Втора бледа черта на теста за бременност?

  • 513 685
  • 3 380
  •   1
Отговори
# 1 500
  • Мнения: 125
Здравейте, имам положителен тест за бременност, но нямам симптоми и вчера и днес бт ми е 36.9 Това нормално ли е или е признак, че ще загубя бебето?

Не се притеснявай аз нямах никакви симптоми 9 месеца Grinning само дето коремчето ми порасна Hug Успех и лека бременност Hug

# 1 501
  • Мнения: 1 633
Видях моя положителен тест 9 дни след доказана овулация (правих вливки преди нея и я следях по всякакви начини). Чертичката беше въображаема, а стойността на ЧХГ беше 24. Правих тест и на 8-ми ден след овулация, тогава чертичка нямаше. Това го пиша по повод спора дали може толкова рано тест да отчете, може.

# 1 502
  • София
  • Мнения: 7 645
Всичко е възможно, на мен престо ми отчете при ЧХГ 7.5 след един трансфер. Бременността обаче беше биохимична, ако не бях тествала рано, а по-късно нямаше да разбера и да се тормозя, но при мен се изискваше този ранен тест.
Когато зачеването става по стандартния начин не виждам смисъл от толкова ранните тестове, защото човек доста се тормози докато мине достатъчно време и бременността се докаже. Започва да се оплита в тестове, потъмнява ли чертичката, почва с кръвните - ще расте ли няма ли... При два нарастващи теста, почва да се яде отвътре дали третия тест също ще нараства и настава една тиха паника.... Но каквото е писано ще стане - дори ЧХГ да нараства перфектно, никой не може да каже бременността дали ще е успешна, защото не само на най-ранния етап може да има проблем, той може да дойде и по-късно и никой не може да го предвиди.

При стриктно следене, заради вливания или при АРТ, когато трябва да се знае има или не бременност, за да се започне терапия, или при риск от извънматична (при доказан проблем с тръбите, при вече една извънматочна), или при риск от ранни аборти, при повтарящи се такива и т.н.т. - подкрепям ранното тестване, аз самата го практикувам.

# 1 503
  • Мнения: X
Когато зачеването става по стандартния начин не виждам смисъл от толкова ранните тестове, защото човек доста се тормози докато мине достатъчно време и бременността се докаже. Започва да се оплита в тестове, потъмнява ли чертичката, почва с кръвните - ще расте ли няма ли... При два нарастващи теста, почва да се яде отвътре дали третия тест също ще нараства и настава една тиха паника.... Но каквото е писано ще стане - дори ЧХГ да нараства перфектно, никой не може да каже бременността дали ще е успешна, защото не само на най-ранния етап може да има проблем, той може да дойде и по-късно и никой не може да го предвиди.

И аз съм склонна да изпадам в тая спирала на паника, но се опитвам да се успокоявам, доколкото е възможно. За съжаление при който поне 1-2 пъти е имало бременност и след това неуспех, не мисля че може да се успокои изцяло.
Но за всички нормални случаи без някакви предпоставки, наистина е излишно това тестване и прекалено вглеждане.

# 1 504
  • София
  • Мнения: 7 645
така е, при една или повече загуби, паниката е огромна, постоянно си мислиш че нещо не си направила, че нещо не си изследвала, че нещо някой греши някъде и т.н.т.

Но тук в тази тема не пишат хора с такива проблеми.
Зачеването трябва да е едно хубаво преживяване, леко разтреперено удоволствие след виждането на положителния тест Simple Smile Колкото по-късно се разбере за наличие на бременност, толкова по-малко време има до прегледа, в което някой (като мен) вече може и да си е оскубал косите от тревоги, а други да са си мислили само хубави неща в блажено неведение Simple Smile

# 1 505
  • Мнения: 754
Здравейте,бих се радвала да дадете мнение и по моят резултат  newsm78

http://prikachi.com/images.php?images/786/9137786n.jpg

По мое мнение е отрицателен,ММ е на друго мнение.Само да поясна,че това е 3 преди предполагаем цикъл.

Благодаря ви!

# 1 506
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте,бих се радвала да дадете мнение и по моят резултат  newsm78

http://prikachi.com/images.php?images/786/9137786n.jpg

По мое мнение е отрицателен,ММ е на друго мнение.Само да поясна,че това е 3 преди предполагаем цикъл.

Благодаря ви!
Положителен е.

# 1 507
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Положителен е, естествено. 3 дни преди цикъл ярка втора черта ли очакваш?

# 1 508
  • Мнения: 754
Не съм очаквала ярка черта,просто исках и друго мнение...знаете може и да виждам черта само защото ми се иска да я виждам,а не защото наистина е там  Embarassed

# 1 509
  • София
  • Мнения: 7 645
положителен е

# 1 510
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Е стига де, толкова ясно се вижда, сериозно ли мислиш, че си си я въобразила Laughing

# 1 511
  • Мнения: 754
Изгубих бебе в началото на януари в 14г.с.може би затова ми е толкова трудно и хем ми се вярва хем не.

Благодаря ви на всички за мнението явно всички сте единодушни,сега ММ ще ми трие сол на главата,че все  се шегувам,че нищо не вижда и затова носи очила,а всъщност май аз трябва да нося  Laughing

# 1 512
  • София
  • Мнения: 7 645
дано този път всичко мине нормално, особено ако сте намерили причината, всичко ще е ок  Peace

# 1 513
  • Мнения: 754
Конкретна причина не се намери,само предположения.Може би просто така е трябвало да стане.Благодаря ти,дано този път всичко е наред  Praynig

# 1 514
  • Мнения: 125
Конкретна причина не се намери,само предположения.Може би просто така е трябвало да стане.Благодаря ти,дано този път всичко е наред  Praynig
И аз имах загуба преди година и половина,и на мен ми беше трудно да повярвам след това че съм бременна Sad За мен теста е положителен отивай на лекар,чакаме добра новина Heart EyesСтискам палциии Hug

Общи условия

Активация на акаунт