Честити 9-ти Май

  • 19 118
  • 203
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 5 710
дмария, защо сега толкова полюсно? 3ти път намесваш турските сериали и аз не знам защо, Герб намеси, Щатите... голяма каша ти е в главата, навсякъде враг до враг.

# 166
  • Мнения: 5 710
Странно е защо изобщо трябва да има оплюване,

Странно е, че разбираш като оплюване размяната на някаква информация.

# 167
  • Мнения: 4 479
Пламен с тези линкове, провежда типичното изкривяване на историята, като взима точно определени факти, за да си потвърди тезите и игнорира други.
Тоя филм е класическа соц.пропаганда.
За Суворов-Резун(чела съм книгата) има толкова много оборващи го изследвания, вкл. на български, че да се посочва като източник е най-малкото несигурно. Камо ли, че 80% от руските историци са съгласни с него Wink. Иначе е блестящ балетрист без съмнение.

Между другото, в Русия отдавна се скъса с линията за великата победа и непобедимата съветска армия. Толкова много се говори, снимат се филмии т.н.,  за щрафбатите използвани за пушечно месо, НКВД, за безумните военни операции, в които не се жали чов. живот.
Ама все пак точно те понасят огромната тежест на войната. Три години - до лятото на 1944г. се воюва на тяхна територия. Пак ще го напиша, цивилните им жертви са 10млн., почти двойно на цивилните на Полша и Германия - другите две най-пострадали. В Европа става дума, ако се погледни цифрата на цивилните жертви в Китай, нещата стават ...
 
Въобще, темата за ВСВ война ли е или за 9 май като ден, в който да си спомним края на най-голямата световна касапница.
Ако е за ВСВ, там добри няма, от нито една страна,  както във всяка война.




Последна редакция: чт, 10 май 2012, 13:25 от flambe

# 168
  • Мнения: 21 648
Е, нормално е, за някои  9ти май е Ден на Победа, за други - не толкова.

# 169
  • Sofia
  • Мнения: 336
И аз не мога да разбера защо трябва да се противопоставяме дори в подобна тема.
Историята си е история - всеки е свободен да ползва каквито си иска източници (вкл. да ги тълкува) от собствената гледна точка.
Но неоспорим от никого факт е, че ВСВ е най-мрачният период в новата история на цивилизацията и на 9 май (дори 8 май), е сложен край.
Въпросът е ние да се поучим и да сведем глави пред загиналите.
Другото е суета...

# 170
  • Мнения: 1 479
... идва да викна" Да живеят първопричинителите на всички земни благини САЩ... " Laughing Laughing Laughing

Викни, че без тях нямаше да доживеете през 42.г  Целувай ръка на американците, за lend lease и по малко афиширай руска благодарност.

Москали – это не национальность, а способ мышления.  Mr. Green
http://www.pravda.com.ua/rus/articles/4b1aaf57c8645/

"В жизни по неволе приходится считаться с дураками, так же как на поле битвы с неприятелем" (c)  Laughing

Ще ви кажа откровено в живота си умен русофил не съм срещал. Ако намерите общото между диктатурата на цървула и диктатура  лапотников навярно и сам ще намерите отговора.
.......................
Още една хубава книга:

Весна Победы. Забытое преступление Сталина
http://www.rulit.net/books/vesna-pobedy-zabytoe-prestuplenie-sta … read-87210-1.html

Трагедията на руснаците е че изглеждат като "бели" хора а действат/мислят като "негри". Съзнанието им е тотално матризирано, всичко е в клишета и щампи. Освен съзнанието и цялата тяхна история е нагласена така че те да изглеждат величави, спасители, победители, освободители и пр. За съжаление техните комунистически лакеи подхванаха тези "песни".  Типичен пример са паметниците на глупостта като "Альоша".  В България не са се водили никакви сражения, нито от страна на немците, нито от страна на българите срещу руснаците. Не познавам страна в която да има паметник на окупанта.
Помните ли митовете за 28 герои-панфиловци, за Павлик Морозов, за Алексанър Матросов, за Хатын и пр. Всичко се оказа ГОЛЯМА ЛЪЖА !!!

