Честити 9-ти Май

  • 19 110
  • 203
  •   1
Отговори
# 105
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мадам, да не си от Русия?
Познавам хора от цял свят, но само руснаците се имат за център на Вселената. Изпитвам уважение към тях, но този факт леко ме дразни.

Не, не съм от Русия. Както каза ти, изпитвам уважение към това, което са направили за страната и народа ни.
Не е момента да се вадят исторически кирливи ризи, както някои го правят тук.
Има две паметни дати в общата ни история 1878 и 1945 това мисля, че е достатъчно.
Значи си здраво облъчена. Не изпитвам уважение към тях заради това, което са направили за нас.
За нас нищо не са направили.

# 106
  • Мнения: 5 710
Мадам, да не си от Русия?
Познавам хора от цял свят, но само руснаците се имат за център на Вселената. Изпитвам уважение към тях, но този факт леко ме дразни.

Не, не съм от Русия. Както каза ти, изпитвам уважение към това, което са направили за страната и народа ни.
Не е момента да се вадят исторически кирливи ризи, както някои го правят тук.
Има две паметни дати в общата ни история 1878 и 1945 това мисля, че е достатъчно.

шегуваш ли се?
Защо, имаш да допълниш ли нещо?

а, какво да допълня  Rolling Eyes  питам само

# 107
  • Мнения: 1 479
хич не обичам руския език извън руската кл. литература , но явно интересни неща показваш, ще се жертвам Simple Smile
Мога и още интересни неща да дам.  Laughing Партайгеносените не си знаят историята а мислят само в клишета. Цялата им история е един голям фалшив балон.  Laughing
По принцип ние с руснаците никакви "братушки' не сме, напротив. Ето откъде започва братската "любов":

Геноцидът над Българите извършен от "братушките" (Руският Княз Светослав) през 968-971

Какъв удар по българската демография е било избиването на 20 000 души може всеки да прецени сам, когато си спомни че царството на Симеон , е имало само между 2 и 2.5 милиона души.

Oсвен тези 20 000 българи набити на кол в Пловдив, kняз Светослав съзнателно избива елита на България - избива 300 наши благородници.
http://samoistina.com/2/rusgenocid.htm

Лъв Дякон свидетелства, че след нападението над България Светослав и приближените му „не искали да се връщат в страната си  Mr. Green, но, възхитени от благо*денствието на тези земи ... сметнали, че за тях е изгодно да останат и завладеят тази стран"
http://bolgari.net/kak_rusiia_unishtozhi_bylgariia_prez_968_971_ … ___1__-h-326.html

Не, не съм от Русия. Както каза ти, изпитвам уважение към това, което са направили за страната и народа ни.

Има две паметни дати в общата ни история 1878 и 1945 това мисля, че е достатъчно.
Да се представят окупациите (1878, 1944) и домогванията на руснаците да ни превърнат в Задунайска губерния като освобождение е най малкото смешно, по скоро е обидно.

Последна редакция: ср, 09 май 2012, 23:20 от plamenhk

# 108
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663

Значи си здраво облъчена.
Дори изпържена до червено. Но вие продължавайте да се кланяте на Големия Американски Брат, ама по ниско и да се дръжте за шлифера му. Поне ви научи как да сте хепи да си вярвате, че ще пребъдете.

# 109
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Еее, май много далеч се върнахме. Grinning

На мен, например, ми изглежда нелепо да се поздравяваме на руски "С днем победи" Ако говоря на руснак - да, бих му го казала на родния език, прекланям се пред подвига и саможертвата на обикновените руски хора, но тук, в България, между нас си - нелеп поздрав.

Темата си е за нас, българите, или не сме такива? newsm78 Ние не сме победители във войната, въпреки жертвите, които даваме преди всичко в помощ на съюзническата армия срещу Хитлеристка Германия. Според мирния договор плащаме репарации на Гърция и Югославия и се отказваме от всякакви вземения от Германия, натрупали се след 1939 г., като нямаме право и да ги компенсираме с оставените германски материални активи на наша територия, които са придобити от СССР.

