Нашият дом - имам шантавата идея да го преместя от Варна в Пловдив

  • 4 396
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 927
Здравейте, още от зимата събирам смелост да си пусна "тъпата" тема  Wink
Родена съм и до 19 г. живях в Пловдив. После дойдох да уча във Варна - далечната 1993-та. Хареса ми, останах. Цели 8 г. имах страхотна работа. После дойде дете, после пак малко работа, още едно дете. Сега са на 8 и почти 3 г. Междувременно Варна вече не ми харесва, даже изобщо....поне от 4-5 г. насам. У дома подхвърлям идеята да се преместим в Пловдив. Единственият плюс ще е, че ще имаме баба и дядо на разположение, а тук си нямаме никакви...... е, само приятели....Ще си имаме и село, където ще се прекарва част от лятната ваканция на децата. Мъжът ми има тук хубава работа, но аз ще трябва да зарежа туризма и да започна отначало...
И сега молбата ми, ако някой иска да сподели каквото и да е - нещо за квартала, където живее, какво представлява Пловдив в момента; къде е презастроено; ........за проблема с детските градини ми е ясно  Simple Smile
Благодаря, ако ме разбрахте какво казах  Wink

# 1
  • Мнения: 198
Аз живея в Пловдив, но си мисля, че Варна, и дори Бургас във всички отношения са по-добро място за живеене от Пловдив. Първо, в Пловдив няма работа, второ - много е прашно, мръсно и горещо, трето - всички цигани на България са тук, четвърто - няма море  Simple Smile, пето - градският транспорт, и уличната мрежа са в окаяно състояние и няма места за паркиране. Но щом родителите ти все още живеят в Пловдив, ти сигурно знаеш всичко това. Да не говорим, че ако ти си инициаторът за преместването, и нещо не се получи според очакванията, ти ще си виновна завинаги Simple Smile. Що се отнася до помощта на баби и дядовци, тя е нож с две остриета, освен помощта им, ще трябва да приемеш (не само ти, но и съпругът ти) и постоянното им присъствие в живота на твоето семейство. С една дума, аз не бих го направила. Живяла си повече във Варна, отколкото в Пловдив, имаш своя приятелски и социален кръг, съпругът ти има добре платена работа... Не знам, не знам... Може би имаш други причини, които не искаш да споделяш, но това е стъпка, която трябва да направите заедно, а също така, и двамата да сте убедени, че е за добро. Не е маловажен и въпросът с жилището. Ако сега сте под наем, или на тясно, а идвайки в Пловдив ще разполагате със самостоятелно жилище, да, това би било добра причина, но ако нещата и на двете места са равностойни, тогава остават всички останали аргументи против.

Съжалявам, ако те разочаровам, но това е искреното ми мнение. Може би някой друг ще те зарадва с по-оптимистичен поглед на нещата...

# 2
  • Мнения: 1 559
Аз бих се прибрала в моя квартал "Смирненски", но на мъжа ми работата е свързана с морето и няма как да работи в Пловдив.  
четвърто - няма море  Simple Smile, пето - градският транспорт, и уличната мрежа са в окаяно състояние и няма места за паркиране.

С четвъртото съм съгласна, няма море и то е единствения минус на Пловдив  Wink! А за транспорт, улици и паркиране - във Варна е в пъти по-зле, то една широка улица няма, трафика към курортите е по 2 основни булеварда.

# 3
  • Мнения: 857
Основното е работата, която ще работите- според мен. Както и временното жилище, където ще живеете.
Проблемът с братята роми е навсякъде, не само в Пловдив, така че това отпада като проблем.
Проблемът с градския транспорт е навсякъде /може би София е малко по-уредено/, така че и това отпада.
Проблемът с паркирането - в Пловдив има много повече големи улици, отколкото във Варна.
Ходенето на море - че кой има време за море, като живее тук. Аз лично не ходя и защото ме е гнус  Sick.
Не знам как ще стане с приятелската среда на децата, че и вашата  Thinking.
Плюсовете за преместването ви са много, аз лично имах такова намерение миналата есен, но мъжът ми започна нова работа и това ни спря. Както и въпросът с плащането на ипотека и квартира едновременно /поне при нас/.
Иначе ако си го решила - 10 дни в годината винаги ще намериш за почивка на плажа. А и ще си близо до роднини, което не винаги е лошо.