Другарите дори своите култови снимки си фалшифицирали.  Laughing



Фальшивая слава
(История одной фотографии)
http://army.armor.kiev.ua/hist/kombat.shtml

# 171
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
.... на Мадам препоръчвам да се информира и по Източния въпрос...
Мадам е информирана, въпреки че след толкова години фактологията ми не е пълна.
Всъщност главните причини за войните стоят териториални и икономически интереси. На някой Западни силИ, не се понравил факта, че Руската Империя разраства територията си и набутва Османците в техния си ъгъл.
И решават, че могат да си извоюват отново средиземноморските изходи, а други да използват завладяването на ново територии.
Ама срещу ръжен рита ли се?  Grinning

Последна редакция: чт, 10 май 2012, 14:32 от Мадам Дьо Помпадур

# 172
  • Мнения: X
Уф, Елица, всячески го заобикалям този филм, не е истина как ме смля. Както и "А зори здесь тихие".


Аз събирам сили да го гледам отново.
Филмът не съм гледала. Но съм чела книгата. Сигурно преди двайсет години, но си спомням всеки ред.

# 173
  • Мнения: 21 648

  Мадам, Вий що не се прекръстите на Екатерина Велика? Тя малко е  с немски произход, но все пак... какви са тез никове от разни силици...
 

# 174
  • Мнения: 4 300
Аз викам да се вземат с Пламенхк, та да мирясат.

# 175
  • Мнения: 1 479
Пламен с тези линкове, провежда типичното изкривяване на историята, като взима точно определени факти, за да си потвърди тезите и игнорира други.
Кое не е вярно?

Тоя филм е класическа соц.пропаганда.
Конечно.  Laughing Исползвам русизмът като ирония.
Във филма и в книгите ясно е казано че съветските престъпления са документирани на място и от независими комисии от Швеция и др страни.

За Суворов-Резун(чела съм книгата) има толкова много оборващи го изследвания, вкл. на български, че да се посочва като източник е най-малкото несигурно.
Суворов има много книги за войната:
    * Ледокол
    * День «М»
    * Последняя республика
    * Очищение
    * Самоубийство
    * Тень победы
    * Беру свои слова обратно
    * Святое дело
    * Главный виновник
    * Разгром (2010)

Има двама драскачи против Суворов които никой не взема на сериозно.  Laughing

Вие като знаете толкова добре историята знаете ли какво се е случило с руските пленници след края на съветско-финската  война 1939-1940, когато били върнати  в родината им ?
... "в финском плену оказалось по меньшей мере 5 с лишним тысяч красноармейцев. Их судьба была ужасна. Финны передали наших военнопленных - изможденных, обмороженных, инвалидов... Их везли в санитарных поездах, к которым никого не подпускали. Домой они не вернулись. Их семьи тоже были высланы, видимо, как семьи предателей."
http://lib.ru/MEMUARY/1939-1945/HIST/sokolov.txt

 Мадам, Вий що не се прекръстите на Екатерина Велика? Тя малко е  с немски произход, но все пак... какви са тез никове от разни силици...
Марфа е по патриотично.  Laughing

# 176
  • Мнения: 4 916
Пламен с тези линкове, провежда типичното изкривяване на историята, като взима точно определени факти, за да си потвърди тезите и игнорира други.
...



Той едва ли го прави съзнателно, по-скоро е липса на цялостен поглед и способност за анализиране на информацията.
Както и досега има хора, които са прочели Шифърът на Леонардо и са убедени, че Христовата кръв се е преляла в Капетингите във Франция.
Колкото до Суворов - единствената негова книга, която си заслужава усилието, е "Освободителят", тъй като пише за събития, в които е взел участие. За останалите му книги човек трябва да има солидна основах плюс информация за автора, за да може да прецени кое как е.

# 177
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663

  Мадам, Вий що не се прекръстите на Екатерина Велика? Тя малко е  с немски произход, но все пак... какви са тез никове от разни силици...
 
Iris04, коригирах се, че да не ти вадя очите с умалителни. И виж не ти отива много ролята на Харпия, така че ми го спести.

Рокси , благодаря за идеята. Когато стане реалност ще те наемем за свещодържачка.

# 178
  • Мнения: 4 569
Както и досега има хора, които са прочели Шифърът на Леонардо и са убедени, че Христовата кръв се е преляла в Капетингите във Франция.
Меровингите.
Така го представят в книгата. За човек които чете такива книги е нормално да го приеме за истина.
Не всеки тръгва да търси истинското инфо по въпроса.

# 179
  • Мнения: 4 916
Виж значи младежта как помни. Тамън се замислих дали бяха Капетингите, защото четох книгата преди десет години, а егн-то вече си казва думата.

Общи условия

Активация на акаунт