Успешно "олежани" бебета - 3 тема

  • 25 539
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Да се похваля, моята Неда е с нормални крачета ! HugЗа тези които не знаят тя се роди със силно изкривени  почти обърнати стъпала навътре, с много упражнения и не малко нерви всичко вече е наред .
Запекът ни продължава въпреки слабителните пюрета и голямото количество вода, чудя се вече това дете ще се изака ли без моята помощ/!
О, да  не забравя искам много стиснати палчета ,днес ще ми е първата нощна смяна на работа ...таткото ще го играе майка, дано утре сутринта като се прибера да няма изненади.

# 691
  • Мнения: 965
Браво на Неда! Само хубави новини да споделяме тук.
Ще се справи таткото, бъди спокойна. И те са като нас, мобилизират се когато няма кой.

# 692
  • Мнения: 747
Мамчетаааа  Hug Бях десетина дни при свекито да ни се порадва малко и затова не съм писала. Ние сме добре, продължаваме да връщаме мляко и да не спим вечер, но вече свикнах. Днес даже правим един месец и по тази причина да ви почерпя
Това е най-прекрасния един месец от живота ми.
Благодаря за съветите за замръзяване на тиква, тъкмо мислих и това да замръзя. Имам сурово замръзен карфиол, как мислите, дали мога да го ползвам и трябва първо да го сваря на пара  newsm78
Радвам се, че малкия мъж на Аерчето е вече добре, а и новината за Дорчето е невероятна   bouquet Да са и честити рожбите и дупе да и е яко

# 693
  • Мнения: 513
Момичета, имам спешна нужда от помощ, сори че не е по темата.
Излезе ми резултат, че имам гъбички Candida и тъй като досега съм нямала не знам как да се лекувам. Оказа се, че лекарят си е тръгнал по-рано, а му нямам мобилния. До понеделник трудно ще издържа, че ми е супер некомфортно.
Много благодаря предварително Hug

# 694
  • Мнения: 4 651
ivette, гадно е, ама нищо няма да стане ако изчкаш до понеделник. Може би има антибиограма към микробиологията и спрямо нея трябва да се изпише подходящо лекарство. Изчакай лекаря. Трябва да ти изпише някакви глобули, защото ако кърмиш не може да пиеш през устата.

# 695
  • Мнения: 965
Изчакай, да!
Аз без антибиограма, слагах 2 разл. свещички и нищо - цяла бременност така си изкарах, а сигурно и още ги влача. Но пък нямам нито течение, нито нищо  newsm78

# 696
  • Мнения: 513
Благодаря момичета, в крайна сметка му издирих мобилния на този доктор и се разбрахме. Изписа ми някакви неща, ще видим дали ще имат ефект Hug

# 697
  • Мнения: 965
Мамчета, имам един въпрос  newsm78

Понеже явно се вижда края на моето "кърмене", трябва ли да правя нещо с гърдите, да пия нещо за спиране при положение, че почти няма нищо вече? За 20 часа едва изцеждам 20 мл от около 5-6 дни. Диването ако реши да сучи, то е само сутрин и то по не повече от 10-20 мл.

# 698
  • Мнения: 2 211
Мамчета, имам един въпрос  newsm78

Понеже явно се вижда края на моето "кърмене", трябва ли да правя нещо с гърдите, да пия нещо за спиране при положение, че почти няма нищо вече? За 20 часа едва изцеждам 20 мл от около 5-6 дни. Диването ако реши да сучи, то е само сутрин и то по не повече от 10-20 мл.

Жени, не е хубаво да пиеш нищо, защото пак са хормони и само се тровиш. Аз смятах да пия нещо за спиране, но се отказах, защото има случаи, когато цикълът след тов не ти едва с месеци. Спрях да се цедя, цедях се само ако чувствах напрежение в гърдите. Когато цедиш, изцеждаш само за да спадне напрежението в гърдите. Спря ми за около месец, просто имах по 1-2 капки на тениската.

