След антибиотик..

  • 3 944
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте мами..

за съжаление голямо, на месец 3ти ни се наложи за втори път да използваме антибиотик заради еширихия коли в пикочните пътища. Хоспитализираха ни както си му е редът и малката поемаше антибиотици 10 поредни дни:(.

От няколко дни обаче я усещам нервна, все по-трудно яде, мята се като тръгне да захапва зърното, изпъва и свива крачета, чревцата й къркорят както не къркореха, когато си изживяваше коликите.. Та въпросът ми е, това според вас нормално ли е като явление вследствие на АБ-то или може да е нещо недоизлекувано?

Естествено не очаквам мамите да го играят лекарки и да раздават диагнози онлайн, просто се чудех дали е нормално след АБ да има такова стомашно неразположение:((

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 4 419
Ами според мен е съвсем нормално. Даваш ли пробиотици? Не съм сигурна кое е по-добре след прием на АБ - Биогая или Колийф. Май Биогая-та по някакви спомени. Питай педиатъра какво да предприемеш, че да не се тормози детето.

Дано не е нещо недоизлекувано  Praynig

# 2
  • Мнения: 63
давам биогайа, да, но само от 2-3 дни. утре ще я мина на един преглед за всеки случай, но искрено се надявам след няколко дни (днес спряхме АБ-то) да се почувства вече по-добре.. толкова ми е жал за нея, да не говорим, че не се храни нормално и достатъчно според мен.

# 3
  • Мнения: 4 419
Пожелавам ти бързо да се оправи бебка  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 28 731
И аз си мислех за БиоГайа, но на тях им трябва повече време, за да имат ефект.

# 5
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте мами..

за съжаление голямо, на месец 3ти ни се наложи за втори път да използваме антибиотик заради еширихия коли в пикочните пътища. Хоспитализираха ни както си му е редът и малката поемаше антибиотици 10 поредни дни:(.

От няколко дни обаче я усещам нервна, все по-трудно яде, мята се като тръгне да захапва зърното, изпъва и свива крачета, чревцата й къркорят както не къркореха, когато си изживяваше коликите.. Та въпросът ми е, това според вас нормално ли е като явление вследствие на АБ-то или може да е нещо недоизлекувано?


Естествено не очаквам мамите да го играят лекарки и да раздават диагнози онлайн, просто се чудех дали е нормално след АБ да има такова стомашно неразположение:((

Благодаря предварително!
Нормално е.
Антибиотиците унищожават не само вредните бактерии, но и полезната флора в храносмилателния тракт-лактобактерии ,бифидобактерии и т.н.. Пробиотици се приемат след приключване на приема на антибиотика, за да се въстанови полезната флора .Биогая е добър избор,но все пак консултация с лекар.

# 6
  • Мнения: 1 350
задължително консултация според мен какъв пробиотик е добре да давате, а също така и колко време, десет дни, месец и т.н.
малката направи алергична реакция преди няколко дни от първи прием на АБ и още свива крачета и й къркорят червата. Давах паралелно с АБ и след това бифиформ пробиотик. Кърмя още и поне апетитът се възвърна.
След алергична реакция не е като във Вашия случай, но се надявам всичко да се нормализира и при вас. и аз знам, че АБ унищожава и полезната микрофлора в червата и докато се възстанови минава време.

# 7
  • Мнения: 1 100
Протексин също е подходящ за малки бебенца, пише го на опаковката. Лекарката ни го препоръча като по-силен и ефективен от Нормофлор.
Стандартно пробиотик се дава и по време на лечението с АБ /със съответната часова разлика между приемите - 2-3 часа/ и 1 седмица след приключването на курса с АБ.
Бързо възстановяване на детенцето!

# 8
  • София
  • Мнения: 44 217
за биогайа  трябвт 7 дни да почне да действа....
защо не си давала пробиоптик още с приема на АБ?

# 9
  • Мнения: 380
Антибиотиците могат да нарушат чревната флора, както са казали и преди мен - приемът на пробиотици е силно препоръчителен при дългата употреба на антибиотици.
Друг страничен ефект, свързан с приемането на АБ, могат и да са гъбички. Приемът на пробиотици (съдържащи лактобацили) и в този случай е силно препоръчителен.
Това е валидно независимо от възрастта на лекувания с АБ.

# 10
  • Мнения: 63
за биогайа  трябвт 7 дни да почне да действа....
защо не си давала пробиоптик още с приема на АБ?


принципно на опаковката пише, че трябва да започне приема след като се спре антибиотика.. освен това бях в болница с нея и нямаше хладилник, където да държа шишенцето:(

благодаря на всички.. мисля, че днес е далеч по-добре детето, но пак си имаме проблеми с храненето.. нещо не иска и това си е.. големи партизанщини са да започнем, само легнала иска и то не винаги.. но като захапе и после си цоцка докато има.. Просто не знам.. напоследък все е много сложно това кърмене, дано да му се види края скоро:(

# 11
  • София
  • Мнения: 44 217
а защо всъщност се е наложила хоспитализация? (понеже синът ми на 4 месеца имаше е-коли и си ги лекувахме в къщи ми стана интересно, някакъв проблем ли е имало, усложнение или заради проблемите с храненето?)

# 12
  • Мнения: 63
знам ли.. не беше се хранила ден и половина, е-колито беше повече от 10 на 5та и било задължително, даже ми се скараха защо не съм отишла по-рано, та ме наплашиха, че е нещо супер страшно..Sad

# 13
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Може с БиоГая да пробваш.

# 14
  • Мнения: 140
Ние също изкарахме в болницата известно време като бебенце, според мен има момент, в който детето отново се напасва след изписването - просто в болницата мама е на разположение по всяко време, 90% от времето е гушкане, а след това идват и други задачи и не е същото вниманието плюс дискомфорта от чревната флора и фауна, нещата за мъничето изглеждат доста зле Hug

Общи условия

Активация на акаунт