Отговори
# 60
  • Мнения: 5
Здравейте, скъпи мамчета Simple Smile
Влязох така нахалничко в темата ви за да си припомня носталгично какво преживявахме с момичетата от моята група миналата година по това време Simple Smile
Аз съм от октомврийските мамита 2011. Simple Smile
Пожелавам ви лека бременност и едни красиви , здрави и сладки бебенца на финала!  Hug

# 61
  • Мнения: 0
Здравейте, ето ме  и мен да ви следя с интерес  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 832
Здравейте, момичичета!
Аз съм нов член на октомврийската ви групичка! Embarassed Sorry, че чак сега се включвам, но по принцип не съм от най-активните пишещи във форума Simple Smile От Варна съм и съм ЗА всякакви сбирки в Морската и не само, стига да ни устройва времето, че съм винаги в комплект с бъдещата кака Поли и тя Октомврийче, само че 2010.
Първото ми раждане накратко беше: страхотно, нормално, в АГ Варна, при д-р Г. Георгиев, Паола се роди 4 кг, 53 см. Сега не знаем все още пола, днес бяхме на консултация, скараха ми се, че съм дебела (както винаги съм си), та от днес на диетоа (точно както беше и при бременността с Поли) иначе всичко наред с бебо.

Прегръдки от мен и леко бременеене на всички!

Здравей, SeaAngel, добре дошла!
С теб се познаваме задочно покрай наша обща позната (Марчела). Ние с малкия сме всеки ден в морската с наборчетата (юнчета 2010г.), така че може да се виждаме като идвате и вие. Ще ми е много приятно  Hug 
А защо да не правим сбирки и с другите варненски мами?

# 63
  • Мнения: 168
Като бях и питах какъв % са им естествените раждания спрямо тези със секцио и ми се озъбиха и не ми отговориха...защо ли:) ? Имам няколко познати, които влизаха след уговорка да раждат уж естествено, обаче ако до няколко часа не тръгне раждането и ги оперират, че и други чакат, в родилна зала са само няколко легла...Simple Smile Всеки преценява Peace

Между другото и аз имам такава информация за Токуда, както и за някои други, в смисъл не само, че нямат зали, ами ако имаш избран екип и почне раждането, не им се чака много, защото понякога се проточва както знаете и те режат, за да си спестят чакането....което ми се струва гадно, като се има предвид, че при раждането не винаги можеш да реагираш адекватно и да се съпротивляваш на такива лекарски решения  Sad

# 64
  • Мнения: 317
и аз съм на мнение, че басовете и дима биха пречели...затова не отидох на концерта на Металика, бях бременна с Катерина...и сега ще пропусна няколко...

хехе и на стадиона ли, от място за седящи? Wink Нищо не пропускам аз, втора бременност ми е, запозната съм с нещата и не се шашкам толкова. Количката ти е хубава, внимавай  с подлезите.

# 65
  • Мнения: 16
stefitato, напомни ми, че предната бременност ходихме с ММ на 3D кино, бях някъде 6-7 месец, ама не го усетих тогава да шава много, много. Може да излезе киноманче Joy

Моят корем определено е доста по-голям от предния път по това време. Вече ме разпознаха, че съм бременна...

# 66
  • Мнения: 54
Юху, добро утро!
Днес съм на училище за бременни на Лабиринт, темата е за естественото раждане и секциото, ще видим какво ще кажат, аз със сигурност искам да питам Laughing Вчера бяхме на волейболната квалификация с мъжа ми, ние сме големи фенове, та бебетата голямо вълнение му удариха и те  Голямо ритане и шаване, ама нека, да свикват  И така ще е цяла седмица, ха ха  hahaha
За концерта на Гънс, аз много се чудя дали да ходя и ако ходя ще е точно на седящите места, пак се чува добре, а басовете не се усещат както от близо...Ама още не знам:) Мен по-голям мерак ми е RHCP, това ми е една от любимите групи просто на всички времена, ама 1 септември вече ще съм с огромен тумбак живот и здраве та май ще ми се размине newsm78
lorini яка количка, аз не е нещо разбирам от колички, ама на фаца ме кефи, изглежда и удобно Peace

