Има ли родили/които ще раждат в новата болница Софиямед? Препоръчайте педиатър.

  • 230 115
  • 1 471
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Мнения: 368
 newsm62 не са ми правили и не знам; само не звучи яко  Crazy
Мерси много за всичките отговори!  bouquet

# 1 336
  • Мнения: 156
Аз съм втрещена от последните мнения за д-р Хасан. Аз съм негова пациентка от преди да забременея и действията му при предходен мой гинекологичен проблем бяха супер адекватни, като по учебник, за разлика от голям процент от гинеколозите от темата за цитонамазките в Здравния подфорум. Правил ми е и интервенция, била съм в отделението в болницата, лошо отношение не съм виждала нито от него, нито от който и да е лекар или акушерка. Сега си следя бременността пак при него, спокоен е, адекватен, акушерката му Деси е супер.
Просто не знам, все едно не става въпрос за един и същ човек.
Да, както и аз писах - все едно за друг говорим Wink От 4 години е мой лекар и никога не съм видяла дори зачатък на подобно поведение. Винаги е безкрайно мил ,отзивчив, сдържан- да, но не и арогантен или груб - никога....Страхотен професионалист и адски човечен!

# 1 337
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз съм втрещена от последните мнения за д-р Хасан. Аз съм негова пациентка от преди да забременея и действията му при предходен мой гинекологичен проблем бяха супер адекватни, като по учебник, за разлика от голям процент от гинеколозите от темата за цитонамазките в Здравния подфорум. Правил ми е и интервенция, била съм в отделението в болницата, лошо отношение не съм виждала нито от него, нито от който и да е лекар или акушерка. Сега си следя бременността пак при него, спокоен е, адекватен, акушерката му Деси е супер.
Просто не знам, все едно не става въпрос за един и същ човек.
Да, както и аз писах - все едно за друг говорим Wink От 4 години е мой лекар и никога не съм видяла дори зачатък на подобно поведение. Винаги е безкрайно мил ,отзивчив, сдържан- да, но не и арогантен или груб - никога....Страхотен професионалист и адски човечен!
Ти раждала ли си при него?

# 1 338
  • Мнения: 156
Да, плюс и други манипулации ми е правил... Винаги съм го препоръчвала, както и страхотната Деси ( акушерката, с която работят в екип)...

# 1 339
  • Мнения: 368
lilitu1, естествено ли си раждала или секцио?

# 1 340
  • Мнения: 156
Естествено Simple Smile

# 1 341
  • Мнения: 368
Мерси, аз сега се следя при него, но се очертава да е секцио, та се чудих дали има отзиви за оперативно раждали при него...  Thinking

# 1 342
  • Мнения: 2
Четох темата горе-долу до края на август, когато ми беше термина - сега нямам много време да наваксам, затова само ще пиша за моето раждане в Софиямед.
Следих се при д-р Узунова - много съм доволна, спокойна, вежлива, обръща внимание на всичко. Препоръчвам. Избрах я, защото преди години преминах и през малко по-сложни манипулации геникологични и знам, че мога да й се доверя.
Но точно около термина тя излезе в отпуск и родих при д-р Владова. Малко по-възрастен лекар, изглежда мало строга, но е чудесна - мила, търпелива и адекватна. Звъннах й вече с чести контракции сутринта на термина си и тя каза да отида до болницата, където ще ме види дежурния лекар и ще й се обади дали да идва и тя. Отидох, приеха ме (д-р Хасан беше) тя не го е чакала да й с обади ами го е чула и предупредила. Раждането протече добре - до средата тя държеше да съм без медикаменти, но от един момент нататък ми вляха ммалко окситоцин - тъй като контракциите ми бяха силни, но много кратки и не можех да напъвам повече от веднъж. Говореше човечно през цялото време, не се отдели от мен. Сега като се замисля ми става все по-романтично за това преживяване.  Помолих да изчакат с пъпната връв и ако може да ми дадат бебчето - направиха го, на са имали нищо против. Помолих и докторката, която наглеждаше бебчето, докато още течаха двата часа след раждането - да се опитаме да накърмя бебчето и тя ми го сложи на гърдата както си лежах на магарето. Таткото влезе още през тези два часа.
Като цяло за престоя мога да кажа следното - всички АГ-та са на ниво, имам приливи и отливи при другия персонал. Трябва да се ходи и да се търси инициатива от родилката, ако е нещо свързано с бебчето - иначе не идват особено. Имаше дни, в които даже на разбирах кога кой застъпва за смяна. Никой не идваше да види как е бебчето, дори ако ревеше доста силно, спарвяме ли се, трябва ли да се смени. Но други дни имах изключителна подкрепа, плюс и ни викаха за промивки. Така, че ръчкайте ги вие, и няма нищо да ви бъде отказано., защото аз си чаках послушно и имах трудни моменти.
Казват, че насърчават кърменето, но не идват много да обясняват .Kощем, ако ги оставите бечетата им дават АМ, но в момента в който имате кърма за изцеждане си поискайте шишенце и може да им оставяте бебчето с шишенце с кърма.
Освен това не очаквайте някакъв твърд график на визитации и манипулации . Посещенията са по един час, но винаги може някой да позвъни и да предаде торбичка за някоя стая.
Какво да си носите - кърпи, тоалетна хартия, превръзки, нощници, помпа за кърма, сапун/инитемн гел, памперси няма нужда - ако носите бебчо да ви го сменят (ако не го носите що годе два пъти на ден ги преубуват), дрешки за изписването.  Вода. Ако родите естествено, вашите близки да са готови да ви купят 1-2 спрея цикатрадин, ще ви кажат да си купите, след тоалета да си пръскате шевовете.

# 1 343
  • Мнения: 2
Забравих да кажа - като ходих да видя отделението ми бяха казали 1500 като цена, платих 1260 - 900 за екип един вид и 3х120 за нощувките. Но стоях 4 нощи. мъжът ми плати 40лв като ме приеха. Не съм имала епидурална.
И още нещо - съжалявам за разхвърляната ми мисъл - понеже съм с отрицателен резус фактор още същия ден бяха изследвали бебето и ми казаха, че и то е с отрицателен и няма да трябва инжекция (за сравнение в надежда една приятелка 2 дни след раждането още не можеше да се докопа до тази информация - макар че се оказа че и при нея няма нужда)

Надявам се да съм била полезна - тъй като много четях тази тема през цялата си бременност, а и това е причината да се регистрирам във форума. Успешно раждане на всички. Може да има малко стрес първите дни, но не унивайте, слагайте си често бебечето да се опитвате да кърмите често ии всичко ще си влезе в релси.

# 1 344
  • Мнения: 26
Забравих да кажа - като ходих да видя отделението ми бяха казали 1500 като цена, платих 1260 - 900 за екип един вид и 3х120 за нощувките. Но стоях 4 нощи. мъжът ми плати 40лв като ме приеха. Не съм имала епидурална.
И още нещо - съжалявам за разхвърляната ми мисъл - понеже съм с отрицателен резус фактор още същия ден бяха изследвали бебето и ми казаха, че и то е с отрицателен и няма да трябва инжекция (за сравнение в надежда една приятелка 2 дни след раждането още не можеше да се докопа до тази информация - макар че се оказа че и при нея няма нужда)

Надявам се да съм била полезна - тъй като много четях тази тема през цялата си бременност, а и това е причината да се регистрирам във форума. Успешно раждане на всички. Може да има малко стрес първите дни, но не унивайте, слагайте си често бебечето да се опитвате да кърмите често ии всичко ще си влезе в релси.

Много полезна информация, благодаря! Simple Smile Аз бях писала по-рано, че поради болничен на Кръшкова ще ме следи Владова и съм изключително доволна - толкова е мила и отзивчива! Дори се разбрахме тя да ме изражда, което се очаква в близките 2 седмици (вече нямам търпение). И аз ще дам обратна връзка за самото раждане, престой, отношение и т.н. веднага, щом мога.

# 1 345
  • Мнения: 21
Да споделя и аз моето раждане. Родих на 15.05.2015г., секцио. Бременността си следях при доктор Иван Димитров. Той е невероятен специалист, винаги позитивен и много ме успокояваше (аз съм много страхлива). Винаги когато имах притеснения за нещо той отговаряше на личния си телефон и спокойно ми обясняваше. Много задълбочено провеждаше прегледите, а самото раждане премина чудесно, без да усетя нищо с усмивка на уста. След раждането докато бях в реанимация вдигнах високо кръвно (180), той стоеше до мен около 30 минути и ме наблюдаваше след като изпих хапче за понижаване, после на всеки час, два идваше да ме види. Идваше всеки ден да проверява как съм.
Що се отнася до неонатологията мисля, че не е на ниво, но всички АГ лекари са специалисти, имам добри впечатления от д-р Владова, д-р Узунова...
Бях забранила да хранят бебето ми с АМ, и докато изляза да се видя с мъжа ми за 5 мин го бяха нахранили въпреки изричната ми забрана.
Дано бъда полезна !!!

# 1 346
  • Мнения: 368
 lidianka, мерси за информацията!
Понеже ми се очертава секцио, моля те сподели щом не си искала да го хранят с АМ с какво си мислела да го храниш от самото начало? Аз разбрах (не знам дали е вярно), че при секцио кърмата тръгва след 1-3 дни и до тогава нямаш изобр освен АМ.  newsm78 При теб как беше?

# 1 347
  • София
  • Мнения: 861
lidianka, мерси за информацията!
Понеже ми се очертава секцио, моля те сподели щом не си искала да го хранят с АМ с какво си мислела да го храниш от самото начало? Аз разбрах (не знам дали е вярно), че при секцио кърмата тръгва след 1-3 дни и до тогава нямаш изобр освен АМ.  newsm78 При теб как беше?
Моето се скъсваше да реве от глад, въпреки че коластра имаше първите дни. Направо ми късаше сърцето. Така и се сдобих с разранени до отворени рани зърна от многото даване на гърда. Накрая сама почнах да ги натискам да ѝ дават АМ.

П.П. - Да, Димитров е идеалният избор за секцио Simple Smile

# 1 348
  • Мнения: 368
Значи коластрата може да започне още на първия ден? Това звучи супер!  Hug
Явно си зависи от повече фактори...

# 1 349
  • Мнения: 8 956
След като се отлепи плацентата, независимо какво е раждането, нормално или секцио, се отделя хормон, който задейства образуването на коластра. За да потече коластрата, трябва нещо да я стимулира, а това е възможно най-скоро да вземете бебето и то да засуче и след това честото му слагане на гърда, за да стимулира.
Това че след секцио тръгва по-късно кърмата е затова, че майките обикновено са в анестезия в реанимация веднага след раждането.
Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт