БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-19

  • 20 310
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 216
За момента си приготвям сама зел.пюрета на пара - пасирам и слагам малко АМ
Чудесно, но не бързай толкова. Детето е малко, а по твоите думи за 9 дена си въвела 3 зеленчука и днес даваш 4ти....Изчаквай 5 -7 дни преди да въведеш нов зеленчук

# 46
  • Мнения: 3 114
Мога ли да използвам песто в салати и при готвене?

# 47
  • Мнения: 15 379
Мога ли да използвам песто в салати и при готвене?

Можеш. Пекориното е от пасторизирано овче мляко.

# 48
  • Мнения: 3 114
Имам Песто Дженовезе на Барила - фъстъчено олио, босилек, естествени аромати, кашу, грана падано, пекорино, борови ядки, зехтин. Не е ли по-добре да си правя домашно?

# 49
  • Мнения: 15 379
Песто Дженовезе Барилла ползвам често, когато нямам време да смилам и кълцам.
Много е хубаво, ароматно, вкусно Heart Eyes. Особено върви с фузили и талиателе.
Ако ти се кълца в хаванче, направи го сама. Сега има пресни подправки на пазара каквито искаш, особено босилека е особено ароматен тази година.
Ако не ти се занимава - дай на детето от готовия, дано го хареса.

П.П. Фъстъченото масло е в извънредно малко количество. Да не те притеснява.

# 50
  • Мнения: 3 114
Ще използвам сега готовото, за да свърши. Определено предпочитам да си правя, бързо става, пък и пресен босилек сега винаги си купувам. Вчера като пазарувах награбих каквото видях - див лук, чесън, мащерка, риган, розмарин.......

# 51
  • София
  • Мнения: 104
Тепърва започвам да захранвам.Това,което ме притеснява е наличието на нишесте в съдържанието на бурканчетата/вече не помня точно вида и марката/.С него не се ли вкарва глутен?

# 52
  • Мнения: 15 379
Нишестето в готовите пюрета е оризово или царевично. В ориза и царевицата няма наличие на глутен. Но за да се дават подобни пюрета е редно да бъде въведен ориз самостоятелно, както и царевица.

# 53
  • Мнения: 111
Кажете ми кога се дават череши и ягоди на детето-според вас коя е долната минимална възрастова граница?
За ягодите има различни мнения че са по -силен алерген и дори четох след навършване на  3 годинки се дават на детето.Вие кога дадохте на децата си такива плодове?

# 54
  • Мнения: 3 114
Шарлот, аз ягоди дадох миналата седмица и хапва често - през два дни. За сега няма проблем, но ми казаха, че може и по-късно да се прояви. Череши ще дам тези дни, чакам да излязат по-хубави. Мисля, че след годинка може да се опита, ако детето не е обременено с алергии. Ако се появи проблем - спираш и предлагаш на 3. Нищо страшно няма да се случи  Peace.

# 55
  • Мнения: 111
Благодаря за бързия отговор Мишел  bouquet,много ми се иска да дам сега че сме зле с плодовете,дори банани не иска да яде.От друга страна аз съм с доста алергии и съм на две.Може би е по-добре първо да се дадат череши newsm78

# 56
  • Мнения: 3 114
Ако си с алергии не те съветвам да даваш  Peace.

# 57
  • Мнения: 15 379
Шарлота, зависи какви алергии имаш. Ако са към ягоди - чакаш до 3 години.
По-добре е да започнеш с череши, не са като ягодите и са много по-слаб алерген.

# 58
  • Мнения: 29 712
аз череши дадох пресни, но ги въведох още преди няколко месеца с каша банан и череша на Хумана. Ягоди не мисля да давам тази година, евентуално догодина.

# 59
  • Мнения: 255
А кога се дават пресни череши ?

Общи условия

Активация на акаунт