Отминават пролетните дъждове, октомврийче тръгва на море!

  • 33 206
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 642
Яна не яде вечер. Пие си млякото, но аз не съм й давала до сега твърда храна вечер. Има си две хранения с твърда и те са преди обяд и след обяд, после само мляко - още 2 хранения.
Нашто педи ми вика вчера да й давам вече обща храна, каквото готвя за нас. Да съм й била дала пълнени чушки, явно е бил гладен от сутринта и няма кой да му сготви чушчици  hahaha До сега съм й давала банан, праскова и днес й дадох един макарон. Тя отхапа малко, останалото стри в ръка, така прави и с банана, само прасковите ги смуче, дъвче и накрая плюе люспата. Веднъж й бях дала и съвсем малко хляб и него го усмука и изяде. Иначе й давам само бебешки пюрета и каши, а майка ми моля ви се ми вика, че на нейна позната на бебето, което е 1 месец по.малко от Яна му давали закуска и що аз не съм й била давала  ooooh! Кога щяла била да се научи да яде всичко  ooooh! Ми когато - тогава  Crossing Arms Да не сме на маратон  Crossing Arms Пък свекито само разпитва и вика - аха, аха, ама не смее да дава съвети  Mr. Green

# 706
  • София
  • Мнения: 21
Хариела,пробвай с хума.

# 707
  • Мнения: 35
Xариелко, и аз се присъдинявам към съвета на другите за крем против подсичане, приготвен в аптека. Не знам какво съдържа, но те си го знаят, защото са ми приготвяли един и същ крем (леко кафеникав) в Сф, Бургас, Русе и Сливен  Peace Вълшебен е, и въпреки че Елица се влияеще добре от Бочко (подсушаващ), а Боряна се обрива т Бочко и я мажа с Павлодерм (много мазен), въпреки че се влияят от различни неща, и при двет, когато са се подсичали, този крем от аптеките е вършил чудеса! Така че отиди в аптека, в която го приготвят и им кажи - крем против подсичане. Иначе горещо препоръчвам баните със смрадлика и голо дупе, колкото се може повече : )
Звездичкова, много хубава идея ми даде за това място, не сме ходили, а много пътуваме, ще изненадам  ММ : ) преди много сме ходили на палатки, но се децата - не...А иначе за пюртата - същата работа, същите купувам и много се надявам, ноооооо...Днес се ядосах на една каша на Хип Елда с плодове - става ми на едни големи бубонки (как се пише тази дума, ако я има изобщо...( - и я хвърлих в канала...Борето се пъна, прави отвратени физиономи...после отворих една каша просо и я направих с компот от кайсии (ЕВлица много обичаше) - стана супер мека, пухкава и сладка - не и не, не си отваря  устата и от 2 дни си събира по няколко лъжички и после ги плюе...та така...а ще се връщам на работа след 3 месеца, а на 3-4 часа кърмя  ooooh!
Анбибиан - да, щом си дала пщеница, можеш да дадеш и макарон. Купи за начало някакви бебешки - Плазмон и т.н. - виж длаи имат друго освен пшеница, това ми е мисълта : )

# 708
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Добро утро.
Аз давам на Йоан вечеря, той напоследък твърда храна яде само на обяд и на вечеря, по простата причина, че не си иска закуските.
За бърканият крем - наистина върши чудеса. Съдържа - ланолин, вазелин, витамини и нистатин. Ние си пазим рецептата и периодично поръчваме. Същият крем без нистатин също е чудесен, ползваме го цялото семейство. Кремовете излизат около 11-13 лева всеки.
el_bozhko и аз ще се връщам на работа Октомври, не знам как ще свикне без мен малкия и най-вече без най-добрата му приятелка - цица. Но казват, че децата бързо се адаптират. Първите няколко седмици ще има да си тръгваме по спешност от работа, но смятам, че нещата ще се наредят. Peace

Йоан вече има нов навик - да суче докато го къпя. Само при мен ги върти тези номера, едвам го измивам. Иска и като се изправи в леглото прав да суче. Вечер заспива сучейки от едната гърда и дърпайки другата. Crazy Не знам каква е тази фаза, хем ми е смешно, хем не искам да свиква така.
Вчера пак се видя с едно съседче (на 10 месеца) и много й се зарадва, чак писка от кеф. Другото бебе пак се разрева. После нашият си намери една кака да й се радва. И на нея писка и се хили. Започва да става общителен. Mr. Green

Лек ден ви желая. Hug

# 709
  • Мнения: 629
Здравейте момичета  Grinning
анбибан, няма какво да ти е гузно, то сигурно след веме ще се смея на дивотиите на Коко, ама в момента ми идва малко в повечко неговото капризничене. На мама глезанчото.  Grinning
Охххх, Петкова, то какво да ме успокоиш, тия нашите глезотии не знам какво ще ги правим. Е, поне ядат сурови плдове. Оххх, това за от нашата трапеза ми звучи лесно, но какво да правя със солта и подправките, нали уж са за по-натам, но пък едно време хората какво ли са правели?  newsm78
cvm, това ми е последната надежда. Ще му сготвя като стинска манджа пък да видим.
Ел Божко, хубва изненада ще му спретнеш на мъжа ти.  Grinning Ох, за пюретата направо не знам. Той нашият каши хапва, но по 5-6 лъжички и само, ако са с кърма, с вода им се муси. Дано скоро да проядат.
Ставам да оправя багажа. Хубав ден ви желая!

# 710
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!

Ние вчера бяхме на консултация. Принцесата не е наддала на грамове Cry за пръв път от раждането си и си остава като миналия месец 7500 грама, но на сантиметри е пораснала с 2 сантиметра и в момента е 77. Не мога да кажа, 4е е злоядо дете вникакъв случай. До сега не е отказвала нищо от предложената и храна и си яде около 750 грама на ден общо количество храна, ама е тоооолков подвижна, да ми е жива и здрава, че все едно има моторче на дупето. Педиатърката изобщо не се впечатли, че не е наддала, каза, че е от жегите и че детето расте повече на височина, ама на мен ми се искаше да е качила някое грамче все пак.
 Хариела- и аз знам, че мазането на обрив с мазнина запушва порите. Кали преди около две седмици се беше изринала на сгъвката на едната ръчичка от слънцето, мазах я с креме Здраве-бебе, струва 2,60. Много съм доволна, всичко изчезна, той съдържа цинк.
Цеца, CVM -Вие нали поръчвате храна за Йоан и Дарето от Беборани та искам да ви питам, ако им остане и не си изядат порцията за деня, давате ли им я на следващия ден ooooh!Аз веднъж и поръчах на Кали от там, хареса ми как готвят, но менюто от 6 до 10 месеца ми се видя пюрето мног оте4но и тя мног осе капе с него, та за утре мисля да и взема това за от 10 месеца до 3 годинк иза проба.
CVM- И Кали не е от най-яшните деца в тези жеги, на мен ми се иска да яде повече, но какво да я направя, не мога да и налея с фуния, колкото-толкова, за мен е важно,че е здрава Praynig От два дни яде пъпеш след обед между храненията и мноого и харесва, утре мисля да и дам диня да видим как ще се приеме ooooh!
Айде- това е за сега, по-късно пак ще се включа Hug

# 711
  • Мнения: 499
Добър ден от нас Hug

Шемет, колко кг и см сте? Нали е в нормите?

Петкова, много хубаво, че се наредиха нещата със столчето Grinning

Анбибиан, браво на Яна за наддаването Laughing Добре си е хапнала вчера на обяд. За пълнените чушки не са само от лекаря, че е бил гладен, и нашата неонатоложка това ни каза като идея или кюфтета със сос.

Съни,
какво стана с обрива на Алина?

Звездичкова, много те съжалявам, че Коколинчо не иска да яде...знам какво е. И Миа е фен на пресните плодове, умира за тях. Защо не пробваш с готвени храни - манджи например?

Хариелка, дано бързо да мине обрива на Елиза. Аз ползва Судокрем, но при нас голямото зачервяване беше от памперса и като ги смених с Либеро, да чукам дърво, нямаме проблеми.

Happy queen, и децата си имат вкус и харесват определени неща. Важното е да нацелим кои са те. Иначе и Миа пие доста вода, днес например в 5 часа изпи към 100 мл вода.

CVM, аз попара не правя, та не мога да ти помогна. Аз давам кус кус, просо, овесени ядки и разни подобни неща. Иначе вечер си яде Миа супа или някакво ядене, но после не пие мляко. Но диня със сирене си е според мен добра вечеря.

Ел Божко, тези каши с плодове нещо хич не ми допадат. Предпочитам да давам зърнени храни с плодове пресни или плодове.

Тони, не се притеснявай за кг Hug Важното е, че на см е пораснала. Според наистина по-добре поръчай от за по-големите храна, за да е по-гъста. Миа яде от кухнята за деца над 1 година.

Да ви питам има ли деца, които още не се изправят и не лазят, че аз нали съм в постоянни дерзания?

# 712
  • Мнения: 629
Смуси, ами ще се опитам да готва на мистър Каприз, то нищо друго не ми остава.  Grinning Коколинчо все още не се изправя и не лази, той и по гръб не може да се обръща. Но по корем няма проблеми да стои и даже го гледам, че на моменти вири гъзето. А като му сложа бибата надалеч и с някакви влачения и търкаляния а стига, но е далеч от същинското пълзене.

# 713
  • Мнения: 19
Тони аз поръчвам от Беборани да , но на мен не ми е течно  newsm78 можеш да и слагаш сухар , а за другия ден не ми остава тя всичко изяжда

# 714
  • Мнения: 35
Смуси, да, Борето не се изправя още, но по някакъв начин пълзи, поскоро се приплъзва. Преди 1-2 седмици си вдигна дупето и сега постепенно се приплъзва. Ами тя тежи около 6,5 кг, и Елица ми беше така и аз си имам обяснение, все пак, че като са едни такива по-мънички, нямат мускулни силици да седят седнали сами (и двете започнаха да седят сами на 7 м 2 с), да се изправят и т.н...ама това си е моя логикаЯ Колко тежи Миа? Иначе и аз не харесвам каши с плодове и обикновено бъркам кашите с пресни плодове или пресни компоти, само тази Елда имах и я хвърлих...
Петкова, Звездичкова, пак вашите ядта плодове - и Борето хапва, но около 50 г, зеленчуково - 30 г...с обикаляна из все стаи, кудкудякане, кукуригане и не знам какво още от моя страна...Сеса - ама при теб е по-зле бе, мила, Борето поне не суче докато я къпя : ) ...обадиха ми се от работа, че октомври ще пътувам на командировка abroad...дотогава, жива-нежива, отказвам цици!!! Тони - супер ти е девойката, какво й мислиш!!!...Днес сутринта забърках 2 нектарини+банан_овесена каша Хип, и малката си похапна, около 50 г, много съм щастлива...бъркам по повече, защото иначе блендера не го хваща!
Какво другооооо....днес най-накрая сложих третата ваксина Пентаксим, че нали каката само боледува и не можем да хванем светъл период (да не е била в контакт с болни) да й я сложа...нямам и трета ваксина за хепатит Б, само дето се чудя как точно ще го хване тоз хепатит Б, от въздуха ли, от водата ли...ама това е една друга моя болна тема, за ваксините...Мацки, нали правите всяка година цитонамазка и ехография на млечна жлеза??? А? ААААА!!!!! И пак да ви напомня - ако имате живи здрави бащи, дай Боже, да си пуснат простат-специфичен антиген, взема се кръв и се изследва, PSA, ориентировъчен маркер за рак на простатата! грехота е да има за едно заболяване горе-долу сигурен маркер и да не се използва!!! Бях ви писала преди няколко месеца, ама колко от вас го направиха, а?
Айде, със здраве!

# 715
  • Мнения: 629
Оххх, не сме само ние капризчовци гледам, ама това е едно успкоениеееее, дано скоро всички проядат редовно, пък ако ще и сравнително малки грамажи. Аз не знам да се хваля ли що ли. Пу-пу-пу-пу, да го подрискат всичките пилци Грахчолан, но днес си хапна около 80-90 гр от вчерашното пюре и то съвсем доброволно си отваряше гагата. Вярно, че аз вчера го врътнах на блендера с вода и то стана по-рядко и от боза та тез 90 гр всъщност са по-малко, нооооо аз и така съм доволна.  Grinning Не знам как така се излъга, но си го хапна все едно, че досега все такова си е ял.  newsm78 Дали това е светлинка в тунела  newsm78 Това пюре е 220 гр и ако трябва ще го разреждам с вода и тамън за две дози ще става, което си е направо супер, ама дали е било инцидентно или все пак е харесал вкуса.  newsm78
Ел Божко, ако командировката не е дълга можеш да цедиш за да поддържаш лактацията и да си продължите сукането като се върнеш, ако ти се занимава с въпроса.

# 716
  • Мнения: 873
Здравейте!
Влизам най-тържествено да обещая и после да ми търсите сметка: от утре тръгвам по лекари,понеже един цистит ме мъчи цял месец Shocked На моменти е толкова зле, че не мога да спя, да леж и само се превививам Cry Пих Цистостоп Рапид, 2 опаковки Уринал акут, сега пия Урофит и няма ефект. Днес доки ми обеща,че утре почваме с гинеколкога и няма да се спрем, докато не открием причината. Лошото е,че аз като пийна но-шпа, отпуска ме и си викам,че нищо ми няма и така вече бая време мина! Ама утре вече се взимам в ръце Crazy Добре, че пратихме Лили на лятна занималня, та да почна да обещавам такива работи Mr. Green

Звезди, много се смях с твоят Коколинчо, макар че хич не е за смях тази работа ooooh! Лили така ми беше скъсила животеца и като гледах другите бебета в паркакак отварят усти, още повече се сдухвах. А това, за хемоглобина, не го мисли, понеже на една моя приятелка всички роднини и натресоха вината, че понеже го кърмела детето и то затова не щяло други храни, демек тя му сринала там не знам си какво Crossing Arms Давай му да яде, каквото обича и да не ти пука! За разните бейби лед и ПЗ вече няма да лобирам много, понеже Юлката така свикна да яде каквото и ние ядем,а ние свикнахме да не и отказваме и продължението с дисбактериозата, кандидозата и обривите вече го знаеш. Така че си прецени Hug

Цеци, твоето цицоманче нараво ми събра очите. Една моя приятелка криво-ляво си отби детето на 2 години и 6 месеца, щото си личеше онова чудо как я манипулира и използваше сукането да обсебва цялото и внимание, още повече в конкуренция с по-голямото си братче. Като почна да и ги ръси едни: дай ми да си посуча,че да не плачкам!Леле ooooh! Иначе и на нея и беше любопитно да види как ще стане естественото отбиване, ама не издържа! Аз в такива ситуации казвах на Лили, че мама не е биба Naughty Той е малък още, ама......

Петкова, прИмоция си ударила ти! Със здраве да си го ползвате столчето!

Тони, на 21-ви ни е кръщенето. Вчера търсих обувки и слънчасах ли, що ли, ама като ме втресе, вдигнах Т , глава ме заболя, почна да ми се вие свят!Ужасно беше! ММ си дойде от работа да гледа децата,а аз спах цял следобед и днес съм по-добре! Взех решение,че няма да купувам обувки, докато не почне опити да ходи Юлия, та и взех едни чорапи с една дантела, колкото да ги обуе в църквата Peace А ти не се коси, че Кали не е наддала. Тя е голяма вече, шава много и можеш само да се радваш,че хапва добре, пък не дебелее Laughing Лили ми е такава-яде много, пък е кльощава. На 3 години спря да пълнее и тогава свеки ме психяса,че имала глисти! Сега пък баба ми казала на майка ми,че сигурно не се храним правилно и заотва Лили е слабичка ooooh! Баба ми всеки път ме пита какво съм готвила за вечеря. Аз си мислех,че гледа да върви разговорът, пък то какво било! За целта др. път ще и кажа,че съм купила 2 пакета чипс и 3 бири и това е hahaha Аз така им сипвам вече на моите хора! Те се хилят, не ми се сърдят и спират с даването на акъли.Ако искаш,пробвай тази тактика върху свеки Wink
Хариелка, аз съм с две ръце за Веледа,ама и време трябва! Няма да мине бързо като с магическа пръчка. Дано само да не го сърби детето Praynig
Смуси, от кюфтетата със сос вече ще стане работата hahaha Ама всъщност е логично да храним децата си с традиционната българска кухня, която е закодирана в гените ни, а не с разните му там американски и немски буламачи Laughing

Юлия вода не пие! Яде твърда храна 4 пъти дневно, на вечеря и на закуска най-малко,ама нали цяла нощ си суче Sunglasses През деня се кърмотим през 2 часа, пиша в памперсите, явно не е обезводнена Thinking

# 717
  • Варна
  • Мнения: 913
Привет! Тук се излива страшен дъжд! И гърми като за световно!  Shocked
dessy encheva, щом обещаваш, утре ще чакам доклад. Иначе много добре казано с чипса и бирата. ММ даже ще се зарадва на такава вечеря.  Joy
Цеци ох и ние сучем в какви ли не пози като акробати сме, но чак във ваната не ми се е случавало, дано и да не се случва. Честно казано, аз си мислех, че като пораства ще почне по-малко и рядко да сучи, а той като че ли става все по-голям цицоман.  Mr. Green Не ми побира главата докога така?!
Zvezdichkova дано това да е било преломен момент във вашата кухня! Пу-пу! Аз все се надявам Даниел да прояде както ми разказва една позната. Хвърляла, хвърляла пюрета и един слънчев ден на 9 месеца почнало детето да яде и повече нямали проблеми. Всъщност като е замисля той не е злояд, просто не му харесват буламачи и бъркочи.  Naughty А за хемоглобина, нашия падна наистина, но съм убедена, че не е от храненето, а от поредицата стомашни проблеми и нарушената чревна флора. Четох из тия материали(дето някой, който не помня и да ме извинява, ги публикува в групата), че при нарушена чревна флора по една или друга причина организма не може да усвоява качествено желязото и се развивало анемия. Педи го потвърди.
Тони супер сте, не мисля, че имаш повод за притеснение.  Hug
Смуси ммм кюфтета, мерси за идеята за вечеря!  Wink
el_bozhko плодове ядем само пресни, нарязани на парчета и обелени. С две думи си представи що за количество идва реч. Той не дава и дума да стане за лъжица, иска сам и къде маже, къде хрърля, къде лапа - чудо..  ooooh! Да не говорим, че с идеята да изяде някой друга лъжичка слагам храна в лъжицата и му я подавам, а той докато я огледа хубаво всичко е паднало и лапа празна лъжичка.  #Crazy Иначе много се смях как кудкудякате, че и ММ така прави като се отчаям. Че и му се отдава!  Laughing Дано всичко ви се нареди по график.  Praynig Споделяй как върви, някой трик нещо!  Hug
ЦВМ аз днес за сефте предложих попара - с 1 сухар. Даже беше много. Мисля, че и четвъртинка щеше да ми стигне.  Нали сме много ящни. #Cussing out  Майтапа настрана чувала съм(дано скоро и да го изживея), че майчетата ги правят с от 2-4 сухара. Явно си е до дете.  Peace
Сега ако може и да спре да вали, ще е прекрасно.  Laughing

# 718
  • Мнения: 3 642
Деси на мен ми помага Неоринал. Бързо оздравяване  Hug

# 719
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Благодаря ви за съветите, момичета!
Педиатърката ми каза да мажа с клотримазол и да редувам със судокрем. Според нея са гъбички в следствие на АБ, който пи Елиза. Правя бани със смрадлика, промивам с калиев перманганат и мажа с мехлемите. Ох, дано само да спрат да се разрастват, че е ужас. Кожичката й е станала като шкурка на това място. Знам че трябва време и с магическа пръчка няма да стане, ама ме боли, като я гледам...

Деси, обърни си внимание и ти, да не става по-зле. То ние все в краен случай ходим на лекар, докато не дойде момент да вием от болка вече. Не трябва така, ама като няма време за нас... Аз сега пак бях закъсала с хемороиди, е какво ми става не знам, но след раждането на Елиза много често ми се възпаляват. Четири вида мехлеми накупих и не помагат, и не помагат... А болки страшни, направо рева...  Twisted Evil Накрая правилно ли е не ли, защото нали още кърмя не знам, но взех и хапчета през устата да попия, че то не се издържаше вече.

Петкова, браво за столчето! Честито и със здраве да го ползвате!   bouquet

Ел Божко, ти пак си върна стария ник...  Grinning

Моята Елиза вода пропи от скоро и то започна по много да пие. Давам й шишето и я оставям сама да пие, тя къде се улива, къде пие, но важното е че пропи. Тя яде пюретата, които й правя, но трябва бавно да я храня, защото иначе повръща всичко, каквото съм й дала. Ако не се храним бавно ела да видиш какво става...

Отивам да разглеждам снимки в албума, че отдавна не съм гледала.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт