МАЙ 2012 - тема 16

  • 37 028
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 121
Много  Praynig и от мен за Джиа  Hug

Криси, на самия 40-ти ден ще ходя да четат на дребосъка чиста молитва в църква, а самото събиране на т.нар. погача ще го направя първата събота след 40-я ден, тъй като и при мен съвпада с делничен ден и няма как да събера приятелките Grinning

Беки, момичетата са ти написали, ама нали и аз съм на всяко гърне мерудия, та да допълня  Mr. Green - ако не си поискаш акушерките да ти покажат или кажат, няма да ти обърнат  много внимание. Но за къпането когато аз бях в Щерев показваха на абсолютно всички мами, без да си искаме, не знам сега защо не е така...

Креми, за съжаление не мога да ти кажа колко ядеме, но както споделих според последния ни кантар направо преяждаме  Embarassed

blagovesna  Hug Обаждайте се мамчета, моля ви, да не ви мислим бре   bouquet

# 676
  • Мнения: 0
ZDRAVEITE, RAZVALI MI SE KOMPA, IZVINETE ME ZA BUKVITE Praynig

NA 11.05 SE RODI MOIATA ROJBA MAIA - 3.300, 50sm

4estito na vsi4ki mami   bouquet

# 677
  • Мнения: 507
Здравейте прекрасни мами,

Днес времето е супер, вече един път бяхме навън на разходка, сега го чакам да се събуди и да яде за да ходим пак.
Гледам, че много от Вас се притесняват за количеството на кърмата, която имат. Аз да споделя от собствен опит: 1. Според мен преди всичко става въпрос за психическа нагласа. Спрете да мислите, че нямате кърма, успокоите се и се наслаждавайте на контакта с Вашето прекрасно бебе. 2. Цедете по 5-10 мин от гърда след като сте го накърмили, това е сигнал за тялото, че Ви трябва повече мляко. 3. Миналият път пиех Лактационен чай, струваше 2 лв. пакетчето. Прави се запарка и се пие. Купих го от билковата аптека на ул. Поп Богомил (близо до Лъвов мост). Имаше супер ефект. Правят доставка и за провинцията.
Надявам се да съм Ви била от полза.

Хубав и слънчев ден на всички   bouquet


# 678
  • Мнения: 355
Здравейте,

Да ви известя, че моята принцеска се роди на 28 май 2012 година. Направо не знам какво съм правила преди без моето съкровище.

Честито на новите мами, които са родили в края на май, а може би има и такива в началото на юни   bouquet

Въпрос към ЛЛЛ: Кърмим се ... От време на време ме болят ужасно гърдите и пищя, но се уверих, че в действителност причина за това е грешната поза на кърмене. Вчера напипах бучки в едната гърда и имах чувството, че ми парят гърдите, но днес като че ли се успокоиха, след като сложих през нощта кисело мляко /единствено това ми роди главата/ и успях да наместя малката в по-удобна поза.
Въпросът ми е следният – как бих могла да изградя някакъв режим на кърмене на малката, тъй като откачам, когато суче само за 10-15 минути, спре и заспива и след 10 минути отново търси да суче? Тъкмо си помисля, че кърменето е свършило, оставя я да си спи и започна нещо да върша и тя писне за пореден път и да търси да яде и аз трябва да дежуря постоянно. Опитах се да я изчакам няколко минути, след като вече ми е пуснала гърдата и изглежда дълбоко заспала, но пак се събужда като я оставя на легълцето й и след няколко минутки отново търси да яде. През нощта пък не ме пуска по 2-3 часа суче. Може би иска просто да спи до мен, тъй като снощи реших след рекордното дълго хранене да я оставя до мен без да я храня и тя веднага си заспа. Но не бих искала да я оставям да спи при нас, защото в болницата се гушкахме постоянно с нея, но последната нощ аз самата се стреснах на сън и й скочих отгоре, при което тя ревна и едва я успокоих.
Изобщо какво бихте ме посъветвали да направя, за да изградим някакъв нормален режим на кърмене?
Благодаря ви за вниманието   bouquet

# 679
  • Мнения: 4
Здравейте мили мами!Влизам само набързо да дам и аз кураж на майките на последните ни останали неродени форумски бебчета,че от 12 часа не сме спирали да плачем  Simple Smile
Jia_М много стиснати палчета и дано скоро вече да гушнеш своята рожба   Praynig
 Hug Hug Hug

# 680
  • Мнения: 1
silvi7708 честита рожба! Живи и здрави да сте, много да се разбирате и обичате!

Queen Klara честита принцеска и на тебе! Да ти кажа и аз вчера точно това се бях зачудила - как може до сега да съм живяла без нея!  Wink Прекрасно е!  А вкие в болницата имахте ли някакъв режим на хранене с малката? На кърма ли бяхте или на мляко или на двете?

Йоанче, да ти кажа, днес като помолих да ми покажат и като дойде време за къпане се оказа, че ще показват на всички мами, та се забавихме с кърменето, но нищо де. Може би и другите като мен са чакали да им обяснят. Важното е, че вече съм наясно с детайлите!  Party



# 681
  • Мнения: 240
Момичета, как сте днес?
shusha123, и ние днес сме ревливи... последно 4 часа се кърмихме - носихме - приспивахме и все с рев. Нищо не помага...  Confused  Излязохме на разходка и се прибрахме на десетата минута, пак заради рев...

# 682
  • Мнения: 4
Krisi аз незнамне им ли се доспива на тези деца.Моето вече стана има няма 8 часа и половина да е будно.Взех да си мисля,че му е топло.
Момичета да ви попитам вие как обличате бебчетата си в това време?У дома днес цял ден беше 25 градуса и си мисля дали не го и претоплям с дрехите му допълнително.

# 683
  • Мнения: 1 313
shusha123, аз влизам по същия въпрос. Моля, който пише днес-утре да записва в поста си с какво е облечено детето му в къщи и на вън. От както се стопли само се чудя как да я обелка. Един ден я претоплих и пъпчици и се появиха
Аз почвам - мисля като я изкъпем да и сложа едно тъничко гащеризонче, крачетата с покрити, на ръцете няма ръкавички. На разходката утре ще я покривам с тънка пелена (дават го топло) и ако мрънка и махам шапката да не и е горещо. Не знам добре ли е Embarassed В къщи я завивам в зависимост от температурата. Днес поръчах две съвсем тънки спални чувалчета, защото нашето е дебело. Чудя се кога е ок да е по къс ръкав или пък по къси панталонки и чорапки...

И Елена доста мрънка и плаче тези дни. Между другото, съветите на д-р Карп при нас вършат някаква работа, често ги ползвам. Някъде из форума имаше преведена синтезирана информация.

# 684
  • Мнения: 102
Здравейте отново,
днес не мога да се вредя за компа, че Влади е много неспокоен. То не беше гости, не искаше да яде... Но най-много ме притеснява, че има разстройство и не знам на какво се дължи.
Към ЛЛЛ:
Влади се храни на 3-4 часа, като суче между 15 и 30 мин общо от двете гърди. Само на кърма сме. Опитвам се да спазвам този режим, защото няколко пъти детските сестри в  родилно ми казаха, че преяждал и от това били ревът и неспокойните нощи. Както и честото плюене на мляко. Според тях и аканото на всеки памперс е от преяждане /питах, когато ходих да му взема епикризата/. От друга страна, днес в 16ч яде 5 мин и след половин час още 5 мин - това му беше цялата храна от 13 до 19 часа.
Та въпросите:
Възможно ли е да преяжда, или пък факта, че на 30-тата минута го махам от гърда води до недостиг?
Възможно ли е честото акане, което си прилича на разстройство е и поне 2 пъти между храненията да се дължи на нещо/каквото и да е/, свързано със сукането?
Колко време след раждането се регулира кърмата? Притеснява ме, че ако има такива моменти, когато не иска да яде, кърмата ми ще намалее. Пък той като расте няма ли да се увеличава нуждата му? И как ще разбера аз, че има нужда от повече - трябва да суче по-дълго или кърмата ще е по-обилна?
Случва се да му дам зълъгалка - предпочитам това, отколкото да си яде ръцете или ръкавичките. Но на няколко пъти изплю залъгалката с парчета бяло по нея - все едно малки парченца пресечено мляко. По принцип му давам водичка заради жълтеницата, и това е като изплакване на устичката, но може ли да има млечница като е само на кърма?
Обличам го с 2 ката дрехи, но вторият май е по-плътен... да не би да реве от претопляне?
Извинявайте за многото въпроси, но съм объркана, не знам дали обяснявам добре и не смея да се обадя на док за всеки рев, тъй като това по принцип може да е нормално за бебетата.... Дайте ми някакъв съвет, моля.
И да не забравя да честитя на новите майчета, пожелавам им много щастливи моменти с бебчетата им!
И аз стискам палици на Джиа! А къде е Лилавка?

