БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-19

  • 20 325
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 29 910
аз въведох рибата с пъстърва, но домашно приготвена на пара.

# 31
  • Мнения: 15 379
Аз си поръчах пюре с калкан на Семпер по интернет. Мога ли да давам също треска и моруна ? За сьомга мисля ни е рано newsm78

Линда, давай спокойно, каквото решиш. Семпер имат разкошни рибни менюта за бебета под 12 месеца. Рибите им за деца над годинка, също са много хубави.

# 32
  • София
  • Мнения: 176
Вкъщи ядем риба 2 пъти седмично, приготвена най-често на грил тиган, но защо съм останала с впечатление, че се въвежда след 10 мес. А милата душица така жадно гледа в чинийката ми, а аз не смея да му дам. Очаквам компетентното ви мнение - време ли е или още е рано за рибка...   bouquet

# 33
  • Мнения: 15 379
Рано е още за риба.

# 34
  • Мнения: 3 114
Еле па на тиган.

# 35
  • Мнения: 2
мили мами,моля за малко помощ!
трябва да започвам да захранвам беба-на 5.5 мес,педиатърката каза с безмлечна каша (елда или ориз).ако започна с едната и я въведа постепенно докато заместя едно хранене,как да въведа другата-отново малко количество докато стане цяла порция ли?ако е така.....после пак ще дохранвам с мляко ли....или направо давам цялото количество от новата каша?нещо не ми е ясна схемата....ще съм ви благодарна за съвети!

# 36
  • Мнения: 15 379
Елда не се дава преди 7 навършени месеца.
Започни с оризова каша - безмлечна. Дохранвай с мляко.
Всяка храна се въвежда лъжичка по лъжичка.

Съвет - преди да захраниш с нещо различно от мляко, потърси и прочети за захранването. Има страшно много информация.

# 37
  • UK
  • Мнения: 2 864
Като говорите за риба, да се включа и аз. За мен ще готвя тези дни скумрия на скара ( ако се вдигна в този студ до магазина де), дали мога да дам малко на детето. Ако не как трябва да е приготвена рибата и каква?
А докога трябва зеленчуците да са варени или на пара. Ще си пека тиквички и моркови на скарата , мога ли да и дам.

# 38
  • Мнения: 3 114
Ако дъвче добре, може зеленчуци на скара да й дадеш. За рибата - бяла. По-добре да започнеш с бебешко меню, защото е по-чиста.

# 39
  • София
  • Мнения: 176
приготвена най-често на грил тиган...

90% от месата вкъщи ги приготвям точно по този начин, с цел здравословно хранене Wink. Не използвам допълнителна мазнина и процесът, който протича при готвене е печене, а не пържене.
Благодаря на Чери за включването, ще изчакам с рибата поне месец.   bouquet

# 40
  • Berlin
  • Мнения: 11 319
За бебоците е най-добре варене/задушаване/на пара. За мен скара/грил/тиган си е почти равно на пържене.

# 41
  • Мнения: 3 114
Ако е керамичен съд или скара не е пържене.

# 42
  • Мнения: 27 524
Когато няма мазнина не е пържене.  Simple Smile Не е нужно да е само на пара или варено. Отделен е въпросът дали не става прекалено сухо месото по този начин, за малко дете?  Thinking
И в тефлон да е, без мазнина пак не е пържене.

# 43
  • Мнения: 105
За момента си приготвям сама зел.пюрета на пара - пасирам и слагам малко АМ

# 44
  • Berlin
  • Мнения: 11 319
Ок, щом казвате, че не е пържене - не е. Simple Smile Аз вече не правя нищо на тиган без мазнина и отказахме скарата, както и да се казва този начин на готвене.

Общи условия

Активация на акаунт