БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-19

  • 20 332
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 177
Мога ли да стерилизирам в бурканче супа със застройка(жълтък и кисело мляко),и да я дам след 4-5 дни,като я съхранявам в хладилник?
Питам основно зареди застройката.

# 721
  • София
  • Мнения: 632
Маджаров и Карабунар взимаме ние  Wink

# 722
  • София
  • Мнения: 107
Милкком от фирмения им магазин в красно село (по другите магазини май е фалшиво) - това за мен е истинско краве сирене. Изварата също им е хубава.

# 723
  • Мнения: 874
Да ви попитам пак - захранваме се от седмица .Хапнахме орисова каша и 3 дни картофче .Тъй като от 3-4 дни не беше акал днес му дадох тиква .Буквално докато си дояждаше тиквата се изака .Вече акото е съвсем различно , не е това което беше докато ядеше само кърма ,знам че е нормално , но все пак малко се притесних.Акото му е гъсто почти като пластелин и  тъмно зелено .Възможно ли е да е от картофа или да търся лекар ?

# 724
  • Мнения: 274
Маджаров и Карабунар взимаме ние  Wink
Какво е това сирене Карабунар и от къде го купувате?

# 725
  • София
  • Мнения: 471
Здравейте Simple Smile
На прага на седмия месец сме и се чудя как да продължа със захранването- време ли е вече за глутен? Или е по-добре първо месото да въведа към 8-ми месец, а аслед това глутена?
Вече имаме 5 зъбчета и бабите само ме гонят с коричка хляб  Rolling Eyes

# 726
  • Мнения: 135
Да ви попитам пак - захранваме се от седмица .Хапнахме орисова каша и 3 дни картофче .Тъй като от 3-4 дни не беше акал днес му дадох тиква .Буквално докато си дояждаше тиквата се изака .Вече акото е съвсем различно , не е това което беше докато ядеше само кърма ,знам че е нормално , но все пак малко се притесних.Акото му е гъсто почти като пластелин и  тъмно зелено .Възможно ли е да е от картофа или да търся лекар ?

Нормално е да се промени консистенцията, не се притеснявай   bouquet
Също така е нормално да има  проблем с честотата на изхожданията в началото на захранването.
Аз захраних с тиква и пак се беше спекла  Simple Smile
След време, като въведеш плодовете и по-специално круша и слива всичко ще си дойде на мястото.

# 727
  • Мнения: 4 815
здравейте ние сме на 6м и 7 дена , искам да попитам от кой месец мога да въведа в менюто ни месните пюрета, и в каква последователност да са. От месец и половина се захранваме. Мога ли да давам и по малко сирене и какво да бъде то? От жълтъка се обринихме и повече не съм рискувала. Глутена мисля да въведа след 10м. правилно ли е това?
До колкото знам месето се въвежда към 8 м. и е след това жълтъка.

# 728
  • Мнения: 27 524
здравейте ние сме на 6м и 7 дена , искам да попитам от кой месец мога да въведа в менюто ни месните пюрета, и в каква последователност да са. От месец и половина се захранваме. Мога ли да давам и по малко сирене и какво да бъде то? От жълтъка се обринихме и повече не съм рискувала. Глутена мисля да въведа след 10м. правилно ли е това?

Жълтък след 8 навършени месеца. Месцето може в началото на 8-мия да го започнеш - заешко, пилешко или пуйка, все са подходящи.
Глутенът може също след 8-ми, не е нужно да чакаш за него до 10-ти.
Жълтък, щом сте се е обринала (съвсем нормално при толкова ранно въвеждане) предложи пак след годинката и внимателно.

Цветка, ти пък подгони бабите с точилката  Twisted Evil 

# 729
  • Мнения: 3 114
Някой баби са за бой с точилка  Twisted Evil!

# 730
  • Мнения: 386
Цветка по препоръка на гастроентеролог въведох глутена на 7м.Препоръката не беше специално за моето дете.Каза ми,че това е възрастта,на която трябва да го въведа, не е нужно всеки ден да му давам,а само да му дам да опита 2-3 пъти.Конкретна причина не мога да ти кажа,спомням си,че това е периода,в който е добре да се даде глутен заради червата и чревната флора.Имам писмени препоръки от лекаря за глутена.Ако ги намеря ще ги напиша тук.Но мисълта ми беше,че няма нужда да чакаш до 10-ти месец за глутена.

# 731
  • Berlin
  • Мнения: 11 325
И на мен ще ми е интересно да ги прочета. Аз исках около 8м. да го въведа, ама се отложиха нещата и сега си мисля,че по-рано щеше да е по-добре, но от гледна точка на разнообразието на храната.

# 732
  • Мнения: 24
Здравейте момичета.искам да ви попитам дали знаете защо винаги сина ми на 8 месеца е,когато ака става червен отдолу.щом ака предполагам е няма запек

# 733
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте момичета.искам да ви попитам дали знаете защо винаги сина ми на 8 месеца е,когато ака става червен отдолу.щом ака предполагам е няма запек

Незнам при вас защо е, но при нас винаги, като е яла запичаща храна става червена. И ако акото е леко твърдичко и от това може да е. Като мацаш с кремче против подсичане не се ли маха. Нас ни оправя смрадликата. 2-3 киснения и всичко е ок.

# 734
  • Мнения: 24
Да оправя се,ама това е всеки път.иначе и той става червен докато се изходи

Общи условия

Активация на акаунт