# 67
  • Мнения: 10
Добро утро,момичета!
Първо да кажа,че партито беше чудесно.Адски изненадващо за него .Цяла вечер не спря да ми благодари милия.Посрещнах ме го със конфети,балони с хелии,свирки и домашната торта,която му спретнах.Написах от горе Ч.Р.Д. със бонибон  Mr. Green
SeaAngel-добре дошла ,миличка.Направи и впечатление,че дъщеря ти се казва Паола.Страхотно!Моя син е Паоло,но е доста по-голям,скоро ще става на 6.
Мами от Варна-нека да се видим скоро,имам голямо желание!
Хубав ден

# 68
  • София
  • Мнения: 333
Здравейте,

Споделям мнението да се избягва кино, предната бременност около 20-та седмица ходихме на IMAX-a....честно казано бебчето се сбърка да подскача и рита....повече не съм повторила и сега не мисля да ходя. При концертите обаче е друго. Бях бременна на концерта на Металика 2008 и не съм имала проблеми. Смятам и сега да отидем, поне на лейди Гага през август - заради шоуто, ще си вземем седящи места, но не мисля да се лишавам...обикновено по нашите стадиони не може да се постигне кой знае колко драматичен звук.

ДАЙТЕ ЪКЪЛ - откриваме сезона на почивките след 2 седмици с ходене до Велинград, после Варна, после Хисаря и после истинското море Дюни. И ще ми трябва бански....ок ли е бременна с бански половинки, тоест дали е естетично да си ходя със старите бански или да търся да купувам цял? Не знам за коремчето дали е ок да се показва на слънце....има ли бански за бременни и в тия седмици , до към 24-25та дали ще ми трябва за бременни или да купувам по-големичък обикновен цял? Чудя се....

# 69
  • Мнения: 54
Аз се присъединявам към питането на Gaja ! Аз мисля да съм си половинки, ама ще трябва да си купувам нов - горнището абсурд да ми стане, защото аз преди това не бях от най-надарените (не че сега съм, но определено има разлика Grinning), та със сигурност ми е малко  Laughing С цял не ми се ходи честно казано, много спарващо ми изглежда, никога не съм и носила цял всъщност Wink Но ще пазя корема, повече на сянка и така...Че не е препоръчително май да се маже с лосиони против слънце....Бях чела за Бочко слънцезащитен без парабени, та ако той е по-безвреден, освен него да ползваме newsm78

Последна редакция: ср, 09 май 2012, 09:11 от smiley_girl

# 70
  • Мнения: 16
Gaja, мисля че не е добре корема да се пече на слънце. Иначе какво да не му е естетичното, има ли по-готино от бременно коремче.

# 71
  • Мнения: 100
Олелеее, много писане бе. Едвам изчетох. Даже забравих какво искам да кажа  Laughing
Нали откакто съм бременна, имам чувството, че акълът ми е наполовина Laughing
Smiley_girl, да кажеш после нещо интересно, ако са дали като информация. Аз май късно разбирам или съм забравила. Иначе темата ме вълнува, ама предполагам, че е и с предварително записване. Някой друг път.
Относно банските - аз твърдо трябва да си купя някакъв нов бански заради гърдите. Принципно ми се ще да е цял, ако може и с поличка - най-добре. Факторите са 2 - нещо не ми се харесва съвсем дупето ми. Не, че е станало лой знае колко голямо, обаче преди супер активно спортувах, а сега като нищо почти не правя и май целулитът се обажда. Също искам да е цял, защото не знам за вас, ама мен започнаха да ми се появяват космите по корема и честно казано като ги гледам, имам чувството, че след месец ще мога да ги реша  Laughing
За пушенето, концерти и дискотеки - според мен дискотека си е кофти. Има и хора, които си ходят, докато са бременни, но аз бих избягвала. Задимени пространства няма как да избягвам кой знае колко - в нас и мъжът ми, и майка ми пушат и сега поне е топло, та започнахме да отваряме вратата, ама преди...Не искам да се шашкам за това. Колко майки има, които са си пушили, докато са бременни, пък живи и здрави дечица. Ако е писано, всичко ще ми е наред. Аз и без това съм тотален параноик и има няма прочета някоя ужасна тема, пълна с аборти и преждевременни раждания до 33 седмица. Аз съм на моминско парти и на сватба в средата на юни - но май и двете ще са на открито, така че мисля, че ще сме ок с бебчо. Освен това съм и на Elevation 2012 - концерти пак на открито, купила съм си билети отдавна и...те са на поляни. Ако трябва ще седя някъде по-назад. Няма да се бутам просто в тълпите и това е. Пък ако не ми е добре, ще си тръгна и толкоз. И без това само аз ще съм с кола, понеже не пия.
Коремчето ми си е все така - мааалко по-големичко от преди, но все още по-скоро изглеждам леко преяла или пък малко напълняла и то дори не през цялото време. Не съм усетила нищо или поне така си мисля. Има време Simple Smile Чакам с нетърпение де.
За слънцето знам, че изобщо с изключение на часовете с по-леко слънце - сутрин рано и следобед след 4 часа, не е хич препоръчително да се печем. Виж, за кремовете пък не знам, трябва да се пита дали е вредно да се мажат по корема.

