Отговори
# 45
  • Мнения: 2
Mulberry, за виждането на бебето от таткото ще те разочаровам, моята приятелка ми беше казвала, че след като е родила, ги събрали тримата с таткото и бебето в стаята за малко, но вече следващите дни посещенията се правели в друга стая, където се виждат само таткото и родилката. Таткото вижда бебето за втори път, чак на изписването Sad. Но това, което ти разказвам се отнася до стаите четворки, иначе ако си във ВИП стая сама (мисля че беше 125лв. на ден) може да вижда и двама ви, когато си пожелае. За съжалание и това предимство се заплаща  Sad

# 46
  • Мнения: 2
А за раждането в Токуда, доколкото имам информация д-р Данаил Илиев и Емилия Кирякова много подкрепят естественото раждане, стига да няма противопоказания за това. За тях много неща бях изчела и като цяло лошо мнение не видях, единствено лоши неща прочетох за една докторка нещо с  Е... май беше фамилията й (Евтимова ?????), но тя води само ЖК и то по ЗК и явно за това е толкова груба.  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 54
Като бях и питах какъв % са им естествените раждания спрямо тези със секцио и ми се озъбиха и не ми отговориха...защо ли:) ? Имам няколко познати, които влизаха след уговорка да раждат уж естествено, обаче ако до няколко часа не тръгне раждането и ги оперират, че и други чакат, в родилна зала са само няколко легла...Simple Smile Всеки преценява Peace

# 48
  • Мнения: 12
Здравейте, момичичета!
Аз съм нов член на октомврийската ви групичка! Embarassed Sorry, че чак сега се включвам, но по принцип не съм от най-активните пишещи във форума Simple Smile От Варна съм и съм ЗА всякакви сбирки в Морската и не само, стига да ни устройва времето, че съм винаги в комплект с бъдещата кака Поли и тя Октомврийче, само че 2010.
Първото ми раждане накратко беше: страхотно, нормално, в АГ Варна, при д-р Г. Георгиев, Паола се роди 4 кг, 53 см. Сега не знаем все още пола, днес бяхме на консултация, скараха ми се, че съм дебела (както винаги съм си), та от днес на диетоа (точно както беше и при бременността с Поли) иначе всичко наред с бебо.

Прегръдки от мен и леко бременеене на всички!

# 49
  • Мнения: 2
Да smiley_girl така е  Simple Smile, всичко зависи от д-рите, но има и жени, които успяват да родят нормално  там. Това е лошото, че имат само една операционна и една родилна зала и явно затова ги вършат тези работи  Sad Аз като се бях насочила да раждам там и си пишех с жени родили в Токуда, имаше и с нормално раждане сред тях и всички бяха много доволни и от д-рите и от обстановката. Не мисля, че болницата е гаранция за вида на раждането, всички д-ри са готови всеки момент да те срежат ако има някакъв проблем, я за тонове, я за кръвно  Confused , аз дори за себе си нз дали ще раждам нормално или секцио, чакам да дойде 9 месец и да ми даде д-ра на ЖК заключението и да видим и в ОБ, какво ще ми кажат. Много е гадно да не знаеш какво те чака  Sad

# 50
  • Мнения: 21
Смайли, не ми се карай, плийз! smile3525 Всъщност, права си... Въобще не се бях замислила за пасивното пушене.  Simple Smile Е, явно няма да се ходи в Ялта, за жалост, а и въобще по концерти, а тази година са бая... но нищо! Струва си. Simple Smile

И като казах преди малко, че не съм сигурна дали усещам бебето, сега вече съм - то е. Ритка ме лекинко и си мърда наляво-надясно и няма как да ми е стомаха, щото сега няма от какво да се обажда.

А с Токуда щом така стоят нещата... може би към Св. Лазар ще се ориентирам. Там по ЗК излиза 1500 лв., освен това посещенията не само, че не се ограничават, но и се насърчават, защото помагат за по-бързото възстановяване на родилката (или поне така пише на сайта им). Ще взема да им се обадя и аз за едни отворени врати, че искам да проуча. Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 16
Ние вчера как стреснахме нашето бебе. Ходихме на кино, на 3D в IMAX. И не се съобразихме, че звукът там е ужасно силен, те нали самото кино с това се хвалят. И филмът беше толкова наситен със силни звуци, че имах усещането, че ще му спукаме тъпанчетата на бебето. По едно време си сложих чантата пред корема, с надеждата да притъпя звука. Ама доста си шаваше милото, сигурно му е било мъка. Та, решихме, че занапред ще му спестяваме този ужас и няма да го водим Simple Smile Трябва май повече да се замислям преди да ходя на подобни места.

Не се притеснявай за звука. Слуха на бебето се развива след 20 г.с. Може да е усещало единствено вибрациите. Имате още малко време за кино!  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 5
Не се притеснявай за звука. Слуха на бебето се развива след 20 г.с. Може да е усещало единствено вибрациите. Имате още малко време за кино!  Simple Smile

А в линка "Бременност по седмици" от първата ни страница:
http://www.moetodete.bg/bremennostta-po-sedmici/osemnadeseta-ges … onna-sedmica.html
Пише, че бебето вече чува и даже сме можели вече да разберем каква музика харесва.
Май в различните източници на информация, различни неща пишат.
За всеки случай, обаче, ще се въздържам от посещение на много шумни места, концерти в никакъв случай. Само да мине сватбата в събота Simple Smile

# 53
  • Мнения: 2 386
Не успявам да ви изчета, затова само се записвам.

Захарта ми е 126 един час след глюкозния скрийнинг, което е на горна граница (до 130 е нормата), но все пак е в граница и съм много щастлива!

