Великобритания - тема 41 Зелено пролетна

  • 58 022
  • 732
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 245
Inaa3, самостоятелна квартира ли търсиш или стая. За самостоятелна виж и www.findaproperty.co.uk,  въпреки че там много се препокриват с rightmove. За стая виж www.easyroommate.com или нещо подобно беше. Ако google rent aroom и квартала сигурно ще ри излязат други страници.друг начин е отиваш на място и преглеждаш обявите на таблата на местните аупермаркети и news agents. Вземаш си и местния вестник (обикновено безплатно издание) има го в общината и по take aways. Ако търсиш самостоятелна отбой се яъв всички местни агенции за недвижими имоти да си кажеш изискванията и да те регистрират. Много имоти не стигат до обяви изобщо, а се предлагат първо на реални клиенти и бързо изчезват. Може да има и агенция специализираща в shared properties, в случай, чв турсиш стая. Ако държиш на българско присъствие пусни си обява в БГ хелп. В сайтовете за търсене на стая също можеш да си пуснеш обява. Това е, за друго не се сещам.

# 676
  • Мнения: 1 427
аз пък все от бгхелп съм намирала, дори и този самостоятелен апартамент в който сме сега е оттам обявата. собственика е англичанин иначе  Grinning а и преди съм виждала там обяви за самостоятелни апартаменти, най-вече боксониери, но точно за определен район ако търсиш - ще има да чакаш доста да излезе нещо, ако искаш само стая - пусни си обява че търсиш.
аз днес съм мн доволна - получихме писмото че сме одобрени за чайлд такс кредити - първото плащане е направено 2 седмици след като пратих апликейшъна !!! не мога да повярвам че толкова бързо, аз мислех че поне 3-4 месеца ще чакаме.

# 677
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 353
Момичета,търся квартира в Шепърдс Буш (Shepherds Bush),Лондон.
Молбата ми е да ме ориентирате къде има реални предложения за жилища под наем.
Освен в Бг хелп,къде другаде да проверя,специално за този квартал?
Благодаря!

Никой ли няма да помогне?
inaa3 - аз си направих труда да ти отговоря, но явно или не ти хареса това дето написах или не си направи труда да го прочетеш (това с добро чувство го казвам Peace)
Пак ще повторя реални предложения ще получиш на място и с агенции.
В http://www.gumtree.co.uk има много нереални обяви имай едно на ум.
varnagirl ти е дала добри съвети.
Ако искаш по подробна информация може би е добра идея да споделиш с какъв статут си или ще пристигнеш, защото ако си студент има едни изисквания, ако ще работиш има други.



# 678
  • Мнения: 208
Браво ЕЛ ,колко всъщност чакахте и праща ли паспортите на децата?

Аз продължавам да чакам домашното  си посещение .
Не съм мърдала от вкъщи и одеве видях писмо на пода ,че са идвали .Веднага им звъннах .Тропали ,но никой не им отворил даже ми били звъняли.Нито пропуснато имам ,нито с детето сме чули .
Полудявам с тези хора,дано се върнат.Параноя ни хвана ,само да се тропне нещо и бягаме към вратата.
nana cool в часът ,който пише че са минали ти писах ЛС, трябва да попитам дали е официално доказателство ,че си бях тук Laughing

# 679
  • Мнения: 1 427
Браво ЕЛ ,колко всъщност чакахте и праща ли паспортите на децата?



Паспортите ги бях пращала когато подавах за чайлдбенефит- през януари, сега само искаха бенефит номера. Пратих също картите ни(копия), Р60 и за двамата - това ни е първа апликация, на 28 май ги пуснах, днес получих писмото с решението, а всъщност е пратено на 12 юни - което е мегабързо направо като се има предвид почивните дни в началото на месеца.

# 680
  • Мнения: 0
Здравейте момичета един бърз въпрос
имам бебче на близо 3 седмици и вече ни викат за първата ваксина -против туберкулоза,в червената книжка пише че това не е задължителна ваксина,но в болницата ми казаха, че ще му я сложат защото не сме от тук,слагали на всички бебета родени от не бритънски майки.Аз съм ок с това ,говорих с акушерката каза ок е ,но просто се чудех дали и на ваштите бебенца са слагали такава,чета тук че нещо последно време почнали да я слагат по често ,не знам дали е било така и преди.Мерси.

# 681
  • Мнения: 245
Ние преди четири дена слагахме ваксини без туберколоза, не са ни я предлагали. Тя е доброволна и се прави на деца, които често биха пътували в държави, които се водят рискови. България не е сред тях. Една приятелка, която държеше да я сложат на дъщеря и, а те и отказваха ги излъга, че често ходели до Румъния, тя се води рискова. Сама си прецени дали я искаш или не, по принцип никой не може да те задължи да слагаш каквато и да е ваксина.