# 4
  • Мнения: 3 927
Да, циганите в Пловдив може да са малко повече от варненските, но е факт, че те са навсякъде. Тук живеят почти в центъра на града срещу мол Варна  Laughing
Варна на времето беше много чист град, сега не е така. Какво означава добър град за живеене?! Варна е с много неблагоприятен климат. Чувам по тв пък, че в Пловдив въздухът е много мръсен........

Улиците са разбити целогодишно, шофьор съм от много години, но все повече ползвам градски транспорт. Дупките се кърпят, колкото да изкарат 4-5 месеца. Самите булеварди тук са двулентови улици, тук-таме има по някоя трета лента на новите кръстовища, които са малоумни и са предпоставки за произшествия. Пловдивските улици са къде-къде по-широки - това му се вика булевард.

И за мен работата е основното. Тя ме накара да остана тук, все пак получавах заплати, колкото годишния доход на баща ми. Това през 90-те. После туризмът се промени, няма високи нива на заплащане там вече......аз ако издържах преди семейството без деца на квартира и си живеехме добре, сега не мога да мечтая за такива доходи.

Жилището - живеем в наше, но малко. Тръгнахме да купваме ново, огледахме поне 40-45 апартамента с две, че и с три спални (имаме момиче и момче). Е, такива алчни задници като варненци няма  Mr. Green Нагледах се на добри стари сгради и идиотски нови апартаменти. В Пловдив цените са много по-приемливи (набързо прегледах малко оферти в нета). За парите тук в Пловдив може и два апартамента да вземем......нямаме кредити или ипотеки.....

Малкото дете е малко и няма да усети нещата. Каката е почти обработена от мен  Wink, нали баба и дядо ще са там, а не само за 2-3 дни на по-големите празници. Ще намери нови приятели, аз трябва да намеря само страхотна класна, каквато е нашата тук Simple Smile  Е, ние "старите" както сме харесали независимостта си като студенти и по-нататък, така сега ще започнем отначало.....

И да не забравя - морето. Почти не стъпваме там  Naughty, мръсно, гадно, много неприятно, с плуващи отпадъци от канализацията на града Sick........заради децата отскачаме понякога на юг от града посока Фичоза.....Липсва ми планината и карането на ски на хижа Здравец, където цените са ми по-достъпни от тези по курортите, а Варна е далече от пистите.
Нищо не крия, просто размишлявам и ми е интересно чуждото мнение. Ясно, че всички отиват към София, но ние не искаме това.

# 5
  • Мнения: 3 927
Щях да ги пращам за рубриката Бай Ганьо, но ги качих специално за тук, ето вижте варненския плаж и вода, снимките са от Цветница

http://taneto74.snimka.bg/reports/bayi-gan-o.675421.27148219

Последна редакция: вт, 08 май 2012, 11:39 от Taneto

# 6
  • Мнения: X
Тане, напълно те разбирам. Варна винаги е бил един от любимите ми градове, но не бях ходила няколко години. Е, отидох преди блзио година и бях меко казано ужасена. Това не беше Варна, която познавах, и не мога да се начудя как е възможно един толкова красив град да се превърне в мърляво е нугледно място за живеене. А Пловдив ми е фаворит, страхотен град, но доколкото знам от мои близки, е доста зле икономически. Лично аз съм бургазлийка, живееща в София, за което горчиво съжалявам. Ако ти се мести някъде по-наблизо до Варна, Горещо ти препоръчвам Бургас.Не защото ми е роден град а защото през последните години мръдна много напраде във всяко едно отношение.

# 7
  • Мнения: 4 569
Доколкото разбрах мъжа ти работи, а ти не.
Сигурна ли си че той ще си намери работа? А ти ще работиш ли?

# 8
  • Мнения: 3 927
aniese, успокои ме, че не съм единствена с влошено мнение за Варна.
Отгоре на всичкото морската градина на града изчезва и се превръща в застроен жилищен квартал с непрекъснато движение на мпс-та.....

В момента не работя, отложих търсене на работа с 2-3 месеца, защото тук на 31. май се решава съдбата на 3-годишните деца в една томбола за детските градини. Много ми зависи какво ще стане с детето, дали ще го приемат или не. А после ако ще работя, за да плащам таксата на частна детска градина или нещо друго, ще мисля наново.....И аз като много жени с деца в голям град без баби и с голям недостиг на места в детските градини завися от някакъв си късмет......гадост.....Да, ще работя. Тук половинки на капитани могат да си позволят лукса да не работят  Wink
Мъжът ми е добър в работата си, дори мисля, че той по-лесно би се реализирал, независимо от града.

Просто някак си Варна се изчерпа за мен. Разбира се, не съм и няма да решавам нищо сама, но ми се губи перспективата тук.....И няма просто ей така да се качим на колата и да тръгнем, ще проуча повече за Пловдив

 Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Таня, ако решиш да останеш във Варна и да си купите друго жилище - аз съм човекът, да знаеш.  Sunglasses минути за реклама

# 10
  • Мнения: X
Това, че Варна се е изчерпала за теб ми се наби в очите...и си мисля, че щом си стигнала до тази фаза, едва ли нещо ще ти спре.Изживявам абсолютно същото в момента, само че при мен дилемата е -София, или родния Бургас. И същото чувствам- София се изчерпа за мен И аз имам някои притеснения свързани със семейството ми, и всички последствия и неудобства, които едно преместване неминуемо води след себе си Затова и още се мотая и не предприемам нищо. Но усещам, че така не може да се живее дълго- с буца в гърлото и неудовлетворение в душата. Човек трябва да живее там, където би се чувствал щастлив и в хармония със себе си.

# 11
  • Мнения: 4 569
Но усещам, че така не може да се живее дълго- с буца в гърлото и неудовлетворение в душата. Човек трябва да живее там, където би се чувствал щастлив и в хармония със себе си.
Това е истината, другото са разтягане на локуми.

# 12
  • Мнения: 3 927
Благодаря, че си приказвате с мен  Wink
Това е точната дума за съжаление - изчерпване. Трябва ми промяна. Имам силно усещане, че и мъжът ми има, но още не иска да си го признае Simple Smile

# 13
  • Мнения: 857
Ха, че щом мъжът ти е капитан - няма какво да те притеснява  Peace.
Според мен си взела съвсем правилно решение, още повече че и така го чустваш  Peace.
И аз в момента изживявам ада прием в детска градина  #Cussing out.
А колкото до Варна ............... слагам огромно многоточие още от първия ми ден тук, но пък детето толкова я харесва  Crazy ..........., че направо очите му греят в къщи /щото аз доста време го изпращам да го гледат баби в далечни здравословни райони, за да укрепне  ooooh!/ и той се чуства като изгонен от къщи там - при майка ми в Ракитово - за него това е неговия дом и той е единственото, което ме спира да не се махна.
Та затова питах как ще се чустват децата.  Peace

# 14
  • Мнения: X
Аз вече развивам отвращение към големия град въобще, да не говорим за София. Говорих одеве с приятелка от Созопол, там общината дава 2000 лв. за раждане на дете, детските градини са безплатни, и достъпни за всички деца(стига поне единият родител да е регистриран по лична карта в града),Бях скоро там, ами рай. Всичко на пешеходно разстояние, хората спокойни, за никъде не бързат...И си мисля, ние , дето се тупаме в гърдите, че живеем в големите градове, какво- мръсен въздух, трафик, тълпи, озлобени и изнервени хора, няма места в детските градини, сменяш по няколко превозни средства да се прибереш от работа, по-голяма заплата вярно, ама разликата се стопява покрай разходите за транспорта, сандвича и кафетата за деня...Но Пловдив за мен е едно прекрасно място. И не се подвеждайте по мита за трудното намиране на работа. Последните годиин ми се случи така, че смених три града, малък, областен, и накрая София. Навсякъде е адски трудно, включително и в София.

Общи условия

Активация на акаунт