# 54
  • Мнения: 54
Daniela Mihaleva едно е да те оперират, ако има показания, но съвсем друго е да те срежат защото не изчакват естествения родов процес, пълно разкритие и т.н. Peace Като цяло може би противно на мненията тук, моето впечатление от Токуда е доста негативно от специалистите при които съм ходила през годините...
Mulberry ама ти защо реши, че ти се карам #Crazy Нищо такова няма, просто написах мнението си Heart Eyes
За слуха на бебо аз намерих това "Седмица 20. Развиват се рецепторите за вкус, слух, зрение, допир. Бебето чува и е възможно да се стряска от силни шумове. То постепенно свиква с познати звуци като например Вашия глас. Бебето е над 16 сантиметра и тежи 300 грама."

# 55
  • Мнения: 73
Иначе на 23 май съм на ФМ при Врагалева във Фемина, някой по-рано беше писал за същата дата пак при нея, но беше преди няколко дни и аз не запомних кой Simple Smile
Minx, и аз съм на ФМ при Врагалева точно на 23-ти Simple Smile от 11ч. съм се записала. Ти от колко часа си?

А аз вече определено усещам бебето Simple Smile Много съм щастлива. Усещам си го и отвътре, но и като си сложа ръката на корема, пак се усеща понякога. Даже тази вечер и мъжа ми си сложи ръката и го усети Simple Smile Леко побутване. Страхотно е, че вече го и усещаме.


stefitato,  аз съм от 12:30, но със закъсненията във Фемина може и да се засечем Simple Smile
Относно силните звуци, аз имам намерение да си ходя на кино докато мога да стоя на едно място толкова време. Толкова обичам да ходя, че не мисля да се ограничавам, като мисля само да избягвам ужасите, въпреки че така или иначе не ги харесвам. А и после ще има доста голям период, в който няма да мога да ходя Simple Smile За дискотеките - на моминското парти, евентуално, и то отвън или за непушачи  Grinning

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 27
Здравейте и от мен в новата темичка Hug  Първо - големи благодарности на тези от вас, които се грижат за тези теми...защото на мен ми е пълна мъгла това с форума... newsm78...аз май само ви чета основно... Embarassed... просто докато изчета  всичко....и това, което ме вълнува просто е изписано...а за съвети съм гола вода...тепърва се осведомявам за всичко..
Радвам се за хубавите новини при всички...чак благородно ви завиждам Rolling Eyes искам и аз да усещам вече  мъника...ама ще си почакам ...т'ва е положението...

# 57
  • Мнения: 317
Sea Angel добре дошла. Радвам се, че се увеличава групичкатаот Варна Simple Smile
Аз пък ще ходя на концерт на Гънс и съм много щастива, още повече че ще пеят на годишнината от сватбата ни - 08.07!! Wink

# 58
  • Мнения: 387
и аз съм на мнение, че басовете и дима биха пречели...затова не отидох на концерта на Металика, бях бременна с Катерина...и сега ще пропусна няколко...

за срещата...тя ще се състои с дъжд или без него...само преди това ще се разберем къде ще сме ако вали...ще имаме избор просто, като миналия път...за часа, който дойде по-късно ние ще сме там...аз ще съм без дете, но с количка, да показвам...е няма да я взимам с мен, но ще е в колата, който иска да я види...утре ще си я взема, че е при наш'те...а ето я и нея...гумите са с лети джанти  Mr. Green и били големи колкото гумите на колелото на катерина...лесна за сглобяване, сгъване и бутане според майка ми, а щом тя го казва, значи наистина е добре...




нещо ме мързи да пиша, затова лека от мен...

а да, в Сердика мол, вече има детски клуб...в събота по обед ще сме там, след английския съм обещала да я водя да и купя слънчеви очила и да си играе в мола...пък аз ще се мотая да харча пари...

# 59
  • Мнения: 2
Lorini честита ти количка, много е хубава  Simple Smile

Аз да си призная  Blush не бих се лишила от кино, надявам се да не притесня много бебо, но чакам с нетърпение да гледам Dark Shadows с Johnny Depp и мисля като излезне да ходя да го гледам. Единственото, което ме притеснява е честото претичване до тоалетната  hahaha , много е дразнещо, а уж бебето и плацентата се били вдигнали. В 9 месец не знам какво ще правя, явно ще се движа на места в близост до тоалетна  Sad

А иначе за Токуда всички си имаме различни мнения и наблюдения за специалистите там, няма как всички мами да сме на едно мнение, аз лично съм много доволна от това, което съм видяла като прегледи и отношение, но ме дразнят високите цени и това е причината, която ме разубеди да раждам в Токуда и за съжаление няма да разбера какво е да родиш там. Но се надявам това, което изчетох за ОБ да е истина и да не съжалявам после за избора си newsm78

Общи условия

Активация на акаунт