Слухове в службата по ваш адрес. Какво правите?

  • 3 941
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 296
И аз съм пълен игнор Naughty
На света има много по глобални проблеми и случки, че да отделям време на слухове в офиса. Дразнещо е, зная, ама струва ли си да си отнемам от времето с тях или да се натоварвам излишно?
Който се занимава с пускане на слухове го е правил и преди и ще продължава да го прави. Така че, абсолютно безсмислено е да се впускам в каквито и да е приключения с разправии, изясняване и т.н.

# 31
  • Мнения: 1 446
Какво ще направите, ако разберете за слух, в който няма и грам истина, пуснат по ваш адрес в службата? Досещате се кой го е пуснал, но не сте сигурни. Със сигурност знаете обаче имената на хората, които го разпространяват. Ще се саморазправяте ли с колегите, ще сведете ли това до знанието на ръководството или ще оставите нещата без абсолютно никаква намеса от ваша страна?
Предварително благодаря за мненията на всички!

Случвало се е. Нищо не направих. Имаме си колега, който се занимава само с това за всички колеги. Точно той беше пуснал слух, че докато бях в лоши отношения с бившия ми вече мъж, съм спяла с него (колегата). Кво да направиш в такава ситуация....то постоянно някой "спи" с някой в нашата компания....Пълен и тотален игнор.

# 32
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Замислих се и ето до какъв отговор стигнах:
за последно работех само с мъже, единствената друга жена там беше само счетоводителката, която не беше постоянно в офиса.За 10г. имаше единствено шеги за интересите на някой колега към мен, но нито един слух, който да се разпространяна като такъв.
На предишната работа имаше само още една жена с мен и по-цял ден се обсъждаха някакви слухове(не за мен).
Излиза, че където има жени има слухове newsm78 Grinning

# 33
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
И аз мислех, че няма да ми пука, докато не ми се случи  Mr. Green
Последва очна ставка, извинения, уточнения, че не е искала жената точно това да каже, и т.н.
Но понеже тогава работех в малък колектив (от 3ма души ), а и казаните неща бяха супер обидни, прецених, че не мога да работя повече с тези хора. Съзнавам, че е крайно, но и без това работата ми не ме удовлетворяваше. И в случая интригата я забърка жената не шефа, която сега е принудена заради напускането ми да работи на моята позиция ( а преди не работеше нищо)  Mr. Green Така че съм доволна  Laughing
В по-голям колектив интригите са неизбежни и човек наистина трябва да е над нещата.
И преди ми се беше случвало с една колежка, която напусна точно, когато аз започвах, но нейните измислици бяха тооооолкова абсурдни и забавни, че общо взето само им се посмях, както и всички, които ги чуха.
За да е продуктивен човек и да си щади нервите, трябва да е перде  Peace

# 34
  • Мнения: 17 407
...А иначе, да, главните счетки явно имат в длъжностната си характеристика такава отговорност -  да си разнасят колегите пред шефовете...

Не само главните, но то това е рутинна дейност и не заслужава внимание.
Не съм чувала слух/ове за себе си. Подкрепям становището на Кифлата.

# 35
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Грам не обръщам внимание. Дреме ми на жилетката кой какво говори. Не ме интересува.

# 36
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
Теоретично мога да кажа, че грам не ми пука.. на практика обаче, ако разбера нещо ще се подразня със сигурност, въпреки, че не съм от хората, които плащат данък обществено мнение, а и знам колко много хора се захранват от интриги и ме е яд да им доставям удоволствие да ме видят ядосана.
Не обичам обаче никак недоизказаности или изказвания не на място свързани с работата.
Държа нещата да се изясняват на момента и директно, а в последно време наблюдавам хора, които целенасочено не го правят. Улеснява ги факта, че работя дистанционно и разбирам постфактум.
Ще трябва да измисля начин за справяне с проблема, директният разговор с въпросните елементи по тоя повод не даде резултат.

# 37
  • в пералнята
  • Мнения: 1 005
Аз след 3 години разбрах какво са говорили за мен в началото. Е много богато въображение имат хората - завидях и много се смях.

# 38
  • Мнения: 50
В първият момент се ядосвам, но във вторият вече ми е смешно. Ако ме попитат директно дали е вярно - ще отговоря, иначе не си правя труда  Peace

# 39
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ние си имаме камери на работа. Не мислех, че някой ги поглежда, докато не стана скандал с колежка която е говорила зад гърбовете на всички. След дългогодишна работа най-позорно напусна.

Общи условия

Активация на акаунт