Великобритания - тема 41 Зелено пролетна

  • 57 989
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
те англичаните са известни с това,че стигне ли се до дузпи падат  Rolling Eyes

дано Стюърт Пиърс да се е поучил от собствения си горчив опит и да кара младежкия национален да бие дузпи на всяка тренировка  Laughing поне те да прокопсат  Mr. Green

То да са само дузпите......хич ги няма завалиите.......на светлинни години са от класата в тази игра...добре,че отпаднаха, иначе Германия щеше вече да ги скъса .....

# 721
  • Мнения: 260
Bean,varnagirl,E.L.,благодаря ви за иформацията ,която ми дадохте!
Ell,извинявай,не съм видяла ,че си ми отговорила първия път!
Търся квартира за мъжа ми ,който иска да се премести по-близо до рабатата си.
Иска самостоятелна квартира или поне самостоятелна стая.И понеже няма много време да търси,реших да му помогна и аз.
Казах му ,че от форума ще ми помогнат момичетата,а той се смее,не вярва!

# 722
  • Мнения: 645
Здравейте момичета. Имам един въпрос за бенефити.
Вчера случайно (и се надявам никога повече) срещнах един господин. Той ме поразпита от кога, от къде, как и тн. Казах че мъж ми е фармацевт, на което той почти ми се изсмя. Много гордо заяви че е с жълта карта, жена му (която още не е тук ще е със синя) и има намерение да му дадат бенефити за къща, храна и джобни и нямал никакво намерение да работи ooooh! ,пък ние тъпанарите да плащаме по 30-40% данъци.
Та въпроса ми е наистина ли човек който е дошъл преди 7-8 месеца, не е плащал данъци, може да получи бенефити за всичко? Зная че има много англичани които така си живеят, но те поне са англичани.

# 723
  • UK
  • Мнения: 1 334
ми май може,ама пък колко ще са тия джобни и каква ще е тая къща...
предпочитам да не ми се налага да разбирам
плащай си данъците и си свиркай  Grinning

# 724
  • Мнения: 1 860
Със жълта карта няма право на бенефити без да работи - селф емплойд, студент, селф съфишънт. Ако е селф емплойд, може но пак трябва да работи и декларира доходи, ако е по другите линии не може. Жена му и да дойде със синя, трябва да мине резиденси периода първо (мин. 3 месеца, ако не работи може и повече, колкото прецени HMRC- то. Въобще не е такак както си го мисли. Интересно как е изкарал 7 - 8 месеца тук без да бачка.  Shocked

# 725
  • Мнения: 397
Благодаря на всички за съветите и инфото относно Джипито   bouquet Аз да се похваля,че следващите изследвания бяха по-добри и доктора каза, че мога да пътувам, но да се храня често и да ям всичко. Явно от задачки забравях да се храня + стрес се докарах до това положение. Ще се следя на всеки 6 месеца и така... Иначе от неделя сме в Лондон, голямо и изморително беше пътуването, понеже пътувахме с кола, за да си докараме покъщина.
 
Относно ваксините, нашето Джипи каза, че другите васини на детето няма да ги гледат много, но за Туберколоза задължително и ни реимунизира та сега само във филми се вкарвам с някакъв обрив, които ту излиза ту се скрива  newsm78

Момичета кажете как де се климатизирам по-бързо с езика - аз уж го знам, в бг се оправях и в работата даже, но тук от 2 дни съм като в шок - нищичко не им разбирам  Shocked

Голям стрес ме чака - до месец трябва да съм намерила квартира и да сме се пренесли. Ще действам сама, защото мъжът ми е по цял ден на работа, аз не съм запозната с нищо тук и всеки ден е предизвикателство  Mr. Green но вече пазарувам, ходих и до банката, утре ще се повозя и на метрото (дано да не се изгубя Praynig)
 
Поздрави на всички   bouquet

# 726
  • Мнения: 398
radda добре дошла.

За езика мога да ти кажа аз как действах.Първо си е нужно малко време просто да се настроиш да ги чуваш.После аз намерих един курс в детски център-веднъж седмично беше и докато ти учиш детето ти го занимават.Има разни курсове по колежите-сутрин, вечер, събота и неделя, но зависи от времето, с което разполагаш.И за тях се плаща.
Моя скромен опит е, че иска говорене, за да се отпуснеш, а и за да научаваш нови думи.Успех  Peace

Шу то една голяма група хора идват с тия намерения.И май си мислят, че наистина става много лесно, бързо и ти дават пари да си живееш като цар.Някои може и да успяват ама чак пък от началото не ми се вярва.

