След антибиотик..

  • 3 948
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 552
Как да си изясня този въпрос сега с даването на пробиотици?! По време или след АБ?! Давам Био баланс, по принцип в листовката като показание пише след прием на АБ, но дали пречи, ако се дава заедно с АБ.

Извинявам се на авторката, че ползвам темата   bouquet

# 16
  • Мнения: 380
По време или след АБ?! Давам Био баланс, по принцип в листовката като показание пише след прием на АБ, но дали пречи, ако се дава заедно с АБ.

Аз лично знам, че се дава с АБ, т.е. докато тече приемът. Това - за да се поддържа нормалната чревна флора. Иначе ако приемът е след това - ще помогне за възстановяването. За конкретния пробиотик обаче нямам наблюдения. Моите са върху лактофлор.

# 17
  • Мнения: 8 921
За мен логиката е пробиотика да се дава успоредно с АБ, но да има някакъв интервал от време, 3 часа поне. Простичко казано, ако пробиотика се дава за нормализиране на засегната /избитата/ от АБ чревна флора, то няма смисъл да се чака да свърши курса АБ и чак тогава да има опашка от пробиотик. Но тъй като пробиотика е разни там лактобактерии, които АБ би могъл да изтрепе /особено ако е някой супер широкоспектърен/, логично е след приема на АБ да се изчака няколко часа, да се резорбира дозата и чак тогава да се даде пробитика. Иначе / ако се дадат веднага един след друг/ АБ ще унищожи пробиотика и съотвено обезсмисля даването му. А различни АБ се резорбират за различно време. А нищо не пречи след приключване на АБ курс да се продължи още известно време пробиотика. Единствено в случаите, когато АБ се дава конкретно за стомашно-чревна МБ инфекция, не съм убедена дали това е правилната логика. Но това си само мое мнение. Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 44 277
На детето лекарката ги изписва(различни пробиоптици) със започването на АБ и след приключване да го пие поне още 10 дни.
Иначе да, трябва да има някакви часови интервали  между приема на АБ и пробиоптика

# 19
  • София
  • Мнения: 2 217
Къде ви лекуваха? В коя болница лежахте? И при кой лекар?

Пробиотици се дават с антибиотика. Иначе е много възможна гъбична инфекция и отказ от храна....

# 20
  • София
  • Мнения: 790
Давам пробиотици още с антибиотика и след това продължавам още извесно време. Последно давах Био Гая.

# 21
  • Мнения: 75
 Нина има възпаление на лявото бъбрече,заради това е на антибиотик и заедно с него ни изписаха Биогайа за да не направи гъбички каза доктора.Приема на двете започва заедно ,с часова разлика,като пробиотика е след АБ.

Общи условия

Активация на акаунт