Майчета, майка ми ще идва за месец в понеделник. Търся и тенис партньор, тя е добра, играе няколко пъти седмично, ходи на любителски турнири, купи носи. Ще се радвам ако някой откликне, може и нечой съпруг Simple Smile Живеем в Addlestone,  Surrey, KT15, може да пътува на разумни разстояния.

# 682
  • UK
  • Мнения: 1 334
взех билети за мача с Италия и сега ще предвиждам бъдещето и на кое място ще са нашите в предварителната група,за да имам идея за кой четвърт финал да търся билети  Grinning

# 683
  • Мнения: 39
Поздравявам всички горди майки на малчугани, които ви правят щастливи!
Напомних за новата тема, щото гледах, че предишната сме я приключили на 40-та страница.
Нас пък не са ни питали дали искаме или дали сме рискови за тази "анти"туберколозна ваксина. Получихме писмо с насрочен час и дата. Аз се обадих да им кажа, че е болна и повече не са ме търсили. Но напоследък започнах да се замислям дали няма да ми направят проблем по късно, като започваме училище, че няма ваксини? Мисля да мина с причината за религиозните убеждения  Mr. Green
На нас също ни бяха казали, че ще имаме домашно посещение за по- малката ни дъщеря и бяхме подготвени, но такова не последва. Не съм си помислила, че е ненормално защото, който и да попитах тогава всички казаха, че така процедират.
Завиждам на всички с билети за волейбола - аз ще го гледам по ТВ, че поради малката пиявичка за момента съм лишена от социален живот Simple Smile.

# 684
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Ние преди четири дена слагахме ваксини без туберколоза, не са ни я предлагали. Тя е доброволна и се прави на деца, които често биха пътували в държави, които се водят рискови. България не е сред тях. Една приятелка, която държеше да я сложат на дъщеря и, а те и отказваха ги излъга, че често ходели до Румъния, тя се води рискова. Сама си прецени дали я искаш или не, по принцип никой не може да те задължи да слагаш каквато и да е ваксина.

Майчета, майка ми ще идва за месец в понеделник. Търся и тенис партньор, тя е добра, играе няколко пъти седмично, ходи на любителски турнири, купи носи. Ще се радвам ако някой откликне, може и нечой съпруг Simple Smile Живеем в Addlestone,  Surrey, KT15, може да пътува на разумни разстояния.


Не е само за деца които често биха пътували,отнася се и за деца на които поне единия родител е от страна с висок брой заболявания , и България е в този лист.

Преди години БГ беше в листа,махнаха я,сега е пак обратно. Само,че моя син е вече голям и не дава да му я сложат, правим няколко опита вече.

Така,че слагаите ваксината докато децата са малки.....ако смятате да ги слагате...







# 685
  • Мнения: 245
Аве, права си, сега проверих България е точно на границата, една единица по-  надолу и ще сме отново извън списъка. За такъв минимален риск не се каня да я тормозя с тази ваксина, достатъчно са ни и стандартните Simple Smile но всеки си решава сам за себе си.

# 686
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Аве, права си, сега проверих България е точно на границата, една единица по-  надолу и ще сме отново извън списъка. За такъв минимален риск не се каня да я тормозя с тази ваксина, достатъчно са ни и стандартните Simple Smile но всеки си решава сам за себе си.

За мен риска хич не е минимален,като се има предвид,че разновидност на туберкулозната бактерия дреме във всеки организъм......
Това,че БГ може да изпадне от листа не намалява риска...

# 687
  • Мнения: 245
За мен 40 регистрирани случая на  100000 не е голям риск, това са 0.04%, но както казах всеки сам си преценява. Аз не искам да подлагам  Вики на допълнителни ваксини.

# 688
  • Мнения: 0
мерси момичета исках да чуя какво мислите и вие,аз мисля да я сложим пак ще видим:) дано всичко е ок и не плаче много след това ,че вече май ни почнаха и коликите

# 689
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Ваксините тук не са задължителни. Лично ваше решение е дали ще ги слагате или не. В България са задължителни и не можете да запишете детето си на градина, ако ги няма.

Аз точно се върнах от театъра. Гледахме "Фантома на Операта". Невероятно представление! Напълни ми душата, а очите със сълзи накрая, въпреки че филма съм го гледала много пъти и уж знам какво да очаквам! Сега въобще не ми се спи. И докато разпускахме с приятелки в ресторанта и се обогатявахме културно, мъжете се събрали да гледат децата заедно Wink Масата в столовата е отрупана с празни бирени кутии, не им е било зле и на тях Laughing

Общи условия

Активация на акаунт