БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-19

  • 20 331
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 27 524
Искам да попитам как да накарам детето ми да прояде домашно приготвени пюрета? Днес реших да пробвам да му дам картоф с АМ, но без особен успех.

Е, ти от едно пюре ли реши вече, че не иска домашни? Не бързай да се отказваш, домашните са най-хубави  Simple Smile

Картофено пюре под никакъв вид синът ми никога не прояде  Grinning Харесваше червените - морков, тиква, домат. Зелени също не ядеше. Свари мокров, тиква, остави картофът и сигурно ще се получи. Гледай да е съвсем гладко пасирано  Peace

# 706
  • Мнения: 261
Е, да, то от едно пюре няма да стане. Аз сложих морковче, сложих и картоф, но не знам какво друго? Ако сложа зехтин? Може ли зехтин? Или да търся рапично олио, което слагат в пюретата на ХИП?
А за гладкото, гледам да е възможно най-гладко, че иначе прави муцунки и почва да плюе...  Confused
Ако имаше тиква сега щеше да я изяде без да и мигне окото, ама...нямам.. Ще пробвам с нещо друго.

Последна редакция: пт, 15 юни 2012, 11:26 от radito87

# 707
  • Мнения: 15 379
Ако сложа зехтин? Може ли зехтин?

Може, разбира се!
Може извара или сирене да добавиш към зеленчука.

# 708
  • Мнения: 261
Ние сме с АБКМ и все още са ни забранени млечните храни и яйца все още не сме давали.

# 709
  • Мнения: 15 379
Капвай зехтин в пюрето, той е разрешен Simple Smile.

# 710
  • Мнения: 74
Здравейте.Детето ми е с АБКМ и чак сега ще въвеждам грах.Въпросът ми е трябва ли да му махам люспите?
Другият ми въпрос е -как е нах удачно да въведа домат,чде домашно приготвена храна,може ли с такива от буркан или консерва  newsm78 че пресните неса много надеждни сега?

# 711
  • Мнения: 15 379
Не, люспите може и да ги оставиш, те не са проблем за такова голямо дете.
Домат можеш да въведеш в манджа. Ползвай си ги от буркан или консерва, не е проблем.

# 712
  • Мнения: 74
Чери много ти благодаря за бързия отговор.И още един въпрос,имам буркан с домашни смлени домати,без люспите,но със семките,има ли проблем да давам от тях?

# 713
  • UK
  • Мнения: 2 869
Може ли да дам моцарела?
 
И още един въпрос, в магазина съм грабнала йогурт с ягоди и малини, знам че ягодите са по късно, но ако е от бурканче май можеше newsm78

# 714
  • Мнения: 874
Здравейте , моето бебе яде по 180 мл кърма на хранене .От около седмица се захранваме .Стигнали сме до 60 мл картоф .Колко кърма да давам след пюрето и има ли значение от какъв точно зеленчук е самото пюре от това  с колко мляко да дохранвам .Кърмата я цедя и затова мога да преценям количеството .

# 715
  • Мнения: 274
Здравейте , моето бебе яде по 180 мл кърма на хранене .От около седмица се захранваме .Стигнали сме до 60 мл картоф .Колко кърма да давам след пюрето и има ли значение от какъв точно зеленчук е самото пюре от това  с колко мляко да дохранвам .Кърмата я цедя и затова мога да преценям количеството .
Дохранвай до количаството което изяжда не едно хранене ! А относно  вида на зеленчука мисля че това не е от значение за количеството мляко което детето ще изпие, поне аз не знам за такова нещо.

# 716
  • Мнения: 513
здравейте ние сме на 6м и 7 дена , искам да попитам от кой месец мога да въведа в менюто ни месните пюрета, и в каква последователност да са. От месец и половина се захранваме. Мога ли да давам и по малко сирене и какво да бъде то? От жълтъка се обринихме и повече не съм рискувала. Глутена мисля да въведа след 10м. правилно ли е това?

# 717
  • UK
  • Мнения: 4 311
Къде се обринахте след жълтъка и как изглеждаше обрива?
Аз си мислех, че съм го въвела вече, когато след последните 2 пъти ми се обрина по рамото, част от врата, гръбчето. Първият път си мислех, че е от претопляне, ама вече след втория се замислих. Иначе пъпчиците са ситни и червени като от претопляне, а то си е жега.
Доста рано си захранила, другите ще ти кажат кога какво е по-добре да въведеш, определено за жълтък и е било рано.

# 718
  • Мнения: 72
коя марка сирене е най-подходяща за първоначално въвеждане?
маслото на леново,което пише че е  сметаново става ли за децата?в прозрачна опаковка е и прилича на кашкавал на пръв поглед и на мен лично ми харесва повече Naughty

# 719
  • Berlin
  • Мнения: 11 325
Месо се препоръчва след 8м. За глутена не съм сигурна - аз лично го дадох 1во на 9м., после на 10м. окончателно го въведох.
Е, чак да се препоръчва специално марка продукт ... еми, прецени от твоя опит кое сирене най-много ти е харесало. newsm78 Лично ние сме доволни от Маджаров, Тертер и Верея и давам на малкия от тях, маслото го сменихме на Президент, но и немските също стават.

Общи условия

Активация на акаунт