# 727
  • Мнения: 115
Нашата вода е мека и неваровита.

Свидничка,много съжалявам че не успяхме да се видим в неделя, но прочетох поста ти много късно.
Ние разгледахме изложението на орхидеите (аз даже си купих няколко), после основната част от времето прекарахме във фермата. Имаше много бебета (прасенца на 10 часа, конче, агънца и т.н.), северни елени,някакви странни кокошки/петли.На моите синове много им хареса че е разрешено да храниш и галиш животните. Към самата ферма има още един плейграунд,който е повече в стила adventure playground. Имаше специално място за строеж на горски заслон Simple Smile .Накрая отидохме до голямото езера , хранихме лебедите, патиците и гъските и пускахме хвърчило Simple Smile

# 728
  • Мнения: 645
Рада добре дошла, бърза адаптация. Радвам се че резултатите са ти добри и много успех.

Маймунка не знам точни суми, но когато купувахме нашата къща ни казаха, че независимо от квартала, 30% от новите къщи са за кансъла. Нямаше вариант да нямаш такива съседи (отпред, отзад, отстрани). Даже си говорихме, че често най скъпите къщи са оградени с такива на кансъла. Сега точно пред нас има няколко къщи, ми същите са, на едната често и виждам телевизора, който е двойно по-голям от нашия, а нашия не е малък. А като екстри имат много повече. Като ходихме в един квартал, понеже първо на кансълите строят и раздават, квартала изглеждаше ужасен, пълен с питбули и младежи. Май това ни отказа Rolling Eyes

Нана Куул господина е живял (и още живее)на гърба на роднини, но смятал скоро, като му дадат къщата да се изнесе. Работил общо седмица за тези месеци, но много тежка му се видяла работата като общ работник (той е без език и образование) ooooh!

Последна редакция: вт, 26 юни 2012, 22:29 от Шу

# 729
  • UK
  • Мнения: 1 334
Шу,така е,аз също го знам това. Ако попадне човек в ново строителство или наскоро реновирани/изолирани и дограмирани  Grinning къщи чудесно,обаче аз често минавам покрай един друг вид общински къщи и е нек'ъв ужас,просто изумително  Rolling Eyes та мисълта ми беше,че не знаеш къде ще попаднеш.
Но хора има всякакви...Чудно ми е този какво прави по цял ден  Laughing

# 730
  • Мнения: 686
  Шу въпросния господин се плаща най-вероятно по 10-тина паунда НИН на месец и се води Селф, жена му ще се води търсеща работа. Като си кандидатства за НИН и тя като такава и и дадат ще си подадат за помощи, най-вероятно ще им и дадат, въпреки, че чувам,че за селфовете доста се заяждат вече, но те терикатите си намират лесното, а другите опъват.
  Днес по радиото цял ден коментират за таксите на детските градини, дано измислят нещо, защото много ме ядосват вече. Вече работя на пълен ден, предполагам ще ми урежат максимално помощта за градината и чак почва да ме е яд. Мъжа ми не е имал почивен ден от 5 години. А хората си лежат, ядат семки и накрая на месеца са си като нас, демек на нула. Да не говорим, че и всичкия този стрес с на малката болестите и кой да я гледа ми идва повече. Ама пусто като не мога да си седя у нас и не искам...
  radda успех  Simple Smile
  За мача, въпреки, че уж бях за аланглетата, се радвам, че италянците продължават, много зле играха нашите, те направо топката не пипнаха, не им е проблема само в дузпите, очаквах повече от тях  Simple Smile

# 731
  • UK
  • Мнения: 727
Шу къде го изнамери този  Shocked Егати паразитите идват.... Аз с чиста съвест бих го рипортнала този, ако взима помощи без да има право  Naughty  Абе няма ли някога да отрежат бенефитите, който работи - има пари, който - мързелува да умира от глад и това е. Като в САЩ.

# 732

Общи условия

Активация на акаунт