Последна редакция: нд, 03 юни 2012, 21:42 от Orion_G

# 685
  • Мнения: 121
И аз се присъединявам се към питането на Шуша и Арлина за обличането, питах преди няколко поста ама нищо...
На този етап аз обличам само боди и памучно гащеризонче, навън не завивам с нищо. В количката имам тънка пелена, но в тия жеги не я използвам. Шапка и ръкавички никога не съм слагала, дори и като за първи път излязохме преди 30 дни. До преди да стане толкова топло завивах в количката с памучно одеалце, а дрехите бяха същите...Но си мисля, че в тия жеги и това е много и май ще се поразсъбличаме утре..
У нас е не повече от 22 градуса и през нощта ползвам само одеалце, щото и моите чувалчета са дебелички.

Последна редакция: пн, 04 юни 2012, 01:16 от jo_anna

# 686
  • София
  • Мнения: 2 958
На Камен ръцете постоянно са му ледени и ме е страх, че му е студено. Вкъщи е облечен с боди с дълъг ръкав /много тънко/ и с гащеризон. Вчера на вън беше с бодис къс ръкав и много тънък гащеризон с къси крачоли и пак му беше горещо. Ако днес е такава жега ще пропусна бодито и ще е само покъс гащеризон.

# 687
  • Мнения: 2
Добро утро на всички!
Вчера Филип беше най-доброто бебе на света- почти не му чух гласчето, бяхме 2 пъти на разходка и той през цялото време спа и учудващо дори и вкъщи си поспа. Ноооо през нощта ми разказа играта- събуди се към 23.20 и яде до към 1ч. и после се почна едно бодуване и мрънкане и нито гушкане нито бибата (принудих се и това да пробвам) имаха ефект. Към 2.30пак му дадох да яде боза малко и заспа. Събуди се  в 6ч та поне поспах 3 часа. Определено предпочитам през деня да е неспокоен и да реве и нощем да си спи спокойно- така както си беше до сега.
И аз незнам как да го обличам вече.Апартамента ни е с източно изложение и грее слънце сутрин, а следобяда става по-хладно. Сега е с боди с дълъг ръкав и ританки, а вчера навън го разходих  с боди с къс ръкав и дълъг гащеризон отгоре. Мисля че му беше топло, но незнам мога ли да го изкарвам вече по къс ръкав та съвети определено ще са ми от полза.

# 688
  • Мнения: 3
Ние вчера бяхме на много дълга разходка,не знам дали не прекалихме от 10 до 15.30 в парка.Никол беше облечена с боди с дълъг ръкав(от тънките),клин,чорапки и беше завита с тензухена пелена.Не съм слагала шапка и ръкавички.

Jiam_m стискам палци,скоро да гушкаш прекрасното си бебче

# 689
  • Мнения: 4
Ох преместих го в друга стая където не пече пряко и пак е 25 градуса.Сега е с боди с дълъг ръкав и ританки

Общи условия

Активация на акаунт