Успешно "олежани" бебета - 3 тема

  • 25 543
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 965
Като бременна съм, все забравям.
Попи, според някои е по-добре да се остави детето да се бори само с температурата /ако не е крайно висока, разбира се/.
Първият път вдигна 38,2, дадох посед нощ Панадол и леко спадна. Вторият път беше ок. Само с лепенките Кул Пач, без Т. Днес пак й сложих. Със шишето бях същата - веднага в устата, даже не я мъчих да суче
Ротарикс сложихме днес втори прием, поне се пие!
На леля дългокраката госпожица  newsm47  Hug Hug

# 676
  • Мнения: 2 211
Ами ако хапна нещо с глутен и се продрисквам  Embarassed Имам алергия към глутена, дразни ми стените на червата. Преди време бая зор видях докато открият какво ми има. Просто си печем безглутенов хляб у нас на пекарната, иначе внимавам да няма, в храната която ям, брашно и т.н. Например в нескафето има остатъци от глутен. Знам какво да ям вече, затова съм сигурна, че в зеленчуците няма глутен. Ако трябва да правиш каша - оризова или житна, вече няма как да я направиш без глутен.

АЗ имам уред за готвене на пара и не го ползвам, защото има много за миене и е голяма хамалогия. Ползвам една обикновена мрежичка за готвене на пара, която се слага в тенджерата. Ето такава Ако нямаш намерение да готвиш за цялото семейство, вземи си нея.

Твоето педи да не взима тайно субсидии, за да прави реклама на някоя фирма  Wink

# 677
  • Мнения: 117
Здравейте, не се разписвам често, но пък си мисля за вас. Ние сме добре, или почти добре, малката е болничка, но се надявам скоро да мине Simple Smile Ние се захранихме с домашно приготвени пюрета и никой не може да ме убеди, че е по- добре да се дават купените. Купих веднъж тиква и като прочетох съдържанието много се разочаровах, уж взимам тиква, а то нишесте, концентриран сок от ябълка (аз още не бях давала ябълка) и витамини. Е мерси, ама аз исках само тиква.

poppy-fairy ние сега хапваме месо от няколко дни и искам да й взема пиле, та да питам какво е това пиле Дюк? Мисля да го замразявам във форми за лед.

# 678
  • Мнения: 4 651
Бори, Дюк http://ducbg.gold.icnhost.net/bg/useful/article9.html . Има ги в Пикадилитата, другаде не знам.
Благодаря за отговорите за вит. С-то. Менкаме си едни вируси в къщи, малчо се разминава за сега само с лека хремичка. Та се чудех освен промивки на нослето с морска вода, може ли нещо друго да се дава. Изписаха му осцилококцилум, да ме прощават вярващите в хомеопатията, ама ми се стори по- разумно вит. С да дам, отколкото захар и вода. Нищо не дадох в крайна сметка.

# 679
  • Мнения: 181
Добро утро.По въпроса с пюретата аз също сметам да давам колкото мога домашни, пък от време на време ще ранообразявам с купени, но това че са по-полезни от домашните не съм съгласна .То вътре е 20% плод/зеленчук и другото е химиии. Та в тоя ред на мисли кажете как да си сложа тиква в бурканчета а и круша.
А панадола след кой месец се дава, 4е ние на 6-ти сме за първата от тези двойните ваксини, тогава ще сме на 2 месеца и 3 дни.
А за пилешкото и аз ще разчитам на село или на Дюк.

# 680
  • Мнения: 965
Може да даваш вече, има си дозировка за месеците
Вързах ли ти тенекия снощи, а   newsm78  Joy Диването хич не спа добре, гушках я цяла нощ и нямаше как. Довечера  Laughing

# 681
  • Мнения: 2 211
Ееехх, ако имах и аз откъде да вземам пилето от село, би било супер...От домашното по-хубаво няма... Но като се замислиш едно детенце ще иде едно пиле поне 2-3 месеца - те ядат като врабчета  Grinning

Боре, Фикси ти е отговорила. В другите пилета блъскат много хормони и не е желателно да и даваш обикновено пилешко.

Жени, Мария спа добре, но в 4 часа се събуди с писъци и едва я успокоих. Спа при мен на леглото и се държахме за ръцете  Two Hearts  Много е яко  Grinning

# 682
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Здравейте и от нас!
Аз не достигам много до писането във форума.Във фейса ми е по-лесно, а на някои мами и в скайп, но моя мъник не ме оставя да се вихря в скайпа Simple Smile
Нашия човек е на 9 месеца и половина и има 8 зъба.Растат му и още, понеже много се лигави.
Все още иска да е на ръце и да го гушка мама.Глезан си ми е.
На болничките желая скоро да се оправят.
Аз винаги давам температуропонижаващо, защото сестра ми е лекар, работеше години в спешното, след това в педиатрия и се е нагледала на много случаи и усложнения на деца, на които не се дава нищо за температурата, за да се пребори сам организма,Е, давам си да ми е мирна главата донякъде.

# 683
  • Мнения: 2 211
Шоколадче здравей, благодаря за съвета  Hug
Майчета с по-голям стаж, обръщайте ни внимание и давайте съвети по-често. Радвам се, когато се включвате.

И друго вчера ми каза педи, на бързо наддаващите бебета - задължително масаж и гимнастика, защото при тях има по-голяма опасност от рахит.
Плюнченето, поне в ранните месеци, не е от никнене на зъби, а защото още не могат да се светнат да си гълтат плюнката  Mr. Green
Също всеки ден по 2-3 пъти, Мария трябва да я обръщам по корем от към крачетата, но да я оставям сама да си освободи ръката под тялото.

# 684
  • Мнения: 965
Ееехх, ако имах и аз откъде да вземам пилето от село, би било супер...От домашното по-хубаво няма...

Жени, Мария спа добре, но в 4 часа се събуди с писъци и едва я успокоих. Спа при мен на леглото и се държахме за ръцете  Two Hearts  Много е яко  Grinning
Да питам ли тези хора дали могат да отделят още пилци?

Яко е Simple Smile Ама Сис не спа от газове повече, нещо изведнъж се появиха и в комбинация с ваксината стана една....

# 685
  • Мнения: 4 785
Ние днес трябваше да ходим на консултация, но ни се размина, че изпращах каката рано сутринта на градина. Не е ходила един месец, че беше болна. Sad Ще видим колко ще издържи този път...

За пюретата - аз съм за готовите. Качествените пюрета се произвеждат под много строг контрол и поне в началото смятам да почна с тях. За по-натам - ще давам и домашни. В "Ганчев" в действителност има доста нишесте и какво ли не.

Ние за Мими бяхме намерили няколко проверени зайци, пуйки и пъстърви. Сварявах ги и слагах парченца месо с бульон в малки бурканчета (от най-малките пюрета на Hipp) във фризера. После размразявах, смесвах със зеленчуци и пасирах.

Иначе Hipp имат и бурканчета само с месо за смесване със зеленчуци.

За домашните пюрета ползвах масло от рапица - богато е на Омега 3.

А това с глутена в зеленчуците...  ooooh!


Плюнченето, поне в ранните месеци, не е от никнене на зъби, а защото още не могат да се светнат да си гълтат плюнката  Mr. Green

Хех, това е полезно да се знае. Simple Smile Роси не само се плюнчи, ами и плюе - изглежда в опити да говори.

# 686
  • Мнения: 2 211

Да питам ли тези хора дали могат да отделят още пилци?


Питай Жени, 2-3 пилета веднага ще вземем, за да ги бутна във фризера.

Нещо друго важно ми каза педи, забравих да пиша - по една шепичка морска сол във водата при къпане веднъж на 3-4 дни. Добре е за костите и е терапия за каляване. + изкарване навън постоянно, избягваме само мъгла и вятър. Ще вадя Мария тук до нас има една горичка и може да се каже, че няма толкова изпарения от колите.

# 687
  • Мнения: 965

Да питам ли тези хора дали могат да отделят още пилци?


Питай Жени, 2-3 пилета веднага ще вземем, за да ги бутна във фризера.

Нещо друго важно ми каза педи, забравих да пиша - по една шепичка морска сол във водата при къпане веднъж на 3-4 дни. Добре е за костите и е терапия за каляване. + изкарване навън постоянно, избягваме само мъгла и вятър. Ще вадя Мария тук до нас има една горичка и може да се каже, че няма толкова изпарения от колите.

Имаш ги, ще ти дам от нашите, ние поръчахме 20 Simple Smile Само измисли как да ти ги пратя. Другата неделя сестра ми ще пътува до Ямбол да ги вземе.

Най-добре сте си с тая горичка. Аз докато стигна до парка, минавам  натоварена улица +  булевард. Иначе мисля, че добре се справям с каляването, да чукам на дърво, но ще сложа и сол.

# 688
  • Мнения: 4 651
Попи, това за солта ми е силно подозрително. Нали така бяха изгорили кожата на едно бебе- "осолявали го" и му слагали сол във ваната, че да не му миришела като възрастен потта  Shocked
Фейче, тиквата защо ще я слагаш в бурканчета? Мисля, че ако купиш сега една цигулка и я държиш на сухо и да не замръзва, тя ще изкара зимата. Аз така пазя една домашна на терасата, а като застудее ще я прибера в кухнята.
За пилешкото и изобщо месата ми казаха да правя така: сварявам месото добре и го правя на малки бомбички във фолио, които замразявам.

# 689
  • Мнения: 2 211
Попи, това за солта ми е силно подозрително. Нали така бяха изгорили кожата на едно бебе- "осолявали го" и му слагали сол във ваната, че да не му миришела като възрастен потта  Shocked


Ама те са си го осолявали като парче сланина - с много сол и на сухо.
Как си слагаш краката в топла вода и сол като настинеш, слагаш мъничко, а не половин пакет сол. Аз мисля да взема соли от мъртво море и ще ги въртя с обикновената морска сол.
Другото което е, Мария вече не е новородено. Знаете, че през първия месец кожата им е като пергамент.

Общи условия

Активация на акаунт