# 110
  • Мнения: 1
Истината е такава :ХИТЛЕР напада Русия ,а не обратното.Кой го е подбутнал,Чърчил или друг е все едно. Руснаците са го победили с цената на 23 000 000 жертви.Около 10 000 000 ,от които жени и деца.Избутали са го от страната си и е трябвало да го "върнат" в Берлин.Направили са го почти сами и когато западните сили ,тоест Англия и Америка са видели,че за тях няма да остане парче от баницата ,наречено Европа са решили да отворят втори фронт.За това,че руснаците са грабили в Европа важи закона от физиката,че"на всяко действие има равно по сила и противоположно по посока противодействие".Тоест за цялата си унищожена и опожарена европейска част е трябвало да си върнат. За това за тях е ДЕН НА ПОБЕДАТА.За другите ,французите,които капитулират ,въпреки цялата си напереност и за швейцарците,които складират откраднатото и изкъртено от зъбите на концлагеристите злато може би е ДЕН НА ЕВРОПА.Темата за руските ботуши е друга история.За това ,кой както го усеща- ЧЕСТИТ ДЕН НА ПОБЕДАТА НАД ФАШИЗМА или ЧЕСТИТ ДЕН НА ЕВРОПА .А ,ако някой не е ходил в Аушвиц нека отиде.Казвам ви страшно е . Има пещи за горене на хора и купища детски играчки и обувки.Тогава нека избере как да поздрави.

# 111
  • Мнения: 4 300
Толкова ли не може да има нормален разговор и диалог  Rolling Eyes

По назад четох за танковете и съпоставянето на немските и руски такива. Според благоверния (  който се интересува от тези неща по принцип) немските танкове по това време са били абсолютен creme de la creme във всеки един смисъл- и като проект,и като изпълнение. Но именно това е било голям недостатък, тъй като руснаците имат прости и здрави машини, които могат бързо и евтино да подменят ( по принцип това е било аргумент и в други войни, не кой има най доброто оръжие, а кой ще съумее да го произведе бързо и достатъчно).

Аз лично нямам наблюдение за някакво свръхсамочувствие у руснаци пък, де да знам, може да не познавам достатъчно или правилните  Thinking. За сметка на това преди известно време познат от друга националност, няма да казвам коя, стана жертва на измама в собствената си страна и в статус във ФБ беше писал 'не разбирам как е възможно това, в най великата ( the greatest) държава в света'. Мен ме напуши на смях, щото си представих ако беше българин в България каква кофа с *** щеше да изсипе:)
Иначе наистина, трагедията на отделния малък човек е най въздействаща. Аз всеки ден минавам покрай възпоменателни плочки за евреи, вкл. едно бивче еврейско девическо училище, от където момичетата са изведени и изпратени в лагер. Има стрелка, имена, дати...

# 112
  • Мнения: 5 710
Толкова ли не може да има нормален разговор и диалог  Rolling Eyes

По назад четох за танковете и съпоставянето на немските и руски такива. Според благоверния (  който се интересува от тези неща по принцип) немските танкове по това време са били абсолютен creme de la creme във всеки един смисъл- и като проект,и като изпълнение. Но именно това е било голям недостатък, тъй като руснаците имат прости и здрави машини, които могат бързо и евтино да подменят ( по принцип това е било аргумент и в други войни, не кой има най доброто оръжие, а кой ще съумее да го произведе бързо и достатъчно).

Това обаче отнесено към жертвите предполагам доказва само мн, ниската цена на човешкия живот. Защото това са 20 милиона.

A това? Будапеща
Убитите евреи на брега на Дунава.

# 113
  • Мнения: 4 300
Е, аз не знам доколко танковете и изобщо тази част от военното дело има правопропорционална връзка с човешките жертви. Всъщност аз съм почти пълен игнорант на тази тема, много ми е тежко да чета, затова всичко, което знам е от втора ръка и малко.
Между другото гладът в Украйна не е ли 'приятелски  огън' така да се каже? Ако иде реч за Гладомор.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80

A това? Будапеща
Убитите евреи на брега на Дунава.
Ужасно въздействащо .

# 114
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Толкова ли не може да има нормален разговор и диалог  Rolling Eyes
Ми явно тук не може. Винаги ще се намерят и заядливи хора.

На мен, например, ми изглежда нелепо да се поздравяваме на руски "С днем победи" Ако говоря на руснак - да, бих му го казала на родния език, прекланям се пред подвига и саможертвата на обикновените руски хора, но тук, в България, между нас си - нелеп поздрав.
Извинявам се, но съм руски възпитаник и затова и поздравих на руски.  bouquet . plamenhk@ успокой топката и прочети ето това което е написано на входа на Пискарьовското гробище край Санкт Петербург:

 Книжката на Таня



Таня Савичева - седемгодишна.

Таня, твоята книжка чета.

Тя е мъничка, мъничка книжка,

като тебе - със седем листа.



Първи лист:

Свирят немски гранати,

до оградата падна човек.



Втори лист:

Днес погребахме тате.



Трети лист:

Днес убиха Олег.



Четвърти лист:

Убиха и баба.



Пети лист:

(как ли сила събра

да напише ръчичката слаба):

Днес

мама

умря.



Шести лист:

Много Савичеви бяха,

вече никого няма дома.



