Трудно проговаряне - тема 7

  • 53 863
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 630
 _re_ge  благодаря, че откликна  bouquet. Исках да знам, кое за кое спомага и щях да се ровя в нета .В нашият град плуване няма, но ние сме с епилепсия и този вариант отпада, защото има риск...У-шу-това не знам дали са го чували, но описанието ми допада  Joy Моя мъж е бивш гимнастик и може би затова в съзнанието ми изникват шпагати и успоредки Joy Но и ресурсен ще имаме и с това ще трябва да се съчетае. Но определено танците и рисуването ми харесват, въпреки, че моята харесва "момчешки" игри Thinking
n_alex76 страхотни сте и двете. Хриси също обича да и слагат лак. Даже бях ги скрила,защото и сама си слагаше  Joy, но често не улучваше нокътя.
Понякога ми се струва, че много подценяваме децата си. n_alex как ще пречи. Няма дете родено научено. Важното е на нея да и харесва и да се забавлява и постепенно да се учи да изпълнява инструкции...

# 676
  • София
  • Мнения: 3 249
И моя Хриси обича лака

Тази е от преди 2 години де  Wink Сега съм му купила лак за мъже - горчив, че от 3г. нокти на ръцете не съм рязала. Ефект няма обаче Sad
Когато Хриси беше 3 ходеше на гимнастика, след това в градината на 4 тръгна на футбол, народни танци, логопед тази година беше и на йога.... Таксата му излизаше "само" към 200 лв Mr. Green
И да си похваля Гого. Вчера си обу сам самичък едно обувки, които са трудни за обуване, но си помага с пръстчето отзад, мъчи се горкото. Аз само го гледах, накрая попитах да помогна ли - не сам Hug

# 677
  • Мнения: 1 630
 Доника  Браво за обуването.  Hug И особеноо за "не сам". Хриси още не се е осъзнала и сме на периода "искам..ода, мики маус, пълкалка, люлка" и никога не "сама", ами "мамо стани. Ставай, ела" Tired. като лепка е. Съвети как да я отлепя от себе си  newsm78. Слава богу в нашия град услугите са по-ефтини и не знам на какво ниво, но все пак има занимания  Laughing надали ще ми излезе 200 лв. Thinking Засега твърдо използва двете думи и това е малкия ни напредък. "искам..." нещо си и най - важното "имам пиш", че преди викаше пи и върви я разбери. мисля да включа и "аз" "Аз искам ода" дали ще осъзнае "аз-а" така Thinking

# 678
  • Мнения: 11 906
n_alex76 и аз видях снимките много сте хубави  Hug.

Доника браво на Гого за обувките  Simple Smile, важно е че иска сам все някога ще успее щом има желание. А чорапи пробват ли да обуват вашите деца. Аз оня ден се мъчих да го уча ама не му се получава, то не че другото може да си го облича ама единият ден се сетих за чорапите и реших да го пробвам.

И друго се сетих да ви питам, то мисля че преди време се беше обсъждало  но не помня много  Blush. Като слизат по стълби децата ви редуват ли крачетата, че моето слиза само с едното краче и ни обърнаха внимание да го караме да редува.

# 679
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
n_alex76 и аз видях снимките много сте хубави  Hug.

И друго се сетих да ви питам, то мисля че преди време се беше обсъждало  но не помня много  Blush. Като слизат по стълби децата ви редуват ли крачетата, че моето слиза само с едното краче и ни обърнаха внимание да го караме да редува.

И моя така слиза. Мисля тази година да го записвам на народни танци в градината, че като цякло е малко тромав.

# 680
  • Мнения: 1 630
Ако са хубави стълбите редува, но не винаги...Даже забелязах, че скача от стъпало на стъпало с два крака.

# 681
  • София
  • Мнения: 3 249
Ако са хубави стълбите редува, но не винаги...Даже забелязах, че скача от стъпало на стъпало с два крака.
И Гого така Mr. Green

# 682
  • Мнения: 11 906
Аз отдавна го бях забелазала но не съм му отдавала такова значение, но сега ни казаха  да го караме да редува и като слиза и като се качва, защото да можело  да се развиват паралелно и двете полукълба на мозъка, той иначе все слиза и се качва с лявото краче.

Ели а за скачането тя явно си скача по стълбите на игра, защото и е забавно Simple Smile.

# 683
  • Мнения: 1 630
mibobo  сподерлих го защото вчера някъде  мернах скачането от стъпало като четох за психимоторното развитие.Понеже логопедката каза, че уж изоставането ни не било голямо. Но не можах да се ориентирам брои в прав и обратен ред, знае знаците на цифрите, знае почти всички цветове и форми, опитва се да споделя впечатления. Например като гледа филмче и идва и казва "кокока" и аз какво прави кокошшката и тя "спи, яде, скача...". Исках да видя в кой области изостава и как да се компенсират. Ясно е, че със финната моторика не е много добре, но някак хич не ми се връзва тази теория, съдя от моя племенник, които не само финната моторика му куца, а си е тромав като цяло, но на 1 година така си говореше....Вчера седна да рисува за 5 минути. "лисува, лисува". Като я питам какво е нарисувала, какво е това и тя "лилаво, жълто, зелено..." явно не рисува нещо конкретно.  Thinking   Отплеснах се на страни. ...Какво е важно да могат децаат на тази възраст. Исках да преценя на какво възраст отговаря в момента. Яде ме отвътре, че няма да може да я обследваме Sad ........Thinking..като се замисля хриси използва десния крак повече. Не знаех, че има такова влияние. Ще настоявам да редува. Crossing Arms

Последна редакция: пт, 10 авг 2012, 11:54 от eli82eli

# 684
  • Мнения: 11 906
Еее то винаги си има водеща страна в тялото, като в повечето случаи това е дясната. Моят син е малко левичар (мъжът ми също), с ръцете сякъш борави по равно, но винаги рита с лявото краче, с него слиза по стълби и т.н. А идеята за мозъчните полукълба е, че нали лявото управлява дясната част на тялото, а дясното лявата и все едно в този случай  не работят/развиват по равно  Laughing.

Ели знам, че винаги ще се притесняваш за нещо и ще се вглеждаш в детето защото всички тук го правим, но аз поне си мисля че детенцето ти си се развива доста добре Peace.
Иначе моят син като гледа анимационно филмче постоянно ми обеснява нещо което вижда.

# 685
  • Мнения: 1 630
Да ви кажа момичета чувствам се много виновна, че навремето когато знаех, че нещо не е наред не бях по последователна, а се предадох на страховете си и се паникьосах. Към днешна дата това, че съм по - уверена, че  се опитвам правя всичко възможно, което зависи от мен ме успокоява. Избягвам да гледам назад, защото вчера никога няма да се върне, но все пак някой път.... Sad Телевизора например...как я оставяхме да гледа, особенно свекървата като я гледа след 1 годинак. Просто толкова неща съм оставила тогава на самотек...моля се да не е късно..

# 686
  • Мнения: 13 994
Но и ресурсен ще имаме и с това ще трябва да се съчетае. Но определено танците и рисуването ми харесват, въпреки, че моята харесва "момчешки" игри Thinking

Ресурсните са много разбрани хора, особенно когато видят че говорят с родител ,който не си крие главата в пясъка като щраус и да отрича че детето има проблеми. Ние го обсъдихме всичко това с ресурсната. В резултат тя и госпожите по танци и у-шу се бяха договорили така че на детето всичко да му се впише в програма. Когато има желание от всички страни нещата лесно могат да се подредят. При нас тези "активности" бяха към детската градина- по два пъти седмично ( Танци и у-шу) затова не бих казала че беше скъпо- горе долу 22-24 лева за 8 занятия на месец.

Доника - наблюдавах миналото лято  как реагират дечица със СОП на терапия с коне и представления с делфини, много е ползотворно, учи ги на много различни неща и най-важното на съпреживяване, доверие и емоции . Щом Гого не се страхува опитвайте да го практикувате по-често. Моят син миналата година така и не пожела да се качи на кон- дали заради големината на животното или заради миризмата....

...и за гризането на нокти - от повече от две години не сме рязали ноктите на ръцете- тотално се изгризват, до дъно, до кръв .... как ли не се консултирахме... Специалистите са на мнение че гризането на нокти по принцип е вреден навик а не симптом, обаче не мога да разбера защо така изгодно за него с това гризане спряхме ужасявщото го рязане на нокти. На краката стана по-лесно откак започнах да  подлагам носна платняна кърпичка когато държа стъпалото му за да му режа ноктите. Иначе преди просто  ревеше в несвяст и потреперваше все едно докосвам оголен нерв.

n_alex
ще махнете и нощния памперс- стъпка по стъпка. С махането на нощния памперс е трудно защото се добавя недоспиването. Трябва да ставаш да вдигаш детето за да се изпишка, и после пак. С дъщеря ми коато е относително в норма това "вдигане" продължи до 7 години. Със сина ми научаването стана за месец. Никога не знаеш кога тази красавица Хриси ( и аз гледах снимките ) ще те изненада с нещо ново.

Ели82Ели - това за виновността просто си го избий от главата- синдром е на всички майка на деца с проблеми. Лесно се разпознава като видиш друга майка да се измъчва че е виновна но всяка от нас често си задава въпроса- къде сгреших и дали не закъснях. Всички ние правим най-доброто , това няма как да не донесе така желаните от нас резултати. Пък и каквото и да си говорим децата ни страхотни...

Последна редакция: пт, 10 авг 2012, 15:51 от _re_ge

# 687
  • Мнения: 1 630
_re_ge  и аз имам наблюдения, че са разбрани. Винаги са откликвали и точно това са ми казвали, че лесно се работи, когато родителите разбират, че има проблем. И аз мисля заниманията да се в детската градина и по тази причина ще си е по - евтино.
Понякога изпадам в такива черни дупки..ето сега не предстои пътуване до софия за контролно ЕЕГ, а няма да имаме възможност да се консултираме с друг невролог или неврохирург поне да погледне резултата от ЯМР. А аз нещо ме гложди и не мога да си го избия от главата, а за обследване и дума не може да става. Поне знам, че септември ще се занимават с нея логопед и психологи и се работи...
Ние от 8 месеца и повече може би сме без дневен пампрес, но нощния не мога да махна. Тя пие вода и вечер и все не мога да я улуча и бързо ме хваща мързела  Joy

# 688
  • Мнения: 514
wondergirl, извинявай,но съм пропуснала,твоето детенце с каква диагноза е?Чета всичко,но това ми е убягнало.И от колко време след като тръгна на логопед имаше резултат?Знам,че е индивидуално,но все пак,благодаря за отговора. Peace
eli82eli,всички се чувстваме виновни в една или друга степен,за съжаление това не помага нито на децата,нито на самите нас!
mibobo,Тони редува крачетата и то винаги,аз не виждам и с фината моторика да има проблем и какво от това?Съблича си сама дрехите,обува се сама и събува,само блузките са й проблем все още.Пак не говори SadИ аз като eli82eli, се съмнявам в теорията за фината моторика,синът ми е много по-зле от нея и въпреки това проговори на 1 год. и 1 месец и то на 1 и 6м. правеше изречения от 2 думи,почти всичко му се разбираше.При нея ,няма такова нещо... Cry

# 689
  • Мнения: 11 906
Alexal браво на детенцето зе тези неща, аз чак не мога да си представя кога моя син ще облича и съблича сам  ooooh!. А тя не говори съвсем нищо ли, в смисъл някакви срички обозначаващи думата поне няма ли. Защото моя син една част от думите му са срички - камиона е кан , зайчето е за и т.н. Иначе разбира ли когато й говорите?

Общи условия

Активация на акаунт