БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-19

  • 20 333
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 107
Има ли начин моя сладур като яде - пюрета, да не пипа с ръка, страшен е като вземе лъжицата и бута с пръста, всичко много се оплесква.

Няма начин  Grinning Продават лигавници с ръкави и така пораженията са по-малки.

# 691
  • Мнения: 263
може ли някой да ми каже който е ползвал безмлечна каша на хумана как се разтваря съотношение ам и каша като грамаж,че нещо липсва българският на кутията

# 692
  • Варна
  • Мнения: 2 678
може ли някой да ми каже който е ползвал безмлечна каша на хумана как се разтваря съотношение ам и каша като грамаж,че нещо липсва българският на кутията


http://humana.bg/pdf/Bezmlechna-zyrnena-kasha-s-jabylki.pdf

Горе-долу така: 4,5 - 5 супени лъжици каша + 140 мл АМ

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 108
Здравейте   bouquet
Да попитам мога ли да давам кайсии,пъпеш,диня, праскови( без обелките разбира се ),почти на 8 месеца сме вече.
Благодаря предварително Simple Smile

# 694
  • Мнения: 27 524
Пъпеш и диня може още след 6-ти месец. Сега можеш и другите, да  Peace

# 695
  • Мнения: 319
Има ли начин моя сладур като яде - пюрета, да не пипа с ръка, страшен е като вземе лъжицата и бута с пръста, всичко много се оплесква.

Няма начин  Grinning Продават лигавници с ръкави и така пораженията са по-малки.


Имаме от тези лигавници, но те не ни спасяват. Господинчото бърка в устата с всяка лъжица. Така като гледам скоро няма да можем да се храним навън, а много ми се искаше. Затова и попитах дали има начин да го науча да не бърка така с ръцете.

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 108
Блонди,благодаря за бързия отговор   bouquet

# 697
  • Мнения: 4 815
Синът ми е с атопичен дерматит. Мога ли да му предлагам сурови плодове съобразно възрастта му?

# 698
  • Мнения: 15 379
Синът ми е с атопичен дерматит. Мога ли да му предлагам сурови плодове съобразно възрастта му?

Да, можеш. Бананите остави за малко по-натам.
Захранвай бавно и внимателно.

# 699
  • Мнения: 75
 Купих безмлечна оризова каша на Хип.Искам да захраня с ориз,защото доста от зеленчуковите пюренца съдържат известно количество ориз.Иначе досега е яла само зеленчукови- картоф,морков,тиква и пащърнак.
 Въпроса ми е.Как да приготвя кашата с кърма?Кърмата търпи ли загряване,ако ли не ще се разтвори ли оризовата каша в кърма с телесна температура?

# 700
  • Мнения: 15 379
Можеш да разтвориш кашата в току-що изцедена кърма. Имай предвид, че кърмата съдържа ензими и кашата ще се втечни буквално за минути.
Доколкото зная кърмата търпи замразяване, но се размразява на стайна температура и никога чрез загряване.

# 701
  • Мнения: 261
Искам да попитам как да накарам детето ми да прояде домашно приготвени пюрета? Днес реших да пробвам да му дам картоф с АМ, но без особен успех. Купувам само на ХИП и за тях умира, но реших да си купя уред за приготвяне на пюрета, та затова пробвах.. Но, явно няма да се получи толкова лесно.  Sad

# 702
  • Berlin
  • Мнения: 11 325
mimentzeto, ако е замразена, оставяш на стайна темп. да се размрази и може да затоплиш после на водна баня до телесна температура. И със студена вода става кашата. Simple Smile

# 703
  • Мнения: 328
Искам да попитам как да накарам детето ми да прояде домашно приготвени пюрета?

Аз не успях да намеря решение на този проблем. Просто не харесваше нищо приготвено от мен.
Прояла е "домашна" храна като я записахме на кухня, но тя е солена. Все още отказва, когато аз й сготвя дори същата манджа, която по принцип яде от ДК.  Confused

Sourcherry,   bouquet

# 704
  • София
  • Мнения: 176
Искам да попитам как да накарам детето ми да прояде домашно приготвени пюрета? Днес реших да пробвам да му дам картоф с АМ, но без особен успех. Купувам само на ХИП и за тях умира, но реших да си купя уред за приготвяне на пюрета, та затова пробвах.. Но, явно няма да се получи толкова лесно.  Sad
Не мисля, че проблемът е в приготвянето у дома. В началото на захранването предлагах на сина ми често приготвени от мен пюрета, защото имах качествени зеленчуци.Той също не харесваше картоф, когато е преобладаващ в пюрето. Но пък с удоволствие го приемаше смесен с тиква и моркови. В последствие го хранех с пюретата на Хип и ги обожаваше, но категорично отказа да яде заешкото с картофи на Хип. Когато пюрето е с около 20-30% картофи в съдържанието няма проблеми.
Пробвай да смесваш картофките с други зеленчуци, които са с по-приятен вкус и мисля че ще се приема по-добре. Hug

Общи условия

Активация на акаунт