Седми лист:

Ето, пак загърмяха.

Аз останах сама.

Таня



Таничка, седемгодишна -

все такава стоиш пред света.

Аз се свеждам над твоята книжка.

Таня,

уча се да чета.



Аз на ум я повтарям полека,

колко лесно запомня се тя.

Нека всички опитаме, нека -

тя е малка,

от седем листа.

# 115
  • Мнения: 2 022
И в крайна сметка всичко се свежда до човешки жертви, до страдания, глад, смърт, мъка..
Това е войната и за победители, и за победени.
За обикновените хора от двете страни на фронтовата ивица - българи, руснаци, немци, французи, италианци, англичани, дори далечните американци и японци. За всички, без разлика от пол, възраст, раса, убеждения, политическа принадлежност и идеали.
Няма цел, която да оправдава това средство за решаване на каквито и да било проблеми!
И никакви аргументи не могат да ме убедят в противното....

# 116
  • Мнения: 5 710
Е, аз не знам доколко танковете и изобщо тази част от военното дело има правопропорционална връзка с човешките жертви. Всъщност аз съм почти пълен игнорант на тази тема, много ми е тежко да чета, затова всичко, което знам е от втора ръка и малко.

Ами според мен ( без претенции), като дойдат извънземните и започнат да стрелят със своите невиждани оръжия беззащитното неорганизирано мнозинство, жертвите ще са огромни.
Това за инвазията.  Иначе като военни действия, армията понася щети съответно на военната стратегия, технологии и подготовка, предполагам.
И пак преспективата за цената на живота е много важна - ако ти е важно войнците ти да са обути ги обуваш, например за да им дадеш някакво предимство да преминат по-лесно и бързо, да му дадеш шанс да оцелее . Ако ти е важно да преминеш през огъня на 'всяка цена', може и боси да ги пуснеш,. броя на жертвите ще е без значение. Това са моите лаически съмнения в/у това 'защо' СССР са дали толкова много жертви. на какво се дължи по-точно тази цифрра... освен че я има.

Последна редакция: чт, 10 май 2012, 00:07 от 10 c's

# 117
  • Мнения: 4 300
Не ми беше хрумвало такова обяснение, но мисля, че конкретно танковете се бият с други танкове, а не газят граждани накуп. Повече жертви дават тези, на чиято територия се води войната. Но това си е моя логика, наистина.
В една книга ( фикция) на Лий Чайлд бях чела, че танковите войски ( на САЩ) ще са първите, които ще бъдат съкратени. И преди известно време чета някаква статия в реномиран вестник по повод съкращенията в ам.армия и о, изненада- най засегнати щели да са танковите части. Та човек понякога научава неща от странни източници. Чела съм и книгата на Ана Политковская Русия на Путин,където има сърцераздирателно описание на военни руски бази в далечните части на страната.

# 118
  • Мнения: 4 479
Рокси в какъв смисъл приятелски огън newsm78.
Гладът е не само в Украйна, а навсякъде в окупираните територии, защото немците въобще не са се интересували как ще се изхранват местните. Секвестирали са всичко за нуждите на армията и самата Германия. За Украйна конктретно Гьоринг заявява, че цивилните не го интересуват, милиони са откарани с ешалони в Германия да работят.
Аха, сега видях. Гладомор е 30-те год.


Като заговорихме за Ленинград, всъщност Хитлер издава заповед след завземането да го изравнят със земята. Същата заповед дава и за Париж, добре, че там е било кря на войната и просто не са му изпълнили заповедта.

10 c's, в първата част от войната руснаците са били буквално с една пушка на двама човека. Лошо екипирани, лошо въоръжени, лошо хранени, без командири и т.н.
В края на войната вече е била съвсем друга армия, успяват да се превъоръжат.
Не знам доколко се знае, но Москва успяват да я задържат на косъм. Донесение на Зорге, че Япония няма да нападне Русия им позволява да прехвърлят войските си от Далечния изток, който са много добре въоръжени и екипирани.

Последна редакция: чт, 10 май 2012, 00:07 от flambe

# 119
  • Мнения: 5 710
Не ми беше хрумвало такова обяснение, но мисля, че конкретно танковете се бият с други танкове, а не газят граждани накуп.

 е за какво им е да се бият с други танкове, каква е логиката Grinning
Танковете трябва да преминат от т. А до т.Б и да предизвикат макс. щети. материални, човешки, напредвайки, а след тях върви пехотата да реже глави ( така си го представям).
С/у тях има други танкове, защото хора с карабини ( как се казват руските шмайзери, че не се казвали шмайзери) не могат. 

Общи условия

Активация на акаунт