Ето, че ОКТОМВРИйската дружина премина първата третина!

  • 37 431
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 56
Спането  по   корем не   е  проблем,  докато  на  вас   не  почне  да  пречи.   След   15  седмица  обаче  трябва да  се   избягва напълно спането  по  гръб,  защото   може  да  се  намали   кислорода   достигащ   до  бебето...Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 333
Добро утро,

За една вечер 4 страници... WOW Simple Smile

Аз продължавам да спя по корем, особено в периодите, когато ме сърбят гърдите ми помага много - като легна така и се поуспокоява положението...предната бременност до към 20 седмица ставаше номера и след това вече коремчето пречеше...

# 47
  • Мнения: 2 386
Тюююююф, изчетох 12 страници, после ще пиша по 1001 теми. Записвам се! Laughing

# 48
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, и аз да се запиша в новата тема Simple Smile
Видях, че сте обсъждали количките в предната тема, и аз гледах по магазините, но нищо не разбирам въобще няма да пристъпя към покупка преди да съм прочела кой кош за какво е Simple Smile Защото гледах такива с летен, зимен, за кола, и въобще не ми е ясно кое какво е Simple Smile А и има време
Иначе аз искам да попитам дали някоя я сърбят зърната. Мене 2 вечери след като се изкъпя направо ме побъркват, въпреки че не ги мия с душ гел и после ги мажа с олио за бременни. През деня нямам проблеми, но вечер... Освен това изглеждат много странно, като загрубели или по-скоро все едно има засъхнало мляко/коластра по тях(въобще не знам дали е възможно, просто така изглежда), което пада лесно. Извинявам се ако това е прекалено описателно  Embarassed ама не знам как да го обясня. Та някой има ли такъв проблем или ако да - някакво решение?  newsm78

Здравей! От няколко дена и аз съм в същото положение. само, че при мен сърбежът се появява през деня. Много е неприятно.  А вечер, като се мажа, избягвам да мажа зърната /някъде бях чела, че се изнежват и живот и здраве, когато започнем да кърмим, може да ни болят/, но снощи забелязах, че малко са сухи и все едно има нещо засъхнало по тях.

# 49
  • Мнения: 168
Добро утро момичета! Лек и успешен ден Ви желая, пълен с хубави мисли и позитивни емоции Two Hearts

# 50
  • Мнения: 10
Добро утро!
Пожелавам ви прекрасен ден!
Само да вмъкна за погачата-първият път не съм правила и не мисля да правя и сега.Струва ми се излишно,остаряло и досадно.Всички да ми се изредят на главата ,да ми мачкат бебето,да го изнервят...не,не,не! Naughty
 Hug

# 51
  • Мнения: 16
А има ли някои от Хасково или околноста  Simple Smile

Има, има...

# 52
  • Мнения: 0
Добро утро!
Пожелавам ви прекрасен ден!
Само да вмъкна за погачата-първият път не съм правила и не мисля да правя и сега.Струва ми се излишно,остаряло и досадно.Всички да ми се изредят на главата ,да ми мачкат бебето,да го изнервят...не,не,не! Naughty
 Hug
О, и аз съм твърдо против тези ритуали-за мен са отживелица....Аз откстрани като присъствам на погача на някое детенце-не ми издържат нервите-пък да го причиня на моето Banghead
Ное едно пищене,едни съвети...нсеки ъкъл дава и ще ми казва какво трябва и какво не трабва...ужас  People No Good

# 53
  • Мнения: 10

botusche-ТОЧНО!!!!
Най ме подлудяват съветите на вечно разбиращите.Кой как ще си гледа детето си е негова работа.А и знам какво ще стане-ще има мрън-мрън най-вече заради кучето.Всеки сам си взема решенията.Аз моето куче бих го махнала само и единствено ако децата ми имат алергия.И смятам въобще да не го отделям,така както малкия е пораснал с куче и е жив и здрав,така и  дъщеря ми живот и здраве ще го последва.А и при положение,че си говорим за куче,което тежи 3 килограма и половина.....

# 54
  • Мнения: 387
за погачата да ви кажа аз я правих основно с приятелки...съират се пари и много дрехи...малко меркатилно звучи, но е готино...и бебето никой не е казал че го всекки го пипа...моето през цялото време беше в мен и никой не я докосна...
аз мразех да я пипат и до доста късно на никой не давах да я гушка...особено по-възрастните...беше ми просто гадно...
иначе сме се разхождали с количката и разни непознати лелки са тръгвали да я пипат...ако знаете колко лоши думи и погледи стм хвърлила...как може да си помислят да докоснат бебе, което не познават и то с мръсни ръце...но да ви кажа не съм само аз...преди акто споделях ме гледаха странно приятелките ми, но после като родиха и при тях беше така...някакво чувство за съхранение...

хахах...хора...мен ме познават доста добре и съвети не смеят да ми раздават...баите и прабабите ме знаят, че съм много опака, че детето не се пипа и че съвети не чувам...
Код:
 					

# 55
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз кучето не давам да ми пипнат навън, камо ли бебе  ooooh!

Лали, мила, стискам палци всичко да мине добре  Praynig

# 56
  • Мнения: 10
Аз днес да ви се оплача от поредната пародия,която се разви в нашата детска градина.
Малкия стана сутринта и ми вика-Мамо,много съм гладен.
Дадох му половин банан,защото ако се нахрани стабилно после няма да иска да закусва в градината.
И тръгнаха те с татко си към заветното място.В 9 без нещо се завръщат и какво си мислите-От градината му се обадили ,че детето било бледо,щяло да колабира.Да си го прибира веднага!И когато нашият татко отишъл в градината и питал какво му е точно и лекарката най-демонстративно и нагло казала-Ами казва,че го боли корема и е много гладен.И той им казал-Ами вие дадохте ли му да яде.И тя ами не,не е готово все още.А по график те трябва в 8,30 да сядат за закуска....
Нямам думи.Детето се нахрани ,изпи един чай и в момента тичка на около и бръмчи със скутера
 doh
Нямам думи вече,нямаммммм!
Вече си представям как като се роди бебето ще си казват а тя оная си седи по цял ден в къщи,я да си измислим нещо пак ,че да си го прибира.

Последна редакция: вт, 24 апр 2012, 10:20 от Канела

# 57
  • Мнения: 26
Здравейте мами!!! Много отдавна не съм писала, но бях цели 10 дни отпуска и се прибрах по родния град - нямах въобще време за писане. Честита нова темичка!!! Вчера цял ден четох старата - много сте изписали , бре!!! smile3501
Аз имам два въпроса, защото от всичко което прочетох ми се запълни главата.
 hahaha
Първият е някой пие ли магнезий и какво е количеството му?
И вторият - някой има ли идея колко струва тази количка: http://www.pazaruvaj.com/detski-kolichki-c3919/chicco/trio-s3-p4 … 6162/galeria.html
Благодаря предварително за отговорите!
Хубав и усмихнат ден ви пожелавам!!! smile3525

# 58
  • Мнения: 21
Здравейте, момичета!

Деси, благодаря ти, бях почнала да мисля, че нещо съм се бъгнала с този апетит. Уж нали трябва да ям за двама, пък аз едвам ям за един. Mr. Green

lali bali, стискаме палци за серклажа! Praynig

lorini, благодаря!

Btw, аз за срещата в петък за жалост няма да мога - ще дойда в събота. Съвсем изключих, че в петък ни е дегустацията на сватбеното меню и сме на вечеря с кумовете!  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 800
Здравейте и от мен в новата тема - да ни е честита! И аз от един час чета - не мога да насмогна, толкова сте били активни.
Лали, стиснати палци и от мен. Мисля, че мисълта за серклажа е по-страшна от самия него.
За количките споделям мнението, че няма смисъл да се дават много пари, но трябва да е удобна и лека. Аз ползвах една Чико с първото дете, на заем беше. Сега май ще трябва да купувам. Има едни комбинирани на Чиполино, мисля, че най-добре прилягат на моята идея. Съседката ми имаше такава и вървеше почти същата работа като Чикото. Лятна имам - не е особено удобна, но ще се ползва.
За сърбежа на гърдите - изнервящо е, и на мен се е случвало. Ако зърната са сухи, може да се мажат с ланолин. Има в ДМ един крем на Бейбилав, хубав е и не е никак скъп.
За причерняването. Имах веднъж такова през първата бременност, много зле ми стана в колата на път към ЖК. Вероятно беше от кръвното. И веднъж ми стана лошо по време на запис на тонове, когато бях легнала с големия вече корем по гръб. Наистина позата по гръб е понякога много некомфортна. По корем няма проблем, докато не започне да ви пречи.
И аз нямам голям апетит. С първата бременност пак беше така. Ама си мисля, че не е лошо. За бебето няма как да е опасно - то си взема всичко от майчиния организъм. За майката може да стане, ако съвсем не се храни и не поема течности. Но нормалното хранене на бременната въобще не означава все да е гладна, да има вълчи апетит и да се тъпче за двама-трима. бебоците са все още толкова мънички, че 200-300 калории над обикновения дневен калориен прием са напълно достатъчни. От многото килограми полза няма.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт