Отминават пролетните дъждове, октомврийче тръгва на море!

  • 33 207
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 629
Здравейте-здравейте  Grinning
Аз тамън го похвалих моинкият, че е мързелив и не създава грижи...ама...днес му взех една играчка...и той като взе да ревтуни...ама с едни сълзи...ама с една обидена физиономия...ама с един глас...лелеееееее каква върховна несправедливост беше извършена спрямо него.  Joy hahaha И вчера го направи тоз номер, но беше по-лекичко та не му обърнах внимание и реших, че е случайно...ама нищо случайно нямало.  Mr. Green Той вече си седи стабилно и без опора, навежда се напред и се изправя пак до седнало положение, поне въртенето по корем го е усъвършенствал, че по гръб още не може да се върне, а като му сложа някоя интересна играчка далече от него се влачи по корем и прави някакви смешни движения, но все пак се докопва до нея, но все още е много далече от пълзенето, само гледам че понякога като се прибутва на ръчички и крачета леко се придвижва назад вместо на пред. Ейййй, не е лесно да си бебе.  Mr. Green Вчерашното ми пюре от ябълка, кайсия и овесени ядки явно не му хареса защото и днес не пожела да го яде и отиде в канала...поредното.  #Cussing out Следобяд сме на консултация и направо му взимам пуйковата супа на гербер, въпреки че има много неща в нея дето не е ял, пък да видим.
Цеца, много е хубаво като човек смени обстановката. На мен ми беше бая трудничко, но все пак си е по-добре от еднообразието панелки-парка-магазина-панелки-парка-магазина. Иначе си права, че май повечето бебоци предпочитат човешка манджа, а не безвкусни бъркочи.  Grinning
Сега ще му дам една круша пък да видим какво ще сътвори с нея.

# 691
  • Мнения: 262
Привет, момичета,
гледам всички се оплаквате от жегата, а на мен ми е добре. Обичам лятото, обичам слънцето и топлината. Помните ли какъв ужас беше от 5 май до 5 юни? Валя един месец... А чували ли сте за слънцеядите Simple Smile ? Хора, които не приемат храна, а живеят само с енергията от слънцето?
Шеметче, на нас за запека много ни помага пюрето от сини сливи, натурално има на Ганчев 100 % плод е, ама ти в Хамерика, т.е Канада ще намериш и по-хубаво  Hug
Съни, козето сирене на Маджаров поне на мен ми е вкусно иначе за качеството му нямам вътрешна информация. Цената обаче си му я бива 12 лв/кг.
Жорчо от 3 дни има горен десен резец. Измъчихме се с това нощно кърмене нон стоп, но ето че има резултат  Peace
Друго, друго, не се сещам. Обичайте се, обичайте дечицата и мъжете си и се радвайте на този бебешки период, защото е най-кратък в човшкия живот и най-сладък!

# 692
  • Мнения: 35
Въх! (както казваме в Сливен : ) ) - Звездичкова, какъв канал!!! Такава вкуснотия в канала! Пази си го само за зеленчуковите, а тез ябълки+кайсии си ги хапни!!! И аз така давам овес - захраних преди 3-4 дни с глутен, с овесена каша Хип - е, няма такава физиономия - пънене, гадене, крещене, удря ми ръката, дърпа си лигавника, ама ще се удуши (има ли такъв случай бееее, на удушено с лигавник- дано не съм първата!!!) - та от 3 дни намерих цаката, сутрин давам плодово пюре + овес вътре, малко, ама овес, демек - глутен! Ааааа-ма-ха! Ще сучи само!
...и на мен ми е жега!
И аз обичам топло, Флучия, ама не съм слънцеяд, да ти кажа...пък  може и да съм, не съм пробвала, ама пусти глад!
...иначе и мен ме е обхванал "бебешкия период" - гледам си я и я мачкам и си викам - оооооох, ще станеш и ти едно голямо цвъркало като кака си...
Звездичкова, вие къде точно спите на тез палатки? Целувки!

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Момичета, помагайте! Елиза яко се е изринала по срамните устни от памперса и жегите, много я запарява. Мажа със судокрем, промивам със смрадлика, калиев перманганат и обтривам хубаво с олио мястото (така ми казаха), но ефект за сега няма. А обрива се разнася. Държа я у дома без памперс, но трябва да махнем този обрив по  някакъв начин. Давайте идеи.  Praynig

Съни, бяхме в парк Росенец, близо до Черноморец е. Бяхме с карта, в почивна станция, много спокойно и  приятно, прохладно място, спяхме в горичка, а плажа беше отдолу.

# 694
  • Мнения: 1 262
cvm, честито ви завръщане.  Simple Smile

Петкова, много неприятно с това столче. Не може ли да им го върнеш и да искаш другото? Или сте на кяр, ако сте платили за по-евтиното?  Rolling Eyes А за апетита не се връща. Просто малкия явно си обича едни храни, а други не.  Rolling Eyes

Звездичкова, ама ти ме разби с това кърмене до 7 години (според авторката)!!!  Shocked

Съни, Хариела, какво стана с обривите при вас? Ходихте ли на лекар?


В тази връзка да кажа, че на Християн вчера пак се появиха тези точици дето мислех, че са гъбички. И аз като хала хукнах до педиатъра и стигнах точно когато си тръгваше и каза, че не са гъбички ами запушени пори.  newsm78 Обаче много ми олекна. Изписа крем против подсичане Бепантен и калиев перманганат и каза, че най-вероятно е от жегите.

Иначе малкия не е почнал да яде повече. Просто някои храни си ги хапва с удоволствие, а други не ще и да погледне. Като гледам повечето манджи от кухнята са от втория вид и май няма дълго време да я взимам.

Момичета, Християн пие по 1 шише 300 мл вода през нощта. На сутринта е на дъното. През деня поне 2 пъти му го пълня (пак стига до дъното). В тези жеги бая вода льока. Ако ги сметна грубо, някъде около 700-800 мл, ако не и повече.  Shocked

Ако става дума за бели Християн вече 2 копчета на лаптопа ми извади. Ама така е като се опитвам да седя на компа докато съм с него, но нямаше начин - усилено си търсех количка.  Mr. Green А иначе някак ги забих тези клавиши, макар и само от горната страна.  hahaha Но не си личи нещо да им има.  Mr. Green

Иначе вече мисля, че се спрях на количка, но тъй като имам много критерии и малко пари, се спрях на един компромисен вариант. Нямаше как количката да е голяма, удобна на детето и да е удобна за мен и да не струва състояние и най-вероятно ще взема триколка с големи гуми. Но дано да не се счупи и тя като сегашната.  Praynig

# 695
  • Мнения: 30
Уф, Хариелка, и Дани се е опъпил под памперса, по врата, отстрани на корема- ужас! Вече незная от жеги ли, от храна ли, че нещо попретупвам захранването.. Ама то не трае- всичко иска да опита малкият хищник и хич не тачи пюрета. Та кво ли не е ял тия дни.. А и аз се отпуснах и вече не пазя строга диета.

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Уф, Хариелка, и Дани се е опъпил под памперса, по врата, отстрани на корема- ужас! Вече незная от жеги ли, от храна ли, че нещо попретупвам захранването.. Ама то не трае- всичко иска да опита малкият хищник и хич не тачи пюрета. Та кво ли не е ял тия дни.. А и аз се отпуснах и вече не пазя строга диета.

Ами и аз не спазвам строга диета вече отдавна, да не кажа че на почивката ядох и пих всичко забранено. И пу...пу.... нямаше проблем, не се е проявило по никакъв начин. Но нашия обрив е само върху срамните устни и много малко отзад над дупето точно, там където кожата се трие в памперса. Сигурна съм, че е от памперса и жегите, защото и преди имаше такъв над дупето, но се махна сам, а сега се разраства. И други бебета около нас го имаха същия, та знам че не е от алергията.

# 697
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Хариела, аз нямам момиченце, ама по себе си съдя... Ако е от жегите обрива, не я обтривай с олио, още по-топло ще й стане. Всъщност, най-добре питай педиатърката....

# 698
  • Мнения: 3 642
Hariela кофти за обрива  Sad На нас за сега ни помага Судокрем, но понякога мажа и с кремчето на Веледа с невен.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 913
Ахилея, сложно е да го връщам, че съм го поръчвала от Англия и едва ли някой ще ми плати разходите - 42лв. платих, евентуално още толкова до там и т.н. Отделно, че пак ще трябва да чакаме за друго. А и нали се оказа, че няма проблем да си го ползваме така, така че ще се радваме на по-скъпо столче за по-малко пари. Определено сме на кяр.  Wink
Хариела, наскоро и ние имахме обрив. Бяхме с маймунско дупе.  Mr. Green И както и преди, и сега най-ефикасен се оказа бъркания крем от аптеката. Този път питах какво има - та ланолин, вазелин, аквакалций(май така беше) и деавид.
Бяга да готвя, че и аз съм от гладните.  Mr. Green

# 700
  • Мнения: 629
Здравейте момичета, нашата консултация днес не се състоя, че лекарката я няма. Поне уточнихме диоптера на Зори и сега се оказва, че трябва да сменя само стъклото на мързеливото око, но да видим дали така става, че те са фотосоларни стъклата и е хубаво да потъмняват еднакво. А Коколин така ме е ядосал, че не знам да ви се оплаквам ли, да ви занимавам ли, що да сторя.  smile3515 smile3511 newsm61 newsm45 Просто не знам.  #Cussing out Взех едно от любимите пюрета на кака му - пуешко с ориз и моркови - първа лъжичка - потрес, втора лъжикча - наченки на повръщане. И понеже е с по-едри частички му го пасирах с малко вода до фино гладко пюренце. И какво от това. Не ще синковеца и неще. Аз не давам зор да ми омита по удно бурканче на ядене, ама поне за 2 или 3 дни да изяжда едно бурканче и ще съм предоволна. Ама не.  Naughty Ами то има дни, в които освен плодово пюре нищо друго не яде. Суровите плодове - добре, ще предлагам вече всеки ден, ама то само с това не се живее. Кашите дето уж повечето деца ги ядат - кога 30 кога 50 гр. Еййййй направо ще ме побърка това дете. Послудно ще направя опит с пуешката супа на гербер и съм взела едно тиква с картоф и пуешко на Хипп...и ако и тях не ги яде приключвам с купуването и хвърлянето на боклука на пюрета, пари, буркани, капачки и труда на хората дето ги правят. Връчвам му варени картофи, моркови, броколи и карфиол и да се оправя - ако ще да яде, ако ще да не яде. Като му се срине хемоглобина да го набучат на системи и тогава ще го питам.  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Ел Божко, аз си изядох това, което беше в повече, но бях му отделила на него половин бурканче и след като го набъркахме, притопляхме и плюхме не знам колко пъти накрая го изхвърлих. Иначе другото си го ометох аз де, че още ми куцат пропорциите и обикновено правя повече от това, което е нужно за него.  Grinning На палатки ходим в Искърското дефиле на една полянка близо до манастира "Седемте престола" - близо е до Елисейна. При манастира има течаща вода и една кръчмичка, а на 10-тина км нагоре има една "щраусова ферма" или "чифлик Нейкови" май беше с малък зоокът и понита за езда, та Зори много обича да ходим там, ама тоз път не я огря.  Mr. Green Манастирът е много красив. Ако обичате палатките със сигурност ще ви хареса и е малка вероятността да има някакъв проблем. Само си приготви мрежа против насекоми и повечко бира за в реката.  Mr. Green Ако ще сте на къмпинг в Гърция там може и ток да се ползва, та ако си намерите и малко походни хладилниче няма начин да не си изкарате прекрасно.
Хариелка, и според мен трябва да спреш мазането с олио. Даже пробвай да видиш дали отвара от лайка няма да се отрази по-добре вместо смрадликата. При всички случаи колкото повече на въздух - толкова по-добре. Педиатъра на какво мнение е за обрива? Ако е от жегите би трябвало на въздух бързо и видимо да се подобрява. Успех мила!  Hug А за диета, и аз вече не спазвам строга диета, явно след 6-тия месец дечковците вече доста по-добре понасят нещата.
Хепи, абе тя авторката на статията така твърди - че между 2 и 7 години е периода, явно приказката за юнака що бозал 7 години не е случайна.  Grinning Признавам си, че и намен малко множко ми идват 7, моята психологическа граница е между 3 и 4 преко сили, а и знам, че огромната част от децата оставени сами да избират до кога да сучат именно тогава сами приключват с въпроса.

# 701
  • Мнения: 3 642
Zvezdichkova като чета и чак майка си съжалявам и аз съм била така едно време и съм благодарна, че Яна яде.
То след твоя пост чак ми е гузно да се похваля (или оплача), но ще ви кажа, че Яна просто полудя днес.
Сутринта у дома беше прохладно, за разлика от предните дни и на обяд омете два буркана пюре, а аз ей така  Shocked
Първо й дадох 190 гр. пюре на Сънвал пъщарнак и пуешко, до сега не беше яла пюре с месо с такъв апетит, омете го цялото и почна да се кара като видя как отнасям празния буркан. Отворих едно пюре кайсия на Хип от 125 гр. уж за десерт да изяде няколко лъжици, тя изяде целия буркан  Shocked
Не знам да не би да е вредно да яде толкова много на едно хранене  newsm78 Ама тя си го искаше не съм й бутала лъжиците насила в устата.
Освен това е станала ужасяващо подвижна. Катери се по импровизираната ми ограда от възглавница, зад която си крия рафта с книгите и списанията и принтера и днес я намерих да разглежда Хари потър и да яде хартия (слава богу не от книгата ми  Mr. Green) Едвам успях да извадя хартията от устата й, беше я сдъвкала и мляскаше  ooooh!
Беше си откраднала една фактура от папката ми с документи, която беше на уж високо на дивана, ама тя явно се изправя иначе няма как да стигне.
Опасни стават вече!
След като сме въвели вече пшеница, мога ли да давам ядене, в което има макарони?

Последна редакция: вт, 10 юли 2012, 18:32 от anbibian

# 702
  • Варна
  • Мнения: 913
Zvezdichkova , мила, за да те успокоя малко ще ти кажа, че ние не просто не ядем зеленчуци и супи, ами и плодови пюрета и каши. Днес с триста зора изядохме 2-3 лъжички оризова каша с такава погнуса...  Sick Яде само нарязани и обелени плодове и то къде яде, къде маца навсякъде. Но пък за сметка на това всичко, което предложа от нашата трапеза се харесва страшно много.  Laughing
anbibian мале, мале..  #Crazy Голяма палавница си имаш! Дано и все така сладко си хапва!
Да се похваля, макар че ставам вече досадна, но толкова много се зарадвах когато ММ вика "я да проверя може пък да имаш Изофикс" и изненадааа - имам. А в книжката на Макси Кози за Рено Клио 2001г. пише, че няма.

# 703
  • Мнения: 3 642
Petkova супер за изофикса! Нашето столче също дойде, сега ще го вадя от кашона  Party

Яна се радва на новото повече от мен  Shocked Не мога да се добера до стола, яхнала го е и го проучва  Shocked

# 704
  • Мнения: 19
Писах , писах и изчезна накрая  ooooh!

Звездичке провай да му готвиш на тоз каприз Коколин  Hug
Честито на Петкова и Анбибан и ние ще купувам стол за кола , но още се чудя какъв  ooooh!

Хепи и Дарина от два дена пие вода преди това не искаше и да чуе  newsm78

и сега да питам по колко сухара слагате в попарите другото го забравих  Mr. Green сетих се ядат ли вечер вашите деца Дарина не иска да вечеря днес например яде диня и сирене  hahaha  #Crazy направо си се почерпи само бърка в сиренето на баща и посяга и към динята и накрая извадих нейното обезсолено сирене и така е нахраних  newsm78

сетих се и за Храиела имам едни крем на Мустела дадох го на една съседка помогна и ако искаш пиши на лични ти нали си в Надежда аз съм в Люлин ако искаш разходи се ще ти дам да пробваш понеже е 20лв. и няма смисъл да го купуваш ако не помогне

лека вечер на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт