Отминават пролетните дъждове, октомврийче тръгва на море!

  • 33 228
  • 737
  •   2
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 913
Викам да ви нагледам преди сън, а то няма кой знае какво ново. И аз се оплаквам от жегата. Тази седмица я усетих в истинския и блясък във вътрешността на страната. Сега съм се зарекла, че скоро няма да повтарям, че и без друго на отиване беше ад. Детето грам не му се пътуваше.  Naughty Едвам издържахме.
И днес се връщам. С нетърпение си вземам пратката - столчето за кола, което пристигна.  Mr. Green Отваряме с ММ кашона и да се смееш ли да плачеш ли?!  #Crazy Аз съм си поръчала - http://rainbowmarket.bg/kolichki-i-stolcheta/stolcheta-za-kola/s … k-reflection.html , а те ми пратили това: http://rainbowmarket.bg/kolichki-i-stolcheta/stolcheta-za-kola/s … k-reflection.html . С две думи вместо столче за 400лв, получих за 720лв, само където и моята, и на мъжо колата нямат Изофикс.  Laughing Сега трябва нова кола да купуваме.  hahaha
HAPPY_QUEEN хубаво е, че ви се връща апетита. Каквато и да е била причината, важното е, че сега си хапвате повечко.  Wink
Съни лошо с тия жеги. Измъчват се децата дори относно спането. Аз дори се случва да го оставям и без боди да спи, само по памперс, но не знам доколко е правилно..  newsm78
Като стана дума за памперси, мисля да пробвам Либеро - някакви впечатления?

# 676
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Привет мацки и бебета! Ние след много натоварена почивка в бг се прибрахме в канадско. Хубавото е че видяхме много близки и приятели ама си беше много изморително. Стигнахме и до морето та там малко починахме.

Споделете къде ще ходите вие,в кои хотели,моля ви.

Бяхме в хотел Каменец в Китен - ол инклузив е - много приятно място честно казано.
Гласиме се и за едно кратко море (океан) в щатите другия месец ... май ни се услади  Blush .

Не съм чела нищо от темата докато си бяхме в бг така че сега имам да наваксвам много.


Имаме два зъба, даваме пръст за боц, викаме мамамамама и дайдайдай. Захранихме се успешно с 10-тина и повече зеленчуци, няколко вида месо и два плода (последните по принуда и без особен ефект). Оборудвали сме се с ужасен запек (преди това пък бяхме над 2 седмици разстроени). И много сме застопорили растежа ... чакам да се видим с педиатърката та да решим какво ще правим че не ми харесва така.

# 677
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Добро утро.
ЦВМ, добре завърнали се.
Петкова, сега какво ще правите със столчето? Иначе хубаво са се объркали от фирмата, ама на, нямате Изофикс.

За тея жеги.... ужас, по цял ден се потим с малкия. Къпя го по 2 пъти на ден, през останалото време го мокря, че все е потен. Чакам да ми донесат храната от ДК и после изчезваме навън, докато е хладно.
Лек ден ви желая.

# 678
  • Мнения: 500
Добро утро Hug

Изследванията на Миа, които правиха са ендокринологични за разни хормони, свързани с растежа май, но нали ви казах колко беше обяснителна лекарката, че не разбрах и аз точно.

Happy queen, дано наистина Хриско е проял, че да не се притесняваш. Дано и кухнята да му хареса.

CVM, добре сте се завърнали. Как ми се иска и на мен някъде на хладно, хич не понасям тези жеги.

Шемет, въобще ли не расте или по малко?

Петкова, това столче, което са ти пратили не може ли да се ползва без базата, защото нашето е с база, но може да се ползва и без нея.

Жегата и на Миа й действа ужасно, тази нощ на два пъти се буди и пи вода в резултат на което сутринта се събуди опикана ooooh!

Иначе за яденето е голям фен на плодовете, вчера сама си изяде 1 кайсия, днес сутринта половин нектарина, пъпеш обожава.

Лек и прохладен ден Hug

# 679
  • Мнения: 873
Здравейте!
Благодря на всички! намерихме си рокличка, обаче сега трябва да и търсим гащи, обувки и аксесоар за коса. обувки също нямаме. Пазаруването върви бавно,заради жегата-никъде не мърдам, освен около блока ooooh! А искам и аз да се стъкна за празника Flutter

Юлия единствените номера,които прави, са свързани с беладжийство и добре,че продавачките в магазините са толерантни, иначе не мога да изплатя щетите ooooh! Завчера пръсна на парчета тестер на много скъп парфюм Embarassed Същевременно от срам вече не посещавам някои магазини и една аптека Blush

# 680
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Шемет, въобще ли не расте или по малко?
Май нашия случай е че тъпчем на едно място - качва малко и после го сваля и после пак и пак и пак.

# 681
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!

Втази адска жега си стоим у нас.
Да ви кажа един бисер на свекърва ми от вчера:"можеш да даваш на детето вече и палачинки и пържени филийки!'', аз"Кали скоро такива неща няма да яде, пък не знам!"-,тя:"Еееееее, че какво толкова, 6то"
Днес не сме от много ящните. Ей сега на обяд и направих домашно пюре от картоф, морков, грах, копър, сирене, жълтък. Нарязах малко краставичка домашна. Тя хапна не повече от петдесеттина грама и взе да се върти като пумпал. После изпи 110 милилитра мляко и това и беше обяда. Днес след обед сме на консултация. Да видим до къде сме я докарали с мерките. Според мен не е качила този месец, а на сантиметри е порастнала с около 2 см. Като се върнем ще ви пиша пак.
Шемет- мног одобре сте си починали в Бг. Сега трябва да отидете да си починете от тукашната поичвка. И аз погледнах хотелчето, не е никак лошо, симпатично е.
Деси- кога ви е кръщенето? Ще чакаме снимки от събитието.
CVM- Сигурна съм, че в тези жеги ти липсват юрганите от Батак Grinning Колко е хубаво човек да се разхлади в тези жеги Simple Smile
Петкова - те мног охубаво са се объркали, ама да  бяха ви пратили и базата Wink
Това е за сега от нас с Кали. Като се върнем след обед от консултация пак ще пиша Hug

# 682
  • Варна
  • Мнения: 913
Такааа, столчето става да се инсталира и с триточков колан, та докато се сдобием с кола с Изофикс, ще си го ползваме така.
Тони ааа и база имаме, но колата ми няма такава система Изофикс.  Mr. Green
Жега, не жега се стягаме и отиваме на пазар, че сме останали с 1 памперс.  Embarassed

# 683
  • Мнения: 3 642
Petkova освен ако не държиш на новата кола  Wink може да го пуснеш в Продавалника столчето и да си поръчаш пак без изофикс. Пък може и тук някой да си го хареса, стига да има изофикс. Аз не съм много наясно какво точно е това, но се обзалагам, че го няма в нашата кола  Mr. Green

Ужасни жеги  Rage Два дни се пържих в сектор В на София рокс и сега вече нямам никакво желание да си показвам носа от нас  Sad
Яна също е тотално омаломощена от жегата - спи много, лежи, пие вода като жаба, а преди не близваше въобще чиста водичка.
Днес ходихме на консултация, за половин месец Яна е качила над 200 гр.  Party

# 684
  • Мнения: 629
Здравейте момичета, ние вчера се завърнахме от палатките. Мина много добре и успях да се справя и без ММ, макар че беше доста изморително, но пък Зори успя да си поиграе на воля, а Коко да поспи малко по-на рохлада, че тия напечени панелки направо не се търпят. Вчера даже изкарахме почти целия ден около реката на прохлада и се прибрахме късно-късно. Даже успя да изяде 2/3 от едно малко пюре тиква с картофи, е на 3 пъти разделено, но все пак до сега толкова не беше ял. И пропи вода горкинкият от жега. До сега само буташе шишето, а сега си отваря гагата и смуче здраво  Mr. Green Разбира се днес домашното ми пюренце отново беше посрешнато с  Sick и категоричен отказ, но ще видим сега като се събуди гладен дали ще мине номера.  Mr. Green Сега да видим до къде ще смогна да прочета докато Глезанчо се събуди.
Съни, голямо приключение сте имали с тая змия. Ние с ММ май сме от малкото луди дето ги харесват. Браво за новите дрешки. Аз ще почакам малко да си върна старите килца и тогава ще се обзавеждам с дрехи.
Хепи, успех с кулинарията.  Grinning От, това което описваш и на мен ми прилича на хормонален дисбаланс, но дано скоро всичко се нормализира.
Зелда, толямо приключение сте имали с тези пчели. Трябваше да ми кажеш - веднага щях да ти пратя ММ и приятеля му, те нали са във Варна на школа за спасители. Това в кръга на майтапа, но наистина спасителите от гражданска защита се занимават с премахване на осаници, ловене на змии и всякакви подобни занимания, така че в подобни случаи наистина 112 е точният номер.  Grinning
Цеца, ама и вашата драма с осите си я бива. А по отношение на цикъла и аз съм още на промоция.  Пу-пу-пу, дано още да си продължава така, нямам съвсем, ама съвсем нищо против.  Mr. Green
Силви, дано бързо да се отървете от бацилите.  Hug
Петкова, нашите и двете търпян та пътуване и на седене в столче, за което аз съм много щастлива. Даже преди да се роди с ММ бая се бяхме замислили какво ще правим, ако малчо не се окаже пътешественик като кака си, но той за сега е чудесен, но пък е и мързеливичък както съм споделяла.  Grinning 
Смуси, много ме е яд на такива лекари дето не обясняват. Дано поне неоталожката да ти обясни за какво иде реч и най-важното дано всичко да е наред.  Hug
helenblondy, мерси за инфото, аз си спомнм, че Зори много харесваше една герберска супа с пуешко и ориз. Та утре като минем на прегледа мисля да започна и с месните пюрета, та белким тях ги прояде.
За отбиването- бях попаднала на една статия на някаква авторка, която сравнявала една камара неща от типа срок на бременността, кага се появяват първите млечни, респективно постоянни зъби, кога настъпва пубертета и прочие работи при различните бозайници и стигнала до извода, че естествената възраст за кърмене на човешкото бебе варира между 2-2.5 и 7 години. До колкото знам след година и половина гърдите претърпявали някаква инволюция и съставът на млякото доста се променял като отново се насищал много на антитела за сметка на количеството, но този процес никога не настъпвал реди година и половина. Все пак кърменето както често казват консултантите е "танц за двама" и е разумно да продължи докато и на двете страни им е приятно или поне поносимо това занимание, освен ако няма по-специфични обстоятелства. За нощното кърмене нещата са много индивидуални. Човечко още си цока през нощта, кога веднъж кога 5 пъти.  Mr. Green
За пълнозърнестия хляб не знам как стоят нещата. Все пак до преди 50-60 години хората всъщност са ползвали пълнозърнесто брашно и като са правели традиционната "брашняна каша" или са давали парченце хляб в тензух най-вероятно са давали всъщност пълнозърнести продукти.  newsm78 Та не знам защо да се чака до 10 месеца или повече.
cvm, добре завърнала се.
Шеметче, дано скоро оправите поблема с растежа.
Малеее, Деси, ти си се видяла в голямо приключение с Юлката. Дано скоро да се подготвите с всичко необходимо за кръщенето и белите да намалеят.  Hug
Тони, ама какво им има на пържените филийки и палачинките?  Mr. Green Твоята свеки май ще е от тези дето ръсят бисери.
анбибиан, браво за наддаването. Утре ще видим и ние каква сме я свършили този месец.

# 685
  • Мнения: 181
Ох,здравейте.И днес е адски горещо,направо вечеее...Мислех да водя децата на басейн,ама нямаше с кого,днес всички заети ooooh!Утре обаче се надявам да успеем да идем,че то иначе тук не се диша,а и като не излизаме толкова много,децата умират от скука вкъщи,постоянно се чудя какво да измисля,за да ги забавлявам....А кръста така ме болиии,направо не е истина! Confused
И да ви се оплача,от жегата ли,от какво ли,но Алина е с някакъв много странен обрив.Неспокойна е,явно я и сърби,кажата й е доста зачервена на места,но пъпчици не се личат.Звънях и на педиатърката,тя каза,че чак утре може да я прегледа,до тогава да не я мажа с нищо,да чакам да видя дали ще се влоши,или ще се оправи.Мислех да не е алергия от нещо,но не съм й давала нищо ново тия дни.... Rolling Eyes

Цвети,недей така,че ми се допи нещо такова LaughingИ аз не мога да ги пия чисти водката и уискито,винаги разреждам с нещо. Blush

Петкова,много неприятно това със столчето.А ти сигурна ли си,че грешката не е в тях?Защото си мисля,че те нещо са объркали... Rolling EyesИ сега какво ще правите?

Шеметче,доволна ли си от храната,любезен ли е персонала?А плажа там как е?Плитко ли е,има ли водорасли и т.н.А в хотелчето има ли къде да играят децата?Извинявай за многото въпроси,обаче...И най-важното,има ли къде да се разхождаме?Никога не съм ходила в Китен...

Наде,Симеон е много сладък. Heart EyesА снимката с опашчицата е страшна! Grinning

Лусинче,къде сте вие?Как сте?Леда е прекрасна,много нежно излъчване има,прелестна е!И тя колко много е пораснала.....

Деси,браво за роклята.Успех и с търсенето на останалите неща.Разглеждай сайтовете в интернет,може да харесаш нещо,а и няма да ти се налага да обикаляш по магазините в тази жега.

Тони,твоята свекърва направо ме убива! ooooh!А Кали може да не яде от жегите,нямат апетит децата в тия жеги...И моите диванета хапват по-малко от преди,а Боян манджи изобщо не иска и да вижда в тая жега...Правим разни салатки и печени неща,но манджа...не ще,той и ММ така Laughing

Ей,Звездичке,блазе ви за палатките!И аз много искам,ама нещо не мога да се навия. LaughingПусти страх от разни гадинки навън Laughing

Анбибиан,браво на Яна за грамчетата! Simple Smile

Ох,тоя пост от сто часа го пиша...То не звъняха телефони,то на вратата се звъня,децата ме караха сто пъти да ставам...С триста зора успях да го напиша...
Толкова  от мен,ще ставам да се оправяме и после да излизаме,ама май ще изчакаме до към 19 часа,че още не се е разхладило като че ли Confused

# 686
  • Варна
  • Мнения: 913
Съни ами то, че при тях грешката спор няма. Аз не им се сърдя много...  Mr. Green Някой е спал  ooooh! благодарение на което сега имам по-скъпо и надеждно столче. И след като можем да го ползваме без проблем, няма да се занимавам с връщане до Англия, поръчка на ново и т.н. че отиде 1 месец минимум, а аз едвам го дочаках. Ей сега като се върне ММ смятам да го сложим в колата и да го тестваме. Дано Даниел го хареса.  Praynig

# 687
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Шеметче,доволна ли си от храната,любезен ли е персонала?А плажа там как е?Плитко ли е,има ли водорасли и т.н.А в хотелчето има ли къде да играят децата?Извинявай за многото въпроси,обаче...И най-важното,има ли къде да се разхождаме?Никога не съм ходила в Китен...
Доволна съм от храната - имаш поне 3-4 варианта за ядене с различни салати и десерти. Персонала е много мил - всеки ден се чистят стаите и се оправят леглата - нямам никакви забележки просто.
Плажа е много добре - морето е плитко става да си се плацика дете цял ден. При нас поне водата беше идеално чиста - само една заблудена медуза видяхме за 2 седмици водорасли нямаше.
Директно от хотела се преминава дюната и си на плажа отделно си има басейни - детския е с пързалка. Има една зала в която два пъти на ден за по час има занимания за деца и отделно вечер има детска дискотека за половин час.
За разходка едва ли ще ви остане време ама ако искате може да се разхождате из Китен - не е особено голям град но пък има и лунапаркче.

# 688
  • Мнения: 629
Привет отново  Grinning Съни, ама гадинките не са страшни бе, мила. А пък през нощта светулките са прелестни. Онзи ден децата зяпаха страхопочитателно един бръмбар-рогач. А миналата година една дооооооста тлъста жаба не знам поради каква причина реши посред нощ сама да скача по нагорещените камъни около огъня. Явно искаше да ни се самоподнесе под формата на печени жабешки бутчета.  Mr. Green И най-странното е, че до сега никога не са ни тормозили комари.
Аз да се похваля, че то при моя синковец няма кой знае за хвалба  Mr. Green ама днес след като изхвърлих зеленчуковото пюре му приготвих за следобяд овесени ядки с ябълки и кайсии. Стана добре, хапна нито малко, нито много. Накрая реших да го видя какво ще направи с кайсиите натюрлих. Не знам дали е добра идея заради мъха по тях, но то скоро ще си проличи.  Rolling Eyes Та хвана си нашинкият едната, разгледа я и хайде към устата. И като я засмука... и като усети вкуса след като разкъса люспата...и като засмука още по-силно и настървено. Чак се учудих, че успя за подозритено кратко време да осмуче прилично количество. Аз само махах стърчащите люспи, че не ми се рови из устата му по спешност. И така с няколко кайсии. Може би сумарно изяде към половин, или дори повече от половин кайсия. Утре мисля да му дам круша да видя какво ще направи, а за обяд мисля да сваря цял картоф, са му обеля люспата и да му го връча целия, пък да видим. Може и цял сварен морков да му дам. Белким поне така ги яде. Ако ли не ще пробвам с варианта на каката. Тя не прояде пюрета докато не замених простото варене и пасиране с истински приготвена манджа - ама така както за нас си я правя...със задушаване на морковче, лукче, картофки...и всички екстри.

# 689
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Добро утро.
Тези жеги хич не се отразяват добре на хората. Снощи в 10 вечерта беше 28 градуса в стаята. Нямаме климатик, ама и не искаме много, че като знам как се настива....
Анбибиан, честито за грамчетата.
Звездичкова, добре сте си изкарали на палатките. Леко ви завиждам за смяната на обстановката. Май бебетата си харесват най-много храната на родителите си. И Йоан не иска да види бебешките пюрета, та малко форсирахме захранването и сега яде от кухня. Забелязах, че обича супи и не обича ориз. Вчера и аз му давах кайсия, но той омаза столчето с нея, не му хареса.
Съни, дано обрива на Алина да мине бързо.
Петкова, дано стола ви пасне добре, ако не винаги може да го продадеш и да си вземеш някое друго столче.

Сега изчезвам, младежа е посял в гащите.
Лек ден ви желая. Hug

Общи условия

Активация на акаунт