен/ от 1-2 седмици курс, да разбере за какво иде реч и после 2 седмици интензивно правене на тестове  Peace Ако прави тестове по 2 пълни на ден, след 10-тият ден ще е  smile3538 казвам го от личен опит, минах през това съвсеем скоро  Crazy И сега съм изключила всичките си инглиш скилс, щото просто бях на път да врътна с този досаден изпит.
Ето за тези книжки говоря, те са цяла поредица :

П.С. Ако нивото на английски е под В1 ще й е нужно много повече време и то за дженерал инглиш курс, а не за подготовка за IELTS  Peace Реално нужните минимални точки за прием за маг / като цяло говоря/ отговарят на ниво В2 или нагоре..и разбира се си е нужен и късмет тук  Peace

# 56
  • Мнения: 398
Моята диплома е преведена и легализирана.Ходих на open evening в университета и казаха, че е добре.
За нивото на английския.Не знам какво е В1, В2 и т.н  newsm78 Имам Level 2 ESOL и идея нямам на какво се равнява.То всъщност е последното ниво на този род програми.
Иначе за IELTS-а видях,че и в университета имат такива курсове и мисля, че там ще е най-добре.Отделно имам и един учебник с тетрадка къмм него.Искат ми 6.5 с 6.0 за writing.
А какво представлява изпита?Аз съм държала само за ESOL нивата

speaking and listening - по двойки и разискваме някакви въпроси, 2 или 3 минути самостоятелна презентация, слушане на два текста и отговаряне на въпроси, разговор с изпитващия от Кеймбридж и изпитващия учител.
writing- 3 отделни текста(мейл, официално писмо, рипорт, статия.......)
reading-текстчета и въпроси към тях като от няколко възможни избираш вярното

Ell
и аз си го помислих това за детските като прочетох днес.Имате ли някаква идея как става прехвърлянето  newsm78

# 57
  • Мнения: 1 860
Елица, ето табица за нивата на ЕСОЛ.
То всъщност е последното ниво на този род програми.

Левел 2 е прекалено ниско за магистратура. Сигурна ли си, че е 2 твоето?Thinking ИЕЛТС за маг. ще ти трябва академичен, не дженерал. Аз се подготвях го скоро за такъв, като преподавателката ми направи предварително тест за да опредили нивото. Беше higher + (6 + ESOL). Междувременно карах ESOL Int 2 (lvl5), който скоро завърши и не е ясно въобще дали ще се събере група за по-високо ниво. Повечето в класа чувствахме, че ни се губи времето и е доста елементарно. Отказах се за сега да ходя за ИЕЛТС, понеже го исках да запиша в колежа пълно обучение бакалавър от септември. Вместо това от колежа се съгласиха да изкарам един дистанционен курс Personal Effectiveness and Study Skills (PESS), който ще изиграе ролята на Иелтс-а, а имено да покажа че нивото ми на английски е достатъчно добро, за обучението което искам. Остана ми един изпит от този курс.

Londa, B1 B2 за beginner ли иде реч?  Thinking Ако да, е направо не сериозно да се смята, че човек с такова ниво на английски ще изкара иелтс академично за магистратура. Остави на страна факта, че дори няма да може да си прочете учебниците, ако се подготвя сам. Според мен е най-разумно да се потърси курс за това, или индивидуална работа с учител от лънрнинг шоп.

Всъщност ето направо линк, към примерни тестове.  Peace

За NI credits:

"A client who is in receipt of child benefit in her/his name does not need to claim credits for parents and carers as they will be automatically awarded to her/him until child benefit stops or her/his youngest child reaches twelve (whichever is earlier)

On or after 6 April 2010, home responsibilities protection is replaced by credits for parents and carers. Credits for parents and carers help people who have parental or other caring responsibilities at home to satisfy the contribution requirements for widowed parent's allowance, bereavement allowance and retirement pension."

Ако си на JSA ти се трупат също такива кредити, за времето за което клеймваш. След като спреш да си на този бенефит, по каквато и да е причина, трябва да си ги потърсиш, за да ти бъдат прехвърлени т.е. не става автоматично, както ако получаваш чайлд бенефит.  Peace

# 58
  • Мнения: 8
Здравейте, имам нужда от съвет!
Малката е с обрив цялата, включително и по лицето! Миналата седмица бяхме при gp-то, даде ни Oilatum cream, мазах я около 5 дни, но ефект нямаше. В понеделник я видя и здравния консултант, даде ни друг крем Diprobase и да я къпя с Emulsifying Ointment BP, обаче в момента се появиха пъпчици по главата зад ушите и по косата. Дали да ходя при gp-то за направление. Говорих със здравния консултант днес и ми каза да не съм се притеснявала излишно! Ама как да не се притеснявам като преди 8 години лекувах кожни проблеми 3 години! Оф незнам smile3514
На всичкото отгоре днес се скъса да повръща! Сега се кротна и спи в мен Сладурка  newsm32, че доста помрънка днес
Ох оплаках се!
Дето има една приказка " Майка да имаш, майка да не си!", ама в крайна сметка няма нищо по-хубаво от това!

# 59
  • Мнения: 398
nana_cool  Shocked Shocked Shocked
Нищичко не разбрах.Явно трябва да се поразровя по-обстойно.Аз съм карала ето това Cambridge ESOL Skills for Life.И за тях това пише Cambridge ESOL Skills for Life certificates are available at five levels on the National Qualifications Framework (NQF) – Entry 1, Entry 2, Entry 3, Level 1 and Level 2.
Явно трябва да отида в колежа да питам какъв е еквивалента.
gdobrinova моята дъщеря е с проблемна кожа.И от всичко, което съм изпробвала тук в Англия козметиката на Веледа й се отразява най-добре.Но при вас сякаш ми прилича на алергична реакция с този обрив.Но за повръщането май лекар трябва да питаш.

Общи условия

Активация на акаунт