Четох една статия на ЛЛЛ. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13697  Тук е обяснено много добре. Достатъчно хапове изпихме по време на бременността.   love001

# 699
  • Мнения: 965
Мамчета, имам един въпрос  newsm78

Понеже явно се вижда края на моето "кърмене", трябва ли да правя нещо с гърдите, да пия нещо за спиране при положение, че почти няма нищо вече? За 20 часа едва изцеждам 20 мл от около 5-6 дни. Диването ако реши да сучи, то е само сутрин и то по не повече от 10-20 мл.

Жени, не е хубаво да пиеш нищо, защото пак са хормони и само се тровиш. Аз смятах да пия нещо за спиране, но се отказах, защото има случаи, когато цикълът след тов не ти едва с месеци. Спрях да се цедя, цедях се само ако чувствах напрежение в гърдите. Когато цедиш, изцеждаш само за да спадне напрежението в гърдите. Спря ми за около месец, просто имах по 1-2 капки на тениската.

Четох една статия на ЛЛЛ. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13697  Тук е обяснено много добре. Достатъчно хапове изпихме по време на бременността.   love001

мерси Simple Smile

то аз напрежение нямам от 2 месеца и предполагам, че сама ще спре, щото е някакво минимално количество... Ама вчера ми развиваха едни теории... няма да говоря Simple Smile

# 700
  • Мнения: 4 769
Не мисля, че трябва да правиш нещо.  Peace В крайна сметка и до 2 месеца, и до 2 години да кърмиш, тя пак в един момент си спира кърмата като не стимулираш производството. Това си е естествен процес.

А що така се получи?

# 701
  • Мнения: 965
Не знам Sad
Основно е в нея причината - на 3-я ден в болницата ми я взеха, на системи и т.н, хранеха я с шише и в един момент тя естествено взе да го предпочита. У нас 2 пъти я мъчих да е само на кърма, не стана и така 4 месеца на смесено хранене. Лесно ми е да реша, че това е причината, но може би и в мен е имало някаква грешка... Макар, че ядох и пих всичко, за което някой, някога се е сещал, цедях по сред нощите, сменях пози, говорих с консултанти. Никога не съм имала май достатъчно кърма  newsm45

# 702
  • Мнения: 513
Geni, и аз съм по същия начин - нашите две девойки бяха 10 дена в болницата, съответно свикнаха с бибероните, но те бяха и много мънички и не можеха да сучат и след това вкъщи изобщо не искаха и не можеха от гърда - те с бибероните едва се справяха. И така вече 2 месеца и половина сме на смесено - цедя с една помпа и давам и после дохранваме. Но в крайна сметка не мисля, че трябва да се тормозиш за това - нищо не трябва да е самоцел и на всяка цена, включително и кърменето. И да ти спре - не е драма. Ние със сестра ми сме кърмени и двете по 15 дена, пък не мисля, че нещо ни е ощетило кой знае колко това. И аз май отивам по твоите стъпки, защото на ден повече от 100 милилитра почти не докарвам, но не мисля да се дерзая за това - каквото е могло съм направила Hug

# 703
  • Мнения: 4 769
Е, не се обвинявай.  Hug Направила си, каквото си могла. Като не става - не става.

По мои впечатления, трудно се изкарва дълго на смесено хранене. Ти пак добре си се справила.   bouquet

# 704
  • Мнения: 117
Мерси момичета взех пиле Дюк от Фантастико и сега е във формички за лед във фризера, сготвено и пасирано чака да му дойде времето. Ние сме болни, аз постоянно съм хремава, а Валерия от 3 седмици е със сополи, капахме физ. р-р, Еуфорбиум, Виброцил, сега сме на Коларгол, но за момента резултат никакъв, тече си носа, слиза в гърлото и кашля много.
Относно кърменето и аз си се цедя вече 6 месеца, но скоро разбрах, че от нужните антигени за дететто, каквото съм му дала -дала съм му до 3 месец, след това нямало толкова голямо значение. Или просто такива статии ми допадат, защото кърмата ми намалява и не искам да се чувствам гузна.

Общи условия

Активация на акаунт