МАЙ 2012 - тема 16

  • 37 001
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 139
Привет, по темата с обличането:
Вкъщи - боди с къс ръкав и гащеризон с дълги ръкави и крачоли, като спи го завивам с тънко одеалце.
Навън - вече не знам...вчера беше голяма жега, бебо беше облечен като вкъщи, но с по-дебело одеалце.
За днес се чудя newsm78. Дават го голяма жега, може би ще го облека пак с боди и гащеризонче, но с по-тънко одеалце.
Струва ми се твърде рано да го събувам по голи кълки newsm78.
Мисля това да се случи, като навън температурите достигнат 29-30 градуса.

Иначе бебко денем е кротък, нощем ми виси на цицата... Simple Smile.
След малко ще потегляме на разходка Simple Smile Хубав ден на всички!

И да се похваля, каката е приета на ДГ, урааааааааааааааааааа!!!!

# 691
  • Мнения: 77
Здравейте,

И аз да се включа за обличането. На нас първото ни по-сериозно излизане беше в събота. Косьо беше облечен с боди с къс ръкав, тениска, панталонче и чорапки, завит с пелена. Когато се чух с акушерката, тя ми каза, че е прекалено рано да го обличам с къси ръкави и панталони и трябва да е с блуза с дълъг ръкав и тънки памучни ританки например. Чак някъде на 2 месец може да се облича с къси дрехи. Преди това педиатърката ми ми каза да го обличам като мен. И аз незнам кой да слушам. Вчера го облякох с боди с къс ръкав и блузка с дълго ръкавче и ританки. Спомням си, че Влади май на погачата го облякох за първи път с къси дрешки, но той все пак се роди началото на април. Смятам пак така да направя, до погачата ни остават още 2 седмици, зависи и от времето де. А вкъщи е както и навън. Понеже стаята е по-хладна и не го разсъбличам.
А днес ще го облека с боди с гълъг ръкав и ританки.
Аз исках да попитам и друго. Сутрин в колко часа излизате и вечер до колко стоите.

# 692
  • Мнения: 92
Благодаря за отговорите Simple Smile
И ние се обличаме с боди и космонавт и се завиваме с одеалце. Вече имаме  и три разходки навън Simple Smile

# 693
  • Мнения: 847
Аз вече обличам горе-долу като мен-т.е. с един кат дрехи- през деня къс ръкав и крачол и една пеленка /ако се усъмня,че му е студено, може да му метна и едно памучно одеалце с дупки.
Нощем обличам с пижамка с дълъг ръкав и крачол и върху пелената завивам с вълнено одеалце-пак на дупки.

Определено забелязах, че като е по-леко облечен, спи по-добре. Освен това в шезлонга спи доста повече,от колкото в леглото  Sunglasses

# 694
  • Мнения: 289


Честито на новите мами, които са родили в края на май, а може би има и такива в началото на юни   bouquet

Въпрос към ЛЛЛ: Кърмим се ... От време на време ме болят ужасно гърдите и пищя, но се уверих, че в действителност причина за това е грешната поза на кърмене. Вчера напипах бучки в едната гърда и имах чувството, че ми парят гърдите, но днес като че ли се успокоиха, след като сложих през нощта кисело мляко /единствено това ми роди главата/ и успях да наместя малката в по-удобна поза.
Въпросът ми е следният – как бих могла да изградя някакъв режим на кърмене на малката, тъй като откачам, когато суче само за 10-15 минути, спре и заспива и след 10 минути отново търси да суче? Тъкмо си помисля, че кърменето е свършило, оставя я да си спи и започна нещо да върша и тя писне за пореден път и да търси да яде и аз трябва да дежуря постоянно. Опитах се да я изчакам няколко минути, след като вече ми е пуснала гърдата и изглежда дълбоко заспала, но пак се събужда като я оставя на легълцето й и след няколко минутки отново търси да яде. През нощта пък не ме пуска по 2-3 часа суче. Може би иска просто да спи до мен, тъй като снощи реших след рекордното дълго хранене да я оставя до мен без да я храня и тя веднага си заспа. Но не бих искала да я оставям да спи при нас, защото в болницата се гушкахме постоянно с нея, но последната нощ аз самата се стреснах на сън и й скочих отгоре, при което тя ревна и едва я успокоих.
Изобщо какво бихте ме посъветвали да направя, за да изградим някакъв нормален режим на кърмене?
Благодаря ви за вниманието   bouquet


 Здравей Queen Klara и честита ти дъщеричка!   bouquet
 Първите дни и седмици след раждането са период на взаимно опознаване на мама и бебе. Като всяка нова двойка те също обикновено имат нужда от известно време и близък контакт, за да изградят една силна и здрава връзка помежду си. Много майки споделят, че кърменето им е помогнало много в тази насока и  че постепенно са започнали да разпознават сигналите, които бебето им подава, да откликват все по-добре на  потребностите му.
 Понякога тези първи дни не са точно такива каквито са били в представата на майката преди бременността. Бебетата обикновено имат нужда да са в непосредствена и честа близост до мама, така както са били в утробата, да усещат аромата и, биенето на сърцето, да чуват гласа и. За тях мама е цялата вселена. Макар да се раждат с вроден сукателен инстинкт понякога те имат нужда от малко повече време, за да се научат да изсукват гърдата  по-бързо и ефективно.
 В началото също така техните стомахчета са много мънички, почти колкото орехче и обичайно не могат да поемат големи количества мляко, които да ги държат сити за дълго.
 Честото кърмене , минимум 8-12 пъти за денонощие, като поне 3-4 от тях  през нощта, обикновено са от голямо значение за темповете на наддаване на бебето, а също и за стимулация на лактацията.
 С порастването на бебето, обичайно то започва да изгражда своя режим на кърмене и  да се засища за по-кратко време на гърда. Техника, която може да помогне на  бебето да изпразват по-бързо и ефективно гърдата  е компресия на гърдата. Ето обяснение как се прави http://missby.wordpress.com/2007/12/04/compression/
 и видео http://www.breastfeedinginc.ca/content.php?pagename=vid-4dayold
 Предполагам,  може да ти е интересна и  тази статия :
 Трябва ли моето кърмаче да се храни по час?
  Дали има възможност някой да те отменя в домакинството, например в готвенето, почистването и всичко останало, за да можеш спокойно да се отдадеш на контакт и кърмене на дъщеричката ти. Домакинската работа би могла да почака, тези първи дни и седмици траят толкова малко, а са толкова прекрасни и важни за връзката между мама и бебе и за установяването на лактацията. Би могла да споделиш и обсъдиш това с твои близки или таткото на бебето, за да се опитате да реорганизирате ежедневието си, така че да може да си максимално спокойна и отпочинала и да се посветиш на контакта с бебето.
  Много майки споделят, че носенето на бебето в слинг е чудесен начин за успокоение и  контакт с него, а ръцете им остават свободни, за да  свършат други дейсности. Ако желаеш да опиташ може да заемеш за известно време слинг, ако някоя твоя близка майка има  или пък ако решиш да си закупиш.
 Съвместният сън на мама и бебе, често се оказва добър вариант, за да може нощите да преминават по-леко и майката да успява да получи повече сън. Възможно в резултат на стрес от раждането или необичайната обстановка в болницата да са повлияли тогава на сънят ти . Би могла да опиташ отново вече вкъщи как биха се случили нещата. Ето и една хубава статия  за това, която може да погледнеш, ако прецениш.
 Радвам се, че си успяла да откриеш и коригираш позицията на бебето по време на кърмене. При едно добро поставяне на гърда, майката обичайно не би следвало да усеща болка или дискомфорт. Ако имаш нужда от повече информация за това как да поставиш дъщеричката ти на гърда, ни пиши! Peace
 В началото гърдите биха могли да произвеждат повече мляко, отколкото е нужно на бебето, а майката да ги усеща препълнени и тежки. Би било добре бебето да има възможност да суче често от тях, като на едното кърмене суче колкото дълго желае от едната, докато я изпразни добре. Ако показва, че желае допълнително може да му се предложи втората гърда. На следващото кърмене гърдите се разменят.  Ако усетиш дискомфорт, твърдост или болка в някоя от гърдите би могла да я изцедиш леко за да се облекчи. Прекаленото изцеждане също би могло да предразположи свръхлактация и би било удачно да се избягва. Радвам се, че при теб има подобрение и , че интуицията те е насочила към идея за облекчение
 За да облекчиш болезнеността в гърдите, ако се случи отново би могла да опиташ следните неща:
 - топли компреси или душове преди кърмене и хладни компреси след кърмене
 - леки масажи на гърдите преди кърмене/изцеждане - ето едно видеоклипче за тях http://video.about.com/breastfeeding/Breast-Feeding-Problems.htm - при запушвания на каналчета
 - компрес от зелеви листа ,които обичайно имат облекчаващ ефект при запушвания на млечни каналчета. Зелевото листо се измива, отстраняват се по-дебелите жили, надупчва се на няколко места с вилица и се поставя върху гърдата, като се избягва покриването на ареолата или зърното. Когато увехне се подменя с друг. Добре е да се има впредвид, че дългото приложение на зелеви компреси би могло да намали временно лактацията и е добре това да се избягва.
 почивка , сън, прием на достатъчно течности също имат значение за оздравителния процес
 - често и добро изцеждане на засегнатата гърда, докато премине запушването, като междувременно следиш и другата за препълване и при нужда изцеждаш колкото да облекчиш.

  Надявам се, че съм успяла да отговоря на въпросите ти, а ако изникнат нови ние сме насреща и ще се радваме, ако можем да сме полезни с още информация или идеи. Вярвам, че постепенно ти и бебето ти ще намерите чудесен ритъм на кърмене и живот заедно! Желая ти много спокойни и прекрасни, незабравими първи дни с твоето съкровище!  Hug Hug Hug
 

Последна редакция: вт, 05 юни 2012, 01:11 от *Cveteto*

# 695
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,

Да се похваля и тук, на 28.05. в най-голямата буря се роди моето съкровище Дамян - 3750 гр., 50 см. Вече сме си вкъщи и се опитваме да си създадем режим.

Честито на всички мами, на който не съм успяла да честитя    bouquet.
Започвам да ви чета отзад напред, защото ме интересуват много неща, които предполагам, че сте обсъждали вече.


# 696
  • Мнения: 0
Здравейте, майски мами Simple Smile

Днес, малко след 14:00 часа се роди нашият син Андрей!

4,125 кг, 52 сантиметра - мъж като канара  Laughing

Роди се със секцио - отначало Миленка искала нормално да ражда, ама момчето голямо, и я резнаха.

Мама е добре, още е малко ошашавена от упойката, но всичко и е наред, праща много поздрави Simple Smile

# 697
  • Мнения: 3
Честито iwi бъдете много щастливи Simple Smile

Момичета не си спомням тук ли четох,че някъде отдават под наем електронни кантари за бебковци,моля ви,ако е било в тази тема да напишете къде Simple Smile
Бебка е само на кърма,но според мен не и стига,защото час след като е приключила с храненето отново търси,лапа си целите ръце и плаче,давам и отново,но започнах и да я дохранвам след кърмене,имам замразена кърма,но няма да стигне за още много време.

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Честито и тук на Джия   bouquet
Да се похваля,че днес бяхме на консултация и Калоян за 20 дни е наддал с 800 гр ( в момента е 4700) . Педиатърката даже предположи,че го дохранвам с адаптирано:)) Каза,че е отличник и да продължаваме в същия дух. Само аз имам проблем с хемоглобина, че е 92... но тя каза,че след такава кръвозагуба е нормално и ще си допия Сорбифера от бременността:)

# 699
  • Мнения: 139
Честито на Миленка и щастлия татко!
Да ви е жив и здрав Андрей и много да ви радва!!!!!

Миленка, на теб бързо възстановяване!!!!
За секциото е важно 2я и 3я ден да се движиш, колкото повече, толкова повече.
И да се въртиш в леглото на ляво, на дясно...
Колкото по-бързо се раздвижиш, толкова по-бързо ще отмине болката.
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 700
  • София
  • Мнения: 6
Честити бебчета на Джиа и Iwi  smile3504 Да са ви живи и здрави Simple Smile

 И аз обличам Даниел доста лекичко. Досега беше с боди с дълги ръкави и крачоли, но днес ходихме до лекарката и в тая жега не издържах и го облякох с космонавтче с къси ръкави и крачоли. Питах я дали не  е много разсъблечен, а тя за пореден път ми каза - проверяваш дали са му студени ушичките и нослето - ако са студени, значи и на него му е студено, но студени ръце и крака не означават, че му е студено.
Io_io, и при нас е така - в шезлонга спи много, а в леглото си не иска. А забелязах и нещо друго. Понеже аз освен Инфакол давам и Биогая, но до вчера я давах през деня и забелязах, че след нея е много спокоен и спи и вчера реших да я дам преди лягане - спа си супер спокойно, събуди се да хапне на 2 пъти, но нямаше ръмжене и грухтене  Laughing

# 701
  • Мнения: 121
Еййй Джиа, най-накрая! Браво, мамче  Hug Hug Hug! Честит голям юнак, да ви е здрав и да ви радва много, а ти бързо да се възстановяваш!
Честито и на теб iwi, жив и здрав да ти е малкия Дамян   bouquet

Иренка, кантарчетата са от магазините Дундьо, ето ти линк:
http://www.dundio.com/кантарче-под-наем.html

# 702
  • Мнения: 240
Честито, Джия! Да ти е жив и здрав юнака, много да папка и бързо да расте!   bouquet
iwi, поздрави! Здраве и щастие ви пожелавам!   bouquet

За дрехите - бебка е с тънко боди с дълъг ръкав, панталонки 3/4 и чорапки, завита е с тънко одеялце. Другите варианти са - космонавт с дълъг ръкав или боди с дълъг ръкав и ританки. Температурата в къщи е около 24-25 градуса. В по-студените дни включвахме печка  Embarassed Почти съм сигурна, че вчера на разходката се разплака от горещината.
След като вчера ни побърка, днес продължава веднъж да е добричка, на следващото кърмене - да крещи и да реве, дори и с гърдата в уста. На какво се дължи целия този ужас? Помислих си, че е гладна, направих АМ - ами изпи 5-10мл и кротна... Едва ли за тях е бил целия писък.  newsm78

Мацки, моля, препоръчайте ми шезлонг   - като чета как спят в тях бебетата, май трябва да купим...

# 703
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ехееееее познах, познах... Миленка да ти е жив и здрав сина! Много радост да ви носи и да се гордеете с него  bouquet

# 704
  • Мнения: 1
И аз познах, и аз и аз!  Grinning Страшно много се радвам! newsm44 newsm44 newsm44
Честито и от тук на щастливите мама и тати! Живи и здрави да сте и тримцата!  smile3525 smile3525 smile3525

На мама бързо възстановяване и една силна огромна прегръдка от нас с бебе!  Hug
На тати едно огромно честито и наздраве!!!  cheers
На Андрейче светъл път в живота и много цунки по краченцата!  lovekiss

Общи условия

Активация на акаунт