Как се преборвате с преяждането? Нужда от съвет.

  • 4 689
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
Да ви споделя..
Тази вечер пак съгреших... имаше повод у нас, и изядох 1 парче торта, 1 Активиа плодова, 1 пържола на скара, и 1 кюфте. Sad.. Това е...

# 16
  • Мнения: X
Ако видиш само как ям -много бързо, мога да изям много  Grinning .
Това също е ужасно вредно.....
На мозъка му трябват средно около 20 минути , за да "регистрира" че е поета храна, и да почувстваш ситост.Сама си направи сметка колко би изяла, ако се храниш бавно, и ако се храниш бързо....

В една френска книга за храненето четох следното:(цитирам по памет, че не е пред мен сега...)
"На всяка хапка оставяйте вилицата/лъжицата.Усещайте всеки вкус.... мислете за удоволствието от храненето, а не колко сте гладни.Ако сте в компания, коментирайте храната, това също забавя храненето.Използвайте Малки чинии, в тях и малката порция изглежда голяма.Не си досипвайте-никога."
И друго, което прочетох наскоро...

"Храната трябва да се пие, а водата -да се дъвче." Т.е., храната трябва да е почти течна, когато я преглъщаме.Смятай, колко трябва да я дъвчем...    Laughing   това също забавя храненето.
Друго, което съм забелязала , че действа при мен-когато съм била на лагери, бригади , почивки с хранене три пъти на ден-закуска, обяд и вечеря, започвам да свалям.Въпреки , че не съм ограничавала количествата.Редовното хранене, в едни и същи часове всеки ден, стабилизира метаболизма, организмът " свиква", че на регулярни часове получава храна и не се стреми да складира запаси .
Аз не съм привърженик на строги диети, не ми действат добре.Предпочитам да свалям по 2-2,5 кг на месец най-много, но трайно.
Засега се получава,  пък да видим... 

Общи условия

Активация на акаунт