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 326
Привет! Hug
Супер за концерта на Гънс Peace
Мисля, че е по-вредно, че е задимено в повечето нощни заведения, от колкото музиката. То детето ще си покаже дали му харесва или не. Примерно аз съм забелязала, че му харесва, когато му пея, и със сина ми беше така. Интересното е, че като се роди и го мъчиха коликите го успокояваха най-много песничките, които му пеех, когато ми беше в корема.
За плажа - мисля или да си ползвам стария половин бански, ако ми стане разбира се,  Joy или да си взема цял за бременни. Гледах в Ларедут, ама още съм в мисли какво да е. Иначе за половинките според мен не пречи отгоре да се сложи някоя много фина блузка/ризка бяла лен/памук, за да не се пече корема. На Бочко слънцезащитния го ползвахме миналото лято и е хубав. Забелязах, че по-лесно ме хваща слънцето сега. Аз съм си бяла по принцип, но сега и 5 мин. да се покажа навън и ми стават червени бузите.

Мацки, сънувате ли кошмари? Аз или сънувам глупости, свързани с бебето и то с най-ужасяващите и кървави подробности или не мога да спя, което горе-долу си е аналогично.

А, случайно да знаете какво е времето през октомври newsm78 Оглеждам се за комплекти за изписване, знам, че е рано, но да съм запозната аз. Laughing Реално само това ще купувам, и повивалник, че стария се изпокъса, а и кошница за кола, но ще ми дадат. Та има комплекти с ватирана пелена и с памучна пелена на 2 ката. Май памучната ще е добре. Имам от баткото ватирана за зимата.

Вчера, голям майтап. Ходихме с шефа и една колежка да оправяме количества и плащане, че строихме една болница в Бургас при шефа-инвеститор, а пък той-човека си е акушеро-гинеколог и ми се хили на среща и вика на шефа: "Няма да закачаш момичето, че е бременно". Много смешно ми стана hahaha Той шефа се държи добре и предната бременност и сега, радва се в общи линии и си внимава да не се натоварвам излишно, ама и като му го рекнаха, направо паднах.

Айде, хубав ден на всички, че пак много се разписах Hug

# 73
  • Мнения: 7
Добро утро, момичета   bouquet Желая ви един чудно  топъл нежен и усмихнат майски ден Simple Smile
SeaAngel здравей Simple Smile Да ти кажа честно и аз съм доста едричка, и все се притеснявам това да не навреди на бебето по някакъв начин (а че ще се лее пот догодина, това е ясно Laughing)
Варненската група расте, скоро трябва да се организираме.
Канела чудесна изненада!!!
Lorini честита придобивка!
Мили варненки, ако някоя от вас има информация за дати за училище за бременни (или някоя подобна инициатива) да свирка. Имам голямо желание (да не кажа необходимост  Laughing) да отида.
Всичко ми се струва толкова сложно и трудно,за сега се старая да не се психирам (много).
 Колкото до културния живот Wink  - много ми се искаше да отида на концерта на Ред Хот Чили Пепърс, сега се радвам ,че не съм взела билети, защото концерта е на 1 септ и няма как да се посети Simple Smile
И сега един въпрос към настоящите мами- шофьори : Момичета, до кой месец си позволихте да шофирате през бременността си? Аз си мисля, че няма да имам проблем да шофирам в напреднала бременност, но друго си е човек да се поглезуни хихихи, сега ми е паднало   Mr. Green

# 74
  • Мнения: 387
аз шофирах до към 7м защото старата ми кола беше едно рено клио и беше малко тегаво с него, а и се разболях и имах контракции и ме опъваше по задръстванията, сега въпреки контракциите си карам...и мисля до последно да си карам, пък да видим...по центъра слагам колан, по квартата не, че ме мързи..иначе и предишната бременност като почна да ме стяга колана си слагах само горната част, без тази за корема...

Общи условия

Активация на акаунт