Великобритания - тема 41 Зелено пролетна

  • 58 007
  • 732
  •   1
Отговори
# 690
  • UK
  • Мнения: 727
Аве, права си, сега проверих България е точно на границата, една единица по-  надолу и ще сме отново извън списъка. За такъв минимален риск не се каня да я тормозя с тази ваксина, достатъчно са ни и стандартните Simple Smile но всеки си решава сам за себе си.
 

За мен риска хич не е минимален,като се има предвид,че разновидност на туберкулозната бактерия дреме във всеки организъм......
Това,че БГ може да изпадне от листа не намалява риска...
Аве коя тази разновидност? Никога не съм чувала за такова нещо  newsm78 Иначе напълно съм съгласна с теб за ваксините, подкрепям с две ръце. Причината процентът на инциденти да е толкова нисък е именно ваксинацията. Иначе още щяхме да си влачим едра шарка...и да имаме по 5 деца, че поне 3 да ни останат  Confused

# 691
  • Мнения: 1 427
Туберкулозната ваксина е БЦЖ, нали? Доколкото помня - нямаше странични реакции и се понесе леко и от двете ми бебета. От друга страна пък туберкулозата, освен че не се среща често в Европа а и е лечима, така че и да се спести ваксината не е фатално.

# 692
  • London
  • Мнения: 612
Ваксините в ЮК не са задължителни. Всеки решава сам.

Преди 5-6 г в детска градина в Северен Лондон имаше заразени 10на дечица с туберкулоза. Едно от децата с Азиатски произход ходило на гости на баба и се заразило там. Докато прояви симптоми е било в контакт с цялата група в градината.

Та така, в среда с толкова много хора, които пътуват къде ли не ние решихме да си ваксинираме децата. Вярно, че случаите са единични, но риск не ми се поема с нещо което мога да избегна.
В БГ средата е затворена/ограничена. Чужденците са рядкост, пътуванията най-често до село...Там рискът е сравнително малък. И въпреки това през 2010 имаше епидемия морбили.

По-добре да сложа на детето си ваксина, отколкото да се разболее.

От друга страна ваксините са нещо много сериозно и не дай Боже да направиш реакция. Ще дам пример с куче, но изводът е релевантен.
Нали на кучетата уж лесно им минава... Е, като ходихме един път да водим нашето пред очите ми умря един боксер от рутинна ваксина за бяс. За 10 минути... Младо, здраво животно, което преди минути тичаше в чакалнята.

Последна редакция: сб, 23 юни 2012, 14:32 от Bean

# 693
  • Мнения: 45
Момичета, получих писмо от GPто, викат ме за цитонамазка, да се обадя за час. Аз съм си правила преди 3 месеца в БГ и не иска да ходя и пак да ми взимат. Как се процедира - не си правя въобще appointment или трябва да им се обадя, че не иска да си правя? И ако не искам и откажа, има ли последствия?

# 694
  • Мнения: 1 959
future74 последици няма просто им се обади(директно на номера на NHS а не на вашето сърджери) и им кажи за да могат да си те отбележат.Тук цитонамазка се прави на всеки 3 год до навършване на 50 и след това е всяка год..

# 695
  • Мнения: 45
Aniji, мерси за инфото!!! Но защо да се обадя на NHS номера, а не директно на нашето GP?

# 696
  • Мнения: 245
Защото се организирва директно от тях Simple Smile докато не си запазиш час при ДжиПито за цитонамазка, мисля че те даже не знаят, че ти е време. Също мисля, че не всяко ДжиПи прави, може да се наложи да хидиш другаде, така че звънни директно на номера посочен в писмото. Simple Smile

# 697
  • Мнения: 686
future74 ти правила ли си си в Англия до сега цитонамазка. То и да си пак може да не ходиш де. Аз получих писмо, като бях бременна, после кърмех, после забравих, после си смених ДжиПи-то и така минаха две години. Като отидох, нито са ме питали защо и как нито нищо, направиха ми я. Казах им, че съм си правила в БГ и то е така. Та мисълта ми е, ако няма да си ходиш в БГ скоро да си правиш, остави го за сега и иди след няколко месеца или догодина, няма да те върнат, щом не си минала и така няма да си губиш часа, защото иначе чак след 3 години ще те викнат пак, а това е доста време.

# 698
  • Мнения: 245
Има ли значение че кърмиш  newsm78 аз като казах на джипито, че съм получила писмо, ни каза само да гледам да си запиша часа след 12 седмица от раждането, защото иначе дава неточни резултати, нищо не спомена за кърменето Simple Smile

# 699
  • Мнения: 686
  Аз нямах цикъл докато кърмех и ми казаха да не ходя, докато не ми се регулира напълно. Доколкото си спомням се ходеше между два цикъла по средата.

# 700
  • Мнения: 5
Здравейте момичета извинявайте, че така нахлувам в темата , Ви. Но имам следния въпрос  ако можете да ми помогните след няколко дни ще пътувам за Лондон при приятелят ми той е от 2 месеца там ще работя. Така де въпросът ми е тук имам кредит , но искам да знам мога ли по някакъв начин от там да погасям вноските, просто никой не знае за този кредит и за това няма как да оставя тук някой да ги внася. Малко объркано стана и извинявайте за тъпият ми въпрос.

# 701
  • Мнения: 245
Би трябвало да можеш, направи си електроннобанкиране в БГ банката и като си пратиш пари по сметката ще си погасяваш кредита. Ама и аз едно го обясних, най-добре говори с БГ банката си, те ще ти обяснят.

Хм, това за циклите не го знаех, ще им звънна другата седмица да ги питам, мерси Simple Smile

# 702
  • Мнения: 1 959
future74, varnagirl ти го е обяснила.По принцип без писмото не можеш да си запазиш час за цитонамазка която пък се прави от мед.сестра, а не от GP.

# 703
  • UK
  • Мнения: 727
 Утре ще ходим в Tatton Park http://events.tattonpark.org.uk/viewEvent.aspx?eid=50614&s=6 … 34760928000000000
  Имаше май и други желаещи, така че може да се засечем  Grinning Драснете по едно съобщение на лични

# 704
  • Мнения: 208
Момичета сигурно ви  писнало от въпроси за бенефити ,но може ли някой да ми пусне линк за формата за child benefit, искам да се пробвам сама. Според счетоводителката ни трябва да изпратя оригиналните бг актове и преводи от заклет преводач ,без паспортите .
Някой ,който скоро е пращал ще сподели ли ?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт